Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

Bachy

Byl jsem připraven na téměř cokoliv, ovšem nudu jsem opravdu nečekal. Špatné to rozhodně není, jen nic zrovna neklape, vše je takové nedotažené a ačkoliv je to s podivem..chybí šťáva. První scéna ohromně naláká a pak jen šeď. Jsem rád, že jsem viděl, co Snyder vymyslel. Netuším, jestli je špatným scénáristou (asi ale ano), ale tentokráte se snažil uvařit velkou energetickou bombu, které nakonec chybí napětí a právě ta energie. I když se totiž vše kolem mihotá a mlátí, se mnou to nehlo. ()

LoLaa

Sucker Punch nabízí vše a každý si v něm vybere to své. Mě zrovna nezaujaly dlouhé (a nudné?) válečné scény, ale jejich zasazení do děje přidalo příběhu další rozměr. Naopak emotivní scény s vynikající Emily se moc povedly. Hlavně bych však vypíchla naprosto dokonalou hudbu, bez které by byl film jen polovičním zážitkem. ()

panjosef

Tak jsem se po nějaké době s kamarádkou vypravil do kina na jeden blockbuster, s tím teda že jsem dle přechozích zmínek neočekával příliš velkou bombu. No každopádně i tak jsem se teda v druhé půlce filmu vrtěl, spíš jen tak přihlížel a občas se zasmál, i když ne tomu, čemu tvůrci chtěli. Ona je to relativně povedená akční pecka, s naprosto úžasnejma efektama, což já samozřejmě ocením a dokážu si vychutnat, ale i u takovéhoto akčního filmu (resp. spíš právě tady) alespoň trochu očekávám nějaký efektivně vedený vývoj událostí a ne dramaturgické fiasko. Poloklipově laděný příběh mlaďoučké nevinné blondýnky Babydoll, která prožívá snahu o útěk z bordelu, spolu se svými podobně sexy kamarádkami (hehe, no, Rocket mi teda strašně připomínala Jenny z Clarkových Kids, v podání Chloe Sevigny :-))) ), je nicotným spletencem naivních rozhovorů, které prostřídávají velkolepé akční fantasy scény, kdy holkám velí nejsprávnější správňák Scott Glenn. Emocionálně je příběh na nule, osudy postav mi byly od začátku úplně u prdele, film se valí v takové té sinusoidě akce - dialog - akce - dialog, kdy příchod změny je naprosto očekávaný a nezpůsobí žádné překvapení. Jak říkám, velkolepou akčňárnu si vychutnám, ale tady to ten stupidní příběh a nulová dramaturgie natolik sráží, že člověk po čase úplně rezignuje a je mu to všechno úplně jedno, efekty neefekty (i když ty jsou opravdu místy povedené). Ke konci mne na chvíli napadlo, že když baby (SPOILER) utíkaly s mapou a hledaly východ, tak že zabloudí a padnou do nějaké pekené jámy a skončí to jako reklama na knížku Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, kterou mi kdysi doporučovala tehdejší přítelkyně. No ale ono prd. No a potom ten závěrečnej kýčovitej patos, to už jsem fakt se v kině chlámal a nevěděl co na to dál říct. Jako kdyby tenhle film byl rozsekanej na pár efektních videoklipů, tak nepochybně dám všem mnohem vyšší hodnocení, ale tady tahle slátanina...no nevím. Efekty sou fakt super, takže mě svádí k tomu zvýšit hodnocení, ale myslím že tady si klidně a rád dovolím bejt zlej, protože z tohohle se bývalo dalo opravdu vytřískat mnohem mnohem víc. 4/10 ()

Lenny.M

Nesnáším zakomplexované ČSFD! Pro mě zatím film roku. Zack je magor a to už všichni víme, zase si to udělal po svém a náramně se mu to povedlo. Přijde mi, že na film s podobným "herním" tématem jsem čekala od mala. Za audio vizuální stránku si film zaslouží alespoň ty 4*, za originální nápad a výběr hereček zbytek, a není o čem diskutovat. Hudba byla vybrána naprosto dokonale, prostředí ve kterém se film odehrával mi bylo taky velice blízké. "You have all the weapons you need. Now fight! ! ()

Chrustyn

Zacku, Zacku, Zacku, co mám s tebou dělat? Takový talent, který ohromil novodobým "Úsvitem mrtvých" a "Watchmany" i "třístovkou" ukázal, že drsné komiksy jsou skvělé i na plátně. Poté si přišel s pohádkou o sovách, která sice vizuálně uchvátila ale dokázala, že vizuální stránka není to nejhlavnější a to samé se dá říct i o "Sucker Punch". Audiovizuálně nabouchané trailery, mě navnadily takovým způsobem, že mě výsledná podoba málem zabila. Ve stručnosti. Chybí tu drsný drive, (krev se zde takřka nevyskytuje a nebudete věřit tomu, jak to film kazí) příběh je jednoduše podivný a popravdě nezajímavý, (pořádně ani nevím proč se ve filmu dělo to co se v něm dělo) na holky se hezky kouká ale mohli předvést i něco jiného než pěkné prdelky, (které navíc ani jednou neukážou) vizuální stránka je slušná ale zbytečně přeplácaná (draci, roboti, vzducholodě, zákopy 1 sv. války, samurajové) a akce je zajímavá vždy jen chvíli (potěší souboj na meče s robotickými samuraji ale zbylé akční scény jsou o ničem). Zklamal si Zacku a já ti přestávám věřit. ()

klerik

Priznávam, že film som docenil až po druhom pozretí. Úžasný mix fantasy, steam a kyberpunku s neskutočne našlapaným hudobným doprovodom. Je to tak trochu podobný klišé-originálny film ako bol TRON: DEDIČSTVO. Snyder je pre mňa génius, ktorý robí z popcornu úžasnú vizuálnu zábavu... ()

iamek

Dobře přiznám se, že jsem film vůbec, ale vůbec nepochopil, ale to vadí ? U Sucker Punch to nevadí vůbec, protože co může být lepšího než nechat realizovat to co má mistr Snyder v hlavě? Tolik šílených a bláznivých nápadů v jednom filmu jsem nikdy neviděl a troufnu si říci, že ani neuvidím. A vizuální stránka je dechberoucí. A casting ? Kulervoucí. Bravo Snydere ! ()

Ghoulman

Bylo by zajímavé sledovat, jaké by vzbudil tento film reakce, jestliže by byl natočený dnes a jestli by to Snyderovi vůbec prošlo a nebo by byl při premiéře ukamenován rozlíceným davem feministek (což by ovšem nebylo příliš fér, jelikož tvůrce natočil ještě dříve film založený na opačném principu – film plný naolejovaných svalnatců, jejichž těla pokrývá jen bederní rouška). Každopádně je to pěkná podívaná (přinejmenším pro chlapeckou část publika) – spousta dokonale propracované akce, partička velmi atraktivních protagonistek, které většinou chodí oblečené/neoblečené tak, jako by jim nákup udělala partička nerdů v říji a k tomu všemu skvělá choreografie soubojů ohulená božími rock‘n‘rollovými peckami. Takže z audiovizuálního hlediska tomu za mě není moc co vytknout. Kde to ovšem značně drhne, je scénář a příběh, jež má sice dobrou premisu a zajímavou strukturu, ale který je velmi nedotažený a jehož chyby ruší divácký zážitek. Oproti Strážcům nebo Úsvitu mrtvých je to taková bezduchá jednohubka, ale pobaví. ()

mcb

Úchylný Snyderův soft-porno videoklip, který všechny klady vytřískává ze své opulentní audiovizuální stránky. Pubertální splněný sen, který kdyby se držel jen over-the-top akce, funguje výborně jako bezproblémová akční blbinka, kde vidíme pětici spoře oděných slečen, jak se v zpomalených montážích řežou se vším od zombie-nácků přes draky až po roboty. Když se ale Zack a spol. snaží přijít s nějakým podivným "inceptionovským" příběhem, zkouší to na nás s polopatickým poselstvím a vybalí na nás ploché figurky na hraní, jde celý výsledek do kytek. Z celého Sucker Punch se pak stane vysoce samoúčelná, ale efektní limonáda, která bohužel míjí vytoužený výsledek o kilometry daleko. Závěrečný "twist" je potom jenom hloupý, postrádá logiku a jednoduše se na nás nevybalí bombastické osudové finále, ale jenom začnou titulky. Navíc je škoda, že na svůj potenciál má Snyderovo imaginarium cool obrazů jen pramálo společného s východní estetikou, i když tak z trailerů a plakátů vypadá. Rozpačitý výsledek, který možná spasí pozdější necenzurovaná verze. 7/10 ()

Scalpelexis

Snydera je težké hodnotit. 300: Bitva u Thermopyl me nadchla hlavně kvůli tomu, že doopravdy byla cool, na nic si nehrála a Frank Miller? Záruka kvality. Snyderovi se opět zdál zběsilý sen, kde si vynahraje s počítačovými triky do aleluia, přileje kus extravagance, smíchá s neortodoxními nápady a to celé okoření velmi vsugerující hudbou. Jenže ten scénář je upřímně děsný a hodně mi zde vsadí překvapivě ten reálný svět, který se snaží zdůvodňovat mentální výlety hlavní hrdinky. Podlě mě naprosto zbytečné, psychologická vložka moc nefunguje a smysl se vytrací v šedi. Snyder má svůj styl, ale je třeba trošku pokory. Pro někoho slast; já si opakovačku v nejbližší době neplánuji. ()

heyda

Snyder je opravdu šílenec. Ze Sucker punch vytvořil jakousi esenci stylové hudby, obrazu, detailů, ženské krásy, akce, ale i sci-fi. To vše použil jako kabát k mrazivému a zajímavému, leč trochu překombinovanému příběhu. Vytknout mu musím ty fantazijní sekvence, které byly hodně počítačové, na což jsem zrovna já docela alergický. Ale jinak u mě převládá spíše spokojenost. Chápu, že si tím Snyder pravděpodobně splnil svůj životní sen a já mu ho na rozdíl od zdejších mecenášů (POMO, Lima, Cival, imf, Marigold, kiddo a spol.) neberu! 70% ()

Stanislaus

Sucker Punch je po technické stránce na vysoké úrovni (i když i zde byly místy rezervy) a má naoko hlubší příběh, který se však v průběhu děje vyšponuje v plochou runway. Přišlo mi to jako mišmaš Imaginária dr. Parnasse (kvůli fantazii, jež ke své škodě někdy opravdu neznala hranice) a 300 (kvůli důrazu na obraz a množství zpomalených scén, jež mi už ke konci lezly na nervy), což nepřekvapí vzhledem k režisérskému obsazení. Takový ten typ filmu určený pro kino, v němž vyniknou audiovizuální efekty, nicméně když koukám na tržby, tak vidím, že ani tento mnohdy pádný důvod pro návštěvu kina zdaleka nestačil. ()

Flego

Pokiaľ by zostalo len pri prehliadke videoklipov, bolo by to zábavné a nemusel by som sa zamýšľať nad celistvosťou príbehu. Takto som sa dostal do ireálneho sveta, kde mladé, naivné amazonky bojujú azda proti všetkým ( nacistom, robotom, drakovi...) a v týchto samoúčelných vizuálnych orgiách nás nechajú tvorcovia nudiť sa až do konca. Už dávno som nemal podobný pocit nefaľšovanej márnosti. ()

Darneth

Audiovizuální fantasmagorické PC GAME drama oplývajíc poetikou i mimořádným nápadem. Celkový dojem umocňují efektivní záběry detailů a jako pomyslnou korunu tomu vše nasazuje cool třístovková akce. Dle mého názoru nedoceněný film, který jednou smočí pačesy ve zlatém fondu světové kinematografie za xx let a stane se dalším kultem z mnoha. ()

Flakotaso

Tohle že natočil Snyder? Už je to asi tak, ale oproti Bitvě u Thermopyl a Watchmenům klesl o hodně kvalitativních stupínků níž. Nejvíc mě štval naprosto stupidní a nikam nevedoucí princip vyprávění, na kterém Snyder svůj scénář založil. Je škoda se k tomu vůbec vyjadřovat, protože do téhle slepé uličky se dá vstoupit opravdu jenom jednou. Tento režisér pro mě navíc byl byl až dodnes vizuální guru, tady bohužel vytvořil jenom lacinou a přepálenou videoherní estetiku, která postrádá jakýkoli účinek či údernost a scény, které se snaží být cool, tenhle přívlastek dokonale postrádají. To mě zklamalo možná nejvíc. Tři hvězdy dávám snad jenom za pár dobrých písniček a scénu nástupu starosty, která ještě vypadala docela Snyderovsky. ()

honajz

Tak to je vážně koktejl. Příběh je v podstatě jednoduchý jak facka, ale to podání prostě muselo být překombinované, aby to jako jó cool a moderně vypadalo. A přitom blbost je to, jen cingrlátkově zabalená. btw, z hlášek "věřte jen sami sobě", je mi blivno. Jsou z rodu hlášek "přemluv bábu", a když dojde na lámání chleba, dotyčný dělá, že on nic, on muzikant. ()

Jinny

Sexy blondýnka, která je v reálném světě (50. léta) zavřená v blázinci, který se v jejích představách změní v šantán/bordel, odkud se občas vydá do ještě druhé vrstvy představ, kde si vybojovává "itemy", které jí mají pomoct na svobodu. Ano, mohlo by to mít jakousi hloubku, kdyby určité scény tvrdohlavě a idiotsky nenegovaly jakýkoliv váš pokus všechny tyhle tři vrstvy analyzovat, takže jakýkoliv jejich výklad postrádá smysl. Bojové sekvence jsou tak přitažené za vlasy, prvoplánově efektní a a přitom ve skutečnosti nudné, protože se ani na chvíli nebojíte, že by se nedejbože mohlo hodným holkám něco stát, až z nich spíš budete kroutit hlavou. Na takovou sprostotu se to bere dost vážně. P.S. Zack Snyder nám v Sucker Punch mohl ukázat, zač je toho loket. Ano, všem nám něco ukázal - a loket to nebyl. ()

HellFire

Taky už si začínám myslet, že Snyder je tak trochu úchyl. Jak jinak si vysvětlit Sucker Punch. Kupa holek tady pobíhá v krátkých sukínkách nebo alespoň bohatě odhalených oblečcích bez jakéhokoliv smyslu. Vypadá to, že film vznikl jen z potřeby Snydera ukojit svůj hlad po digitálních efektech, protože ten zbytek je nehorázný balast. ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)