Po té vlně nenávisti, která se proti tomuto filmu strhla prakticky ihned po premiéře, jsem se dlouho zdráhal na tento film podívat, až jednou jsem samou zvědavostí nevydržel a film si pustil. Takhle, je to něco, co si pustím podruhé? Ne. Předvádí zde Johnny Depp něco jiného, než v posledních cca 10 letech? Ne. Měl mít tenhle film tak monstrózní rozpočet, jaký ve finále měl (není známé přesně číslo, ale odhaduje se, že i s reklamami a různými promo akcemi se rozpočet vyšplhal až k 300 miliónům dolarů!!!)? Rozhodně ne. Ale na nejdůležitější otázku je naštěstí odpověď taky ne a to "Je ten film opravdu tak špatný?" The Lone Ranger není vyloženě špatný film, troufám si dokonce říct, že je to ideální jednohubka na sobotní večer. Není to nic, co byste museli vidět, nicméně pokud se na něj podíváte, dostane se vám filmu, který i když má přes 2 hodiny a 20 minut, tak uplyne poměrně rychle a na ten čas vás zabaví. Je jen škoda, že stejně rychle na něj taky zapomenete… 55 %.(14.4.2015)

Do popisu filmu by se k westernu/akční/dobrodružný/komedie ... hodilo ještě připsat fantasy :-)) Hodně lidí to přirovnává k Pirátům .. hmm ... jako i jo... Byla tam taky jedna taková scéna, která mi okamžitě připomněla třeba i jednu z filmu "Tenkrát na Západě". Dále se v něm objevují až neuvěřitelné scény jako je až nadpřirozeně zdatný bělouš, masožraví pouštní králíci, kteří mi doslova vyrazili dech :-)) Samozřejmě jsem si několikrát o dvou hlavních postavách filmu říkala "tohle jako nemohli přežít a když tak s vážným zraněním" a hele je, jak jim fortuna přeje a že jsou nějak moc čilí ... žádné zlomeniny ani hlubší škrábance :-) Film s klasickým westernem má společnou jen část, zbytek jsou fantaskní scény a vtipné okamžiky jak jsme u Johnnyho zvyklí. Najde se tam samozřejmě i pár scén, u kterých člověku zatrne a zvážní .... Jinak celkově Osamělý jezdec je zdařilá westernová komedie, nepřemýšlela jsem nad nesmysly, které tady filmu mnozí vyčítají, uvolnila jsem se a bavila se. P.S. Výborná hudba a skvělý zvuk, ve scéně, kde se např. objevují bzučící mouchy měl člověk tendence se ohnat :-)(8.7.2013)

Vzpomínky zmateného indiána Tonta mi podezřele zvedaly náladu, stejně jako jeho pohrdavé ksichty, kterými častoval "hrdinného" osamělého jezdce i "zázračného" koně a dokonce i krmení mrtvého havrana jsem si celkem užil. Kromě těchto atributů a vynikajícího závěrečného vlakového pošťuchování toho snímek zase tak moc nenabídl, ale já jsem se velmi slušně pobavil po celé délce zlehka přemrštěné stopáže.(28.10.2013)

No jasně, taky bych byl rád, kdyby se celý film jmenoval "Toto na mašině" a adekvátně tomu byla pozměněna i obsahová náplň. Ale že by mě Osamělý jezdec v této podobě nudil, to fakt říct nemůžu. btw. Mám pocit, že ta část amerických kritiků, která žehrá, jak postava Tota naplňuje obehrané koloniální stereotypy, zřejmě přehlédla, že tato skutečnost je ve filmu otevřeně reflektována. Většina filmu je přece pojata jako očividně zkrášlené a přibarvené vzpomínání zestárlého Tota, jenž je doslova (!) výstavním exponátem stereotypu 'ušlechtilého divocha'. (Následuje mírný SPOILER:) Když navíc John Reid nabyde přesvědčení, že jednání jeho společníka s vránou na hlavě je běžným projevem indiánské mentality a kultury, je (spolu s divákem) vzápětí usazen náčelníkem kmene, který Tota prohlásí za blázna, jenž se ohání indiánskými pohádkami pro děti.(12.7.2013)

Čirá oddechovka, která balancuje mezi cirkusovou šarádou (konec) a stylovou úctou k westernů (některé typicky westernové okamžiky - most, skok do vody, hudba, ...). Z trailerů to vypadalo na nehoráznou blbost, ale výsledek mě mile překvapil, i ty bláznivě přehnané scény s železnicí (žebřík??) byly koukatelné. Nejde jen o destilovanou verzi Pirátů z Karibiku na divokém západě, tohle má svojí vlastní duši a musím říct, že těch dvou a půl hodin života rozhodně nelituji. PS: na těch králících mi bylo vždy něco divného:)(2.11.2013)

• - Parní lokomotivy v průběhu celého filmu nikdo neobsluhuje. Ve skutečnosti by bez neustálého přihazování uhlí do kotle nedojely téměř nikam. (Kumy)

• - Několik scén filmu bylo natočeno u řeky Colorado. Lokomotiva, která se na záběrech u řeky objevila, se pak nenacházela na kolejích, nýbrž byla naložena na nákladním vozidle. (vlachino)

• - Hudbu k filmu mal pôvodne skladať frontman skupiny "The White Stripes" Jack White, bol však nahradený Hansom Zimmerom, pre ktorého sa Lone Ranger stal v poradí už siedmou spoluprácou s režisérom Verbinskim. (Macejko)