Epizody(3)

Lockeroom

Na českou produkci nadprůměr, doufám že i v dalších dílech nám pan režisér nažene Strach. Skvělé obsazení, nejen pánové Trojan a Dvořák, ale i dámy - hrají v tom samé hezké herečky ( Voříšková, Vagnerová, Geislerová, Šuvadová , atd ..... Doplňuji po zhlédnutí posledního dílu: Ten konec tedy nic moc, trochu vařili z vody, ale celkově to stejně hodnotím pozitivně ..... ()

majorW

Dal bych o jednu hvezdicku vic, ale mrkl jsem po druhem dilu jeste na Midsomer Murders, kde byl dil o lesnich dusich. No a ten rozdil byl dost znatelny. ()

Amedeo

Nejlepší detektivní příběh co jsem v poslední době viděl. Jiří Strach točí opravdu vynikající filmy, což potvrzuje i výběr herců, jako je Ivan Trojan, Jiří Dvořák nebo Anna Geislerová. Všechny tři díly se sledují se zatajeným dechem, velmi zajímavý příběh a děsivá atmosféra, to vše tvoří vynikající snímek... ()

rodl

Škoda. Detektivka s prvky nadpřirozena navíc postavená na reálných základech - to není časté téma českých filmů. Bohužel svítící očička apoštolů šmidrající na ostatkový kříž ukradený dvěma klonům inspektora Clouseaua a Johnny Englishe a Ivan Trojan zachraňující svět (před čím?) - to je káva, která není pouze příliš silná, ale i příliš legrační. A závěr se SAT 666 ANem? Parodie? Bohužel se obávám, že to pan Vašíček myslel vážně. Opakuji - velká škoda. Herci byli dobří a když už se pohromadě sejde tak silná skupina profesionálů, je škoda, když jim příběh píše amatér. ()

corax8

No tak já mylsím, že dobrý. Řekl bych, že toto dílko snese srovnání se širnou mistra leonarda. A pro mne je filmařsky lepší. Už je výkony herců mne přesvědčili. Také mám pocit větší uvěřitelnosti příbehu. Šifra byla více přitažena za vlasy. Trochu mne zklamal pohádkový konec. ()

SedRicK

Velmi povedený třídílný film. Bylo v něm vše, co má být: napětí, záhady, humor.... A nemůžu si prostě pomoc, ale scénáře pana Vašíčka se mi prostě líbí, i když nejsou tak profesionální jak by měli být, ale na české poměry a jako televizní film velmi zdařilé. ()

Ludva

[2009-03] * Leonardovu šifru neznám. Kdybych znal, asi bych Ďáblovu lest ocenil lépe. Takhle je to zručně natočený tajemný příběh, kterému by spíše seděl filmový tvar (tj. ne tři díly ve třech týdnech). Herci vesměs slušní (teď nemluvím o Munzarové, ale o Trojanovi, o Dvořákovi a --- díky akci ve třetím dílu --- i o tom hnusným dredaři Dykovi, ačkoliv tady je spíš ve hře sympatie k postavě než k herci). Příběh není úplně pitomý, ovšem když dojde na luštění šifer (nejen těch matematických), je to průser jako ve všech filmech. K tomu další scénáristické naschvály --- např. ani zde nezapomněli na nejzneužívanější prohřešek proti elementární psychologii: osoba leze sama do tmavého sklepa, ve kterém je nejspíš bubák, aniž by si vzala pořádnou baterku, řekla kam jde nebo počkala na kamaráda. * Jedno zhlédnutí stačilo, nicméně i přes všechny zápory to bylo příjemné podívání. ()

altumm

Šifra v českých poměrech, to jsem zvědav. A výsledek - podle mě výborně zpracované téma v tempu, v němž všechny tři hoďky běží nesmírným tempem. Rituální vražda, konspirační teorie a vše se pomalu vyjasňuje, jen aby se to zase zkomplikovalo a v závěru do sebe krásně zapadno. To se ČT povedlo! ()

Ospalek

Třídílná krimisérie, která příjemně překvapila, řekl bych, že u mě neoblíbený Jiří Strach si u mě chce udělat oko :-). Celkově se mi velmi líbil případ, jakožto i jeho vyšetřování. Velmi se mi líbil Ivan Trojan v roli takového duchařského odborníka. Taky se mi líbilo, jak vyšetřovatelé společně s hlavním podezřelým (Vojtěch Dyk) odhalovali různé podobnosti událostí s ďáblem a jeho číslem 666. Překvapilo odhalení, kdo je vlastně oním tajemným vrahem, který plní poslání s přechozího života.Takže rozhodně příjemné překvapení a přeji Českým režisérům a hercům, aby v této pěkné linii pokračovali dále. ()

sweet.papaya

Napínavé a tajemné od začátku až do konce. O víkendu se v pořadu Film 2012 Jiří Strach vyjádřil, že dle uživatelů ČSFD byl konec příliš nereálný, ale to se mi právě líbilo, resp. vzhledem k žánru mi to ani nereálné nepřišlo - Satana přece může porazit jedině Kristus ;-). ()

Fannyss

Pan režisér Strach opět potvrdil , že je sakra dobrý režisér.Dobrý scénář,dobré herecké obsazení a navíc moc hezká kamera.Mimochodem scény odehrávající se v temních útrobách byly opravdu vypečené a celkem jsem se i zabál. 80% ()

bratr_jezek

Mysteriózní, napínavé, dá se říci ďábelské. Knihy pana Vašíčka jsou dobrým námětem, protože filmaři je mohou zpracovat jako detektivku, což národ láká, hlavně, když se podaří oslovit známé tváře jako je Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Ana Geislerová, Vojta Dyk a mnoho dalších. Režisér Strach má u mne velké plus za to, že všechny herce dokázal ukočírovat. ()

misa kulicka

Kdo má rád tajemno a detektivky, přijde si na své. Výborné herecké výkony Jiřího Dvořáka a Ivana Trojana i všech ostatních. A výborná režie - 85 %. ()

shakeXL

Na TV film je to OK, samozřejmě nečekejte kvalitu Šifry mistra Leonarda. (I když věřím, že by to Jiří Strach při neomezených financích dokázal udělat na stejné úrovni). Příběh je hezky napsaný ale hlavně ten konec, když drží Ivan Trojan ten kříž u brány - ten je fakt hustej, u toho sem se skoro smál. ()