Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Master19

Čím víc triků, tím méně česká pohádka. Výprava a kostýmy dokonalé a stejně je to pohádka bez atmosféry, bez šťávy, bez jiskry. Chce se na to podívat někdo znovu? Já teda rozhodně ne. ()

zdenny

Původně jsem dal dvě hvězdy, ale pak jsem si uvědomil, že bych pravděpodobně ublížil těm dvouhvězdičkovým pohádkám. Tato totiž byla velice sterilní. A navíc, já prostě nemám rád, když se v pohádkách používají laciné dětské triky. ()

IvyH

Čím to, že se poslední dobou (míním tím tak posledních deset let) v českých pohádkách objevují tak tristní herecké výkony... Přihlouplé muzikálové číslo vystřižené jak z reklamy na sýr a hlavní záporák? Tak to se fakt nepovedlo. A jako vrchol kýče - efekt kouzelné koule jako z powerpointu... Chce se mi brečet vzteky, kam ty štědrovečerní premiérové pohádky spějí. ()

PollyJean

čím to je, že se posledních tak deset let ty české pohádky nedaří a nedaří? I já se přidávám do zástupu těch, kterým tahleta pohádka málem přiotrávila Štědrý večer... ()

mcleod

Výborná pohádka... skvělé herecké výkony, dobrý příběh, výpravnost na TV film nevídaná, morální poselství... nevím, co by mohlo chybět. Hudba kolem mě sice jen tak bez povšimnutí prošla, ale k pohádce je naprosto dostačující, snad bych řekl i vhodná. Na televizní produkci dost kvalitní počin. ()

Ravi

Nekonečná pohádka, která neurazí ani dospělého. Určitě stojí za podívání, třeba jako kulisa ke zdobení stromku. 45% = 2/5 ()

Ludivitto odpad!

Největší sračka co jsem snad kdy viděl. Po několika letech jsem dal tedy šanci pohádce na ČT1 a takhle jsem dopadl. Příšerní herci / neherci, hrozná hudba, trapné efekty "na efekt" - vše je tam špatně. ()

ssfan

Po delší době se na Štědrý večer dalo koukat na slušnou pohádku. Herecké obsazení ujde a děj byl o mnoho lepší než v předešlých letech. Potěší herecká účast J. Abrháma a L. Šafránkové, doplněná M. Dejdarem. 60% ()

Fox85

Kraus mi docela vadil, stále se opakující "vtip" s mokrou Schneiderovou taky nic moc, Tenorová mi nepřijde sympatická ()

Rousse

Tak a já se ptám - kde je zakopaný pes? Proč musíme rok co rok na Štědrý večer ve veřejnoprávní televizi, který solíme poplatky, sledovat větší a větší hrůzu? Přiznávám, že na první pohled mi tenhle snímek přišel sympatičtější než loňské Strachovy Tři životy (bo jak se ta hrůza jmenovala?). Ale při pohledu pod luxusní nablýskané balení teda přátelé - žádná sláva.... Zvuk mě praštil přes ušiska okamžitě, jenom herci (někteří spíš neherci) promluvili - proč proboha všechny snímky předabováváte a dodatečně dozvučujete? Nechápu - protože to, co díky tomu vzniká je nanejvýš odporné. Některé zvraty (nebo spíš zvratky?) ve scénáři mi hlava nebrala, stejně tak jak mi nebrala některé herecké obsazení...No takže nakonec budu citovat klasika: "Přátelé, já už hrál leccos, ale máme přece staré osvědčené kusy, které zvládne snad každý..." - ano příští Vánoce asi skončím u starých osvědčených kusů jako např. Tři oříšky pro Popelku a nebudu si kazit příjemný večer těmahle veřejnoprávníma blivajzama - snad to bude jedno z novoročních předsevzetí, které dodržím:-) ()

3 AM Code

Podprumerna stedrovecerni pohadka. Maly deti to asi neurazi, ale je to proste velka slabota zejmena ve srovnani se starsimi ceskymi pohadkami. ()

Zemi11

Zlá čarodějnice zaklela dnešní pohádkové scénáristy. Najde se někdo, kdo je vysvobodí ze žalářů království, které ovládla královna Nuda? ()

marrjaana

Možná přecenuju, ale za některé výroky Krouse i dalších postav, zmáčenou královnu ohnů a písničky se nestydím přidat jednu hvězdičku k původnímu hodnocení. ()

herr_carter

Ale jo, z té záplavy novodobých brakových pohádek tahle určitě patří k tomu lepšímu. Slušná a netradiční zápletka a snažící se někteří i méně známí herci stojí za shlédnutí. Nebýt Dejdara, jehož herecký potenciál se potácí někde mezi majorem Připínákem a estrádním pseudomoderátorem, možná bych udělil i 3*.........moje hodnocení = 4 z 10. ()