Všude čtu, jakej je tenhle film děsnej průser. Jak se na to potom má člověk těšit. Na trailery se snažím koukat jen minimálně (1-2), ale stejně jsem spoustu věcí věděl dopředu z masivní kampaně (která navíc nezabrala) a pouze si vychutnával, jak se u toho baví kámoš. Jedno však musim ocenit. Když už nic jiného, ta je z filmu cítit ta dobovost, nebo lépe řečeno věrohodnost divokého západu, na rozdíl třeba od ateliérových 4tých pirátů. Je zkrátka alespoň cítit to, kde Disney utopil takový šílený prachy. S výborným Johnym Deppem také přichází značná porce nadsázky a vtipu, to však nemusí být nutně k dobru. Ovšem např sekvence Tonta se stříbrňákem jsem si vyloženě vychutnával. Se 150ti minutovým filmem většinou dříve či později nuda přijde, to je jasné, ale přepísknuté havárky lokomotiv tomu moc nepřidají, to už bylo i na mě moc. 4ou hvězdičku filmu zachránilo posledních 20 minut, které musely bavit snad každého...70%...[20.07.2013_Kino Šumava_Klatovy](20.7.2013)

Verbinski stratil súdnosť. Neviem prečo by mal mať každý drahý blockbuster automaticky viac ako dva a polhodiny. Stráca tak na atraktivite, otáčkomer klesá, nemá to spád a má tendenciu začať nudiť. Potom sa ku koncu rozbehne, pretože si myslí, že diváka zaujíma len finále, ale to je omyl. Nejeden divák sa počas tých dlhých nudných minút zdvihol zo sedačky. Garantujem však, že pokiaľ máte trošku viac trpezlivosť ako priemerný konzumný divák a prečkáte ten útlm v strede filmu, tak vás záver patrične odmení. Akčné sekvencie teda splnili účel a ja som sa popcorňácky bavil. Depp si pomaly zvyká na filmy bez Jacka Sparrowa, ale prečo by si mal lámať hlavu a vymýšľať nový charakter, keď môže svojmu indiánovi prepožičať overený pirátsky. V inom prípade by som to netoleroval takto si uľahčovať zarobenie si miliónov dolárov, ale Tontova maska a tupý výraz všetko zahladili. Viac ako Deppov výkon by som však chcel vyzdvihnúť ikonický záporácky výkon Williama Fichtnera. Jeho zločinecký šéf bandy sa približoval k fenoménom westernového žánru. Bez neho by som šiel možno ešte nižšie, čo je škoda, lebo potenciál mal film veľký. Takto je to len originálno-tuctová vychytávka. 70%.(7.9.2014)

Vypadalo to na pořádný průser, ale dá se. Koho nadchli Pirátí z Karibiku, či poslední Indy, nudit se určitě nebude, neboť je to jak formálně/esteticky, tak i dějově podobný mišmaš. Nelze filmu upřít zvláštní mix tradičních westernovských prvků (výprava, kostýmy) perfektně sladěných ve výtečném vizuálním hávu (skvělé efekty, dynamické akční scény). V prostřední části filmu je několik zbytečně vtipných scén a nudných natahovaček, ale Fichtner a Wilkinson jsou velmi zábavní a hlavní herecké duo hrdinů je naprosto klasické. Tedy pobaví, neohromí a všichni od začátku vědí jak to dopadne. Přesto je to ale sympatická věc.(2.3.2014)

Malý velký muž kouří halucinogenní dýmku míru s Piráty z Karibiku a němou groteskou. Film, který vypadá, jako by ho vyprávěl senilní bláznivý indián... protože ho vypráví senilní bláznivý indián, který se navíc rád poslouchá. Střední pasáž trochu hluchá, ale jinak jsem se výborně bavil. Verbinski se občas utápí v milovaných odkazech, ale jeho "meta-westerny" jsou chytřejší než většina žánrové konkurence. Ten chlap není tonto.(2.11.2013)

• Morien

Ačkoliv obvykle zastávám názor, že na věku příliš nezáleží, tak tento film je zřejmě vinen tím, že se strašně moc snaží být zároveň pro děti i pro dospělé, tedy že rozháranost a nejednotnost ho roznesla na kopytech. A jak ráda bych se dívala na film o dvoumetrovém slaboučkém obrovi, co se postupně naučí poslouchat svoje tělo a přírodu.(26.4.2016)

• - Ve scéně, kdy Tonto (Johnny Depp) a osamělý jezdec (Armie Hammer) zapalují dynamit u mostu, mají vodu po pas. Avšak ve finální scéně, kdy padá Latham Cole (Tom Wilkinson) s celou soupravou vlaku do vody, je voda několik metrů hluboká. (OrlandoBloom)

• - Vo filme mali pôvodne vystupovať vlkolaci a mal sa oveľa viac sústrediť na nadprirodzeno. (classic)

• - Během natáčení filmu přijal kmen Komančů Johnnyho Deppa jako svého člena. Depp má ve skutečnosti také indiánskou krev - jeho prababička byla členka kmene Čerokíů. (Timy68)