Reklama

Reklama

Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (371)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vladane, Vladane, je to průser ne, že ne… Sebevražda scénářem, hrdinou chichotavý Viky Cabadaj, ústřední píseň připomínající reklamu na tavený sýr, texty Lou Fanánek Hagen…, nechci do ústavu, já vám na to seru! Zelenka se stal potulným komediantem televizní tvorby a česká pohádka je už docela blízko druhému břehu řeky Styx.. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Proč chce naše tedy Česká televize plnit svého každoročního bobříka pohádek těmahle ubohostma. Poté, co se znemožnil (a ještě znemožní) Vorlíček, Herz a další, je tentokrát panem na holení Zelenka. Marně jsem vkládal naděje do mého dosud docela oblíbeného autora televizních filmů a inscenací, marně očekával pěkné a chytré dialogy. Nedostalo se mi ničeho z toho. Staří herečtí matadoři a docela hezká princezna prostě nemohou napravit dojem ze slabého příběhu, hloupých dialogů, infantilních vtipů, tragické hudby a otřesných triků. Jak to, že Zelenkova 15 let stará Nesmrtelná teta vypadá po téhle stránce asi třicetkrát líp? Sice to má alespoň nějaký děj na rozdíl od např. Království potoků před dvěma lety nebo Tří srdcí před rokem, ale stejně mi nezbývá než královsky zařvat: "TAK TAKHLE NE SOUDRUZI!" ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tak tohle se hodně nepovedlo... od katastrofálního castingu a "hereckých" výkonů v hlavních rolích přes podivně zmatlaný příběh, který působí mnohem delší než je jeho reálných 75 minut, a v němž se najde čas i na patřičně strašlivou "veselou písničku", až po naprosto zoufalé "CGI efekty". Heslo "když na to nemám, tak to nedělám" je zjevně tvůrcům této pohádky cizí. U scény, kdy se podivně poskakující a halekající dřevem vyztužený Martin Kraus bije s "děsuplnými" křišťálovými lebkami, jsem se pobavil jako už léta ne. Bohužel ne tím správným způsobem:P Jediní, kdo se jakž takž drží, jsou Josef Abrhám s Libuší Šafránkovou, ale ti jaksi nemají co hrát. Takže děkuji pěkně, ale tohle už opravdu víckrát ne. 20% ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Bylo pro mě fakt trýznivé vidět během páru dní dvě české pohádky poslední dekády a obě ohodnotit jednou hvězdou, protože prostě za víc nestály. Tohle byla hrůza s tragickým Krausem v hlavní roli (to se vážně nenašel nikdo lepší?) a s bohužel směšnými Abrhámem a Šafránkovou. Bože, jak hluboko ještě české pohádky klesnou? ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám pohádky rád, protože se nejvíc přibližují fantastickým světům se středověkou tradicí, které si ve filmech vysloveně užívám. Jenže tady ty dvě království, které protíná jezero větší jak Atlantický oceán přeci jen bylo trošku za hranicí snesitelnosti. Stejně tak i záchrana princezny...Trapnější a rychlejší záchranu jsem vlastně v pohádce ještě nezažil a úžasný bylo, jak během jednoho dne skončila i svatbou. Plus herci tomu taky dvakrát nedali a jediní normální tu byli Abrhám a Šafránková. Snad jen proto, že k pohádkám už tradičně mají cit. Přitom exteriéry byly standardně super a digitální prvky také neurážely. Jako celek ale hrůza hrůz. Královna ohně je mimochodem podle mě nejsmutnějším záporákem v pohádkách, kterého znám. Její sestra - královna vody - byla nafintěná, až to hezký nebylo a zapálit alespoň jeden barák si ohnivá královna zasloužila. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (11)

  • Tři měsíce trvalo, než se podařilo najít hlavního hrdinu, kterého hraje Martin Kraus. Neustále někdo z představitelů neuměl jezdit na koni nebo šermovat či před kamerou vypadal špatně. Až Martin Kraus vše dobře splňoval. Režisér totiž nechtěl používat dubla. (cariada)

Reklama

Reklama