• Marek1991

Dosť naivný film s ďalším splnením americkým snom. Moderná kultúra 90. rokov na plné obrátky. Dobré piesne, všade plno úsmevov, nezmyselne klejúce mníšky a ostatní pracovníci náboženskej školy, rodičia a štátni zastupitelia, ktorí zmenia názor ako obratom na všetko, po výhre v súťaži a kopa iných nezmyslov a hlavne plno klišé. Film o rebelujúcej mládeži a zlej finančnej situácií v štvrtiach v amerických mestách, tak takých filmov je veľa. Ja som si tento nikdy nejak neobľúbil.(5.10.2012)

• solskjaer

Nesmírně podbízivá a pitomá komedie, plná opravdu laciných a trapných rádoby humorných gagů. Ani trochu mi nepřišla vtipná představa zpívajících jeptišek. A když k tomu připočtu jak rychle se nevychovaní středoškoláci otočili k dobrému a jak trapně se všichni otočili k dobrému jen proto že Whopi Goldbergová v roli sestry si vzala veliký srdcedrásající proslov do duší těch studentů. A strašně zajímavé bylo , že celá třída se rázem proměnila v třídu plnou Whitney Houston a Karla Gotta, která svým zpěvem vydělává na provoz své školy.To je ale blbý! Vyloženě trapná podívaná z ještě blbejším dabingem mě teda ani trochu nerozesmála a když vidím ty neustálé reprízy tak vždy jen mávnu rukou, protože za nic víc to nestojí.(20.12.2004)

• Tommassi3

"Óh a pamatujte !! Nic není tak marné, jak to vypadá.." Tedy až na pár výjimek.. A mezi ně bohužel patří i Sestra v akci 2, stejně protivná jako to škrábání na tabuli !! Ačkoli výborná Whoopi Goldberg znovu vypadá jako tučňák, hláškuje jako o život a tenhle sequel je vlastně těmi famózními gospelovými hity narvaný, podobně jako Whoopiina sestra Marie Kredenc, totiž vlastně Deloris, do čehokoli, co má kdykoli na sobě, až k prasknutí, nestojí coby nadpozemsky nablblá rádoby moralita vůbec za nic.. Beznadějný Bill Duke, co si zde navíc zahrál prodavače, totiž platí za velmi špatného režiséra.. Nedivím se, že z toho Jamese Coburna pálily prsty..;) Amen !!(20.12.2015)

• ic

Film za moc opravdu nestojí, a taky donedávna jsem zde měl hodnocení jen 1*, ale pak jsem na internetu slysel zajímavou melodii, přemýšlel jsem odkud jí znám a měl jsem to, je to z tohoto filmu. A to je už hodně dávno, co jsem ho viděl. Co do hudby melodii etc to opravdu stojí za pozornost.(7.9.2005)

Co uděláte, když máte úspěšnou rodinnou komedii a chcete vytvořit pokračování? Samozžejmě najmete dětské herce nebo teenagery. Nemám moc rád pokračování úspěšných filmů, většinou nejsou ani zdaleka task dobré jako původní díla. Ale pokračování Sestry v Akci špatné není. Je stejně dobré jako jednička. Whoopi Golbergová se vrací do hábitu, aby zachránila starou církevní školu učením hudby a přetvořila svou třídu z teenagerů-rebelů na nové superstar. Písničky a zpěv je stále skvělý, příběh tentokrát o trošičku propracovanější než v jedničce, ale jen malililinko propracovanější. Pokud se vám líbila jednička, dvojku b jste neměli minout.(21.7.2005)

• - Keď otec Thomas hovorí sestrám, že Deloris je zabávačka v Las Vegas, sestra Mária Robert zdvihne ruky k svojej tvári. Hneď na to ich má ale zložené po boku tela. (martin1m2)

• - Whoopi Goldberg první film natočila velmi nerada a s tímto pokračováním souhlasila až po tom, co se Disney rozhodl financovat její vysněný projekt Sarafina!. (HappySmile)

• - V prvom filme nosí sestra Mária Robert iný habit ako ostatné mníšky. To preto, že je novicka. Pozornému oku neujde, že aj v pokračovaní stále nosí habit novicky, aj keď už uplynulo niekoľko rokov. Nejde o žiadnu chybu, pretože ak sa mníška necíti byť pripravená stať sa plnohodnotnou mníškou, môže byť novickou, ako dlho chce. (martin1m2)