Stejně jako každý rok se koná v Hongkongu turnaj v asijských bojových uměních, pořádaný záhadným boháčem Hanem. I tentokrát se na něj sjely desítky bojovníků. Jsou mezi nimi také Roper, který se turnaje účastní kvůli svým dluhům, Williams, který je ochoten riskovat jen z touhy po dobrodružství, a Lee, který přijel pomstít smrt své sestry a zjistit, kdo a co je vlastně Han zač. Jako agent ochránců zákona má zjistit, čím se Han ve skutečnosti zabývá a proč při jeho turnajích záhadným způsobem mizí lidé. Není těžké zjistit, že se v aréně bojuje na život a na smrt. Mnohem obtížnější je dopátrat se, že Han je ve skutečnosti obchodník s narkotiky, který s potěšením vraždí a mučí lidi. Ovšem nejtěžší je probojovat se až do finále se zdravou kůží, a nejen přežít a zvítězit, ale také naplnit přísahu. (TV Nova)

Toshiro

Z dnešního pohledu již v lecčem směšný Kung-Fu film. Bruce Lee je pravda legenda, ale mě nepřesvědčil hlavně jako herec a bojové scény také postrádali náboj. Pravda, že tyhle scény měli k reálnému bojovému umění rozhodně blíže než veškeré dnešní zrychlovačky a špagátovky, ale prostě mě bojová umění neberou. Mnohem radši mám filmy Jackieho Chana, které kombinují i vtip a hlavně elegantní využívání prostředí v bojových a akčních scénách. ()

Dont

Tak v tomto případě je kombinace hlodajícího zubu času a hongkongského kinematografického stylu doslova vražedná. Nic na tom nemůže změnit zřejmě nostalgické vysoké hodnocení většiny uživatelů. Kdo odloží růžové brýle dětských snů, uvidí, o jak špatný film se jedná a že béčkový Mortal Kombat jej převyšuje o třídu. A to v něm nemusí účinkovat mistr všech mistrů Bruce Lee. Ze všeho nejvíc do očí bijící je primitivní scénář a bezduchá plytkost celé dějové linie (zrada bývalého žáka, smrt sestry, turnaj na mafiánském ostrově, neporazitelný hrdina). Mimochodem ani ukázky bojového umění legendárního mistra se mi moc nelíbily, kdybych při jeho soubojích zavřel oči, představil bych si šimpanze, kterého někdo práská bičem. Odpustit si mohl i ty teatrální grimasy, které s herectvím nemají pranic společného. ()

Eldrick

Slaboduchá variace na bondovky skřížená s ultimátním pojetím boje vychrtlého, ale šlachovitého Bruce Lee. Památná bojová scéna mezi zrcadly, mladý kulturista Bolo Yeung a štěk (taktéž tehdy) cucáka Jackie Chana. ()

maverick10

Stale pretrvava charizma Bruce Leeho. Ale to je vsechno. Tentokrate do pribehu zasahl agent "suche martiny - protrepat, nemichat" a to uz je hrebicek do rakve uz tak smesnemu pribehu. ()

M.i.k.e

O tom jaká byl Bruce Lee legenda svědčí hlavně fakt,že tou legendou je i pro takové,které s ním do teď neviděli jediný film.Tenhle táta (dnes už spíš děda) bojových filmů dnes už možná nepůsobí tak magicky jako v době vzniku,ale na druhou stranu je minimálně povinností pro všechny příznivce bojových filmů a pro všechny ty,kteří podobně jako já vyrůstali na VanDammovkách a Segalovkách...70% ()

Martin741

Akonahle som zapocul slovo cinsky drak a sustredenie cchi /ci jak sa ta energia vola ....../, dal som 50 %. Za kung fu bitky, ktorych ale nie som ziadnym fandom .......... ()

Figu

Je naprosto geniální vidět, když si po svých bocích stoupnou Bruce Lee a Bolo Yeung! To je obrovský plus filmu! Viděl jsem Draka přicházet určitě tak po dvaceti letech, né-li víc, ovšem má svoje stálý nostalgický kouzlo, který asi nikdy nevyprchá. Už jen z důvodu toho, že je to poslední film, kde jsme mohli vidět pana karatistu v akci a v životní formě! A co, že dnes Enter the Dragon vypadá místy směšně a každej kopanec s úderem má zvuk právě prasklýho fotbalovýho míče, přesně ten co jsme slyšeli při hraní PES jedničky. Prostě je to legenda v legendárním filmu! 75% ()

marcek

Já vážně nevím co si o tomhle filmu mám myslet. Bruce Leeho mám rád a je mi vážně moc líto, že zmeřel tak mladý, protože by byl dodneška velkým přínosem celosvětové kinematografie. Líbí se mi jak dělá ty zvířecí zvuky, ale zase mě odrazuje, jak protivníovi dá jednu ranu a ten je mrtvý ()

MrPierc

Pro mne naprostý kult. Jako malý jsem dostal tento film od známých z Německa na nahrané VHSce. Dabing byl tedy samozřejmě v němčině, ale to mi vůbec nevadilo. I přes jazykovou bariéru bylo vše z grimas pochopitelné. Na štítku bylo napsáno "Muž s tygřím drápem" a já se do té kazety zamiloval. Pouštěl jsem si stále dokola ten dokonale vyvážený příběh. Souboj těch největších bojovníků z celého světa a každý má svůj vlastní důvod, proč se přihlásil do turnaje bojových umění na tajemném ostrově pana Hana. Bruce Lee je zde naprosto fantastický - rozvážný, dokonale ovládá své tělo a má za úkol pomstít svou školu i bratrstvo. Miluju ty zvuky prásknutí biče, když Bruce mlátí protivníky, dodává to tu správnou sílu. Pustil jsem si tento film dnes ještě jednou a on se vůbec nezměnil - stále svižný, vtipný a ani kousek prázdného místa. Finále v zrcadlové síni je stále tak skvělé, jako jsem si pamatoval. Možná jsem ještě opilý z dětství, ale jsem rád, že to pro mě nevyčpělo. Skvělá hudba, skvělá zápletka, silné souboje, skvělý hlavní záporák. Legenda! ()

humanbeing

Bruce Lee se jako tajný agent vydává na turnaj na ostrově, kterému vládne záporák s umělou nasazovací rukou. Má motivaci k nakopání velkého počtu záporáků - musí pomstít smrt své sestry - a zároveň se může blýsknout v turnaji plném největších bojových es. Mezitím ale musí splnit tajný úkol, což není zase tak jednoduché - přece jen stráže jsou na každém rohu a záporák Han nemá rád, když je někdo podezřelý - pokud se někdo takový objeví, je za to po zásluze potrestán. Na filmu se mi nejvíc líbil závěrečný souboj, kde Bruce Lee dává svým protivníkům jednu fantasticky vypadající lekci za druhou. ()

Flynn

Onehdá jsem měl film, kdy jsem si řekl, že bych mohl kouknout na nějaké ty staré klasiky, nejdříve jsem se zklamal u westernu Hodný, zlý a ošklivý a tak jsem si řekl, že bych mohl testnout nějakou tu kung-fu klasiku, kterou jsem jako malý žral a hltal. Dostavilo se šílené rozčarování, tohle je prostě nuda. Zápletka o ničem, postavy o ničem. Zlatá Vesničko má středisková, ta nezklame ani po letech. ()

Juto

Film má jednoduchú zápletku, malý skutočný vývoj postáv a herecké výkony nie sú fantastické.....ale tento film nikdy nemal byť tak špecifický. Jeho zásluha spočíva čisto v akčnom obsahu. Ak by ste sa spýtali ktoréhokoľvek učeného bojového umelca, som si istý, že 9 z 10 by vám povedalo, že bojové sekvencie nemajú obdobu ani dnes. Plynulosť Bruca Leeho je ohromujúca. Na rozdiel od väčšiny filmov o bojových umeniach tej doby sú boje veľmi realistické a majú dobrú kvalitu. 6,5/10 ()

zette

Bych dnesni zapadni spolecnosti pustil vychovu mladeze z uvodu filmu:-)). Scenar neresim, ale Drak prichazi ma naboj a onu neopakovatelnou atmosferu, kterou jsem na zacatku devadesatych let hltal plnymi dousky z nekvalitnich kopii na VHS. Ma to svuj osobity styl, postaveny na osobnosti Bruce Leeho, ktery mel sveho casu podobnou auru jako treba agent 007! ()

Mol

WHEN THE OPPONENT EXPANDS, I CONTRACT. WHEN HE CONTRACTS, I EXPAND. AND WHEN THERE IS AN OPPORTUNITY, I DO NOT HIT. IT HITS ALL BY ITSELF!! Myslím, že bych ten film měl o hodně radši, kdyby Lee mohl víc kecat do záběrů kamery, protože je vidět, že oproti jiným jeho filmům, zde nejsou souboje tak dobře natočeny. Kamera by měla být záběrem dál. Takhle některé scény úplně zabijí, když vidíme jen tělo, ale ne to co dělají nohy. To se pak může Lee snažit sebe víc. Každopádně je to film s Leem a tak není pochyb o mých sympatiích. Ten člověk byl strašná mašina na charizma. ()

majo25

Koprodukciu s Američanmi cítiť. Príbeh má oproti Ceste draka lepšiu výpravu, gradovanie i jasnejšie dejové kontúry. Súboje sú ale rovnaké, a opäť záleži hlavne na nich. Namiesto Norrisa sa tu vyskytuje iná americká hviezdička - Saxon, ktorý ale priznajme si o karate nevie nič a tak mu výrazne napomáha strih a chaotická kamera. Milovníkov hongkovských súbojov preto poteší iná hviezdička - Bolo Jeung. Bruce sa opäť nezaprie a okrem parádneho kung-fu pridáva sem-tam aj vtip. Škoda iba, že jeho najväčší súper a hlavný záporák, aj s jeho medvedími drápmi či umelými rukami, je slabý. ()

otík

Jeden z nejklasičtějších kung-fu filmů je výtečný co do bojových scén, hudby a dokonce i příběhu. Bruce Lee, jehož styl a řvaní se dnes už nenosí, si zahrál mistra boje, který na ostrově patřícímu zločinci Hanovi chce pomstít smrt své sestry a zároveň pomoci policii odhalit zločinecké taktiky Hana. Závěrečné nezapomenutelná zrcadlová scéna souboje Hana a Bruce Lee se stala často napodobovanou v dalších filmech. ()

Radiq

Asi nejkoukatelnější film Bruce Leeho. Legenda mezi kung-fu filmy. Van Damme na tom asi učil. Afroprotivník s kulatým hárem neměl chybu. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon

26.07.2020

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

Akční klasika od režiséra Deadpoola?

24.07.2018

Režisér David Leitch (John Wick, Deadpool 2) jedná o režii remaku akční klasiky s Brucem Leem Drak přichází. Snímek z roku 1973 se za ty roky dočkal prakticky kultovního statusu, jeho premiéru ale… (více)

Předělávky a pokračování útočí

Předělávky a pokračování útočí