Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Iwiiik

Clintovu skvělou režii člověk pozná i s očima zavázanýma za záda! Proto taky nepřekvapí, že vkládá s tím nejhlubším důrazem do charakteru citlivého uprchlíka Butche, smysl pro etiku a hodnoty, čímž vlastně dělá z únosce dětí, kladnou postavu. Stojí zde proti sobě šerif, představující hodné dobro a psanec, představující dobro zlé. Příběh je nosný především vztahem Butche s malým Filipem a i když je koncovka dost emočně vtíravá, zatlačí v danou chvíli na ta správná místa. Eastwood je osobnost, bez které se jednou holywoodu bude velmi těžce dýchat! ()

Ben Nevis

Nebýt sentimentu na konci, protahovaného Costnerovou nadlidskou výdrží, hodnotila bych 5/5. Ale patos k Eastwoodovým filmům patří. Nevím, co si mám myslet o Costnerově zločinci, protože na jednu stranu působí jako "dobrý člověk" a na druhou stranu se chová jako psychopat, co si adoptoval dítě. Rozhodně nemáme co do činění s neviňátkem, který se snaží očistit svou pověst na svobodě. Na druhé straně zákona působí samotný Eastwood, ale jeho postava už není tolik výrazná. Postavy Laury Dern a agenta FBI tam ani nemusely být. Jde vidět, že v šedesátých letech se na dětské city a traumata moc nehledělo. Pochybuji, že by podobný film šel natočit ze současnosti. ()

helloween93

Mistr Eastwood opět ukázal, jak umí hrát na city diváka. Když se potkají kriminálník, který nikdy nepoznal otcovskou lásku s klukem, jemuž bylo hodně věcí odepíráno díky náboženskému přesvědčení jeho matky, vzejde z toho krátké, ale pevné pouto. I přes morálnost tohoto snímku je to opravdu dobře natočené a skvěle zahrané. No a já mu prostě musim dát 5 hvězd, protože způbob, jakým Kevin ukázal tomuhle chlapci úplně jiný svět, mě dostal. ()

strikeman

Eastwood prostě dramata tohoto typu umí a na jeho pomalou staromilskou režii vyváženou perfektními hereckými výkony si prostě člověk musí zvyknout, co k tomu více říci... ()

owwidius

Tych 84% co momentalne film ma sa mi zda trochu moc, skor by som cakal niekde okolo 75-80. Je to klasicka kvalita od Eastwooda, dobre sa na to veru pozera. Kevin Costner je super, ale maly chalanko snad este lepsi. V prvej polovici to malo u mna nabeh aj na vyssie hodnotenie, ale prisli mi zbytocne sceny s policajtami a aj ten zaver je uz trochu natahovany. Skvely joke s "threat vs. fact" :D [#53/2013] ()

char_t

Mám rád filmy, kde můžu fandit jedincům na obou stranách barikády... A obzvlášť když jsou tak povedeně zahraní - Costner a Eastwood skvělí jako vždy... ()

Natha

Kevin Costner. Co viac dodat? :) Vzdy to bol skvely herec, o tom niet pochyb. Cely priebeh filmu je v podstate uvolneny a lahko sa to pozera. Je mile sledovat ako sa dieta postupne skamarati s dospelakom, aky si vytvoria vztah a trpnutie ako to vlastne skonci. Nemam slov k tomuto filmu, treba to jednoducho vidiet. Mozno k rozhodnutiu pozriet si tento film pomoze fakt, ze reziserom (ale aj hercom) je Clint Eastwood. :) ()

bif

Skvělá road movie, tady sice Clint neexceluje jako herec, ale jako režisér. Kevina Costnera jsem měl vždycky rád a tady byl jeho výkon přímo Oscarový, už jsem s tím přechvalovaním Clinta asi otravnej, ale je mi to jedno, je skvělej a jeho filmy taky. Dokonalý svět je toho důkazem, je plný skvělých, dlouhých scén a hereckých výkonů, které berou dech, je to ten druh filmu, na který se může člověk koukat každý den. ()

Ssoumess

Jeden z nejlepších snímků Kosti a druhý nejlepčí Clinta. Brečel jsem u něj už jako děcko, brečím i teď, budu brečet i příště.... 9/10 ()

HappyDeath

Bylo to dobré, ale ty scény v tom karavanu se mi zdály štéměř zbytečné (krom popisu toho dětství). Kevin Kostěj se nám vyznamenal, to se mu musí nechat ;-) ()

jurca

Určitě jedno z nejlepších dramat, které kdy bylo natočeno. Pro mě osobně číslo 1. Ke konci filmu mi až slza ukápla. Takže bravo pane Eastwoode. 5*! ()

Biopler

Príjemný road movie s príjemnými hercami a výborným absurdným humorom. Cosťák ma prekvapil, že svoju rolu zvládol veľmi dobre. ()

Kingjiri

Škoda, že skvělej námět táhla dolu zbytečně dlouhá stopáž, takže se nějaký scény dost vlekly. Holt to chtělo dle mýho názoru víc zapracovat ve střižně a ubrat 20-30 minut. Postavy spolu s příběhem pěkně napsaný, a patos nepřekračoval hranici únosnosti. Po herecký stránce hodně slušný, Costner tehdy ještě válel a Lowther si ved v roli malýho kluka taky dobře. Uplně mě nenadchla stylizace do šedesátejch let, ale to je samozřejmě věc osobních preferencí. Za sympatickej závěr tři silnější hvězdy, solidní jednohubka. ()

Razzor_82

"Chceš jít domů?" Skvělá práce Clinta Eastwooda a výborný  Kevin Costner v hlavní roli. Jeho dvojí tvář hodného kriminálníka byla naprosto přesvědčivá.  Velmi nápaditý příběh, kde se pomalu vytváří pouto přátelství a  náklonnosti. Dobrodružství, které končí dost smutným a reálným koncem. 8/10 ()

Saimon

Videno 2x. Kdyz jsem zhledl prvne,tak jsem byl docela mlady. A snad staci jen rici,ze i slzicka ukapla. A verte mi,ze nepatrim mezi sortu lidi,ktera saha po kapesniku,kdyz vidi Esmeraldu poprve spatrit slunecni svetlo a zdaleka nejsem ani člověk,který odvrací zrak,kdyz v Texaskem masakru odvadi pila svuj kus krvave práce... ()