Když se obyčejný domácí chameleon, který trpí krizí identity, střemhlav vřítí do klasického westernového městečka Prach, naskytne se mu jedinečná příležitost projít kompletní proměnou. Chameleon, který si začne říkat Rango a vybájí si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, roztočí spirálu podvodu, která mu přihraje šerifskou hvězdu ve městě zmítaném krizí. Otázkou je, zda dokáže jeden nepřipravený chameleon bez sebemenší kvalifikace změnit budoucnost městečka k lepšímu? Animované pojetí westernu s chameleonem v hlavní roli je množná na první pohled poněkud zvláštní, ale zábavný mix parodie, zajímavých postav a sofistikovaného humoru dělají z filmu Rango skvělou podívanou. (HBO GO)

Skrk

Kromě vynikajícího hlasu Johnnyho Deppa (u kterého bohužel musím říct, že za 3 roky je jeho nejlepší rolí animovaný chameleon) a Billa Nighyho mě potěšilo i cameo Clinta Eastwooda a odkaz na Strach a hnus v Las Vegas. ()

villon17

Nic extra, docela zklamání po tom, co to dostalo Oscara (ti byli ale zklamání celkově, takže se vlastně neni čemu divit). Depp supr, prostředí supr, ale postava, co přijde k hrdinství jako slepej k houslím, využije toho, pak se to provalí, odejde, než najde rozluštění a vrátí se jako pravej hrdina, to tu už bylo tolikrát, že tenhle film prostě nemá co nabídnout. Nejlepší postava: had! ()

corpsy

Kde začať s chválami? Už dávno som nezažil ( ak vôbec niekedy ) pri animovanom filme tak vymakaný scenár. Jedna slovná prestrelka za druhou, jedna dialógová perla vedľa druhej ( v mnohých prípadoch bude najmenší divák iba bezradne čučať ). Lepšie to snáď napísať už ani nešlo. To všetko vyšperkované viac, ako dokonalou animáciou, obdivuhodným ( a hlavne česť vzdávajúcim ) hudobným doprovodom Hansa Zimmera a westernovejšou atmosférou, ako v tých najlepších dielach žánru. Zaslúžený Oscar. ()

liquido26

Pro mě jakožto fanouška všech možných westernů byla tohle taková zábavná lahůdka, protože duch západu a Clinta Eastwooda je z tohohle animáku cítit víc než dost. ()

PauloZ

Smekám před Verbinskim, protože tohle je vizuální skvost! Je až neskutečné, co si Gore dovolil předvést v jeho premiérovém animáku (labužnický bullet time v uvodní scéně, skvělá bitva v poušti a mnohé další). Takhle vizuálně propracovaný animák jsem ještě neviděl. Snyderovi sovy jsou skvělé, ale tohle je detailně mnohem dál a od How to train your dragon je to nejlepší v žánru. Tohle je nejen animačně, ale i dějově a celkovým pojetím a atmosférou úplně něco jiného, než co jsme doposud mohli vidět. Rango je dospělý film, jasně drží nastolenou laťku, kterou stupňuje a neposkakuje na pomezí mezi tvorbou pro děti a tvorbou pro dospělé, má místa kde mi vysychalo v krku, má kvalitní lehce ponurý příběh, originální zpracování, výborné westernové protředí, kvalitní hudbu od Zimmera, skvělé postavy, ještě lepší dabéry v čele s Deppem, ketrý je famózní, ukrutného záporáka Jacka s výtečním hlasem Billiho Nigha a parádní závěr! Takhle nějak jsem si předstvoval už zmíněné Snyderovi sovy a jsem moc rád, že jsem se toho dočkal v Rangovi. ()

draculca

Co to sakra bylo??? Vůbec jsem nepochopila záměr tohodle animáku. Myslela jsem si že to bude příjemná vtipná oddychovka, ale tak to bohužel není. Rango je film, který se nedokáže rozhodnout jestli bude odlehčenou zábavou nebo dojákem s poselstvím. Taková nevyhraněnost mi vadí, zvlášť když se jedná o pohádku... ()

F.man

Co si mám jako o Rangovi myslet? Skvělá postava, dobrý námět, perfektní animace a několik úžasných - dospělých nápadů k tomu. Přesto jsem nakonec nijak náramně nebavil. Kdo za to může? Gore Verbinski! Ten chlap mi prostě poslední dobou nesedí. Vždyť i poslední Piráti ode mě dostali jedinou hvězdičku a podle mě teď zabil i Ranga. Tohle mělo takový potenciál a co s ním nakonec Verbinski udělal? Vytvořil nesourodou postavu, u které divák neví, jestli je to teda moula nebo kick-ass-hero, poslepoval dohromady pár scén no a vylezlo mu nesourodé něco, co ve svých jednotlivostech funguje skvěle, ale jako celek už výrazně skřípe. Nevím, možná jsem se blbě vyspal, ale Gore, máš u mě druhý černý puntík! No man can walk out of his own story. ()

ledzepfan

Na to-jak jsem se na Ranga těšil a přistupoval k němu naprosto otevřeně a s nadšením-musím(dost nerad)říct, že tenhle film je hezky přeceněná záležitost.... Pravda-Obrazově a technicky je to špička-V některých jednotlivých scénách funguje vtip hlášek a drobných odkazů velmi pěkně..Ale jako celek je to naprosto příběhově plytké, neoriginální, bez přesahu či hlubší myšlenky....Tenhle příběh byl ve svém základu odvyprávěn už tisíckrát a Rango sází jen na dosazení hláškujících ještěrek a hrabošů na místa lidí...to mi příjde trochu málo=65%= ()

hous.enka

Rango je nejsilnejsi ve chvilich melancholie a zamysleni (cesta k silnici, obejmuti rybky, "Kazdy vidi, co videt potrebuje"), ktere jsou provazeny skvelou hudbou. Vubec hudebni slozka filmu je velmi podarena. Stejne tak animace a pribeh, ktery rozhodne necili na detskeho divaka. V cem je tedy Rangova slabina? Podle me je to cilova skupina. Prave diky tomu, ze ji nejsou deti, ale dospeli (jde o klasickou dospelackou zapletku westernu, ne o roztomilou parodii) by mel film nabozet svym divakum neco vic. To Rango ma. Je to ona hravost Johnyho Deppa, ktery propujcil hlas titulnimu hrdinovi, a ktera se stala zaroven hlavnim rysem celeho filmu. ()

Molikop

Při sledování Ranga sem vypila vody víc než za poslední dva dny dohromady. Skvělá atmosféra. Hlavní chameleon je pro mě bohužel opět jeden z nesympatických hrdinů, ale i tak si aspoň ke konci udělá dobrou tvář, stejně jako celý film. ()

depony

Plné slavných jmen, plné možností, které ne vždy byly využity. Klasický scénář animáků, ale bylo to prostě něco jiného :) a já navíc miluju chameleony a Deppa :) asi jsem čekal víc, ale přesto to nezklamalo mé očekávání. takže 75% ()

frashmaker

Ou tak tady jsem se sekl. A nebo ne? Domnívám se, že tento film je dabovaný úplně jiný, než v originále. U traileru jsem se řezal smíchy a tady u těch samých scén téměř nic. Žádný záchvat jako v případě upoutávek. Jenže do kin to prostě s titulky nedají. A já cítil, že dál nemohu čekat. Takže jsem si tím možná pěkně pokazil těžce pětkový film. Nebudu však lenit a až se objeví kdekoliv oficiálně či neoficiálně originální verze filmu, budu při tom a podívám se znovu.. Výhrady k filmu však nemám. Krásné prostředí, při kterém jistě člověk vypije kvanta koly (nezapomene-li si jí koupit před vstupem do sálu). Sympaticky nesympatických postaviček je v tomhle dílku spousta a člověk ani neví, komu přeje a komu ne. Každopádně místy moc zajímavě umělecký film, byť jen v náznacích. Kdyby někdo z těchto náznaků udělal celý film, asi by to byla prvotřídní onanie. Takže hodnotím průměrnou 4kou, ale po shlédnutí originální verze se tu zastavím a předělám na pět. To je téměř jasná věc. ()

Bakllazaan

Děj opravdu nestojí za povšimnutí. Ale dialogy a technická stránka celku vše vynahrazují. Ohledně skvělých dialogů, tak ty jsou na skvělé úrovni možná kvůli originální technice emotion capture, kterou Verbinsky aplikoval na dabéry. A co se týká grafického kabátu, tak neviděl jsem realističtější animák. Pixar se může vrátit zpátky na píseček mezi děti, kam patří. 70% ()

Greg

“No man can walk out of his own story.“ Opravdu výborný animák s neskutečným Johnnym Deppem v hlavní roli. Celý film sice působí velmi jednoduše a opravdu takový je. Děj plyne přímočaře kupředu a s výjimkou dvou až tří dějových zvratů se v něm nestane nic neočekávaného. Zhruba první třetina filmu mě pak místy dokonce i nudila. Dost ale záporů – vše totiž skvěle vynahradí zbytek filmu. Rango s hlasem Johnnyho Deppa začne konečně chrlit hlášky, scénář a samozřejmě i celý film nabere pořádné tempo a s malým klopýtnutím si ho drží až do konce. Režisér a scénárista Gore Verbinski v jedné osobě se ale nebál zahrát i na vážnější strunu, takže nehrozí, že by se film změnil v parodickou taškařici. Naopak velmi vkusně a hlavně vtipně parafrázuje jednotlivé westernové i další filmové legendy, nebojí se přidat i pár odkazů na „své“ Piráty z Karibiku. Vrcholnou scénou je pak dialog s Duchem západu v „podání“ dvojníka Clinta Eastwooda. Jistě, dokonalý film to není, ale zaručuji, že se u něho pobavíte. Jak jinak než výborná je i hudba Hanse Zimmera, protože je to opět něco jiného. A v kombinaci s kvartetem Los Lobos dokonalé. Johnny a ostatní ani tentokrát nezklamali. ()

RasputincZ

Ranga je třeba vidět v originálním znění. S dabingem Johnnyho Deppa je hodnocení hned o hvězdu vyšší. Odkazy na Leoneho westerny a Apokalypsu potěší. Jsem si jistý, že tento animák více ocení starší diváci než děti, a to nejen díky podivně realistické animaci. ()

Z0oMb3E

Totálna animovaná bomba tohto roku! Toľko vydarených fórov sa v jedinom animáku často nevidí. Rango je nádherný príklad toho, že riskovať sa vo filmovom priemysle niekedy podarí. Hlavný hrdina je chameleón, čiže žiadne žiadny domáci maznáčik, žiadne lesklé očka, chlpatý kožúšok či sexi chvostík. Prostredie púšte zasadené do pseudoobdobia divokého západu je tak isto odtrhnuté z reality. Tak čo človeka donúti tento snímok milovať? Práve jeho netuctovosť, alebo snaha o to. Samozrejme, že s dejom sa animátori nechceli utrhnúť z reťaze a naordinovali klasický scenár. Takže vzostup, pád, a opätovný vzostup, medzi tým romantika a morálne poučenie. Toto všetko sa pred nami odohráva za podpory Zimmerovej hudby. Apropo hudba je vo filme samostatná kategória. Jednotlivé audiovizuálne odkazy či paródie na najznámejšie filmové klasiky zakomponované do scén sa blížia k dokonalosti a v divákovi vyvolajú nekontrolované salvy smiechu. Nabehne Deppova hláška a k smiechu sa pridáva prskanie nosom. Prekvapenie sezóny je na svete! A to nehovorím len ako zainteresovaný terárista milujúci podobné exotické potvorky. ()

SaNcHeZ_cz

Rango je domácí chameleon který se shodou náhod ocitl ve westernovém městečku které nutně potřebuje změnu. Gore Verbinski se po superúspěšných pirátech rozhodl natočit originální animák, který kombinuje svěží humor, western a osvědčené prvky, které najdete v téměř každém animáku. Ačkoliv je zde mnoho dobrého je to vyvážené spoustou slabších míst, které opravdu nebaví. V celku je Rango zábavným animovaným příběhem která ač má své mouchy dokáže pobavit, zvláště pokud pochytíte většinu odkazů. Žádná velká sláva to ale není. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty