Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Kwaichi

Z filmu mám veľmi zmiešané pocity. Na jednej strane kvalita v podobe hereckých výkonov, kostýmov a množstva kreatívnych scén. Na druhej strane plno absurdít hlavne v druhej polovici. Ale beriem to ako komediálnu zložku. Každopádne, film mi ešte dlho utkvie v pamäti. ()

dubinak

Tohle vůbec nebyl takový propadák, jak se o tom psalo. Ani zdaleka. Naopak mě Verbinski velice mile překvapil. Akce jede po celou dobu na sto deset procent, Johnny Depp pobavil vtipnou rolí i hereckým výkonem (v dobrém slova smyslu) a 143 minut dlouhá stopáž utekla jako nic. Navíc se nešetří ani docela krutými a drsnými scénami, u kterých jsem ani nečekala, že by se tu mohly objevit. Největším zážitkem tu byly především nádherné exteriéry a výborný humor. Zkrátka relaxační zábava, která nemůže nikoho urazit. ()

C0r0ner

Velké sliby, velké promo, velký rozpočet, bídné zpracování. Kdyby to celé bylo o hodinu kratší, tak by se nic nestalo. Takhle to bylo strašně natažené. Kdyby to celé bylo hozené do stylu parodie, tak by se nic nestalo. Takhle to sice bylo k smíchu, ale ne k veselému. Kdyby tam vůbec nebyla linie se starým Tontem, tak by se nic nestalo. Takhle to byla dohromady slušná sračka. 50% ()

carly

smutno-vtipný príbeh o ľudskej nenásytnosti, o tom, ako táto takmer vyhladila celé národy, o ľudskej vytrvalosti, tak trochu o kúzlach a tak trochu o domove. Johnny Depp úžasný, Helena potešila. William Fitchner bol úžasný a skvelo zamaskovaný a Armie Hammer je zlatíčko. páčilo sa mi, že Ruth Wilson nehrala typiskú dámu v nesnázích, ale že brala situáciu do vlastných rúk. skvelá hudba, dobré triky, tempo a dĺžka tak akurát. a páčil sa mi koncept so spomienkami. ()

Pedrousek

Co na to říct, než jen, že jsem to vnímal jako westernové piráty z Karibiku. Tím ale nechci říct, že by to bylo špatný nebo nezábavný, jen to prostě rozhodně nebyla žádná pecka. Asi by mi bylo bývalo stačilo, kdybych na to nelezl do kina a počkal si, až to budou dávat v televizi. ()

epicek

Tak kde bych začal. Především nechápu, jaktože tento film nemá takové třzby, ba velké ohlasy. Je to naprosto dokonalé ve všech směrech. Co se týče Johnyyho Deppa o tom už toho tady padlo hodně a já jen dodám, že mě teda nudný ba okoukaný vůbec nepřišel. Film jako takový , působil jako pěkná podívaná a skoky do přítomnosti mi vůbec nevadily , ale naopak mě dokázaly vtáhnout víc do děje :) Je mi líto , že si tento film nezasloužil to co měl, ale věřím , že ti co v něm nehledají každou chybu nebo nějakou nejasnost , si to užili stejně jako já :) ()

necisty

Čekali jste od Gora víc? No já taky, ale kvůli tomu to nebudu zbytečně shazovat. Sice ke konci dost přeháněli, ale jinak to má hezký příběh. V rukou profesionálů je to samozřejmě pěkně zpracováno a o zábavu a akci není nouze. Jen tomu krapet něco chybí. ... Souhlas s Enšpíglem ... Domluveno? No spíš ne. ()

Wormboy

AAANO!!! Verbinski, Depp a Zimmer su spat!!! Oddychovy blokbaster toho najvacsieho kalibru!!! Bez primeraneho mnozstva alkoholu, vsak moze uskodit ;) ()

Martrix

Rozporuplné reakce jsou v tomto případě vcelku pochopitelné. Někomu vadilo, že Verbinsky přetvořil Tontona v suchozemskou verzi Jacka Sparrowa, jinému, že zběsilou akcí na konci, která byla ve stylu Wild Wild West, celý film zkazil... . A stejně tak byl někdo nadšený postavou Tontona, na kterého se Depp hodil, výborným vizuálem a příběhem, který sice trval déle...ale zase se tam pořád něco dělo, takže to bylo ok... . Mě osobně příjde, že Verbinský spatlal dohromady dva až tři filmy, každý žánrově trochu jiný, přičemž všechny natočil velmi dobře. Dokonce se mu podařilo občas odvést pozornost od příběhu (který by svým průběhem i koncem překvapil snad jen nemyslícího debila) dobře vyprofilovanými postavami a opravdu pěknými momenty. Jenže když chvíli sledujete pěkně ostrý western, který najednou přejde do poťouchlého vyprávění a tím vším se táhne pitomá lovestory a mnohem pitomější plány padouchů... . Je to dort, do kterého Verbinsky dal samé dobroty, a stejně jako Pejsek s Kočičikou očekával, že z toho musí být supermňamka. Nu, byť nejsem zlý pes, sežral jsem ten dort celý a na po...ní to sice nebylo, ale občas jsem se u toho pěkně šklebil. Znovu bych si takový dort nedal...ale nemůžu říct, že bych ho nedoporučil ostatním :o) Při jeho konzumaci ucítíte samé dobroty: krvavou tlačenku, volské oko, indiánka, koňský salám, srdce z marcipánu, trochu marihuany...každý si tam něco najde...blbý je, že není jak to vypreparovat, takže je potřeba občas přivřít oko a smířit se s tím, že to nebude tolik očekávaná hláškopalná hrachovka, ale další dortoguláš. Těch dobrých momentů ale nebylo zase tak málo, takže tři poctivé hvězdy to jako celek dá. ()

pakobylka

Tak to bychom tedy měli. S konečnou platností prohlašuju, že to NEBYL dobrý nápad. Popadnout svérázného kapitána Jacka Sparrowa za límec, odvléct ho na tisíce mil daleko od věčně neklidných mořských vln a solí prosyceného nestálého povětří a bez milosti ho šoupnout doprostřed nefalšované americké prérie. Přesvědčily mě o tom hned úvodní minuty - jakmile osvětlily, že dějová linie je v podstatě stvořená z vyprávění jednoho starého Indiána, který se ve vzpomínkách (nezáleží na tom, zda vlastních, cizích nebo fiktivních) vrací hluboko do minulosti. V ten moment mě zcela pohltila až nečekaně těžká trudnomyslnost. Rozprostřela se od obzoru k obzoru - prakticky nebylo kam se vrtnout, abych se jí zbavila. Neboť náhle bylo nad slunce jasnější, že už v okamžiku zrození je "Osamělý jezdec" jenom vzdálenou, téměř zapomenutou legendou ... že zmizel ze světa stejně jako malebné indiánské vesnice, samotářští méďové grizzlyové či tisícehlavá stáda bizonů. Kromě toho - nezůstalo mnoho důvodů k veselí: 1) Občas nebylo zcela patrné, JAK se kdo KAM (případně ODKUD) dostal ... jakoby si kameraman, střihač - nebo oba dva společně dali v nevhodnou chvíli pauzu; 2) Díky nezpochybnitelné humanitě naší osvícené civilizace "západního" typu mezitím utěšeně narůstal počet zcela (ne)humánně zabitých; 3) A já jsem marně čekala - na co vlastně ? Že povstanou všichni mrtví, kteří byli před víc jak dvěma desítkami let zmasakrovaní kvůli stříbrné rudě ? Možná ... s přihlédnutím k pozoruhodným vlastnostem jednoho místního Šemíka a tlupy přesladkých ozubených králíčků by se další přídavek nadpřirozena dal v pohodě snést. Jenomže k ničemu podobnému nedošlo ... a prazvláštní mix lehké komedie a těžkého dramatu působil nadmíru CHTĚNĚ, strojeně až těžkopádně. Víte ... propojení tak protichůdných žánrů v podobných, ve slabých chvilkách až baladicky laděných historkách v mnoha případech funguje - ale především u asijských filmů. Snad proto, že Asiat je schopný - a ochotný (!) naplno prožít obě polohy vyprávění, kdežto Američan překročí hory mrtvol a jde dál, jakoby se nechumelilo. Ani super-akční finále mi nezlepšilo náladu - spíš naopak ... jako kýčovitá, přehnaně pouťová a trochu nesmyslná atrakce mě sice vytrhlo z letargie, ale zároveň mě mírně popudilo, takže výsledné 3* přihazuju s určitým sebezapřením. P.S.: Myslím, že "Malý velký muž" (1970) by se pohrdavě odvrátil. ()

laik_60

Paródia dlhá jak týždeň pred výplatou, s relatívne slušnými zábermi kamery kde tu aj vtipom. Veľmi ma to neoslovilo. :( ()

Juto

Gore Verbinski priniesol film, ktorý sa pokojne pohybuje spolu s vzrušujúcimi akčnými sekvenciami, komédiou, darebáctvom a pátosom. Skvelá zmes humoru a dobrodružstva a zároveň rafinovaná zmes Shakespeara a Indiana Jonesa. Je to solídna zábava. 8/10 ()

Ruuzha

Hehe nemohl jsem se dočkat těch negativních komentářů. Nicméně já budu hodnotit velmi pozitivně. V popisu mi chybí ještě položka komedie. Kdo šel na klasický western plný ostrých chlapů a prďáckých přestřelek asi bude zklamaný. Western jako žánr tu byl hodně odlehčený, spíše až komediální a lehce parodický. Stopáž bych zvládnul i lehce zkrácenou, ale ty 2 a půl hodiny jsem se rozhodně nenudil. Každopádně spojení rangera zelenáče a podivínského indiána šlapalo jako hodinky. Depp držel film vysoko, Hammer mi nevadil a Helenu bych oželel. Zimmer nezklamal, ale protentokrát ani nenadchnul. Jo a ty králíky si mohli odpustit :) 80% ()

RickDeckard

Připomínka prvních dvou dílů Pirátů z Karibiku, jen převedená do prostředí Divokého západu. Johnny Depp šaškuje tentokrát jako mimoňský sedmilhářský Komanč Tonto a záleží, jak moc se vám v této poloze už okoukal. Já se ho navzdory minimu výrazových inovací rozhodně zatím nepřejedl. Navíc mu v lechtání bránic skvěle sekunduje "dost divnej" kůň. Humoru je ve výsledku tentokrát o něco méně, ale několik gagů zejména při obou akčních scénách ve/na vlaku je opravdu smrtících. Příběh je postaven na klasických westernových klišé a občas dokonce i zvážní a potemní (aniž by z toho všeho byl nesourodý eintopf). Gore Verbinski opět potvrzuje, že je nadmíru zkušený řemeslník, má cit pro komediální timing a vizuální humor a při inscenování jakékoliv akce doslova srší originálními nápady. Armie Hammer je samozřejmě neustále v Johnnyho stínu, ale jistý potenciál má, Fichtnerův záporák je pak jaksepatří odporný. V ILM si zase jednou mákli na výbornou a Hans Zimmer si dovolil příjemně neotřelé hudební citace a žánrové variace. Přímočarý příběh bohužel po celou neodsýpá tak, jak by se slušelo, a v druhé polovině se kvůli nafouknuté stopáži natočený materiál místy dostaví nuda. Sečteno a podtrženo Osamělý jezdec je našlapaný výpravný letní popcorn, kterému jen schází větší originalita a odvaha více prostříhat natočený materiál. Přeci jen neustále cítíte, že se jede podle "Pirátské" šablony. Odpočinkových 70%. ()

KajusaK

Naprosto perfektně propracovaný film o délce 151minut ale ani 2minuty z toho nebyly nudné nebo natahované..Armie Hammer zahrál podle mě přijatelně, jde vidět že je teprve začátečník, ale J. Depp opět perfektní, vše zachránil, pobavil odzačátku do konce..Celým filmem provázela nádherná hudba, efekty a úžasné masky, takže skvělá podívaná..Napínavé neustále, něco se muselo brát s rezervou ale to mi vůůbec nevadilo..Já jsem nadšena - perfect!! ()

Mamie

Zkombinovat finále tohohle filmu s hudbou od Rossiniho? Proč ne! A nemůžu si pomoct, ale tohle na první pohled divné spojení se mi prostě líbilo. Objektivně jsou to 3* a ta čtvrtá (subjektivní) je tam protože: a) Johnny Depp se na role podivínů hodí - to už mu nikdo neodpáře, b) Helena Bonham Carter tu sice neměla velkou roli, ale i přesto její účast zde potěšila, c) Armie Hammer je sexy jak s maskou, tak bez ní. ()

Šimpy

"Definitely stupid horse!" Nejedná se zase o tak špatnou záležitost. V podstatě o nekonečnou zábavu, která staví na jedné základné myšlence, která rámuje film. SPOILER! Přestárlý indián vypráví příběh, či pohádku, něco si nepamatuje, něco si domýšlí a rád přehání. A v tomto rámci to funguje. Za akční scény včetně honiček by se nemusel stydět ani James Bond, některé momenty vykrádají i vážně míněný western a pak přijde závěr jako v crazy komedii, humorem připomínajícím Mela Brookse. Hans Zimmer se opět předvádí v plné parádě, Johnny Depp rovněž. Jen jsem nepochopil význam titulkové scény. Zatím 65 procent, ale určitě se na to rád podívám někdy znovu..... ()

c.tucker

Je pravdou, že je to trochu přepálené stopáží, ale i tak velice zábavné. Johnny mě ještě stále neomrzel a jeho divné postavy s podivnou mluvou mě dokáží stále rozesmát. Pokud už tohle někoho nebaví, tak je ten film i dost zbytečný. Je to propojení několika žánrů, kde se na konci strhne neskutečné akční peklo. Celková rámcová podoba, kde starý Tonto vypráví příběh občas zmateně, je velice vydařená. Mě tento film rozhodně nevadil a klidně bych se podíval i na další díl. ()

campix

Quentin Tarantino ve svém prozatimním výčtu nejlepších filmů roku 2013 poměrně přestřelil nebo jsme viděli absolutně jiný film. Gore Verbinsky sice westerny umí, ale bohužel především ty animované a s digitálními triky si taktéž výborně rozumí, ale v Lone Rangerovi je to až přes příliš. Sázka na Deppa se v poslední době přestává vyplácet a myslím si, že on se již z těchto rádoby komických rolí už nikdy nedostane. Armie Hammer je do hlavní roli až příliš neosobní a dá se říci i nudný. Prostě efekty nabitý letní blockbuster, kterého zabíjí naprosto přestřelená stopáž. Film zachraňuje až poslední půl hodinka, kde už se je na co koukat. ()

mortak

Meta na meta. Na jednu stranu by si ten film zasloužil pět hvezdiček už jenom za tu odvahu tvůrců natočit místo zábavné jízdy alegorickou fresku o divokém západě, westernech, a americké historii. Na druhou stranu snaha narvat do filmu úplně, ale úplně všechno vedla k skoro nepoživatelnému maglajsu. Co dělá město městem? Kostel a bordel. Tak tu máme ctihodné ženy i kazatele, i HB Carter jako bordelmamá. Kdo stavěl Ameriku? Prohnilí bussinessmani i číňané. Kdo bránil Ameriku? Kavalérie. Kdo ztratil Ameriku? Indiáni. Každý tu má svůj kousek, každý řekne pár vět, či párkrát vystřelí. A pak tu máme dva antihrdiny, kteří by se určitě neztratili třeba v animáku Doba ledová, ovšem tady působí jako pěst na oko. Plus na tohle meta ještě meta v podobě nespolehlivého vypravěče. Možná by to mohlo fungovat, ovšem WTF scény typu mrtvý kůň na poušti to tvrdě táhnou k zemi. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt