Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Reesam

Nesmírně dlouhé 2 a půl hodiny, kdy jsem při prvních 2 hodinách poposedávala z místa na místo, protože jsem nevěděla, jak bych si jen sedla, aby mě to více bavilo. Nic nepomohlo. Čekala jsem super film poté, jak byl propagován a podle traileru, ale možná jsem kvůli tomu byla tak zklamaná. Ztrácela jsem se v ději, netušila jsem, která bije a především mi to přišlo, jako kdyby se plácalo páté přes deváté a dohromady to dávalo minimální smysl. Nicméně poslední půlhodina vše vynahradila a tak Osamělý jezdec dostal alespoň tři texaské hvězdy. Asi netřeba zmiňovat Deppa, který obohatil film skvělou rolí, která byla příhodně vtipná. Ale nejvíc z toho filmu se mi líbil ten kůň, a to nic neřekl. Zpět k poslední půl hodině. Super soundtarck, super akce a skvělé flashbacky. Škoda, že film nebyl takový po celou dobu. ()

Linda.csfd

Pro mě super film, u kterého jsem se náramně bavila. Škoda jen, že byl předem schazovaný a kritizovaný chronickými "hatery". Nejlepší byla úvodní a závěrečná akční scéna a fajn byly i scény s koněm - a to i s tím hnědým, který jim ukazoval cestu. :D Tonto byl flegmatický, málomluvný a rozhodný, takže srovnávat ho se Sparrowem v podstatě jen kvůli kostýmu mi přijde jako blbost. ;) A vůbec, dávám 6* bez ohledu na to, jestli to jde nebo ne! ()

Huntelaar

On si zřejmě Verbinski myslel, že se mu jen tak podaří znova trefa do černého a oživí mrtvý žánr pro širokou veřejnost, ale chlapec šlápl pěkně vedle. Já tam vidím tu snahu o „eyecandy“ momenty, ale ten pocit jako při sledování Pirátů se prostě nedostavil. Na jednu stranu se Depp vážně ohrává, nad druhou stranu se Geoffreymu Rushovi v roli záporáka nejde vyrovnat, na třetí stranu se tady příběh utopil sám v sobě a za čtvrté, jak moc byl Hammer jako jednovaječné dvojče uvěřitelný, tak moc mu tady ujíždí vlak (toť krásný dvojsmysl). ()

GILLWANDER

Western? V roku 2013? Prečo nie. Pirát Gore Verbinski prešiel z detských Disneyoviek na mierne naivnú akciu, ktorá sem tam ponúkla niečo nového, ale tak povediac sme to už niekde videli. Núti diváka dve a pol hodiny sledovať vyprahnutú dejovú líniu, Deppa, ktorý zase vyťahuje film z bahna. Nie je to zlé, na novodobý Western prekvapivo veľmi dobré, není to druhý Clint Eastwood, a to som ani v najmenšom nedúfal, ale svojím spôsobom nadchne. Verbinski robí čo sa dá, ale tak to už chodí. Pre mňa Western súčasnej doby, ktorý má od dokonalosti príliš ďaleko. Ale oddychová záležitosť, ktorá vám snadno skráti nudné popoludnie. 65% ()

Kuzlo

Grandiózny hudobno-akčný záver zabíjajú predchádzajúce dve hodiny priemernosi. Veľká škoda, mohla to byť filmová legenda. ()

Jigy

Podle mě velmi zábavná jízda na léto. U Rangera jsem se bavil od začárku do konce a z tohoto důvodu mu odpouštim i umělé natahování a některé zdlouhavé scény. Verbinski se jednoznačně snažil navázat na své Piráty a koncept filmu byl podobný. Změna prostředí však jezdci pomohla a divoký západ byl v této podobě velmi vítaným zpestřením. ()

buchli

No tak, všichni jsme čekali, že na nás bude Verbinski házet jednu nesmyslnou vizuální atrakci za druhou a že příběh bude spíš sled gagů než nějaká duchaplná dějová linie, tak nekňourejte. Ústřední duo tu disponuje dostatečnou chemií (rozhodně větší než obligátní "romantická dvojice") na to, aby udrželo naši pozornost, o Tontových sólo eskapádách ani nemluvě (rozhodně jsem se naučila něco o výměnném obchodu), a závěrečná vlaková honička je skoro geniální. Jednou si ji budu muset nakreslit, abych zjistila, jestli dává smysl. Ale ne dnes, ne dnes. Nemůžu se dočkat hypotetickýho spin offu The Spirit Horse - koník má velký potenciál. A co se těch doslovných citací Tenkrát na Západě týče, no a co? Když už točíte pseudowestern, kde hraje zásadní roli stavba transkontinentální železnice, tak proč ne? Zbožňuju nespolehlivého vypravěče. ()

GrungeChild

Kdyby lokomotiva v závěru používala jako palivo místo uhlí dolarové bankovky, zbytečně vyplýtvané na tuto utahanou, nezábavnou a naprosto tupou taškařici, plnou nespočetněkrát viděných amerických klišé, jsem si jistý, že by objela celé státy na jeden zátah a ještě by na dně pár drobných zbylo. Dvou a půl hodinová přehlídka mistrovství v líčení, naprosto nevtipných hlášek, obrazových filtrů, obsahujících všechny barevné spektra pravého prérijního bláta a nesmyslného CGI zaujme snad jen fandy mašinek a blockbusterové konzumenty, kteří si jdou do kina sežrat popcorn a chlámat se u každého Deppova výrazu. Ten nám už, chudák, začíná bohužel asi senilnět, jaká to škoda. A která ingredience nesmí rozhodně hollywoodskému kaťáku chybět? Pokud se nepodaří sehnat Morgana Freemana, tak jedině Helenka, přes to nejede vlak! Tu jednu umělohmotnou rangerskou hvězdu však přece jen zanechám, když si stáhnete nějakou zábavnou hru do vašeho přehnaně chytrého telefonu, jako kulisa k ní se Osamělý Jezdec vydržet dá, a ještě tím krásně nasere hned několik lidí v řadě za vámi. Pro příště bych ale doporučoval Gorovi zastřihnout rozpočet a nechat ho točit levnou kamerou nemrtvé dívenky v černé paruce, to mu jde beztak nejlíp. 1* ()

Fíla

Johnny Depp ukázal svojí dobrou tvář. Nejvíce mě vadilo, že některé akce k závěru filmu byly lehce přehnané a když už děláte film z roku 1880 +- a vše do té doby je reálné a pak přijde scéna kde Johnny padá několik metrů na vůz se stříbrem a nic se mu zázrakem nestane, to ne.. Ale určitě fajn atmosférický děj a vše kolem toho, co se týče Butche bylo dobré. Klasických 60-70% a Gore Verbinski by už měl vymyslet něco co se dá režírovat výše, protože tohle je na vysoké úrovni, ale s poněkud průměrnou režií. Naskytlo se několik vtipných situací, a při večeru se na tenhle film dá určitě hodně dobře dívat. Dvě a půl hodiny se dá vcelku dobře skousnout a nedělá to problémy. 70%.. ()

applause

Popravdě jsem nevěděla, co mám od tohoto filmu čekat. Vybrala jsem si ho hlavně kvůli kostýmu, který měl Johnny Depp, což bylo ode mě jak se později ukázalo dost naivní. Já osobně westernovky nemám moc ráda a ani bych neřekla, že tohle nějaká westernovka byla, to si teda představuji jinak. Začátek se rozjížděl příliš komicky, což bych čekala, že bude trapné, ale naopak mi to přišlo celkem vtipné. Jenže jak se se děj hezky rozjel, začal postupné vyhasínat, až zhasl docela. Bylo to trapné, kýčovité a ani Johnny Depp to se svou maskou nezachránil. Nevím, co tím chtěl autor říct, ale bylo to o ničem a den po zhlédnutí skoro nevím, o čem film byl, maximálně tak ostrou kostru příběhu. Vůbec nedoporučuji! ()

Bublinicek

Za mě skvěle, skvěle. Pořád se peru s tím, jaké hodnocení tomuto filmu dát, zda čtyři nebo pět hvězdiček - za mě má 90% a nakonec jsem se tedy přiklonila k té čtyřce. Deppův pirátský typ humoru se zde projevuje, ale rozhodně to není na škodu. Hodně jsem se nasmála, doteď užíváme některé scény k pobavení i v normálním životě. Film naprosto splnil má očekávání. Je sice pravda, že byl poměrně hodně uměle natahovaný, ale i přesto jsem se nestihla nudit a bavila jsem se až do konce. Film je plný směšných situací a ironických poznámek, herci se opravdu "vyřádili". Dokonce se pod tím vším ukrýval i celkem dojemný příběh. Oceňuji i způsob podání příběhu, který malému chlapci vypráví již starý indián. Akční scény jsou doprovázeny známou komickou hudbou, která doplňuje celkové groteskní vyznění. Výkony obou hlavních postav hodnotím velmi vysoko, nic trapného, prostě příjemný humor. Opravdu doporučuji k shlédnutí, já se zase ráda podívám znovu :o))) ()

Wiikii

Jsou to takový "Piráti z Karibiku" na poušti... Také je už vidět že Johnny Depp zestárnul a chtěl by hrát opilého Jacka Sparrowa namísto lehce šiblého Tonta... I film sám osobě dost mění žánry, někdy je opravdu komediální, někdy to bývá opravdové drama a to není moc dobře. Ale aby to nevypadalo že je to úplný propadák, což podle mě není. Měli by jste se na to kouknout sami....HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Nifgai

Asi jsem na tenhle film nebyla správně naladěna. Připadala jsem si dost blbě, když se kamarádky skoro celou dobu smály a já skoro nic. Depp je super, ale bylo to takové divné a stupidní. A to Piráti jsou dobří, ale asi to bude i tím, že filmy s tématikou western nemusím. No kdo má rád Deppa a Piráty tak bude určitě v sedmém nebi. ()

M.i.k.e

na jednu stranu je srovnání s Piráty na místě.Verbinski používá zajeté a ověřené postupy a charaktery postav (Tonto/Sparrow,Reid/Turner,Cavendish/Barbossa,Cole/Beckett,...),na druhou stranu ovšem Gore ve svém velikášství úplně odboural hravost,svižnost a hlavně nadhled,kterým celá Pirátí série disponovala.V čem je Verbinski i nadále výborný jsou akční scény,které jsou velmi zdařilé,ovšem bohužel pro diváka jsou v celém filmu pouze dvě a dělí je od sebe prakticky dvě hodiny,což není zrovna to co jsem čekal.Zbytek je tu lepší,tu horší vata s minimem humoru (a pokud už,tak je humor spíše dětinský) a Lone Ranger tak místy nudí a to se mi nestalo ani v případě třetích Pirátů (a vlastně ani těch nejslabších čtvrtých).Krácení o dobrou půl hodinu by filmu jen a jen prospělo.Suma sumárum,Lone Ranger není špatný film a v rámci letní zábavy si svoje diváky najde.Já mu někdy v budoucnu dám určitě ještě šanci,ale momentálně převládá zklamání.Verbinski umí lépe...60% (edit : zřejmě láska na druhý pohled...) ()

Jango_Fett

Šíleně pomalý rozjezd sráží dosti na zábavě, ze začátku jsem se občas i nudil. Naštěstí v druhé půlce se film již chytá a finální akce je bezvadná. Je z toho ale okatě vidět rating, zvláště pak na konci, kdy člověk přeje záporákům opravdu nějakou hnusnou smrt, za to co udělali, ale ničeho takového se bohužel nedočká, i když je tam možností hromady. Johnny Depp je jako vždy klasa, hraní magorů už má v rukávu a jeho pošahaný indián nemá chybu, dalo by se říct, že si jako vždy krade celý film pro sebe. ()

Innuendo1987

Být to kreslené a hrát v tom místo těch dvou šašků, Mickey Mouse a Donald Duck, tak neřeknu ani slovo. Ale takhle - no to si snad děláte prdel! ()

zbyshek

Trochu smíšené pocity mě provází při posuzování přetransformovaných Pirátů na cowboje na Divokém západě. Verbinski&Depp, toto spojení platilo v Karibiku na moři, ve vyprahlé poušti to jaksi ztratilo svoje kouzlo. Humor tento film rozhodně nepostrádal, ale nic výjimečného to nebylo. Možná proto, že humor byl stejný jako u dříve zmiňovaných Pirátů, což by znamenalo, že byl výborný. Jenomže když vidíte v indiánském hrdinovi Tontovi převtěleného Jack Sparrowa, moc originální to není. Pak už nezáleží jak vtipný nebo trapný je, akorát si Depp sám sobě(Sparrowovi) škodí. Je očividné, že to borci berou s nadhledem, nicméně suma sumárum to stačí jen na zařazení do kolonky lehce nadprůměrných snímků. 65%. 151 minut bylo až moc. ()

Antabelus

Piráti z Karibiku, pamatuji-li si vůbec jméno toho filmu správně, jsou mi prostě (a bůh ví čí je to vina) značně nesympatičtí, takže tam to Deppovo herecké a Verbinskiho režijní harlem-šejkování nemohu ani náhodou docenit. Proto (vycházejíce z reálií, kterých je mi o Osamělém jezdci známo) je pro mě tento film ideální alternativou a když přihlédnu ještě k faktu, že nejsem zrovna znalec westernovek, tak mi nevadí ani často kritizovaná recyklace nejen pana kapitána z Pirátů, ale rovněž právě westernových filmů. Nemějte mi to za zlé, ale opravdu nechápu zdejší hodnocení (asi proto, že jsem tak trochu neználek v těchto zřejmě senzitivních vodách) a film mě i přes občas nevyvážené tempo a pár hluchých pasáží neuvěřitelně bavil. Pro mě osobně se zkrátka jedná o dost možná nepřekonatelnou žánrovku a tak při vzpomínce na ty mraky skvělé akce přikořeněné perfektně načasovanými gagy neváhám a dávám 5 hvězd. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt