• silentname

"Suburbicon" bol film, ktorý som chcel vidieť. Nápad filmu je dobrý, vyzerá vcelku originálne a dá sa to celkom dobre spracovať. Lenže to nie je dobre spracované tu. Osobne poviem, že film má vskutku dosť problémov, o ktorých si budeme musieť niečo povedať, no najprv sa skúsme dostať do pozitívnych častí filmu. Gary Basaraba je dobrý a jeho postava ma aj celkom berie. A mám pocit, že ozaj dokázal dať aspoň trošku ľudskosti do tohto filmu. Občas sa tu objaví postava, ktorá to vie trošku niekam posunúť no realita je taká, že sa to stáva veľmi zriedkavo. Noah Jupe, ktorý hrá Nickyho je podľa mňa tiež dobrý a po celý čas filmu som bol na jeho strane. Koniec koncov, je to osoba, ktorú som chcel vidieť prežiť. Herecké výkony sú vo filme relatívne fungujúce. Všetci sú v rámci možnosti okey, no nemám pocit, že by dokázali svoje postavy nejako výraznejšie pretlačiť a dať filmu nejaký šarm. Akosi to nejde. S výnimkou Oscara Isaaca. Je vidno, že sa vo svojej role dobre pobavil. Čo sa ostatného týka, je to bieda. Matt Damon nevie svoju postavu nejako moc pretlačiť a chýba mi z neho vidieť viac temnejšia stránka. Ktorá je tu skutočne potrebná. Julianne Moore je miestami dobrá, a miestami skutočne otravná. Človek si môže vybrať. Hrá tu dvojrolu a osobne poviem, že ako Rose funguje, no má tu málo miesta. Ako Margaret mám pocit, že veľmi okato hrá na niektoré strunky a viac to jej postavu degraduje. Režisérsky je toto jeden z najmenej zvládnutých filmov, čo som videl. Mám pocit, že to chce byť 3 alebo 4 rôzne veci súčasne a nič nevie dobre vybalansovať. Chce to byť čierna komédia? Chce to byť seriózny thriller? Chce to byť film o rasizme? Nič z toho nie je doriešené. A keď už sme to načreli, povedzme si niečo o téme rasizmu v tomto filme. Kompletne sa to mohlo vytiahnuť, a nič by sa na filme nejako výrazne nezmenilo. Nemalo by to ani väčšiu hĺbku, ani by to nebolo plytšie. Len sa to proste deje a nič z toho nevyťažíme. Podľa mňa je "Suburbicon" veľmi premrhaný potenciál, slabo spracované a okrem toho je to aj dosť priehľadné. Záhadu som vylúštil podľa mňa skôr, než sme reálne ako diváci mali. A stratí sa tým akýkoľvek náznak thrilleru. Film neodporúčam. Myslím si, že je veľa iných dobrých filmov, ktoré sú hodné vášho času. Toto to nie je. Hodnotenie: C-(24.1.2018)

Reziser George Kluny /Pamatkari, Tvrde Palice/ tymto natocil asi svoj najlepsi film. Tematicky ide o preslnenu atmosferu mestecka kdesi v strede USA, veci sa ale hybu a nastahuje sa tam negerska rodina /negry jsou lidi a ne ze ne/ - jo proste zas mam politicku korektnost v prdeli, teda pardon, chcel som napisat, ze na nu serem. Teda zase pardon, v ignore liste. Do toho zasahuje pribeh dalsej rodiny, ktora sa prelina s tou prvou. Pochopil som, ze Kluny cez film sa chce vynadrit ze rasizmus je fuj fuj, svinstvo. Herecky tomu vladne slusny Matt Damon /Bourne 1 - 3, Martan/ a Julia Moore, zvysok som jaxi nepoznal. Jo, a taktiez nerozumiem uzivatelovi Yoshitsunemu a co chcel tymto vynadrit : " Hrozně rád bych dal čtyři, bravůrně napsané dialogy, Fallout nádech, destruktivní konec, úžasný černý humor, ale prostě Clooney za kamerou, je jako Clooney před kamerou, nucený, nevěrohodný a hrozně škrobený." Mno mne to kazdopadne smrdi tou odpornou zumpou zvanou filmova teoria, kde mam silne podozrenie, ze panske konecniky su niekomu aj sympaticke. No mne ne, jo a jaxom napisal : zatial udajne asi najlepsi George Kluny . 70 %(10.2.2018)

Temné předměstí, aby taky ne když se tam nastěhuje rodina cikánů, kteří to nebudou mít vůbec lehké. Matt Damon ze startu role byl takový nenápadný, nezajímavý úplně mi tam nesednul, ale postupem času ukázal, co je opravdu zač a chopil se jí výborně. Julianne Moore škoda, že jí nesejmuli spíš její blonďaté dvojče já spíš brunety. Dávám 60%(15.3.2018)

• Lacike

Mohla z toho byt skvela temna Coenovka o dalsich chamtivcoch, ktory zistili, ze ziadny zlocin nie je bez nasledkov. Ale v Cloonyeho prevedeni to je strasne divne a nezazivne. Rovnako ako vsetky jeho rezijne pokusy, ktorym som na chut neprisiel. Vôbec som nepochopil aky zmysel mala ta druha linia s cernoskou rodinkou. Ako nejaka paralela toho, ze dospeli su uz zkazeni, zatial co deti su este nevinne, mi ta linia pripadala uplne zbytocna. To sa dalo naznacit aj bez nej. Vobec ma nebavila. Hlavna linia s Damonovou rodinkou nebola podana ovela lepsie. Cely cas som len cakal, kedy sa uz konecne pozabijaju, aby bol koniec. No a finalny masaker je plny jak WTF tak predvidatelnych nahod. Nenadchli ma ani vykony väcsiny hercov. Osud nikoho z nichm a nezaujimal. Jediny kto tu dokazal zaziarit je Glenn Fleshler ako jeden z grazlov. Jeho pohlad je doslova diabolsky. Zvysok filmu je totalna nuda a velke sklamanie. 3/10.(30.1.2018)

• Real Tom Hardy

"YOU'VE GOT TO EAT A LOT TO GET THAT FAT." --------------- Nie je zlé pozrieť si zlý film. Je však zlé pozrieť si zlý film, o ktorom si myslíš, že rozhodne zlý nebude. Typický, nevýrazný Clooney točí o meste, ktoré je na povrchu oslnivá kráska, vo vnútri však mrzutá zlomyseľná mrcha. Presne ako majorita spoločnosti. Bratia Coenovci neprekvapili ale ani nesklamali. Matt Damon síce svoje odohral dobre, no výkon z hereckých výšin ako za čias jeho rannej tridsiatky to nebol. No a zvyšok, ten nestojí ani len za zmienku.(4.2.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2017 na filmovém festivalu v Benátkách v Itálii. (Stoka)

• - V závěru filmu pronásleduje hlavního hrdinu (Matt Damon) modrý VW Brouk a v něm holohlavý muž. Velice podobná scéna se objevila také ve filmu Big Lebowski (1998), který mají na svědomí také bratři Coenové. (Lukoboss)

• - Ide o prvý film, ktorý George Clooney režíroval, no nehral v ňom. (Astonko)