V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle... (Bioscop)

nMarek

Popis filmu na CSFD: 'Výprava čelí kanibalům, nemocem, neko-nečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává.' Tak bud mi to uniklo, ale co jsem videl, tak v celym filmu prselo jen jednou, a to bylo v Aglii :D Zajimavy film, ale neco tomu chybelo. ()

rime

K tomuto filmu je opravdu nutný něco napsat, aby nedošlo k nepochopení. Především je potřeba si uvědomit, že žádné ztracené město neexistuje, je to jenom symbol - čeho to nechám na vás. No a to je všechno. Mohlo to být natočený trošku líp, přesto dávám 80, protože takova pointa se fakt jen tak nevidí. ()

RavenSpector

Velice slušný film o muži jenž zasvětil většinu života hledání staré civilizace uprostřed džungle Jižní Ameriky. Kdyby byl snímek více podobný skutečnosti dal bych i tu pátou hvězdu. Jenže tady chybí celkem důležitá postava Jackova přítele a taky ta džungle byla ve skutečnosti drobet drsnější a méně idylická. Alespoň při čtení předlohy k filmu jsem to tak vnímal. Atmosféra, příběh samotný a zpracování látky na jedničku. ()

Tom_17

Není to dobrodružné jako Indiana Jones, ale má to svoje kouzlo. Sice to taky není film, na který by se dalo koukat stále dokola, ale rozhodně nelituji, že jsem se na to podíval. Teď mě jen více zajímají další osudy těchto průzkumníků a mám pocit, že se jednou dočkáme také filmu, kde bude objeveno Machu Picchu. Za mě 3 *** ()

Thug_Leo

Angus Macfadyen mě dělí od 5*. Kdyby to prase jednalo tak jak jednalo ve filmu, Percy by ho nezachránil. Jelikož by věděl co ubožáci jako on udělají při návratu domů. Pro atmosféru chápu, ale trocha kreativity kdyby ho třeba sežrali, nechali napospas nebo sami dokončili práci bylo by to uvěřitelnější. ()

Agnostik

Netradičně dobrý dobrodružný film,se syrovou atmosférou o hledání civilizace v místech,kde dosud nevkročila noha tehdejšího civilizovaného člověka. ()

pblicek

Líbilo se mi jakým stylem byl celý příběh vyprávěn, ale (a teď nechci znít jako děcko odkojené na rychle a zběsile a podobných kravin), ale možná tam chybělo o trošku více akce a napětí. ()

sherpa

A tak jsem čekal a stále čekal a bohužel se nedočkal! Mám rád filmy o dobrodruzích a dobrodružstvích, žádné akčňáky, prostě realita, ale tady to bylo takové nedovařené. I ti herci mi přišli nepřesvědčiví, škoda. ()

RoyBatty444

Dobre sa na to pozerá a príbeh je tiež zaujímavý lebo investuje do reálnych ľudí a miest. Napriek tomu celkové rozprávanie a podanie je trochu fádne. ()

Kamil111

Typické 3 1/2 hvězdy, ale za těch několik perfektních scén (a ty jsou zásadně mimo pralesa) si prémii upgradu na 4 zaslouží. Hunnam nečekaně dobrý, roste z něj herec, a ne ledajaký. ()

AmunRa

Mohl to být velkofilm plný emocí a epických obrazů, ale není. Výkon Charlieho Hunnama (Percy Fawcett) a Sienny Miller (Nina Fawcett) je výborný, ale ani to nestačí na pozvednutí filmu. Životopisný film o výkonném objeviteli, který velkou část života strávil v Amazonii si může vybrat kratší úsek, který zpracuje do hloubky, nebo celý příběh, který i při více než dvouhodinové stopáži jen klouže po povrchu. Několikaletá výprava se pak smrskne do patnácti minut, jednoho setkání s domorodci, několika záběrů plavby po řece a pochodu v rozbahněné džungli. Vedlejší postavy se střídají jako v panoptiku a než se rozehraje nějaká dramatická scéna, už se příběh brutálním střihem přenese z amazonského pralesa do londýnské akademie. Celý děj složený ze životopisných střípků drží pohromadě jen umanutá touha hlavní postavy objevit ztracené město v džungli - to je podklad pro dokumentární film a ne pro funkční drama. Těkání od místa k místu a od události k události vede ke ztrátě zájmu a nudě, která zabila i umělecké scény, epické momenty a výborné herecké výkony. ()

Mark1983

Po pravdě řečeno jsem si při sledování tohoto snímku v první necelé polovině myslel, že filmu věnuji maximálně dvě hvězdičky, ale koneckonců se ve filmu našlo několik scén a momentů, jenž z filmu činí koukatelný průměr. ()

skrob

Nejnudnější film o objevitelích a cestách do džungle. I taková Cesta do pravěku oproti tomu byl super akční film. Nevadí mi pomalé filmy, ale musí mít atmosféru a hlavu a patu. A to jsem tady opravdu neviděl - i Charlie Hunnam tu působí jako totální suchar bez charismatu. ()

JJaannee

Ze začátku mě film bavil..To objevování, indiáni a pak to najednou ztratilo šťavu a zbyl z toho prostě jen dlouhý a dlouhý a strašně dlouhý, nudný, dobrodružný film. Bála jsem se víc než těch indiánů, toho, že snad nikdy neskončí..myslím, že mít polštář pod hlavou, tak snad i usnu.. ()

Pythonator

Nějak nechápu, jak to cestovali proti proudu řeky bez motorů a vesel. Na voru se poflakovali a jakože se plavili proti proudu. Při takovém tempu odrážení by při nejlepším možném výkonu maximálně stáli na místě. Z loďky vyskákali na břeh při úprku před Indiány, a loď jim v proudu samozřejmě taky nikam neuplavala. No, asi tam žádný proud nebude, že? A to je ten šokující tajemný objev. Jinak je to film zajímavý a dojemný, ačkoli se tam žádný velkolepý objev nekoná. Pan Patyzón dokonce vypadá poprvé jako chlap, když si nechal nalepit vousy, aby si ho nepletli se škaredou samicí. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

31.12.2017

Ztracené město Z na obzoru

Ztracené město Z na obzoru

28.12.2014

Dlouho odkládaný projekt The Lost City of Z je pro režiséra Jamese Graye srdcovou záležitostí, spustit se ho snaží již několik let. V příběhu skutečně žijícího britského armádního důstojníka,… (více)