To je přesně film, o kterém řeknete, že je to galimatyáš. Na jednu stranu přináší neskonalou zábavu, kvalitní záběry, vtipné situace, překrásné exteriéry, napětí a akci, a na druhou stranu nudu, klišé, nesmysly, trapnost. naštěstí to není půl na půl a to dobré převládá, takže až vyjde nějakej direktor kut, kde to bude přestřihaný ze 150 na 90 minut, pak to teprve bude něco. Každopádně, Jack Sparrow is bek akorát nejede na mlýnském kole, ale na vláčku.(6.10.2013)

Gore Verbinski je podle mě jeden z nejlepších režisérů současnosti. Jeho akce má vždy nápad a čiší z ní sebejistota. Mě se Lone Ranger líbil, i když mi herecky přišli o hodně lepší padouši (hlavně Fichtner a pak ten co tam nosil ty ženský hadry), než hlavní duo. Johnny Depp bohužel moc nevypadá jak indián, takže působí fakt divně. Finální akční scéna mě ale strhla a i minulost Tonta na mě zapůsobila.(26.4.2014)

• castor

Westernových komediálních látek už tu bylo víc – a vesměs málokdy uspěly. Většinou si to ani nezasloužily. I tentokrát je to průšvih. Producentská legenda Jerry Bruckheimer se vůbec nepoučila z přepálených a neskutečně ukecaných Pirátů z Karibiku, jejichž koráb se měl už dávno potopit, ošklivě se spálil také u přeplácaného Prince z Persie. Hrdinové se nikam neposouvají, úsměvné momenty na vtipnosti velmi rychle ztrácejí a slouží jen k nárazovému pobavení. Příběh je plný dalších a dalších trhlin, celkový dojem je pak nemastnou neslanou koulí na noze.(17.12.2013)

• Momo_desu

Čo ma už dosť dlhú dobu odrádzalo bola dĺžka filmu. Bola to proste jedna veľká nuda a to, že ten film bol tak dlhý to celé ešte zhoršovalo. Takže říkejte si tomu třeba ženská instituce ale tomu filmu som sa oprávnene vyhýbala. Netvrdím, že som sa ani raz nezasmiala a že som celý film mala kamennú tvár. Ale scéna, ktorá mala byť zrejme najakčnejšia z celého filmu bola tá najdlhšia a najnudnejšia scéna akú som kedy videla, a vytáčala ma už tak, že som musela nahlas hundrať kedy sa skončí. Absolútne ma tá naháňačka s vlakom nebavila. Keby som fajčiarka asi si vybehnem aj jednu cigu zapáliť a keby sa vrátim tak by som si ani nevšimla, že som o niečo v tej scéne prišla. Mala som pocit, že sekunda trvá minútu. Keď vyšiel trailer bola som plná očakávaní. Postupom času to akosi upadalo, a ja som už ani na ten film nemala chuť. Opäť to opakujem, oprávnene.(26.12.2013)

Nejméně doceněný blockbuster tohoto roku. Sice tempem nevyrovnaný, s občasnou hlušinou ve střední pasáži filmu a občas nuceným humorem, který má na svědomí pitvořící se Depp, ale jinak plný hravosti, sympatického nadhledu, s bezprecedentní výpravou a špičkovou choreografií několika akčních pasáží. A prosím, kašlete na to, že Depp jenom recykluje Jacka Sparrowa. Kvůli tomu přeci nezavrhnu vynikající řemeslo.(5.10.2013)

• - V roku 1869 ešte neexistoval americký štát Oklahoma, takže správne malo byť použité jeho vtedajšie označenie - Indiánske teritórium. (MikaelSVK)

• - Natáčanie filmu prebiehalo celkovo v šiestich amerických štátoch, a to v Utahu, Novom Mexiku, Arizone, Kalifornii, Colorade a Texase. (MikaelSVK)

• - Když utíká Tonto (Johnny Depp) po střeše vagónu, Jay Fuller (Barry Pepper) po něm vystřelí přesně 29krát ze dvou pětiranných revolverů a dokonce hned vzápětí střílí z těch samých ještě minimálně 14krát po Johnu Reidovi (Armie Hammer) jedoucímu na koni druhým vlakem. (Ficik)