7/10. Verbinski je můj oblíbenec a hrozně mě mrzí, že zrovinka Osamělý jezdec mu tak na půl zazdil kariéru. U první vlakové honičky jsem se trochu zděsil ale pak to šlapalo přesně tak, jak si od dobrodružného velkofilmu představuju. Ústřední duo neurazilo, načrtnutá mytologie zaujala a bavil jsem se vlastně až do samotného konce... a to i přesto, že je to mnohdy přepálené a hloupé. Moc fajn blbinka.(29.12.2018)

Rodokapsová májovka pro jednadvacáté století se vším všudy; jak tím špatným, tak tím dobrým. A ty desítky (desítky!) vymazlených neprvoplánovitých (ne)postřehnutelných aluzí (cikády a ptactvo v houští, paraplíčko na poušti atd.), kterých je tu paradoxně více než v Rangovi, lépe než co jiného dokazují, že to tvůrčí tým nebral jen jako další produkt. A ano, jsou to nesporně "pouze" Piráti z Karibiku ve westernovém hávu. Ovšem sluší se dodat, že je to spolu s jedničkou Pirátů to nejlepší co v "sérii" vzniklo.(5.7.2013)

Pirátska jazda pokračuje tentokrát na púšti. Verbinski, Bruckheimer, Elliot, Rossio, Zimmer a Depp opäť spojili svoje sily, aby po miliardovom úspechu, ktorý im vydolovali štvrtý piráti vydolovali ďalší. No ako to v púšti býva studňa je tento krát prázdna a výplatná páska tiež nebude najlepšia. Otravný Indián Johnny Depp, ktorého som si meno ani nezapamätal je ešte viac trapnejší ako v posledných Pirátoch z Karibiku. Bruckheimerová výprava za xy dolárov je fajn, ale spolu s tým biely koňom je to asi to najlepšie čo tento film ponúkne. Treba uznať, že výprava, kostýmy, masky a herci sa skutočne podarili, ale príbeh, ktorý je tak rozťahaný a nudný, že vám skutočne dá pocítiť, ako keby ste boli na púšti tiež, pretože od tej nudy už práve pijete druhý pohár. Rovnako prázdny je aj Zimmerov soundtack, ktorý ponúkne jednu dobrú skladbu so zborom a hlavný motív, ale potom už klasicky začne vykrádať sám seba ako už je uňho poslednú dobu zvykom. Pirátské dobrodružstvo na púšti skutočne nefunguje a dokonca ani okopírované akčné pirátske scény nie. Nečakal som veľa, ale zas ani takto málo. 55% - 3*(16.11.2013)

Malý velký muž kouří halucinogenní dýmku míru s Piráty z Karibiku a němou groteskou. Film, který vypadá, jako by ho vyprávěl senilní bláznivý indián... protože ho vypráví senilní bláznivý indián, který se navíc rád poslouchá. Střední pasáž trochu hluchá, ale jinak jsem se výborně bavil. Verbinski se občas utápí v milovaných odkazech, ale jeho "meta-westerny" jsou chytřejší než většina žánrové konkurence. Ten chlap není tonto.(2.11.2013)

Nejméně doceněný blockbuster tohoto roku. Sice tempem nevyrovnaný, s občasnou hlušinou ve střední pasáži filmu a občas nuceným humorem, který má na svědomí pitvořící se Depp, ale jinak plný hravosti, sympatického nadhledu, s bezprecedentní výpravou a špičkovou choreografií několika akčních pasáží. A prosím, kašlete na to, že Depp jenom recykluje Jacka Sparrowa. Kvůli tomu přeci nezavrhnu vynikající řemeslo.(5.10.2013)

• - Trik s ptákem v kleci, který Cole (Tom Wilkinson) ukazuje chlapci, funguje na stejném principu jako optický klam, jež předvedl Ichabod Crane (Johnny Depp) ve snímku Ospalá díra (1999). (Geriel)

• - V druhé části závěrečných titulků je ještě 'šmatlající' Tonto (Johnny Depp). (necisty)

• - Ve scéně, kdy Tonto (Johnny Depp) a osamělý jezdec (Armie Hammer) zapalují dynamit u mostu, mají vodu po pas. Avšak ve finální scéně, kdy padá Latham Cole (Tom Wilkinson) s celou soupravou vlaku do vody, je voda několik metrů hluboká. (mrborn2lose)