Slušný film s plno zápory. Největším záporem filmu je šíleně přepísklá stopáž 151 minut, vůbec by neuškodilo film o 30 minut zkrátit, dále objevují se zde dvě velké Akce a to na začátku a na konci, ale bohužel nepůsobí vůbec drsně a nemají správnéj Wild West Drajf, vypadají spíše jako laciná parodie za doprovodu nevhodné hudby a tudiž jsem si to nemohl na plné koule užít. Velkým kladem je však vynikající, slizký záporák Butch Cavendish, který nedostal tolik prostoru, jak jsem si přál, ale budiž. 3* si tenhle lehce nadprůměrný film zaslouží. 60%(6.10.2013)

• PinokKio

Verbinskimu se povedlo natočit kočkopsa .. film, který není chlapáckým westernem ani pořádnou buddy komedií, není přímo cílen dětem kvůli scénám, které se berou až příliš vážně, ale stejně tak může nudit i dospělého diváka, protože Deppova postava tady recykluje jen jiného piráta (indiána), ovšem bez Karibiku. Tahle čtvrt miliarda dolarů (což je avizovaný rozpočet) se Disneyům vůbec nemusí do pokladničky vrátit. Nevím proč, ale spoustu věcí jsem si v hlavě srovnával s Jarmuschovým Mrtvým mužem .. Depp jako by měl choutky stát se Nobodym, jeho part nešiky na nesprávném místě převzal pro mě neznámý (a herecky vesměs neviditelný) Armie Hammer a Zimmerova muzika občas zahřímala jako ta Youngova. Přepálená stopáž, příliš okatý děj a spousta nudných pasáží mne poznamenala tak, že jsem se celou dobu v sedačce ošíval a ani si pořádně nezarelaxoval, což jsem nezažil hodně dlouho.(4.7.2013)

Pirátska jazda pokračuje tentokrát na púšti. Verbinski, Bruckheimer, Elliot, Rossio, Zimmer a Depp opäť spojili svoje sily, aby po miliardovom úspechu, ktorý im vydolovali štvrtý piráti vydolovali ďalší. No ako to v púšti býva studňa je tento krát prázdna a výplatná páska tiež nebude najlepšia. Otravný Indián Johnny Depp, ktorého som si meno ani nezapamätal je ešte viac trapnejší ako v posledných Pirátoch z Karibiku. Bruckheimerová výprava za xy dolárov je fajn, ale spolu s tým biely koňom je to asi to najlepšie čo tento film ponúkne. Treba uznať, že výprava, kostýmy, masky a herci sa skutočne podarili, ale príbeh, ktorý je tak rozťahaný a nudný, že vám skutočne dá pocítiť, ako keby ste boli na púšti tiež, pretože od tej nudy už práve pijete druhý pohár. Rovnako prázdny je aj Zimmerov soundtack, ktorý ponúkne jednu dobrú skladbu so zborom a hlavný motív, ale potom už klasicky začne vykrádať sám seba ako už je uňho poslednú dobu zvykom. Pirátské dobrodružstvo na púšti skutočne nefunguje a dokonca ani okopírované akčné pirátske scény nie. Nečakal som veľa, ale zas ani takto málo. 55% - 3*(16.11.2013)

Alternativa k Pirátům z Karibiku. Režisér stejný, hudba stejná, Depp stejný a Helena překvapivě taktéž stejná...Na druhou stranu prostředí je jiné a to je dobře. Já jsem moc rád, že Johnny Depp na tu roli indiána přikývl. On už asi do smrti bude mít pošuky, protože jak tak pozoruju, on se v nich vysloveně našel. Na film jsem šel, abych se pobavil, odpočinul si a užil si sympatický dobrodružný film, u kterého se nasměju, ale zároveň se podivím nad některými akčními scénami. S akčními scénami už je to trošku slabší, protože tady ze všeho teče digitál proudem jako pivo z pípy v podkrkonošské vesničce. Ono by to asi ale jinak ani nešlo. Pořád je to ale i akčně hodně dobré a zábavné. Film tedy jakožto produkt Disneye splnil má maximální očekávání. 151 minut uteklo tak rychle jako jednodenní výlet po české krajině. A musím říct, že to byla radost strávit čas u takového filmu. Prostě jenom vypnout mozek a užívat si slušnou zábavu.(7.7.2013)

• Morien

Ačkoliv obvykle zastávám názor, že na věku příliš nezáleží, tak tento film je zřejmě vinen tím, že se strašně moc snaží být zároveň pro děti i pro dospělé, tedy že rozháranost a nejednotnost ho roznesla na kopytech. A jak ráda bych se dívala na film o dvoumetrovém slaboučkém obrovi, co se postupně naučí poslouchat svoje tělo a přírodu.(26.4.2016)

• - Castingů na role ve filmu se neúspěšně účastnily také Andrea Riseborough a Sarah Gadon. (R´Hell)

• - Vo filme sa John Reid (Armie Hammer) pýta Tonta (Johnny Depp), či vie, čo znamená jeho meno v španielčine. Doslovný preklad je hlúpy. (toi-toi)

• - Ve scéně s jedoucími vlaky shodí Butch (William Fichtner) Rebeccu (Ruth Wilson) z vlaku a ona přistane na koně běžícího podél vlaku. Avšak v předchozích i hned následujícím záběru jsou stromy okolo tratě tak blízko, že se dotýkají větvemi vlaku. (Ficik)