Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Kozlowski8

Po Nesmrtelné tetě, která mne úplně nenadchla, jsem čekal něco podobného, ale jsem příjemně překvapen. Kouzla králů jsou u mne o stupínek výše, hlavně co se samotného příběhu týče. Je srozumitelnější, hlavní ¨postavy jsou snadno zapamatovatelné, dobře napsané. Myslím, že pohádka u mne neupadne do zapomění, jako mnoho jiných - hlavně právě především díky postavám, jako je pouliční zpěvák (Dejdar) a jeho protestsong "Vladane, Vladane", nebo třeba královna vod (Postlerová), která několikrát krásně slila královnu ohně - a jiným. 65%. ()

nikinikiniki

Žádná pohádka se nevyrovná takovým klasikám jako jsou Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, S čerty nejsou žerty aj. Tahle "pohádka" mi přijde spíš tak trochu k smíchu. Anebo spíš k pláči...?? ()

Hakuna Matata

Tak jo, pár věcí, které se mi líbily. Hezká hudba, hezké písničky a choreografie + Dejdar, ten nemusí ani hrát, nikdy nezklame. (myšleno opravdu dobře) Zbytek je ale bez prominutí hnus. Vím, že jde o pohádku, tudiž cílenou pro děti, to ano. Takže to znamená, že z dětí budeme dělat idioty, když je příběh tak strašně jednoduchej, že by o uhodl úplně každý? Řeknu vám deset pohádek, které jsou udělány tak dobře, že je může sledovat kdokoli, aniž by každejch pár minut kroutil hlavou. Tohle je už dlouho můj názor, nejsem proti nadpřirozenu, ale tohle opravdu nejde. Scénář naprosto nelogický, všechny postavy jsou tak hloupé, tak předvídatelné. (snad kromě Dejdara) A nechci urazit hlavního herce, ale otravnějšího pohádkového hrdinu jsem neviděl. Tak za co ty dvě hvězdy? Připadá mi, že kdyby se tomu dalo alespoň o trochu víc času při psaní scénáře a netočilo se to tak rychle, tak by to bylo v pohodě. Neznám žádná fakta ze zákulisí, ale připadá mi, že Česká Televize prostě potřebovala rychle pohádku. A tak se to prostě nedělá. 40%. ()

Horác

Tuhle pohádku s přibývajícím počtem repríz začínám přijímat. Líbí se mi tradičně Schneiderová, Docela mě baví Libuška ze záhrobí, nakonec i unavenej sotva mluvící Abrhám. Snesu i to, že většina postav jest poněkud toporná. Takže jediný, co mi fakt vadí, je nesnesitelně rozjařenej mladík Kraus. ()

Devilskitten

Nehodnotím jen za sebe, ale i za moji dcerku a obě máme tuto pohádku moc rády. Chytlavé písničky, krásná princezna, charismatický hrdina, kouzelný příběh, to vše dohromady dobře funguje...možná, že herecké výkony by chtěly více vypalovat, ale jako celek je to moc pěkná pohádka. ()

kolly13 odpad!

Bolest pro dospělé diváky, nuda a slátanina pro děti. Herecké výkony Abrháma a pár dalších kontrastují s propadákem, kterého zúčastnili. ()

Kushina

Jednoduchá a krásná pohádka. České pohádky jsou stejně nejlepší, vždy zahřejí na srdíčku a k téhle vznikla i krásná hudba. 65% ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Lilith03

Od dětství je to má nejoblíbenější česká pohádka. Vždycky jak přišla písnička kdy pekli buchty, tak jsem začala před televizí tančit. A víte co, já si to zabroukám i teď, ty písničky jsou totiž nádherné a hvězdné obsazení je skvělé. Úžasný Martin Kraus, Josef Abrhám i Martin Dejdar. ()

TesterX

Udesny zvatlavy Kraus, zpracovani jak z predminuleho stoleti, efekty na urovni padesatych let. Namet na pohadku vsak neni spatny, jen by to potrebovalo profesionalnejsi ruku. A pritom ve vedlejsich rolich tu bylo par zajimavych hercu, co se snazili, ale zachranit tuhle amaterinu na kreativni urovni polodementniho leguana, nemeli sanci zvladnout ()

Karbos

Z principu jsem k pohádkám shovívavý, pohádka je prostě žánr, pro které platí jiné kritéria a to zejména prostě pohádkovost, posuzují to lépe děti než dospělí, ovšem tady to nešlo jinak. ()