Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

Vital

Když už dávám 1*,tak to už vážně nestojí skoro za nic: ubohé triky,herci jako by se styděli hrát,scénář jak s céčkového hororu... Děs a běs. ()

LordMalak

Utrpení. Jak to, že se někdy povede natočit pohádku naprosto uvěřitelně a někdy tak nekoukatelně? Tohle mě jen utvrzuje v tom, že televizní tvorba upadá. ()

lele

Asi někdy v půlce filmu jsem se už zvedala z křesla, že je konec, ale ouvej, pořád to běželo dál. Princův dementní smích mě opravdu fyzicky vyčerpával a ty "mizící" a "objevivšíse" triky z vody a ohně byly k smíchu. Vlastně si nějak neuvědomuju, o co tam dějově šlo... ()

kpt.Marťas

No jo, jako vánoční pohádka je to naprosto mimo. Triky tam radši být vůbec neměly. Scénář měl napsat někdo, kdo dokáže udržet aspoň náznaky příběhů pohromadě a sešít je nějakými aspoň maličko ucházejícími dialogy. Taky by ta pohádka mohla být vtipná, nebo alespoň veselá. Ale hlavně tam neměl být Martin Kraus. Jeho hrdina skoro nesleze z obrazovky a to je peklo. A teď něco pozitivního. Libušce to pořád sekne a Abrhám je taky fajn. A mně se ta muzika i písnička líbily. ()

ydenbroy

Tragické představení natočené spíš jako dokumentární film (ta hloupá kamera, kdy pohádka vypadá spíš jak reportáž do zpráv, bez použití nějakých filtrů, osvětlení postav a podobně.), čiší z toho umělé zasazení postav do prostředí, které pohádkově nepůsobí. Dalším zklamáním je použití triků ve stylu x-let staré Nesmrtelné tety... Pohádka působila velmi složitě a nevtáhla do děje, počínání postav nebylo vůbec překvapivé, všechno bylo moc očekávané. Takhle tedy NE....! ()

Kašák

Aneb jak česká pohádka postupem let klesá a klesá. Nemám víc co bych k tomuto "zpestření" Štedrého večera dodal.... ()

zanetta

Opět jedna z nepovedených pohádek. Možná Kouzlo králů neuspělo kvůli velké vánoční konkurenci, kdy běží jedna pohádka za druhou, ale co naplat, hrála v hlavní čas, tak jsem na ní kladla větší požadavky. Jediná scéna, která se mi líbila, se odehrávala v kuchyni za zpěvu a tance herců. Jinak bylo až příliš poznat, že hlavní hrdinové Martin Kraus a Petra Tenorová jsou ještě nezkušení herci, (na druhou stranu je dobře, že jsou to neznámé tváře). To bych možná ještě překousla, ale primitivní triky mně zkrátka ve filmu iritovaly. A úplnou ránou pro mě byly lebky, které se objevily při čarování s ohněm, byly naprosto nevhodné a do pohádky se nehodily. Už jsem se těšila až pohádka skončí, a to se mi tak často nestává. ()

MtS

Princezna fakt hezká, syn pekaře taky fajn, ale jinak to mohlo být udělaný mnohem líp (já ale nikdy na české pohádky příliš nebyl). Horší tři. ()

M+M

Jenom kvůli mé dceři,ale jinak by bylo jen 20%. Nemá to žádný náboj, je to zkrátka pohádka o ničem. ()

gizi

Herecké výkony jsou řekl bych skoro amatérské, hudba otravná, navíc ta písnička při pečení buchet se tam už vůbec nehodí. Na druhou stranu dějově to není až tak nudné - jednou se na to podívat dá (jsou mnohem slabší pohádky, kde jednoduchý děj na 30 minut je uměle roztažen na 90 minut). Dávám 50% a 3*. ()

ajlonka

Krásné kostými, skvělé herecké obsazení (byla jsem unešená z Jitky Schneiderové), moc hezká melodická písnička. Celkově vzato příjemná pohádka, ale něco mi chybělo. Nemůžu příjít na to co, ale nemělo to ty správný grády. Zklamaná jsem byla z ,,bojů" mezi dobrem a zlem. Královna ohně je na jednu stranu závistivá podlá a zlá, ale vzápětí na to se jeví jako loutka z nějaké frašky. Moc jsem tomuhle nerozumněla. ()

sikky

Docela výpravná pohádka, ale místy se hraní zvrtlo až k přeříkávání scénáře. Pár nečekaně vtipných hlášek. Když si hrdina po ročním putování na syrové stravě konečně vzpomene na kapku vody, máme tu aquazorbing. Oživlý obraz se Šafránkovou je sice zajímavý nápad, ale až moc oživlý. Dávám něco mezi 3-4 hvězdičkami ()

Tomulka

Jednu hvězdu fakt jen za to, že j to pohádka, protože jinak je to hrůza. Herecké výkony všech herců jsou hrozné, přehrávají až hrůza. Jejich herecké výrazy jsou fakt strašné. Dokonce aji Abrhám přehrává jak blázen. Cekové pojetí děje je velmi chladné, řemeslně odfláknuté. Už nikdy nechci vidět. ()

CountMike

ach ne...natočí se ješte někdy pohádka u který se nebudu ptát: pane bože proč?? ....překombinovaný příběh, dialogy jsou i v porne lepší, nepřirozeně čisté, nažehlené kostýmy ...a nejvic mě dostal ten Dejdar :/ ()

rakosabasta

Proboha! Tak skvěle obsazená pohádka a všichni hrají a deklamují (mí drazí divadelní spoluamatéři mi odpustí) jako ti nejhorší amatéři. Asi nějaké totální zatmění režisérské mysli? :-O ()

Luciaaas2 odpad!

Co to proboha bylo? To by měla být pohádka? Tak obyčejné, levné kulisy, které nezapadají do prostředí, dialogy stupidní, příběh a konání nesmyslný, nelogický, nedávají vůbec smysl. Celkově film je tak nějak moc umělý, nechytne, nezaujme.. ()

Chlo0opek

Docela hezké písničky, sympatický královský pár Josef Abrhám a Libuše Šafránková, ale ani oba Martinové nejsou vůbec špatní, jinak taková klasická televizní pohádka. Lepší 3*. ()