Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Scevola

Perfektna road movie, takmer ako otec so synom na vylete. Kevin Costner vystruhal jednu zo svojich najsympatickejsich roli, napriek tomu, ze hral zapornu postavu. Velmi pohodovy filmik. 8/10 ()

Miller

Pokud si správně pamatuji, je to první film od a s Clintem Eastwoodem, co jsem viděl. Koho tohle nedojme, tak nemá srdce. Osobně tenhle film řadím k špičce. Tohle má být v TOP300, ne usmolenej Rambo. 100% ()

J.F.B.

Eastwood opět odvedl skvělou práci (jako téměř vždy) – povedlo se mu natočit opravdu silný příběh o jedné cestě Texasem počátku 60. let. Dobová atmosféra je zachycena velmi dobře a množství krásných dobových aut mne zvláště potěšilo. Stejně jako výborný Costner a malý Lowther. Film skvěle dávkuje napětí, humor i silné a dojemné scény a já si nemám na co stěžovat... (možná jen na dabing, který byl tentokrát bez Županiče, na něhož jsem zvyklý) ()

Ondis

Prostě pěkný film, který mě dějem moc vtáhl a 130 minutový snímek mi utekl jako nic. Závěr u stromu na louce už mi připadal zdlouhavý a silně zahrávající si s emocemi diváka, i když jak to dopadne, bylo hnedka jasný. 85% ()

lucijelucije

Nevynný klučina unesen zlodějem K. Costnerem, je velmi půvabným snímkem. Vznikající přátelství mezi těmito dvěma odlišnými postavami je velmi emocionální. Duvěra, kterou chlapec postupně získává a naprostý spád, když je strach důvodem její ztráty. Kukuč malého chlapce vám dodá příjemný pocit. Zde je jasně vidět dokonalost nejen herce K. Costnera ale především vynikajícího režiséra C. Eastwooda. Drsňáka se silným srdcem, při tvorbě takových snímků.Báječný příběh a moc pěkný film. ()

Schuldiner

Víceméně dost hloupý film. Nebo možná spíše - ucházející film plný hloupostí. Hloupé dialogy, zápletka, průběh, vývoj jednotlivých situací.. Debilní policie.. Někdy mi přišlo, že se tvůrci snaží o jakési vtípky, o odlehčení a ani to se tam moc nehodilo.. Co bych ocenil, je konec filmu, který (i když se taky neobešel bez hloupostí) je vcelku stravitelný a dejme tomu, že i dojemný. Ale hlavně a především tento film dělá malý T.J.Lowther v roli osmiletého Phillipa. Ten je jednoznačně největším plusem celého snímku, tedy jeho výkon.. Eastwood jako režie - zklamání, Costner jako hlavní role - nepřesvědčivý (až na výjimky). Nenudil jsem se, ale rozhodně ani nějak zvlášť dobře nebavil. Viděl jsem to podruhé a krom konce jsem si to vůbec nepamatoval.. Už vím proč. ()

Padavan

Tento film pojednává o dvou vězních na útěku, kteří si cestou vezmou jako rukojmího malého chlapce Filipa, který vyrustá v rodině, která je založena na víře Jehovistu. Bláznivá cesta, kdy Butch (K.Costner), jenž měl špatné dětství, dopřává malému Filipovi věci, které jako dítě, kvůli víře nezažil. A Filip zažívá příběh, který by se mohl snad přihodit jen v dokonalém světě, kdyby existoval. I přes smutný konec musím vyzdvihnout roli Kevina Costnera a jeho malého kolegy. Skvělé režie se ujal Clint Eastwood, který si zde zahrál policajta, jenž má za úkol Butche chytit a dostat zpět do vězení. Hodnocení - 95% (v českém znění) ()

lareinna

Skvelý film, len by som malinko skrátila ten koniec. Pekný vzťah medzi Butchom a chlapcom..že by štokholmský syndróm? ()

Mikino00

Celkem zklamání, průměrný snímek s sice hezkým příběhem o zločinci a malém chlapci, ale zase je tam naprosto zbytečná a nudná linie s policisty. Každopádně takový nemastný neslaný výsledek. ()

Movie Gourmet

Dokonalý svět, dokonalý film. Kevin Costner, co by sympatický uprchlý vězeň beroucí s sebou jako rukojmí malého nevinného chlapce bez táty z rodiny Svědků Jehovových. Mezi postavami se vytvoří zajímavé pouto, kdy Kevin Costner nahrazuje chlapci otce, kterého nemá a povoluje mu a dopřává mu všechny lákadla života pro člověka jeho věku, které mu jeho matka skrze víru odpírá. Neobyčejný herecký výkon chlapeckého představitele v podání T.J. Lowthera. A ten konec... Žádný kýč, jak bývá nejčastěji zvykem. Proto verdikt: 5* a 85 - 90 %. ()

ArthasKarfa

Velmi podaření snímek z dílny Clinta Eastwooda, ze začátku to vypadá jako klasická americká "On the road", ale příběh se neuvěřitelně otevře vztahem mezi Butchem a malým Filipem. Sám nevím jestli je to spíš krimi, nebo film o vztahu dětí a rodičů v Americe 60. let, každopádně Vám ukáže rovinu emocí kterou v sobě málo kdo zná, Costner je zde typický záporák, kterého si zamilujete a fandíte mu až dokonce. ()

Nethar

Zhlédnuto v rámci "nejlepší filmy režirované Clintem Eastwoodem dle ČSFD". Tohle už je starý film, v mnoha ohledech nereálný a naivní, ale je to odlehčené "drama", rodinný film řekl bych, o vězni a jeho malém rukojmím. ()

mira007

Film Clinta Eastwooda o uprchlém vězni Kevinu Costnerovi ( v té době na vrcholu ), který prchá s malým rukojmím, pro kterého to je jedno velké dobrodružství. Inteligentní dobře vyprávěný, ale můj šálek to nebyl asi kvůli tomu, že jsem tam viděl až moc klasickou Ameriku. ()

hacho

Skoro bych rekla, ze je Eastwood lepsi reziser nez herec :o) Nejlepsi Costneruv film. Myslim, ze nikoho neurazi a kazdeho aspon trochu dojme. ()