Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

Bragi66

Kevin Costner si vezme na útěk sebou kindoše. Clint je je pronásleduje a nedá se tomu věřit ani ani prostě nic. Jako synochlapárna je to velmi prosté. ()

Tomas.Abi

Viděno jen jednou, před mnoha a mnoha lety, když jsem byl ještě školou povinný, ale nezapomenu na pocity, které jsem měl při sledování filmu a nakonec i po jeho konci. Klenot filmové kinematografie ()

r3musko

Klasický príbeh o gangsteroch utekajúcich pred políciou sa trocha zmiešal s rodinnou atmosférou a vznikol Dokonalý svet. Príjemný príbeh sa preplieta so stupiditou, ktorá predurčuje film pre americké publikum. Nie, že by som si potrpil na realičnosti, ale to čo predvádzajú scenáristi sa nedá vydržať. Tento film zapadol prachom, tak ako tisíce rovnakých filmov. ()

Pattrick

Klasika, jak jinak ;) Jasný konec, příjemné zpracování, skvělé momenty, jak komické, psychologické či drsné, dělá z Dokonalého světa zvláštní film u kterého nevíte, zda se máte smát či brečet. Nejhorší je, že závěrečná tečka po tom všem nebyla tak drásající, jak jsem očekával, nedokázala navodit po té skvělé jízdě, to, co jsem očekával. Místy to bylo tak moc překombinované, jako kdyby to bylo slepené z různých scén (rodina, hamburgery, černá rodina, vysmátej krám, kterej se fakt povedl, atd., prostě po tom všem už čekáte na vytoužený konec a nejste v té správné atmosféře. Ještě že takové filmy mám rád a nechal jsem se alespoň trošku dojmout. Lauro Dern, na to jak jsem tě miloval po strkání ruky do dinousauřích hoven, tak tady si byla fakt divná, sorry. Jo a Clinte, musím říct, že se ti to docela povedlo ;-) a ke Kevčovi slušně sis to dával ()

Dejvidos

Celá situácia je absurdná, ale krásna. To, že si malý obľúbi človeka, ktorý pred ním zabíjal, to že divák drží palce človekovi, o ktorom nevie nič, len to že ušiel z vezenia. Ten malý to zahral prekvapivo presvedčivo. Tak isto aj Costner. A pred Clintovou réžiou dolu klobúk! ()

zuzadamoby

Butch je jedna s mojich oblúbených postáv vôbec. Ak ma má niekedy niekto uniesť, alebo v budúcnosti moje deti, nech je to Costner :) ...(príjemná Laura Dern) ()

Trepak

Majú tvrdí chlapi slabosť pre malé deti? Dokonalý svet a neskôr aj Leon sa nás snažia o tom presvedčiť. Hoci mám Eastwooda ako herca rád, v Dokonalom svete je vládcom Kevin Costner. ()

marcelita

Toho klučíka miluju od samého začátku až po úplný konec............... a Kevin Costner je ten nejlepší padouch na celém světě,protože celý film to jeho rolí posouvá k jedněm z nejlepších filmů pro mě. Clint dokazuje,že umí točit velmi silné filmy nad kterými musím hodně dlouho přemýšlet...........nechávají ve mě nějakým způsobem dobrý pocit ikdyž nekončí povětšinou vůbec kladně. Plných pět!!!! ()

RockNRoll

Nádherná road movie. Vždy mě baví, jak se prcek a Costner stávají stále většími přáteli. Nenapadá mě film, ve kterém bych některé z postav tolik fandil jako právě zde - Kevinu Costnerovi. ()

KatkaV.

Zrovna včera jsem se na tento film koukala na Fandovi. Již jsem ho viděla, ale chtěla jsem jen přispět do diskuze chválou k výkonu Kevina Costnera. Je to výborný herec. Eastwooda nemusím, ale v Dokonalém světě mi nevadil. Moc pěkný příběh, konec smutný, ale asi to tak mělo dopadnout. ()

Jameson99

Nejlepší a nejkvalitnější road movie,co znám. Film o zloději Kevinu Costnerovi, který se postupně sbližuje s osmiletým chlapcem, kterého unesl, je velmi originální. Na konci jejich cesty je už velké a nezapomenutelné přátelství. Smutný závěr je sice předpokládaný, ale povedený. Clint prostě neumí točit špatné filmy. ()

andydufrsn

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl, zcela určitě nejlepší Costnerův výkon, podpořený skvělým scénářem a Eastwoodovým režijním vedením. Ne každý kriminálník musí být nutně hajzl a ne každá máma žije jen pro svoje děti! ()

fuskoric

Dovtedy, a možno aj potom, najlepší výkon Costnera pred kamerou a Eastwooda na režisérskej stoličke. Jednoducho vynikajúci film. ()

Pedro72

Ten hoch se větší část neskutečně dlouhého filmu nevěřícně dívá na Costnera. Asi si říká totéž co já: O co mu proboha jde? A Eastwood mezi tím šaškuje v obytňáku. ()

PowPow

Střídání humorných a dramatických situací je dechberoucí, vrcholem je scéna s černošskou rodinou těsně před závěrečnou sekvencí (která ale také stojí za to). Eastwoodovi pomáhá vynikající Costner, který je naštěstí dost hrubý na to, aby nepůsobil jako pro podobné filmy typický "zločinec se zlatým srdcem". Film se může zdát zdlouhavý, ale Eastwood má tak dost času všechny postavy propracovat a vyhrát se s jednotlivými scénami. Kdyby se toho námětu chopil méně kvalitní režisér a herec, mohlo by to skončit dost zle - tady ale vlastně není co vytknout. ()