• Dever

Soundtrack Marc Shaiman a Miles Goodman: 1. Greatest Medley Ever Told ,2. Never Should've Let You Go ,3. Get Up Offa That Thing/Dancing in the Street ,4. Oh Happy Day ,5. Ball of Confusion (That's What the World Is Today) ,6. His Eye Is on the Sparrow ,7. A Deeper Love ,8. Wandering Eyes ,9. Pay Attention ,10. Ode to Joy ,11. Joyful, Joyful ,12. Ain't No Mountain High Enough ,(11.5.2011)

O dost horsi nez prvni dil, za coz nemuze Whoopi Goldberg, ktera hraje opet dobre, ale hlavne scenar. V podstate se deje to same co v prvnim dile az na to, ze misto sester uci parchanty. Navic tu uz chybi ta kriminalni zapletka z prvniho dilu a misto toho do toho cpou moralni kecy. Aspon ze pisnicky jsou stejne chytlavy jako v jednicce. Proste uz to neni tak zabavny, ale porad to je pohodova podivana, kterou bych rozhodne mezi 200 nejhorsich filmu nedal. A otec Thomas rulezz.(7.8.2005)

• tron

Príšerná slabota, robustný Bill Duke mal zostať pri herectve (nezabudnuteľný seržant Mac v PREDÁTOROVI). SESTRA V AKCII 2 má zlé všetko, cez trápny podtitulok (OPÄŤ V HABITE) cez nové podporné postavičky (Jennifer Love Hewittová dopláca na zbytočnosť postavy) až po úplne zbytočný dôvod, prečo by sa niečo také malo stať ešte raz. A Thomas Gottschalk k tomu, musím pokračovať? Dokonca už ani osvedčené staré tváre z minula (v čele s Whoopi Goldbergovou a Maggie Smithovou) nedokážu skapané tempo oživiť a keďže už originál bol zaujímavý hlavne kvôli skvelým pesničkám a tie v dvojke TAKMER NIE SÚ (!!!), nemáme sa o čom baviť, nemyslíte?(3.11.2004)

Nechci být za exota, ale dvojku mám radši než jedničku. Film je sice fakt PŘÍŠERNÝ klišé, ale to mi k němu prostě sedí a jinak bych si ho ani nedokázal představit. Koukám na to možná jinýma očima. Laurn Hill má báječný výrazy a ani nechci hodnotit, jak hraje, ale od tý doby jí mám rád a zpívá skvěle. Písničky jsou to hlavní, proč na to koukám a jsou fakt dobrý. "Ain't no mountain high enough" je šťastnou volbou pro závěrečný titulky. Je to jeden z mála bezbožnejch filmů, co nedělá z katolíků fanatiky a ani svatoušky. Nakonec všichni jsou si rovni, a tak to má být. Mimochodem mě dost potěšila účast Jamese Coburna.(20.2.2008)

• anais

Sestra v akci II je nuda. Tatam je chemie mezi hubatou Deloris a stydlivýma jeptiškama. Místo toho je nám předkládána jakási variase na Džungli před tabulí, Nebezpečné myšlenky... Třídu plnou budoucích kriminálních živlů dostane na starosti nový učitel... i přes počáteční nesympatie se mu podaří se s třídou zpřátelit, a dokonce vyhrát pěveckou soutěž (s dost hrozivou show). Jediné, co stojí na téhle nemastné neslané nápodobě prvního dílu za zmínku je mladá Lauryn Hill, která sice neumí hrát, zato zpívá jako Bohyně! Takže jestli ji máte rádi, přetrpte ten film a poslechněte si těch pár minut kdy zpívá, stojí to za to... Jinak si radši sežeňte první díl a zapomeňte, že druhý existuje.(18.12.2004)

• - Slavný německý televizní moderátor Thomas Gottschalk (otec Wolfgang) si ve filmu zahrál díky tomu, že se Woopi Goldberg kdysi zúčastnila jeho pořadu "Wetten, dass..?". (HappySmile)

• - Děti jsou ve scéně, kdy nastupují do autobusu směřujícím na soutěž, oblečeny v uniformách. Po příjezdu však vystupují v běžném oblečení. (Sydney008)

• - V prvom filme nosí sestra Mária Robert iný habit ako ostatné mníšky. To preto, že je novicka. Pozornému oku neujde, že aj v pokračovaní stále nosí habit novicky, aj keď už uplynulo niekoľko rokov. Nejde o žiadnu chybu, pretože ak sa mníška necíti byť pripravená stať sa plnohodnotnou mníškou, môže byť novickou, ako dlho chce. (martin1m2)