• A_FISH

I přes to, že film končí až za půl hodiny, mohu s klidným svědomím říct, že Kouzla králů je ta nejhorší vánoční premiérová pohádka, co jsem kdy viděl. Nejen, že to je stupidita plná mladých a nezkušených herců-neherců, ale i výkony ostřílených televizních harcovníků (abrhám, dejdar) mi připomínají cimrmanův Vítr z hor....(24.12.2008)

• Jinny

V promo reportáži dvakrát zaznělo: "Nemám rád ty moderní temné depresivní pohádky". Jako znalec pohádek a jejich výkladů můžu jenom vrtět hlavou, protože všechny "klasické" pohádky snad vyjma Popelky jsou nějakým způsobem temné a násilné a o čtvrcení těl v nich nebývá nouze. Naopak moderní pohádky jsou slabý čajíček a vlastně spíš parodie na to, jaké mají být. Příští rok budu opět bez dechu čekat na středrovečerní pohádku, tentokrát snad už bude tak špatná, až tím bude zábavná. Nevšimli si snad hoši z ČT, že jejich děti čtou třeba postupně stále temnějšího Harryho Pottera?(27.12.2008)

• Malarkey

Mám pohádky rád, protože se nejvíc přibližují fantastickým světům se středověkou tradicí, které si ve filmech vysloveně užívám. Jenže tady ty dvě království, které protíná jezero větší jak Atlantický oceán přeci jen bylo trošku za hranicí snesitelnosti. Stejně tak i záchrana princezny...Trapnější a rychlejší záchranu jsem vlastně v pohádce ještě nezažil a úžasný bylo, jak během jednoho dne skončila i svatbou. Plus herci tomu taky dvakrát nedali a jediní normální tu byli Abrhám a Šafránková. Snad jen proto, že k pohádkám už tradičně mají cit. Přitom exteriéry byly standardně super a digitální prvky také neurážely. Jako celek ale hrůza hrůz. Královna ohně je mimochodem podle mě nejsmutnějším záporákem v pohádkách, kterého znám. Její sestra - královna vody - byla nafintěná, až to hezký nebylo a zapálit alespoň jeden barák si ohnivá královna zasloužila.(20.12.2016)

• Hejtmy

Za posledních pár let byla u nás natočena snad jen jedna kvalitní pohádka (Anděl Páně) a ani Kouzla králů bohužel tento jednočlenný seznam nerozšíří. Film je kýčovitý, trapný, písničky špatné, herci až na výjimky (Šafránková, Dejdar) hrají otřesně a přehrávají, až to bolí. Příští rok se asi na Štědrý večer vrátím k osvědčené Popelce, která je i podesáté zajímavější než Kouzla králů a jiné pohádky z poslední doby. Škoda, že se v pohádkové tvorbě u nás nikdo o nic originálního a kvalitního ani nepokouší, protože jak je vidět u Anděla Páně, tak když se chce, tak to jde. 45%(24.12.2008)

• MartinezZ

Jak natočit pohádku v deseti krocích: 1) Scénář a děj = šablona jak prase, hlavně se nesnažit vymýšlet nic, co není už 1000x osvědčeno, 2) Musí to být laciné, čím více, tím lépe a hlavně, ta lacinost musí bít do očí, 3) Nutno obsadit ansámbl, za jehož výkony bude divákovi při sledování pohádky trapno a zároveň celého štábu líto, 4) Nezapomenout zakomponovat nějakou českou novou blábolačku, aby se uživil autor hudby i textař, 5) Rychle vyprodukovat, sestříhat a švihnout to mezi vánoční pohádky, 6) Na ostatní kroky srát a hlavně to udělat rychle, aby se spotřeboval rozpočet na pohádky a příští rok byl taky nějaký. ~~~ 1,5* aneb další klasická moderní pohádka, ta půlhvězda navíc je za kostýmy, alespoň někdo si dal při tvorbě práci. Nebýt Stracha s Andělem Páně, tak už by bylo natáčení moderních pohádek a jejich uvádění o vánočních svátcích zakázáno vyhláškou Ministerstva kultury.(24.12.2014)