poster

Suburbicon: Temné předměstí

 • USA

  Suburbicon

 • Slovensko

  Suburbicon: Temné predmestie

 • Velká Británie

  Suburbicon

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2017, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmfanouch
  ***

  Suburbicon je do jisté míry zvláštní film. Režíroval ho George Clooney který si opět dal kromě herectví režijní vedlejšák, při čemž scénář mu napsali režisér bratři Coeni. Clooney se tak ujmul filmu který se tak náhodou odehrává v době kdy ještě žijeme v rasistické, vysněné Americe. Ve filmu je to však přece jenom navíc. Obávám se, že kdyby byla celá pasáž s rasizmem vystřižena bylo by to úplně jedno- nepostřehnutelné. Hlavní zápletka se přece jenom pořád točí kolem něčeho jiného. Tady však záměrně trailery klamou tělem a divák si nemůže být jistý co ho vlastně čeká. Herecké obsazení je fajn- Peckoidní Damon, roztomilá Julianne Moore (v dvojroli) a slizce roztomilý Oscar Isaac který svými 2 scénami vede celý film. Ten film se dá shlédnout. V podstatě však nic nezanechá. Nefunguje jako kriminálka, nefunguje jako mrazivka a ani ten humor nefunguje. Na paškál může být to, že to přece jenom režíroval Clooney a kdyby to režíroval zkušenější režisér možná by to bylo o rámec lepší. Takhle vznikl slušný film ale nic co by bylo nutné shlédnout po 2x a vlastně film na který si za rok ani nevzpomenete.(14.11.2017)

 • kaylin
  ***

  George Clooney měl po ruce coenovský scénář, chtěl natočit coenovský film, ale nějak to prostě není ono, jako kdyby neměl tu správnou kuráž, jako kdyby chtěl jen napodobovat. To mi přijde jako škoda. Prostředí je skvělé, rasistická vsuvka výborná, ale hlavní příběh mě prostě nedokázal pořádně zaujmout.(13.2.2018)

 • Tft
  **

  Suburbicon vypadá jako film z budoucnosti, kdy po vyhlazení lidstva planetu začali ovládat mimozemšťani a někde vykopali staré Coenovské filmy a teď se je snaží napodobit. George Clooney sice není příslušník mimozemské rasy, ale to napodobování je do očí bijící. Problém je jak ve scénáři, na kterém se bratři Coenové podíleli, tak na Clooneyho režii, ten nedělá moc proto aby si jejich scénář natočil po svém, snad až na dějovou linku o rasismu, která ovšem do celého konceptu filmu vůbec nesedí (nedivil bych se kdyby tahle část filmu byla vlastní iniciativa Clooneyho). Suburbicon se tak plaví v nejistých vodách, na jednu stranu se tváří jako Coenovský vlk převlečený za karkulku a na stranu druhou je na tom vidět Clooenyho velmi malá snaha vymanit se z vlivu a udělat si to celé po svém. Tím prozrazuje svou režisérskou nevyzrálost a vlastně i to, že je lepší herec než režisér. On dokonce ten scénář vypadá jako by Clooney tak dlouho otravoval Coeny s tím ať mu ho napíšou, až někde ve skříni vyhrabali jeden starý z jasných důvodů zapomenutý a aby ho umlčeli tak mu ho dali. Suburbicon nefunguje jako černá komedie o jedné prohnilé rodině z Amerického předměstí a už vůbec nefunguje jako komentář rasismu padesátých let v Americe. Je to jako číst knihu od začátku i od konce naráz, ale uprostřed se dějové linky nikdy neprotnou. Matt Damon nikdy nedosáhne úrovně skutečné důvěryhodnosti a skrze jeho prazvláštní výkon dopomáhá k celkovému ubíjejícímu vzezření celého filmu, k tomu mu pomáhá i velmi nevýrazný Noah Jupe, jemuž se to dá alespoň odpustit vzhledem k jeho věku. Julianne Moore se může přetrhnout, aby Clooneyho zachránila, ale ani její talent na tohle nestačí. Jediný světlý bod je tak Oscar Isaac v roli pojišťováka, který se ale rychle objeví a zase hodně rychle zmizí. Jak je u Coenovek zvykem zrají s časem jako víno, tady se obávám, že takhle shnilí plod jen těžko vyzraje v něco na co by se mělo za pár let vzpomínat. 45%(20.11.2017)

 • Soweek
  ***

  Scénář Coenů je velmi znatelný. Film samotný se pohybuje někde mezi Lupiči paní domácí, Serious man a Hail Ceasar. Jenže je bohužel vidět, že je o kvalitu níže a proto ho Coeni nikdy nenatočili. Do režie si to navíc vzal Clooney, který tomu neumí dodat to potřebné charisma a atmosféru, aby film fungoval alespoň po této stránce. Bohužel naprostý průměr, na který si za pár měsíců nikdo nevzpomene.(1.2.2018)

 • Dzeyna
  ****

  Clooney celkem dobře režíruje. I když má pořád ohromné charisma, asi už ví, že není takový kočičák jako dřív a tak jen tvoří a tvoří. Matt Damon tady předvedl skvělý výkon a do role se vžil suprově. Na Julianne se krásně koukalo, jako vždy. A ten malý kluk se taky hezky rozbrečel, takže vše v pořádku.(4.2.2018)

 • - V závěru filmu pronásleduje hlavního hrdinu (Matt Damon) modrý VW Brouk a v něm holohlavý muž. Velice podobná scéna se objevila také ve filmu Big Lebowski (1998), který mají na svědomí také bratři Coenové. (Lukoboss)

 • - Film je voľne založený na incidente z roku 1957 v Levittowne, kde sa černošská rodina prisťahovala do belošského prostredia, čo viedlo k rasovo motivovanému obťažovaniu a násiliu voči rodine. (Scraffy)

 • - Ide o prvý film, ktorý George Clooney režíroval, no nehral v ňom. (Astonko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace