Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

v.indruchova

Film o kriminálníkovi a jeho velmi mladém příteli na cestě na útěku. Oba mají společný problém, i ti co cestou potkávají, jsou oběti špatné výchovy. Je to zajímavý film na zamyšlení. Podmínka úspěšného útěku, je násilí, to se mi prostě nelíbilo. (krást se nemá, ale občas když něco opravdu potřebuješ tak si to můžeš půjčit) Buch (Kostner) je fakt borec, ale každou chvilku trnu co zase provede. Jak na běžícím páse krade (např: mění auta) hrozí smrtí, zastrašuje, svazuje lidi. Delší sekvence pro dojem jsem posouvala. I když mě film neposadil na zadek, tak nelituji, že jsem ho viděla. Ve filmu "dokonalý svět" , i v životě platí, vše zlé se ti obratem vrátí. ()

beeleg

Hezký, milý snímek o přátelství. Dobrodružství malého chlapce, který vyrůstá jen s matkou a v sympaťákovi Bučovi si najde svého nepoznaného otce. Krásná a dojemná myšlenka, ale nějak jsem tomu nepřišel na chuť. Nezažíval jsem u filmu žádné emoce. Pořád jsem z obrazovky dostával naděje, že se to nějak rozjede a tu naději jsem v zápětí ztratil. Tak nějak jsem cítil nejistotu, jestli být akční nebo klidný s důrazem na emoce. A ta nerozhodnost je tam až do konce, který je mimochodem až moc předvídatelný. Asi jsem necita, protože přítelkyně brečela jako želva. Příběh Alvina Straighta byl daleko "nudnější", ale mě nadchnul. Byl hluboký a měl duši.... ()

Kozlowski8

Mezi uprchlým vězněm a jeho rukojmí - osmiletým chlapcem, vzniká během cesty za svobodou silné pouto přátelství. Clint Eastwood dokázal z průměrného tuctového příběhu udělat vcelku hezký film. Především tím, jak prostřednictvím hereckých výrazů a smysluplných dialogů prezentoval zůčastněné postavy (včetně své vlastní) a jejich psychologické profily. Vcelku se mi líbila i ta odlehčenější tvář snímku v případě partičky v karavanu. Dojemná závěrečná scéna byla potom krásným vyvrcholením díla. 75%. ()

MrKrahujec

I tento film by šlo charakterizovat obrácenou anotací k Hračce Pierra Richarda: zcela vážné drama s poněkud komediálním podtextem. Tady je ten podtext místy až srandovní, takže právě proto možná někomu připadl závěr jako příliš hrající na city. To by mně ani tak nevadilo, horší byla ta scénaristicky ne úplně objasněná Costnerova agresivita vůči černošské rodině, za což musím (ač nerad) srazit jednu hvězdičku. Jinak samozřejmě super! ()

buchannon

Nebojím se říct, že dnes už to je klasický film o přátelství jednoho chlapa a jednoho kluka. Zejména ten konec, kdy ho ten kretén zastřelí, je opravdu dojemný. Prostě "Dokonalý svět", jaký si každý z nás přál, či nepřál zažít... ()

mouzi

Clint proste umi. Tady teda jako reziser, jako herec se tu proste jen zucastnil. Kevin v jedne z mala jeho kvalitnich roli, zlate 90ky. Prijemna, ac trochu dlouha "chlapska" roadmovie, u ktere musely zenske v te dobe ucvrkavat. Film jako takovy nebyl za 5, ale ten pocit z nej ano. A maly hlavni hrdina byl skvely. ()

panki9922

Jeden z filmov, ktorý má dušu, akýsi feeling, svoju tvár. Keď vám ho po jeho zhliadnutí niekto pripomenie, vybavíte si emóciu akú ste mali pri jeho sledovaní, takých je málo. Výborný herecký výkon Costnera a hlavne predstaviteľa Phlipa! Veľmi rád si túto jazdu dvoch utečencov niekedy zopakujem. 5 hviezdičkový dojem trochu zrazil na môj vkus enormne naťahovaný záver, podobne ako v Djangovi od Tarantina. ()

Dvojirakri

Clint Eastwood to zase dokázal. Snímek o kterém jsem zprvu neměl příliš valné představy kvůli jeho obyčejným emerickým kulisám a charakterům si mě postupně ZÍSKÁVAL čím dál víc, až jsem se ocitl na úplně druhé straně - tento film si s chutí pustím znovu! ()

Joee

Tenhle film jsem poprvé neviděl úplně od začátku, ale dějově mě strhl uplně. Herecké výkony jsou výborné jak v podání Costnera tak jeho mladého protějška. Celé to působí tak nějak realisticky a nechybí srdceryvný konec. ()

Werewolf2

Kdykoliv si vzpomenu na tenhle film, okamzite si vybavim sceny v cernosske rodine a konec, u ktereho uz mam vazne na krajicku. ()

jiziczek

Nemám rád Eastwooda jako herce, ale tady se tak moc do popředí necpal. Stejně tak nemám rád Kevina Costnera, ale tady nehrál typického klaďase (ačkoli z velké části jo). Takže tenhle film je pro mě něčím výjimečným a nevím proč. ()

LionelHuts

Skvělý film skvělého Eastwooda. Film, který od začátku spěl k tomu, že to Butch nakonec koupí. A taky že jo. Jeden z mála filmů, nad kterým jsem se dlouze zamýšlel. Jednoduchý příběh o cestě za svobodou. ()

drozd

Film plný emocí, což může na první pohled znít romanticky. V dokonalém světě by to romantické bylo. Náš svět ale dokonalý není a Eastwood to moc dobře ví. Myslím, že nebýt Eastwooda mohl to být tuctový slaďák. Málem bych zapomněl pochválit Kevina, jeho výkon taky nebyl tuctový. ()

R-2

Naprostá synchronizace režisér-herec. Dokonalý svět nám otevře v tomto nedokonalém světě kolem nás oči, někomu možná i vtiskne slzu. Ale rozhodně asi každému vloží otázku do hlavy, mělo to tak být? Protože i k lumpovi si tady dokážeme najít cestu. ()

FAxPR

clint se (zase) vytáhnul.. krásný auta, režie, krajinky a dojemný scénář z toho filmu dělají nejlepší počin costnerovy kariéry a další roli "na tělo", kterou si mistr řemesla eastwood napsal. ()