BluT

Snad jediná politická debata, na kterou se dá celkem koukat. I když zase ne že by jich běžely přehršle. ()

Lukoboss

Pan Moravec je muž na svém místě. Nebojí se toho, s klidem se pustí do kdejakého politika a většinou nestranně nás o něčem informuje. Říkám většinou, protože i jemu, coby profíkovi, občas něco ulítne a dá tak najevo svůj názor, což by vlastně v publicistickém pořadu neměl. Ale to se stane... ()

Roby

Otázky Václava Hlodavce? Toho blba nemůžu vystát a jak onehdá vyhrál Týtý mi zůstává rozum stát nekoukatelné, ale klobouk dolů nad tím jak je vždycky rozhádá 5% ()

Pelargius

Konečně politická debata na úrovni a opravdu nezávislý moderátor. Občas je mi pana Moravce opravdu líto, když musí poslouchat ty nesmyslné hádky našich drahých politiků... ()

Zagros

Politiku nesleduji již dlouhou dobu, jsem tak mnohem spokojenější a všem to ze srdce doporučuji. Ale zpět k pořadu. Když jsem politiku ještě sledoval, byl pořad Otázky Václava Moravce jedním z nejlepších. Především díky samotnému Václavu Moravcovi, který je výborným profesionálem s pečlivou přípravou. Vždy se snažil dostal odpověď na své otázky a nenechával politiky uhnout vyhýbavou odpovědí. Bohužel ani tak diskuze občas někdy nestála za nic, ale s tím obsahem (hosté pořadu) by nesvedl nikdo nic. Jsem rád, že se Václav Moravec poslední domu věnuje i aktivitám a diskuzím mimo politiku, na tu je ho totiž škoda. ()

Han22 odpad!

Tohle je komentář hodně mimo moje obvyklé hodnocení prastarých oldies filmů či nových sci-fi/hororů. Bohužel politika se dotýká nás všech a zároveň ze všech stran slyšíme stížnosti nebohých zaměstnanců České televize o útocích na její nezávislost a tak mi to nedá nevyjádřit se k vlajkové lodi této "nezávislé" televize. Za prastarých dob televizní novinařiny tu byla TV Nova a její pořady Na Vlastní oči, Občanské judo a i ten dryáčnický Kotel nekompromisně šily do všech politiků stylem padni komu padni, aniž by podsouvaly vlastní názory a závěry. Televizní debaty byly ostré, ale férové. Pak přišla dohoda Železného s Klausem, oposmlouva, Nova začala v pořadech fandit ODS a korunu tomu po tragickém Vávrovi nasadila Klausova kamarádka Bobošíková. Někde plus mínus pár let se tou dobou dobou objevila konkurence v podobě Otázek Václava Moravce s trochu sucharským, ale vždy perfektně připraveným moderátorem, který nenechal politiky vydechnout, grilovat je nemilosrdně, tahal z nich odpovědi a nešetřil nikoho. Dokonalý nestranný profík, který v rozhovoru kdysi prohlašoval, že si nemůže dovolit mít politické názory, že dokonce ani nechodí volit. No a časem to začalo v ČT zasmrádat. Jak se měnil klasický souboj ODS-ČSSD s příchodem nových jmen a stran, začala pozvolna jednostranná kampaň proti těm "zlým". Když se kopalo převážně do Paroubka, zatímco Topolánkovy úlety se tak nějak tolerovaly, odráželo to náladu ve společnosti a málokdo si všiml. Hlavní takový mezník kdy si všiml každý a kdy ČT přestala předstírat objektivitu byl prezidentský souboj Zeman - Schwarzenberg v roce 2013. Samozřejmě se k tomu přidal i Moravec a z kdysi prvotřídního pořadu se stala žumpa. Typická scéna? Moravec si notuje s Kalouskem a útočí na Babiše. Za ty roky vykrystalizovalo zlo, na které se musí útočit a které kupodivu ani příliš neodpovídá volebnímu rozložení. (Zeman, Babiš a jeho ANO, Okamura a SPD). Pak jsou tu neutrálně braní komunisti (fuj!) ČSSD (i když je podruhé ve vládě) a Lidovci (i když byli ve vládě). A jako svaté je bráno cokoliv řekne či udělá ODS, Piráti a samozřejmě TOP 09 (i když je nikdo nevolí). Mají ty správné názory, podporují cokoliv z EU, nenávidí Rusko, vítají uprchlíky které tu nikdo nechce, podporují všechny trans, eko a gender nesmysly co se hrnou z EU. Jsou prostě "hodní" takže se na ně neútočí, jejich kauzy se nepitvají, a takový Pavel Novotný může dělat ostudu jak chce, ale je tolerován. Na otázky už se pár let nevídám, stačí mi úryvky na youtube, aby se mi chtělo zvracet. Z pořadu se stala aktivistická žumpa, z moderátora nositel názoru, který tlačí do hlavy těm "zlým". A totéž platí o dalších pořadech - Reportéři, 168, třeba takový Marek Wollner se na svém FB zcela jednoznačně vyjadřuje na čí je straně. A týká se to i dalších témat - americké volby, brexit, EU, všechno je ideologické jednostranné a bohužel tohle musíme platit. Takže pane Moravče, jestli si tohle někde čtete, tak se styďte za takovou novinařinu. PS: Nejsem fanda Ruska, komouše nesnáším a Babiše považuje za absolutní estébácko-oligarchické-populistické zlo zvlášť po tom co jeho vláda předvádí v souvislosti s koronakrizí. Jenže zaprvé nejsem novinář a nemusím být nestranný a zadruhé jen hlupák nevidí, že opozice mění názory jako ponožky (stejně jako Babiš) v souvislosti s koronakrizí jen aby byla v opozici, že ODS je stále plná kmotrů, TOP 09 by stále vítala a Piráti mají některé velice nebezpečné socialistické nápady. Jen hlupák nevidí šílenou ostudu co dělá Pavel Novotný (a novináře co mu dávají prostor) či aktivisticko-neschopnou vládu pana Hřiba v Praze. Pane Moravče a kolegové z ČT, jste hlupáci. () (méně) (více)

Honzick

Pro člověka kterého zajímá české politické dění musí být tento počin absolutní špička protože pan Moravec očividně moc dobře ví co dělá:) ()

Reckon

Nejlepší publicistický pořad u nás. Trošku mě zaráží, že u žánru není napsáno publicistický/komedie/krimi. (8/10) ()

Paity

Zcela určitě nejlepší politický diskusní pořad v Česku. Stejně jako pořad, tak i moderátor v podání Václava Moravce představuje českou špičku. Zamrzí jen stejní hosté, kteří jsou do Otázek stále zváni. V tomhle oceňuji více Plovárnu Marka Ebena (i když chápu, že se jedná o jiný typ pořadu). Kromě toho je Moravec zkrátka okoukaný a už nějaký ten rok nenabízí nic nového. ()

Xavi6 odpad!

Tohle by se mělo co nejdříve smazat, vzhledem k tomu že to nemá nic společného s Československou filmovou databází. Podle mě se zde řeší jen samé ptákoviny, je pravda, že to někoho zajímá, ale já nepotřebuju slyšet neustálé dohady, skákání si do řeči a podobné typy konverzací. Tohle tady nemá co dělat. ()

Mo.

"Moravec je holt osobnost." - nezájem, má to být především moderátor. Jeho názor mě nezajímá a neměl by zajímat nikoho. Moravec tam má sedět proto, aby kočíroval ty dva pány (dámy), o kterých má být tenhle pořad především. To, že do toho tahá svůj pohled a konfrontuje ho s názorem hostů je sice divácky atraktivní, ale je to absolutně špatně a totálně to ničí celou diskuzi. Není to pak o tom a tom politikovi a jeho přístupu k tomu, jak zajistit "blaho občanů", ale o Moravcovi. A ve výsledku bohužel i ty jeho názory jsou vždy takové, aby bylo jednoznačně určitelné, ke kterému mainstreamovému názorovému proudu je přiřadit, a nic moc zajímavého vlastně od Moravce neuslyšíme. A navíc když se na to člověk podívá z celkového pohledu, tak pořad, kde se baví dva libovolní čeští politici, je prostě už jen z tohohle titulu sám o sobě někde hodně hluboko u dna a nenacházím důvod, proč se na něj koukat. ()

ondrula

Už asi 6 let nemám televizi, ale na OVM si docela pamatuju ještě ze své staré domoviny; pamatuju si hlavně, jak Moravce v té době všichni chválili, jakže to má pevně v rukách, a taky si živě pamatuju, jak strašně nudný byly ty sáhodlouhý politický žvásty. Nedávno jsem se na jeden díl nějakou náhodou podíval na netu a žasnul jsem, že to ještě běží v podstatě v nezměněné formě. Nic pro mě, ovšem přiznávám, že nenávidím politiku a politiky, takže samotný jejich plky na mě působí odpudivě. No a nedávno jsem se taky někde dočetl, že Václav Moravec je teplovod, a když jsem na něj teď koukal, tak jsem na to nemohl nemyslet, ale řekl bych, že to ani nedává moc najevo. ()

J*A*M*A*L

Já nemám rád politiku a nemám rád ani naše dementský politiky.Já ani té politice nerozumím, natož chápu a to jsem docela študovanej(škola s maturitou).Možná to je proto, že ti dementi z naší stupidní politiky furt něco řešej, ale já se jim do toho nebudu motat.Tyhle publicistický pořady já nemám rád tak mi za to nenadávejte za mé hodnocení a můj názor.Tyhle pořady nesleduju a nikdy je sledovat nebudu.Já totiž nemusím bejt naštvanej každou neděli.A ještě k tomu znuděnej. ()

Yardie

Jednoznačně nejlepší publistický pořad, resp. nejlepší debatní pořád o politice. Václava Moravce považuji opravdu za velice inteligentního a znalého člověka a totálního profesionála. Já bych to tam s některými politiky asi nevydržel a navíc bych nedokázal být imunní vůči některým lžím a zůstat nezaujatý. Je fakt, že občas se to trošku zvrhne, ale zase se alespoň zasměju, když se tam všichni překřikují a není jim nic rozumět, takže je tam i zábava. Každopádně se na to dá dívat a má to hlavu i patu a kvalitu. Howgh! ()