Reklama

Reklama

V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek. Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas. Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty. (Bioscop)

(více)

Videa (18)

Trailer 2

Recenze (213)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Clooneyho hitchcockovka podle Coenů. Dokonce i s hudbou Bernarda Herrm... Totiž Alexandre Desplata. O ději jsem nevěděl vůbec nic a velmi jsem se bavil všemi jeho zákrutami a překvapivými momenty a čekal jsem, co se z toho všeho nakonec vyklube. Vyklubal se z toho skvělý film. Rozhodně méně komediální než jsem čekal, ale skvělý. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

U Suburbiconu je zřejmý a viditelný rukopis bratří Coenů, o tom žádná. I když se povedlo parádně obsadit hlavní ženskou postavu v podání Mooreové, tak se hrubě nepovedl opak hlavní role pána. Matte Matte? Nevím co s tebou... Jseš čím dál víc k nekoukání a to nemyslím po herecké stránce, ale hlavně vizuálně. Puchneš a otíkáš. Myslím si, že nebýt jeho, mé sympatie by film dostal větší. Nicméně snaha Clooneyho se cenit musí, i když to žádný trhák nebyl... 55% ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"YOU'VE GOT TO EAT A LOT TO GET THAT FAT." --------------- Nie je zlé pozrieť si zlý film. Je však zlé pozrieť si zlý film, o ktorom si myslíš, že rozhodne zlý nebude. Typický, nevýrazný Clooney točí o meste, ktoré je na povrchu oslnivá kráska, vo vnútri však mrzutá zlomyseľná mrcha. Presne ako majorita spoločnosti. Bratia Coenovci neprekvapili ale ani nesklamali. Matt Damon síce svoje odohral dobre, no výkon z hereckých výšin ako za čias jeho rannej tridsiatky to nebol. No a zvyšok, ten nestojí ani len za zmienku. ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

(55%) Tvrzení o tomto filmu, které má více diváků, že je to celé takové divné, tak s tím souhlasím. Po skončení jsem ale naštěstí tak nějak pochopil, co tím chtěl režisér říct. I když si stále myslím, že se mu to trochu vymklo z rukou a byla to taková žánrová patlanina. Do cca 40 minuty jsem se celkem bavil, řekl jsem si, že to má takový trochu ujetý, dobrodružný styl. Jenže po té cca čtyřicetiminutovce nastane dějový zlom, který není moc zřetelný, ale snad každý myslící divák si vše nahrubo uvědomí, co se asi bude dít dál. Byl jsem na rozpacích a nevěděl jsem, co si o tom mám myslet. Ale jakmile se snímek blížil ke konci, víc a víc to začínalo být praštěné a dokonce se našlo i pár dobrých scén, které mě zabavili. No, přesto je to rozporuplné snad ve všech ohledech. Sice jsem se nenudil ani na chvíli, ale i tak jsem z toho byl celý paf. Matt Damon mě zpočátku trochu vadil, ale pak jsem si na jeho postavu zvykl. Ostatní herce vcelku bez problému. Soundtrack obstojný. Těžko se to hodnotí, ale koukatelný průměr mi z toho nakonec vylezl. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Kdyby George Clooney míň posedával s křížovkama v kavárnách, s úsměvem popíjeje Dolce Gusto, jak se mě snaží přesvědčit reklamní bannery a místo toho se zahrabal pod peřinu se scénářem a snažil se ucelit například způsob vyprávění, tak by třeba alespoň každá scéna nevypadala naprosto odtrženě od zbytku filmu a neustále se neměnila nálada od bizarní komedie po historickou obžalobu. Vedlejší postavy by tam taky třeba nebyly jen kvůli jedné scéně a nevršily by se zápletky dříve než by byly definovány charaktery. Matt Damon by třeba mohl hrát něco jiného než postavu Williama H. Macyho ve Fargu, akorát v jiném zasazení. A hlavně, hlavně by to nevypadalo jako narychlo spíchnuté umělecké přiživení na aktuálních problémech USA, které musí být hlavně co nejdříve dokončeno, aby bylo aktuální i v době uvedení do kin. Což je věc, které se bohužel asi obávat nikdo nemusel. Ale on ne, flákač kavárenskej. Tak ať mu chutná. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (10)

  • Vo filme si pôvodne zahral aj Josh Brolin, jeho scény však neskôr vystrihli. (classic)
  • Film je voľne založený na incidente z roku 1957 v Levittowne, kde sa černošská rodina prisťahovala do belošského prostredia, čo viedlo k rasovo motivovanému obťažovaniu a násiliu voči rodine. (Scraffy)
  • V čase 1:23:40, kdy strýček Mitch (Gary Basaraba) si v Nickyho pokoji sedá vedle postele a telefonuje, tak to není možné, protože v čase 1:14:10 slečna O'Roryová (Julianne Moore) vytrhla telefonní kabel ze zdi. (SniperG1)

Související novinky

Clooney a Hlava 22

Clooney a Hlava 22

26.11.2017

Georgi Clooneymu se moc nezadařilo ani s Památkáři ani se Suburbiconem, takže to zkusí jinak - přes televizi. Jeho novým projektem je totiž seriálová adaptace románu Hlava 22, v níž se ujme jedné z… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

Bratři Coenovi jsou oscarovými scenáristy a režiséry a většinu času tráví vlastními projekty. Sem tam ale napíší film i někomu jinému a v posledních letech dali dohromady třeba Nezlomného nebo Most… (více)

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (více)

Reklama

Reklama