Efekty v pohádce naprosto tragické a tím ji shodili hodně dolů. Ještě bych trošku upravila děj, toho cestování a zavírání bylo moc, ale jinak si nemyslím, že by to byla strašná pohádka. Sympatická neokoukaná dvojice se mi vcelku zamlouvala a společná písnička byla krásná :) Přesto tvrdím, že to není žádný výkvět českých pohádek, které v poslední době jdou dost dolů, ale rozhodně o dost lepší než mnou naposledy viděná pohádka Škola princů, kde herecké výkony byly o dost horší než tady.(1.1.2011)

• honajz

Takhle si vtipnou pohádku představuje leda banda zhulenců bez smyslu pro humor. Navíc ty strašné herecké výkony, zvláště princezny, ouvej!, to bolelo. Když se po roce objeví její milý živý a zdravý, hraje herečka překvapení princezny ve stylu „mám ischias a navíc zaražené prdy“. A že Martin Kraus neumí mluvit, spíš huhňá, to taky nepřidá. Písnička laciná jako z reklamy na jogurt a příběh utahaný jak cesta po D1. On přitom ten nápad a příběh není úplně k zahození, ale zpracované je to velmi špatně, tak nějak bez emocí, a herci jsou prostě strašní, přehrávající až na půdu.(30.7.2010)

• IvyH

Čím to, že se poslední dobou (míním tím tak posledních deset let) v českých pohádkách objevují tak tristní herecké výkony... Přihlouplé muzikálové číslo vystřižené jak z reklamy na sýr a hlavní záporák? Tak to se fakt nepovedlo. A jako vrchol kýče - efekt kouzelné koule jako z powerpointu... Chce se mi brečet vzteky, kam ty štědrovečerní premiérové pohádky spějí.(24.12.2008)

• Triny

hmm, a já se tak strašně těšila!! ježiš viděla jsem ukázku a fakt se těšila jak malej Jarda, i večeři a dárky jsem popoháněla.. a pak to začne a najednou je tam nádhernej klučina krausů! jenže ze zasnění mě vytrhne hned v momentě kdy promluví... a pak už se to jen táhne jako dlouhá lepivá žvejka slepená ze všech pohádek, které již byly natočeny. Pořád se čeká až "to" přijde a ono to pořád nepřichází.. Naopak se na scéně objevuje jedna nepřirozená osoba za druhou. Dvě hvězdy jsou i tak za krásného hlavního hrdinu a za ústřední písničku, která mě k pohádce přivedla.(24.12.2008)

• Stegr

25% - Ach jo, těšil jsem se na hezkou pohádku a dostal jsem naprostou... škoda slov. Herci nuloví, trapnost ukapávala z téměř každého záběru jako sliz a jediné, co stálo za pozornost, byly celkem povedené kostýmy. Proč je to sakra to jediné, co mě na pohádkách posledních let zaujme?(24.12.2008)

• - Při skladbě "Buchet je spousta" probíhá pár koridorem zámecké kuchyně. Proběhnout by ovšem takto nemohli, jelikož tato chodba v kuchyni na zámku Žleby je slepá s jedním jediným vchodem. Ve skutečnosti vybíhají z bourárny masa a vracejí se do hlavní "varny". (DexMASTER094)

• - Tadeáš (Martin Kraus) zpívá hlasem Jiřího Škorpíka. Mariana (Petra Tenorová) zpívá hlasem finalistky první řady soutěže Česko hledá superstar Petry Páchové a mluví hlasem Mariky Šoposké. (funhouse)

• - Natáčení probíhalo na zámku Žleby (knihovna - zámecká pokladna, kuchyně), na hradě Kost a v Hoslovickém vodním mlýně. (Zdroj: ČSFD.cz)