Suburbicon: Temné předměstí

Suburbicon

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 2017, 104 min

• Yoshitsune

Je to strašlivá událost, oh bože, bože, bože oh bože, je to tak strašná událost, jo a vedle někdo zabil sousedku, ale to že sem nastěhoval negři, to se ještě nikdy, nikdy nestalo, oh bože, oh bože. Ve filmu, sou dvě příběhové linky a obě dvě, by si zasloužili z filmovat, ale takhle ta druhá slouží jako zástěrka, k odvedení pozornosti, k té první příběhové lince a to je opravdu škoda. Matt Damon má opravdu smůlu na role, myslel si že zde bude hrát takového Dextera v padesátých letech a ono to tak bohužel neni. Za to Julianne Moore, mně potěšila více, její role je zde je taková Poppy verze dvě nula, je opravdu fantastická. Snaživý Oscar Isaac, zde bohužel nedostane tolik prostoru, kolik by si zasloužil. Hrozně rád bych dal čtyři, bravůrně napsané dialogy, Fallout nádech, destruktivní konec, úžasný černý humor, ale prostě Clooney za kamerou, je jako Clooney před kamerou, nucený, nevěrohodný a hrozně škrobený. Film ve všech ohledech, nabízí obrovský potenciál a v čistě v Coenovic podání, by to bylo za pět, ale takhle ušmudlané dvě.(9.11.2017)

Je škoda, že se tvůrcům nepodařilo film více oživit, protože jinak nabízel kvalitní retro atmosféru, typické "coenovské" násilí i černý humor, takže výsledek mohl být mnohem lepší. Místy jsem se totiž lehce nudil a zapracování problémů černošské rodiny do příběhu mi přišlo úplně zbytečné. Kromě těchto připomínek jsem byl se snímkem vcelku spokojen, slušně jsem se pobavil a vidím to na 3*+.(15.4.2018)

• BoPo

Moralizujúci Coenovci, ktorí však mali dosť súdnosti. Aby nestrácali svoj drahocenný režisérsky čas, tak pustili ku kormidlu Georga. Príbeh má zbytočnú dejovú linku o rasizme a tá hlavná je pomerne tuctová. Matt Damon sa snaží sám utiahnuť celý film, ale jeho postava nie je dosť zaujímavá, ani dosť bizardná, ani dosť zábavná. Film v podstate celú dobu prešľapuje na mieste. Čakáte a veríte, že sa to za polovicou zlomí, a prídu coenovské zápletky, vygradovanie. Bohužiaľ zápletka dopadne tuctovo s pachuťou amerického vnucovania ideálov o tej najsprávnejšej správnosti.(24.3.2018)

George Clooney měl po ruce coenovský scénář, chtěl natočit coenovský film, ale nějak to prostě není ono, jako kdyby neměl tu správnou kuráž, jako kdyby chtěl jen napodobovat. To mi přijde jako škoda. Prostředí je skvělé, rasistická vsuvka výborná, ale hlavní příběh mě prostě nedokázal pořádně zaujmout.(13.2.2018)

Ďurkovi to viac sekne pred kamerou, ako za ňou, keď sa nikdy nestane novodobým Clintom Eastwoodom, a možno ak by bratia Coenovci teraz režírovali, i taktiež napísali scenár, Juro by trebárs vyfúkol postavu Gardnera Lodgea Mattovi Damonovi, ktorý by si mohol zahrať jednu z vedľajších postáv, určite by som ho nevyhodil z hry, tak výsledok by sa určite dostavil na plných 100 % ? Nevravím, že Clooney to maximálne pohnojil, ale druhý - krát by som sa do toho definitívne znovu nepustil, i keď sa na to vskutku dobre pozerá, ale niečo tomu chýba, predovšetkým skúsenejšia režisérska ruka, ktorá by to naviedla tým správnejším, zaujímavejším smerom vpred ! K deju. Oproti sebe bývajú dve rodiny. Jedna je černošská. Druhá je typicky belošská. V USA, v 50. , v 60... rokoch pociťovala takáto minoritná skupina obyvateľstva isté nezmyselné obmedzenia, ktoré by som definoval ako : „Psychický teror” . Naproti tomu susedná, týmito okolnosťami nepoznačená família, má popritom iné existenčné problémy, ktoré nevyplývajú z nedostatku financií... Používajú totiž veľmi zvláštne praktiky, ktoré si bohužiaľ najviac odskáče malý Nicholas. Chudáčisko, čo sprvoti vôbec netuší, koho to má vlastne doma ? Neskôr na to musí prísť, a nebude to extra príjemné zistenie... A takto sa to navzájom prelína. Premárnená príležitosť, ktorá zabránila, aby sa nakrútil viac než priemerný film, občas za to môžu ale iné súvislosti, ako režisér so scenáristami. I napriek tomu si myslím, že George Clooney je lepší herec ako režisér !(2.2.2018)

• - V závěru filmu pronásleduje hlavního hrdinu (Matt Damon) modrý VW Brouk a v něm holohlavý muž. Velice podobná scéna se objevila také ve filmu Big Lebowski (1998), který mají na svědomí také bratři Coenové. (Lukoboss)

• - Bratři Coenové napsali scénář k filmu už v roce 1986. George Clooneyho si jako režiséra vyhlídli v roce 2005. (PaTeXx)

• - V čase 1:23:40, kdy strýček Mitch (Gary Basaraba) si v Nickyho pokoji sedá vedle postele a telefonuje, tak to není možné, protože v čase 1:14:10 slečna O'Roryová (Julianne Moore) vytrhla telefonní kabel ze zdi. (SniperG1)