VOD (1)

Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

Ukázka z filmu 1

petikacka

Absolutně nechápu toto naprosto podměrečné hodnocení. Je to klasika 90' , komedie se skvělou hudbou i scénářem a i když si můžete říct, že je to kýč, tak je, ale naprosto úžasný. Díky hudbě a zpěvu mám vždy dobrý pocit který mě nabije a husí kůži která mě zabije. Viděla jsem to už milionkrát a pokaždé mám happy pocit a musím si zatancovat...Za mě nadšených 85% ()

PRASÁK

Volný pokračování komedie „Sestra v akci” opět s Whoopi Goldberg coby zpěvačkou Deloris Van Cartier v hlavní roli. Oproti prvnímu dílu se tentokrát barová zpěvačka Deloris Van Cartier rozhodne pomoci jeptiškám s jejich problémem a vodchází dobrovolně do klášterní školy, kde má nastolit pořádek ve třídě plný neukázněnejch výrostků. Jak se jí to podaří? To zjistíte, když se na tenhle film kouknete. Natočil jej černej americkej režisér a taky herec Bill Duke, kterej má na svědomí spousty TV-seriálů a TV-filmů, jako i celovečerních filmů: Poprask v Harlemu, Tajná mise, Když mi odejdeš, Gangster, Odhalení nebo Na rozcestí. Pokud jde vo jeho hereckou dráhu, jeho černá hlava zazářila ve snímcích Komando, Země nikoho, Predátor, Pták na drátě, Odplata, Lovec policajtů, Červený drak, Velký třesk či Příležitost dělá zloděje. ()

ostravak30

Sestra v akci 2 bohužel nepřišla vůbec, ale vůbec s ničím novým. A dokonce nevidíme ani žádný dobrý vtip. Pár zlomyslností od žáků na Deloris za vtipy nepovažuji. A tak zase převládá snaha o lepší hudbu a velmi opracované klišé. Třída outsiderů v sobě objeví nečekaný talent a začnou zpívat. A světe div se, dokonce vyhrají soutěž, škola je zachráněna. Po prvním díle je dvojka veliké zklamání, neboť tvůrci vymysleli totální nic a docela zírám, že něco takového pustili do světa aniž by zapracovali minimálně na větší porci humoru. ()

VideneFilmy

V prípade jednotky sa jednalo o priemernú komédiu so strihovými chybami. Dvojka túto slabinu posúva a dočkáme sa niekoľkých nelogických zmien záberov. Whoopi Goldberg už nie je výrazne lepšia než zvyšok obsadenia a jediný, kto si udržal svoj herecký štandard je Maggie Smith. Príbeh sme v rovnakom "habite" videli veľakrát a od začiatku vieme, ako to skončí. Hra na city pôsobí neuveriteľne, silený humor je prítomný takmer v každej scéne a ani piesne nie sú chytľavé, ako tomu bolo v prvom diele rok predtým. Hoci aj k dvojke mám od detstva pozitívny vzťah, objektívne nedosiahla priemeru vo svete komédií a jedná sa len o tradičné pokračovanie komerčne úspešného projektu. ()

MickeyStuma

Volné pokračování opět přivádí Deloris Van Cartier do role jeptišky, tentokrát však vlivem prosby k nastolení pořádku v místní katolické škole. A to do toho ještě nad školou visí hrozba uzavření. A tak tu máme další příběh dle námětu, který byl zpracován už skutečně mnohokrát. Tzv. ‘školní’ film o nezvladatelných žácích, které se Deloris podaří zvládnout. Tím je v podstatě řečeno vše. Toužebné atmosféry předchozího snímku to však už bohužel nedosahuje. Vlivem již značně provařené šablony je děj hodně předvídatelný a i když opět Whoopi Goldberg srší energií a několik humorných situací je dějově přítomno, prostě to už nějak není ono. Snímek naopak obsahuje více dnes už známých písniček, které příběh velice osvěžují. Jako samostatný film by snad měl svou zábavností určitý potenciál, ale takto jde bohužel o nějaký ten stupínek dolů. ()

• Velká pozornost se věnovala tomu, aby byly ruce Jamese Coburna (pan Crisp) vždy úplně nebo aspoň částečně zakryty, neboť trpěl artritidou. (HappySmile)
  • Whoopi Goldberg první film natočila velmi nerada a s tímto pokračováním souhlasila až po tom, co se Disney rozhodl financovat její vysněný projekt Sarafina!. (HappySmile)
  • Deedee Magno, jedna ze studentek hudební třídy sestry Mary Clarence (Whoopi Goldberg), je bývalá členka popové skupiny The Party, kterou na začátku 90. let vytvořil Disney (což je i producent tohoto filmu). (HappySmile)