Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

!Borec!

První polovina se slibně rozjíždí a očekává se souboj mezi Eastwoodem a prezidentem. Bohužel se to celé kamsi zaonačí a filmu dochází dech a to neberu některé nelogičnosti. Naštěstí vše drží nad vodou známé tváře, bez nich by se jednalo o daleko horší počin. ()

keoma26

to co se u jiných filmů zdá jako nevýhoda, to znamená "absolutní" nevěrohodnost příběhu, se u Clinta mění v největší přednost, když přistoupíte na tu surreálnost, můžete se místo příběhu plně soustředit na způsob jeho vyprávění a na vztahy mezi postavami, které nejlépe vystupují právě na pozadí naprostých klišé a stereotypů. Clint si jednoduše znovu vytváří svoje vlastní paralelní světy v rámci zažitého žánru a jeho obvyklých postupů.Jak píše Deleuze ve svém výkladu Prousta, i tady Clint pracuje se třemi typy znalů: prázdné znaky mondénního světa (apartnost politického a prezidentského života, tanec), lživé znaky lásky (náhrdelník, sexuální vztah úctyhodného stáří a mladé oběti) a smyslové znaky světa dojmů (převleky hlavního hrdiny, jeho triky, kreslení) - a to vše vzájemně spojuje do svébytného a komplexního znaku umění. ()

klukluka

Dobře udělaná a zahraná ptákovina. Nemá smysl vypočítávat, co všechno tady bylo špatně, na to tady toho bylo příliš mnoho. ()

Revolver

Velice slabý thriller. Jediná světlá stránka filmu nastvá ve chvíly, když se kamera odtrhne od Eastwooda(který je na scéně téměř celý film) a na scéně se objeví Hackman, který si svou roli očividně vychutnal. ()

wosho

Thriller jenž je prvotřídně obsazen, přesto unudí diváka k smrti. Eastwood asi měl záchvat stařecké demence, když šel do tak bídného scénáře a při režii ho asi potkala opět. Smutné. ()

Hanys_

Ne nijak zvlášť napínavý příběh o stárnoucím zlodějíčkovi, který se ocitne ve špatnou dobu na špatném místě a půl filmu řeší morální dilema, co dál. Na Eastwooda slabší průměr. 5/10 ()

Corpsegrinder

Že Eastwood strhává pozornost jen na sebe se mi teda nezdá protože v tomhle filmu má hlavní roli především Ed Harris a Eastwood se kromě pár posledních scén ve filmu moc neobjevuje. ()

Paity

Velmi slušně odsypávající záležitost, kterou ještě vylepšuje přítomnost Eda Harrise a samozřejmě Gena Hackmana. ()

Haymar

Nadprůměrný politický thriller - s vynikajícím obsazením a hodně tíživou atmosférou... mělo to pár hluchých míst - resp. chvílemi to trochu ztrácelo dech (až skoro na hranici nudy), ale jinak tomu nemám co víc vytknout! ()

Piškotka

Film byl pro mě důkazem toho, že kdo má prachy a moc, může všechno. A přitom s sebou smést plno nevinných. Luther byl sice zločincem, ale odpůrcem hrdelních činů. Clintovi role překvapivě seděla, stejně tak jeho hledání vztahu k vlastní dceři. Lupič s dobrým srdcem. Výborně hrál i E. Harris. ()

lareinna

Mladá, krásna žena a starý zvrhlík..dobrý začiatok. No ibaže ten zvrhlík je prezident. (Spojených štátov samozrejme..čoho iného?..) Naša úbohá Christy asi závidela Monice Lewinskej..že prezident.. a pozrite ako dopadla. Aj keď prezident bol mladší od jej manžela Waltera asi tak o 20 rokov. Čiže Christy mohla byť vlastne jeho vnučka..no, to už je aj na mňa ťažká matematika...Tomuto páriku sa vyrovná už len Karel Gott :) ()

Garch

Hlavním přínosem filmu je poznatek, jak moc se Clint Eastwood od té doby režisérsky zlepšil. Dnes by "Absolutní moc" zrežíroval Clint Eastwood o ty dvě hvězdy lépe. Dobrý příběh charakterního lupiče za staré školy, kterého ten všivák (výborně hnusný Gene Hackman) prostě namíchne: "Ty bezcitná svině, tak před tebou utíkat nebudu." Je v tom trochu "Drsného Haryho". PS Škoda nedotažené realističnosti: a) superzabiják máchá odstřelovačkou z okna jako praporem na 1. Máje b) otisky na obálce s fotkou nože c) agenti Luthera vidí přijíždět k útesu a v klidu odjedou. Nebo komických 60 vteřin, které trvá superochrance prezidenta vyběhnout dvě patra... ()

laepus

Dnes už je to takový příjemný film na víkendový večer, kdy v televizi nic není a člověk nechce řešit nic moc zásadního, ale zároveň určitou kvalitu stále očekává - zkrátka a dobře jednoduchý, skvěle zahraný snímek, chvílemi trochu politicky naivní, chvílemi napínavý i vtipný, ale jak už jsem řekl - skvěle zahraný - však se podívejte na seznam herců a je jasné, že by jich prostě tolik dobrých do nějaké kraviny hrát nešlo. ()

thunnus

Velké zklamání. Čekal jsem svižný thriller s účastí skvělých herců jako třeba v S nasazením života, ale míst toho tu máme břečku plnou logických chyb a nevýrazné herecké výkony. Clintu Eastwoodovi se tenhle film prostě nepovedl. ()

Patrac999

Sice horší, ale pořád dost dobrý předchůdce Million dolar baby a Gran torino s hlavním hrdinou s občas až pohádkovými schopnostmi (Jestli se přes zabezpečení domu dostane jenom 5 lidí na světě, tak bych do něj nelez 3* za sebou. Nahradit řidiče prezidentova nejlepšího kamaráda je sice "nejdrsnější" způsob, ale radši bych si domluvil schůzku.) ()

Kroupa

Dávám sice tři hvězdy, ale je to rozhodně dobrý film, který si nezaslouží být odsouzen jako nepovedený. Ovšem že ve srovnání s jinými Eastwoodovými filmy musí zapadnout, ale pořád se jedná o solidní zábavu. Jen je jeho děj poněkud příliš přímočarý a i nějaká chybka tam byla. SPOILER nebo mi prostě jen uniklo, jak získal Sullivanův zabiják informace o setkání? ()

Nolanofil

Eastwood si mal scenár dopĺňiť o vlastné nápady a mohol z toho byť Oscarový matroš. Nedeĺná televízna výplň, ktorá nevyčnieva z rady. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis