Suburbicon: Temné předměstí

Suburbicon: Temné predmestie

Suburbicon

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2017, 104 min

George je samorost, ještě se v něm moc nevyznám, co se režírování týká, ale tady u mě zabodoval. Jasné nosné téma s myšlenkou a ne jednou V druhé řadě je a doufám, že to bude i jediný film, kde mně byla Julianne strašně protivná, brrrrr....kdo umí, ten umí, ale Matt jí byl těsně v patách. Klučina už zmáknul tolik rolí, že snad i Matta může strčit do "kapsy", byl skvělý a sympaťák jako vždy. Celé to bylo zabaleno do retro atmosféry a ideálního městečka k přebývání Suburbicon, ale pak se to všechno zvrhne. To. co bych chtěla ocenit, je ta stupňující gradace. Už jsem v to ani nedoufala. Ale chápu, že ne každého tahle forma zpracování osloví.(4.2.2018)

Občas mi připadalo, že Clooney neví, co chce vlastně točit. V jednu chvíli to byla nádherná absurditka z barevně vymodelovaných padesátek plná obskurních postaviček a vzápětí klasický thriller s variací na dokonalý zločin. Zápletka i průběh by bylo možnél použít v obou rovinách, ale to střídání, kor když bylo nejspíš nechtěné, mi moc nesedělo. Přes průměr to nakonec tahají herci, přičemž mě asi nejvíc ze všech bavil Isaac, který filmem bohužel jenom profrčel a zaujal i představitel hlavní dětské role. 60%(4.2.2018)

Prostě takové normální šosácké předměstí. Divný táta s divnou tetou vyautují divnou mámu, divný synek zůstává v autistické ulitě, záhy se objeví divný pojišťovák a spolu s divnými řidiči autobusu se všichni vzájemně semelou v divné vybíjené. A div se světe, je z toho zábavně divná, hravá, skvěle natočená i zahraná, výpravně vymazlená černotumorná popičofka, takový Hičkok na pervitinu, čtvrtý nejlepší scénář divných židích bratrů (mají jich dobrých přesně pět) a jednoznačně nejlepší film Žužu Žorže (zatím natočil jen samé otravně divné sračky). Z čehož opět plyne poučení zásadně nevěřit zdejším rozumbradickým milovníkům pánských rekt a vždy se raději přesvědčit na vlastní oči, jací jsou to divní a nevkusní kokotci.(3.2.2018)

Clooney celkem dobře režíruje. I když má pořád ohromné charisma, asi už ví, že není takový kočičák jako dřív a tak jen tvoří a tvoří. Matt Damon tady předvedl skvělý výkon a do role se vžil suprově. Na Julianne se krásně koukalo, jako vždy. A ten malý kluk se taky hezky rozbrečel, takže vše v pořádku.(4.2.2018)

• Lacike

Mohla z toho byt skvela temna Coenovka o dalsich chamtivcoch, ktory zistili, ze ziadny zlocin nie je bez nasledkov. Ale v Cloonyeho prevedeni to je strasne divne a nezazivne. Rovnako ako vsetky jeho rezijne pokusy, ktorym som na chut neprisiel. Vôbec som nepochopil aky zmysel mala ta druha linia s cernoskou rodinkou. Ako nejaka paralela toho, ze dospeli su uz zkazeni, zatial co deti su este nevinne, mi ta linia pripadala uplne zbytocna. To sa dalo naznacit aj bez nej. Vobec ma nebavila. Hlavna linia s Damonovou rodinkou nebola podana ovela lepsie. Cely cas som len cakal, kedy sa uz konecne pozabijaju, aby bol koniec. No a finalny masaker je plny jak WTF tak predvidatelnych nahod. Nenadchli ma ani vykony väcsiny hercov. Osud nikoho z nichm a nezaujimal. Jediny kto tu dokazal zaziarit je Glenn Fleshler ako jeden z grazlov. Jeho pohlad je doslova diabolsky. Zvysok filmu je totalna nuda a velke sklamanie. 3/10.(30.1.2018)

• - Vo filme si pôvodne zahral aj Josh Brolin, jeho scény však neskôr vystrihli. (classic)

• - Bratři Coenové napsali scénář k filmu už v roce 1986. George Clooneyho si jako režiséra vyhlídli v roce 2005. (PaTeXx)