• Jenda

Kvalitou a celkovým způsobem zpracování lze toto veledílo ČT vysílat v obvyklém nedělním popoledním čase. Na Štědrý večer jsem ale opravdu čekal něco hodnotnějšího. Holt, stará dobrá klasika se už dneska moc netočí a doba degeneruje pomocí českých telenovel i dříve uznávané herce. PS: Už nezpívejte.(25.12.2008)

• SonGokussj

Po 5 minutách mi to bylo jasné. Dal jsem příležitost dalších 20 minut a s radostí pak přepl na jiný program. Trapné scény, trapné efekty, trapné dialogy. Zdá se to jen mně, nebo všechny "nové super pohádky" mají asi 20 herců a tím to končí. Se radši podívám na Císařův Pekař - tam to aspoň žije. Tohle bych zařadil mezi nástroje pro mučení čarodějnic.(26.12.2008)

• Orlau32

Proč, proboha, nové pohádky jsou tak mizerné ? Protože se věnuje malá pozornost kráse ! Ano, slyšíte dobře: kráse ! V této pohádce je šišlající princ se "šufl hubou", princezna s "předkusem", král Vladan by potřeboval na zuby rovnátka, ale to i Tobiáš ! Krucifix, kdy už přestanou režiséři podceňovat dětského diváka ? Vždyť to je to první na co se dítě dívá ! Aby byla princezna krásná (co krásná - nádherná!) a princ, aby byl vysoký, měl postavu (V.Ráž, J.Štědroň,I.Palúch). Ostatní postavy mohou být komické (nikoliv směšné !) to je rozdíl ! Dítě se chce zasmát a ne, aby se za 20 min.začalo nudit a na dotaz co se mu nelíbí odpovědělo: " vůbec nikdo a nic mě nezaujalo " ( dítě 12 let ). Pohádky, v nichž hrajou výše jmenovaní princové se mohou opakovat dokolečka dokola a dítě se pořád baví ( a nejen dítě !) To bude asi tím, že minulí režiséři opravdu dbali na výběr hlavních postav a též na jejich fyzické přednosti. Pohádka je o k r á s e a poučení, nikoliv o násilí a lhostejnosti ( tím mám na mysli obsazování roli kýmkoliv). Nebo se snad mezi dnešními adepty herectví nenajde vysoký kluk s krásnými zuby a aspoň trochu koukatelným ksichtem ?(25.12.2008)

• Jinny

V promo reportáži dvakrát zaznělo: "Nemám rád ty moderní temné depresivní pohádky". Jako znalec pohádek a jejich výkladů můžu jenom vrtět hlavou, protože všechny "klasické" pohádky snad vyjma Popelky jsou nějakým způsobem temné a násilné a o čtvrcení těl v nich nebývá nouze. Naopak moderní pohádky jsou slabý čajíček a vlastně spíš parodie na to, jaké mají být. Příští rok budu opět bez dechu čekat na středrovečerní pohádku, tentokrát snad už bude tak špatná, až tím bude zábavná. Nevšimli si snad hoši z ČT, že jejich děti čtou třeba postupně stále temnějšího Harryho Pottera?(27.12.2008)

• flanker.27

Proč chce naše tedy Česká televize plnit svého každoročního bobříka pohádek těmahle ubohostma. Poté, co se znemožnil (a ještě znemožní) Vorlíček, Herz a další, je tentokrát panem na holení Zelenka. Marně jsem vkládal naděje do mého dosud docela oblíbeného autora televizních filmů a inscenací, marně očekával pěkné a chytré dialogy. Nedostalo se mi ničeho z toho. Staří herečtí matadoři a docela hezká princezna prostě nemohou napravit dojem ze slabého příběhu, hloupých dialogů, infantilních vtipů, tragické hudby a otřesných triků. Jak to, že Zelenkova 15 let stará Nesmrtelná teta vypadá po téhle stránce asi třicetkrát líp? Sice to má alespoň nějaký děj na rozdíl od např. Království potoků před dvěma lety nebo Tří srdcí před rokem, ale stejně mi nezbývá než královsky zařvat: "TAK TAKHLE NE SOUDRUZI!"(24.12.2008)