• Radyo

Bylo pro mě fakt trýznivé vidět během páru dní dvě české pohádky poslední dekády a obě ohodnotit jednou hvězdou, protože prostě za víc nestály. Tohle byla hrůza s tragickým Krausem v hlavní roli (to se vážně nenašel nikdo lepší?) a s bohužel směšnými Abrhámem a Šafránkovou. Bože, jak hluboko ještě české pohádky klesnou?(3.1.2016)

• SonGokussj

Po 5 minutách mi to bylo jasné. Dal jsem příležitost dalších 20 minut a s radostí pak přepl na jiný program. Trapné scény, trapné efekty, trapné dialogy. Zdá se to jen mně, nebo všechny "nové super pohádky" mají asi 20 herců a tím to končí. Se radši podívám na Císařův Pekař - tam to aspoň žije. Tohle bych zařadil mezi nástroje pro mučení čarodějnic.(26.12.2008)

• CaptainNor

Když to štědrovečerní pohádkové prokletí nezlomil ani Zdeněk Zelenka, tak co bude dál? Producent na něm měl roztrhat nejméně 4 košile, aby se vykašlal na bohatou výpravu a věnoval se tomu, za co je placen - totiž režii! A když už byl v tom trhání, měl roztrhat v první řadě scénář! Na place jakoby vládla nikoliv improvizace, ale tvůrčí anarchie, protože hrají všichni příšerně. Jediné co stojí za pozornost je kamera. Dejdara už definitivně škrtám a o tom princovi se mi bude dlouho zdát. Mám pocit, že přišel na casting jiného filmu. Původně měl hrát šestou dračí tlamu v Bajajovi.(24.12.2008)

• Fingon

Mohlo to být lepší, ale tragédie jménem Tři srdce se naštěstí neopakovala (zlaté Tři životy, tam byla navíc i kapka decentní erotiky). Triky sice působí opravdu jako pěst na oko, Ohnivá královna v podání Jitky Schneiderové ve mně místy vzbuzovala i lítost a zcela jistě se to dalo natočit mnohem lépe... ale na jedno zkouknutí se to dalo. Ovšem to ulítlé muzikálové číslo, to už bylo i na mně moc a já nevěděl, jestli mám plakat, nebo se smát. A teď trochu analýzy. Narace je objektivní a hluboká, protože slyšíme myšlenky jedné postavy - kupodivu je to právě Ohnivá královna:-) A o mezerách příště:-)(24.12.2008)

• Sarkastic

„Bleskům, třeskům, fí fí fí!“ To jsem zas jednou sebral odvahu podívat se na novější pohádku. Jestliže se člověk musí stydět za většinu postav, je to velmi zlé, ale dá se to třeba ještě nějak přetrpět. Když mu však div nezačnou krvácet uši při papírem šustících partech Abrháma či jeho dialozích s Šafránkovou (ta z toho díky menšímu prostoru vychází lépe), chce se jednomu brečet. Jenže divák se bohužel při vší té mizérii nedočká ani špetky humoru, i když zde nějaké pokusy jsou (Dejdar se svým: „Už zase zavírají komedianty!“…ha ha ha, tomu se říká ironie). I ta animace a triky, které se zpočátku nezdály tak špatné, jdou postupně do kytek. Za těch pár nadějných nádechů nad vodou, které nakonec skončily utonutím, ještě 1*.(27.12.2013)