Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Kroupa

Sice určitě ne tak vynikající, jak byl nejspíš původně záměr, nicméně stále výborný nápad, pokud chce někdo strávit večer u filmu, který jej ani nevyčerpá, ale ani z něj nebude dělat blbce. ()

andrewz

V jednoduchosti tkví krása a Dokonalý svět je ukázkovým příkladem tohoto tvůrčího přístupu. Zapomeňte na digitální efekty, výbuchy sahající za hranice atmosféry nebo stovky herců čítající kompars, v moderní době tolik přeceňované filmové atributy. Zřejmě poslední Costnerův všeobecně respektovaný film totiž není ničím jiným, než v pozitivním smyslu slova starosvětská road-movie, jejíž nekomplikovaný, ale jako promazaný motor fungující děj slouží sdělení, že nabytím života získává člověk přesně takovou míru svobody, jakou si sám vytvoří, popřípadě jakou mu vytvoří jeho okolí. Že mnoho toho, co se „nesmí“, co by se „nemělo“ nebo co je „proti morálce“, naprosto zbytečně, ale zároveň vysoce účinně devalvuje tak základní lidskou hodnotu, jakou volnost rozhodování a chování, vlastně celého žití, je. Již zmíněný Kevin Costner zahrál kriminálníka Butche Haynese skoro tak přesvědčivě, jako by jím sám byl, ale ani jeho o poznání mladší herecký kolega za ním nijak nezaostával – tahle castingová volba byla totální trefa do černého. Zdaleka nejvíce chvály ode mne ale poputuje na adresu Clinta Eastwooda, který nejen že s naprostou lehkostí snímek zrežíroval, ale zcela plnohodnotně v něm také zahrál. 90 % ()

bolan

Eastwoodovky se pro mě stávají v jisté míře určitou zárukou kvality a ani Dokonalý svět není výjimkou. ()

VictorMartel

Jeden z nejlepších snímků o sociální podmíněnosti kriminality, ve kterém dojde i na ukázku bestiality zákonem přehlížených zločinů na podobě světa: scéna z krámu, scéna s rodinou, která si vyjela s novým vozem do přírody, scéna s černošskou chudinou. Po 8 letech přehodnocuji z 3/5 na 4/5. ()

pend

K.Costner v době, kdy byl ještě ve formě, Eastwood dokazuje, že režisérské řemeslo má zmáknuté, škoda pár zbytečně prodlužovaných scén. ()

Martyr

A Perfect Film Skvele zvladnuta drama s vybornymi hereckymi vykonmi aj ked trosicka s pritomnostou americkeho klise, ktore vsak odpustam. Clint Eastwood ako reziser vyborny, jeho uloha 'rangera' je vsak pre mna trnom v oku a tak trochu zbytocne odflaknuta. Kevin Costner naozaj jednotka. 86% ()

Jeremiah

Kdy se z malého kluka stane velký chlap ... a stane se jím vůbec? Tyto otázky jsou řešeny především při jeho dospívání, a myslím, že u malého Filipa, po tom co prožil, o tom není vůbec nutné pochybvat. Butch v podání Kevina Kostnera plní roli "náhodného" otce a dá Filipovi jeden obrovský dar - vzpomínky na dětství, které v něm i přes smutný závěr určitě zanechají hodně pozitivního. Režisér C.Eastwood prostě ví jak na lidi, což dokazuje i svojí následující režijní tvorbou. ()

Mallyyy

Mám rád Kevina a jeho všechny světy. Tenhle není vyjimkou ba naopak je můj nejoblibenější! Výborný film, který obsahuje vše co je potřeba. Costner výbornej. Mladej taky velice působivě zahrál svou roli. Nemám rád moc happy endy, ale v tomhle bych ho uvítal, ikdyž to není možné... ()

Pidzey

Emotivní, silný film s kvalitním scénářem a výborným Kevinem Costnerem v hlavní roli. U těchto filmů, který mě emočně dostanou, nikdy nevím, co bych psal. Tady bych vyzdvihl snad jen pasáž s rodinou kombajnisty, kterou považuji za jednu z nejlepších, co kdyby byla natočena. ()

sebo9629

Skvelý film a nechýbalo veľa aby som mohol povedať že je vynikajúci. Réžia Clinta Eastwooda je vynikajúca, Kevin Costner je jedným z najsympatickejších zloduchov a detský herec bol takisto dobrý... Hlavným dôvodom prečo nedávam vyššie hodnotenie je, že podľa mňa tu ešte bol priestor na zlepšenie... Hodnotenie: 8.3/10 ()

Richie24

Syrová svobodomyslnost. A Clint Eastwood mi zase a opět dokazuje, že jeho jméno je právem v mé TOP3 jak režisérů, tak herců. 4 ****. ()

lsd

Jedno z nejlepších dramat zabývajících se vztahem mezi dospělým a dítětem. Costner opravdu velice slušný, ale na tomto filmu obdivuju hlavně scénář(některé scény jsou fakt síla), který je úžasně vygradovaný a nemá slabé nebo dokonce nudné místo. Konec je hodně přeslazený nicméně v tomto dokonalém světě mi to ani moc nevadilo. Prostě to tam patřilo. Costnerův kriminálnický humor je taky dobrý. ()

Elin

Film, který mě nejspíš stačilo vidět jen jednou a druhé kolo si odpustím. Kevin Costner mě místama dokonce i štval. ()

mala_kea

Clint rozjíždí svojí režisérskou linii.. abych pravdu řekl, Titanic, ten mi nedal vůbec nic, ale tento kousek, ten mě vážně dojal. Skoro mi na konci vytryskly slzy, protože něco tak dramatického a smysluplého jsem hrozně dlouho neviděl...Clint nám to všem natřel ()

Rokle

Perfektní road-movie, ve které není nouze o humor a dramatické okamžiky. Mám vlastně tento film nejradši ze všech Clintem režírovaných snímků. Je to malý film o velkých věcech a Butch je pro kluka tím nejlepším průvodcem. ()