Univerzální voják III: Znovuzrození

• Česko Univerzální voják: Znovuzrození (více)

Ruskému premiéru Musajevovi jsou uneseny dospívající děti, syn a dcera. K únosu se přihlásí syn generála Vasilije Topova, který bojoval za osvobození Pesalanu. Topov mladší převzal velení otcovy armády a obsadil s ní černobylskou jadernou elektrárnu. Opuštěné město, které je blízko komplexu elektrárny, je pod jeho kontrolou. Topov nechá obložit reaktor výbušninami. Rozbušky jsou nastavené na 72 hodin a pokud Musajev nesplní Topovovy požadavky, nálože vybuchnou. Takový výbuch by způsobil radioaktivní mrak stokrát silnější než bomby svržené na Japonsko. Topov požaduje okamžité propuštění svých spolubojovníků, 227 politických vězňů, které Rusko zadrželo, a rovněž celkovou nezávislost Pasalanu. Nic jiného pro něj není přijatelné. Kromě bomby vyhrožuje i zabitím premiérových dětí. Topov má ale ještě jednu strašlivou zbraň, tu, která provedla útok a unesla děti: univerzálního vojáka čtvrté generace, který byl stvořen pomocí ukradených informací ze zrušeného amerického vojenského programu... V 60. letech, když se rýsovala studená válka v Asii, začali Američané pracovat na programu Black Tower, nyní nazvaném Program univerzální voják. Jde o vojáka, který je mnohem výkonnější než ten běžný, vojáka, který jedná bez výčitek svědomí a bez váhání. Tento voják byl stvořený ze zmražených lidských těl mrtvých vojáků, po oživení byl vylepšen a naprogramován. Před pěti lety byl program nahrazen programem White Tower, který vedl doktor Robert Colin. White Tower zdokonalil výsledky Black Tower s použitím programu genové terapie, kterou v oblasti klonování vyvinul doktor Colin. Díky němu mohla být univerzálům ještě zkvalitněna DNA. Nový model získal schopnosti smrtícího stroje. Pak ale nová generace univerzálů, neboli NGU, spáchala jistý incident ve vládní budově, při kterém zemřelo 12 lidí. Celý projekt byl zrušen. Došlo však k vloupaní a zmizely všechny materiály a nejnovější poznatky včetně jednoho exempláře... Z vloupání byl podezřelý Colin. Ukáže se, že Colin pokračuje nadále ve výzkumu ve východní Evropě jako nájemný žoldák. Je to on, kdo pomáhá Topovovi. Američané na misi spolupracují s Rusy, protože jenom oni mají zkušenost s univerzálními vojáky. K dispozici mají čtyři univerzální vojáky první generace. Ještě existuje pátý voják Luc Deveraux, ten se ale zapojil do soukromého programu doktorky Flemingové, která mu pomáhá s psychologickou rehabilitací, aby mohl být znovu člověkem. Luc je ale stále agresivní a metoda není plně účinná... Mezitím proběhne záchranná mise. Ta ale skončí fiaskem, vojáci jsou i včetně čtyř univerzálních vojáků pobiti. Teď už mají spojenci jen jedinou naději – Luca, a tak ho tajně unesou. Luc podstoupí několik vyšetření, je mu jasné, že svou podstatu a povahu nezmění, že rehabilitace nezabírá, takže nakonec, i přes odpor doktorky Flemingové, souhlasí, že půjde do akce a nechá si upravit DNA... (TV Prima)

Tamten

Atmosféra prostředí Černobilu je podařená, bohužel pro tento film do značné míry zbytečná. Největším problémem tohoto filmu jsou souboje. "Robot" jdoucí prostředkem bojového pole a střílející na všechno kolem je sice více realistický, ale dost nudný. Takhle se možná akční scény točily v osmdesátých letech, ale 10 let po Matrixu by člověk čekal trochu více dynamiky. ()

netWoor

hm ...než jsem napsal těchto pár slov, kouknul jsem, jak to vidí ostatní ... a nakonec tento komentář věnuji hodnotitelům Malarkey a lesumir. Takže ... ježišikriste. Opravdu nedokážu pochopit, co je tak sakra těžkýho natočit alespoň průměrný béčko. Nechápu, proč autoři lpí na zachování naprosté nelogičnosti příběhu a bojových scén. Opravdu jsem se snažil z nostalgie k béčkovým filmům, které jsem kdysi vídal na stařičkéme videu, některé věci přehlédnout, ale to se prostě nedá. Než pronesu závěrečný soud (který ale beztak už vidíte z počtu hvězd) mám jen pár dotazů do pléna ..hm, vlastně pro kolegu Malarkey: americké jednotky na ruském území jsou nasazovány běžně? Z UV se dochovalo jen prvních pět prototypů (nasazeni čtyři, jeden záhadně prodán do Švýcarska na filosofování) a pak skok a jen ten ukradenej geroj? Je skutečně nejlepší zbraní na ničení UV nůž (než všudypřítomná M16 asi jo, ale..)? Byl ten záhadný voják vanmenšou, který narozdíl od první přepadovky vyrubal skoro všechno (ty jo, jak na zemi rozstřílel jednoho ze špatňáků a nikdo si střelby nevšim, to bylo dobrý) UK nebo ne? A ... a ani mě nebaví ty hovadiny vypisovat. Ve zkratce ...začátek bych kous, existence žána je idiotská ale budiž, byť ty filosofický kydy a rvačku v hospodě si moh odpustit. Co tam dělá dolf jsem nepochopil, proč unesli (a hlavně jak) žána jsem nepochopil, co s nim vlastně udělali a proč běhal na páse (ty první čtyři pikolíky probudili a hned navlekli do mundůru a nikdo nic neřešil) jsem nepochopil, proč se staral o ruský mimina a ne o výbušniny jsem nepochopil, ale naštěstí jsem pochopil, proč asi glokem střílí dávkou a cca. 150 ran bez přebíjení. Protože je to film s belgickým baleťákem. Za mě určitě ne ... ()

E lan

Ale ano, nakonec tam jedna * přistane. Ne za příběh (souhlas s tím, že je to podprůměrné béčko), ne za herecké výkony (ony totiž žádné ve filmu nejsou, snad jen Jean-Claude není vyložená katastrofa), ne za celkové ztvárnění (které rozhodně nepomáhá). Ta jedna hvězdička je Jean-Claudovu konverzaci s Dolphem s rourou v jeho hlavě a následným výstřelem do roury, to mě opravdu pobavilo:-) A hodně... ()

Patrik200s

Dôchodcovia opäť zasahujú Jean Claude a Dolph. Pravdou je, že z väčšej časti som si túto vytieračku mozgov pozrel len pre dávku sentimentu v súvise s Jeanom. ()

aLCaP0Ne

Jean-Claude Van Dammeho celkom môžem a v tých filmoch z 80/90tich rokov bol fascinujúci. Tento film v tej dobe by bol isto špička, žial mení sa nie len doba ale všetko okolo nás. 17 rokov od prvého Univerzálneho vojaka, Znovuzrodenie nie je prepadák ani filmový trhák. Je to veľkolepý návrat Jean-Clauda, ktorý sa ukázal v solídnej forme a bolo super ho znovu vidieť v poriadnej akcii. Pekný komentár napísal "Malarkey". Taktiež by ma zaujímalo, čo chcel Dolph povedať Jeanovi ale to už sa nikdy nedozvieme.. 70% ()

Ceberus

Příběhová linka za jednu hvězdu, akční scény univerzálních vojáků se blíží čtyřem hvězdám, takže to zprůměrujme na dvě. Trochu zklamáním je, že Van Damme i Lundgren se ve filmu objevují celkem pozdě, takže jejich úlohy spíše připomínají cameo Schwarzennegera v posledním Terminátorovi. ()

Jenislávek

Naprosto ignoruje druhý díl, což obvykle nemám rád, ale tady to je výborné tah. Nechápu tak nízky hodnocení, protože tak zly to zase nebylo. Univerzální voják je sci-fi, v jehož zákonitostech se těžko orientuje, ale to přece ani nemusím. Prostě ho beru tak, jak mně byl naservírované a nésu zklamané. Šedesátiprocentní VanDamme-Lundgrenovka. ()

M1911

Víte že Matrix vůbec nemusel být taková pecka jako je? Když brat... sourozenci Wachowští zašli za Warnery s tím, že chtěj 80 mega na super biják, dostali jich 10 s tím, že to musí stačit. To ale nevěděli, že Larry už tenkrát smýšlel o rozbití patriarchátu a žádný páprdové mu/jí nebudou říkat co má dělat a už vůbec ne za kolik. A tak za těch nuzných 10 milionů natočili pouze úvodní scénu a šli ji ukázat nahoru. A jelikož se líbilo, tak dostal film zelenou a zbytek peněz. No a John Hyams to očividně věděl, protože to udělal úplně stejně, lišák jeden. Když si řekl u Cуперфильм Productions o 5 tisíc rublů, padesát potravinových lístků a vyhřívanou maringotku, odešel s tím, ať si na vrátnici vyzvedne klíč od skladu vyřazených rekvizit z dokumentu Marxismus-Leninismus - Metla západní dekadence, použil co potřebuje a zbytek odvezl do sběru surovin. Nicméně ho to nezaskočilo a za všechno co sehnal, natočil skvělou úvodní akci, za kterou by se nemusel stydět nejeden blokbástr a vítězoslavně se šel pochlubit na Politbyro, tedy do studia a nemohl se dočkat, až ho zasypou penězi. Co ale čert nechtěl, vyhodili ho s tím, že mu jasně řekli že žádně další děngy nedostane. A tak šel chudák John s prosíkem za JCVD, jesli by trochu nezasponzoroval natáčení, že jinak by se musel naučit hrát na balalajku a jít s kloboukem hrát na ulici. A Žán se nakonec slitoval, a vybral pár dolarů ze svého důchodového fondu s tím, že se tam stejně nechystá a tak se mohlo natáčet dál, i když se skromnějším, téměř neexistujícím rozpočtem. Ale zkušený režisér si poradí se vším! Jaderná elektrárna? Vždyť ta opuštěná fabrika na azbest jakoby jí z oka vypadla! Herci? Pche, stačí v místní nálevně sebrat pár vožralů, oholit, učesat a je to, na těch 5 sekund než je někdo z Uńáků zastřelí nepotřebujou konzervatoř! A tak nakonec všechno dobře dopadlo a Universal Soldier byl Znovuzrozen! Zkrátka a dobře, je to hloupé, je to levné, je to předvídatelné, je to béčko až to bolí, ale je to čistá akce bez nějakých píčovin okolo a já se celkem bavil. A vo to tady de. ()

Likan7

Nejspíš jen z nostalgie za 1*, protože jedničku a dejme tomu i Van Dammovu dvojku mam celkem rád. Jinak je to ale skoro na odpad. Mimózní nehodící se hudba, naprosto zbytečný Lundgren, který má s JCVD jeden fight a trvá asi 3 minuty, no ono i když "fight", je to taková postrkovaná dvou vyhaslých akčních hrdinů, kteří kdysi dávo určovali ráz akčních výplachů. Teď jsou oba jen oteklý, neohrabaný a ve své snaze tvářit se drsně směšný. ()

rublik05

Nebýt dvou hlavních protagonistů, nejspíš by film skončil v propadlišti dějin a s mnohem horším hodnocením, než jaké má teď, i tak mi ale přijde poněkud nadhodnocen. Tvůrci vše vsadili na zajímavé prostředí "Černobylu", které má samo o sobě temnou atmosféru, která se k akčnímu filmu perfektně hodí. Vizuální stránka na mě nicméně žádný dojem neudělala, exteriéry na mě působily až moc uměle, zkrátka a dobře jde hrozně moc poznat, že vše jsou jen laciné kulisy. Akční scény nejsou zas tak špatné, kazí je však otřesná kamera a nepřehledný střih. Příběh je extrémně jednoduchý, herci jsou otřesní, dialogy taktéž. Když už nic, tak alespoň bylo fajn vidět Van Damma a Lundgrena zase v akci proti sobě, i když už na ně není zrovna pěkný pohled. 2/10. ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Je to každopádne lepšie ako predchádzajúci film. Zaujímavejší príbeh. Herecký sa to tiež o niečo zlepšilo ale zas nič extra ale toto sa aspoň dá pozrieť. Celkové hodnotenie za mňa je 40%. ()

Nix

Přehledné, krvavé, dynamické. Takové jsou bitky v tomto filmu a už znovu mne Hyams utvrdil, že tohle mu jde. Film díky konstantní akci nenudí a povídací pasáže nejsou nikterak dlouhé a rozsáhlé. Univerzálové jsou řezníci a ten konec. Van Damme a Dolph si to perfektně rozdaj a tuhle pasáž jsem si fakt užil. Pro mne naprosto parádní díl a atmosféra Černobylu je depresivní, špinavá a parádně plní svou úlohu. Takhle si představuji poctu originálu. ()

biergof

Opravdu jsem se těšil na dva filmy. Termouš Salvejšn a Universal Soldier R. TS stál 10x víc než USR! A USR je pro mě 100x lepší podívaná!!! je pravda, že zvyknout si na východoevropský ateliéry trvá trošku dýl, ale takovej akční nářez ve stylu Ramba 4 sem nečekal. Příběh má hlavu, patu, bitky i práce s nožem jsou dost reálné (ten kdo fušuje do bojových sportů nemůže nesouhlasit). Jean a Dolph už má nějakou tu vrásku, ale to patří k životu. Natočit tohle před 15lety, je z toho kult! pro mě žádný problém, spokojenost!!! ()

Lukaso1

Tak jsem opravdu nečekal že to dokoukám do konce a na konci si řeknu nebylo to vůbec špatný. Samozřejmě bráno k žánru a k tomu co jsem od toho očekával. Nevěřil bych že JCVD dokáže ještě natočit tak svižnou akci, ale po úvodní nekonečně dlouhé scéně z filmu JCVD se to dalo očekávat a dokonce tomu i věřit, každopádně za akci musím zde JCVD opravdu pochválit. Zbytek filmu je lehce pod průměrem žánru, ale za ten nízký rozpočet si myslím že to lépe natočit nešlo. Jednička byla skvělá, dvojka tam nemám ani slov neuvěřitelně tupá a nudná a trojka neurazila ani nenadchla ale hlavně nezklamala a to je pro mě hlavní. ()

crjules

Narazil jsem nahodou na to, ze je natoceny dalsi dil Universalniho vojaka. Super, musim videt! Me zklamani bylo obrovske.. Vsechno mi naznacovalo, ze to musi byt pecka. Van Damme se uvolil k natoceni dalsiho dilu, sehnali Lundgrena, hvezdy MMA Arlowski a Pyle - dobry. Tenhle film je ale ukazkou toho, jak vsechny klady ze kterych se da vytezit, splachnout do hajzlu. Ze Arlowski neni herec je jasny, nevycitam mu tu ukrutnou topornost a ze nehraje.Spis nechapu, proc dostal az takovy prostor. Misto nej by se 100% vic hodil kolega Pyle.Ten byl pro me mimochodem z celeho filmu nejlepsi. K Lundgrenovi nic mit nemuzu, jen bych mu pral stesti na lepsi role. A Jean Claude? Je na nem videt, jak ukrutne ho to nebavi. Porovnejte se Slyem.Ten se na kazdy svuj film pripravi dokonale.Dre, maka na sobe a v sedesati dela kousky, co nedelal nikdy.Vzdy se snazi o neco noveho. Van Damme po triceti letech praxe u filmu predvadi choreografii tak bidnou, ze to vazne zklame.I ta unavena figura. A film samotny? Scena prvni Deverauxovy akce je jak zacatek JCVD.Jde, strili, meni zasobniky...parodie dokonala. Ale tady to byt prdel asi nemela. Jeste neopomenu herce, treba toho doktora (toho Kery Shale), to mysleli vazne?! Jak je patrne, tak asi ano.. Dlouho jsem nenapsal tak kriticky komentar, ale je to proto, ze Van Damma i Lundgrena mam rad a vubec celou "starou akcni sekci" a u jejich navratu, bych jim pral vic stesti. ()

Rodin

...šmarjá... to byl horor. Málem jsem to nedokoukal. Ovšem jako vrcholný počin céčkových bijáků by to zasloužilo 5*. Kdyby se to aspoň nebralo tak vážně. Opravdu existenciální blbina na kvadrát. ()

IronRocky

Od Univerzálního vojáka 3 jsem nic moc něčekal, ale film se mi nakonec hodně líbil a hodně mě překvapil. Sice ve filmu je spousta blbej keců a Van Damme ani Lungren toho moc taky nenamluví, ale to mi ani nějak moc nevadilo. Líbila se mi hlavně ve filmu skvělá akce a svižně udělaný souboje a to hlavně Van Damme vs Lundgren a taky Arlovski vs ostatní vojáci. Jinak Arlovski se do role univerzálního vojáka přímo hodil. Dobrý je taky prostředí ve kterém se film odehrává, které se do takového filmu přesně hodilo. Určite za poslední domu společně s filmem JCVD nejlepší Van Dammovům film. Doufam, že i jeho další filmy budou taky dobrý. ()

zipacna

Několik pěkných akčních scén, ale celkově dost nuda. Za nejlepší část považuju Van Dammovu cestu k elektrárně, kdy za sebou sejme cirka 30 lidí. ()

john.h

Postavy, kvůli kterým na to člověk rozhodne podívat, mají až moc málo prostoru. Daleko víc prostoru dostává nějaký noname Rumunský hromotluk. ()

Seagal vs. Van Damme?

Seagal vs. Van Damme?

17.04.2009

Jean-Claude si přečetl pár pozitivních recenzí na svou usoplenou zpověď JCVD a nabyl dojmu, že je opět na vrcholu a může si dovolit odmítnout Slyovu nabídku na účast v The Expendables. Vzápětí… (více)