Setkání v Praze, s vraždou (TV film)

Krimi

Česko, 2008, 92 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (68)

• borsalino

Jak dlouhé, tak taky široké. Alespoň jsem měl možnost vzpomenout si na před mnoha lety zhlédnutý ruský film, ve kterém detektivové cosi vyšetřovali a po dvou hodinách přišlo něco jako mlha a konec. A s filmem "Setkání v Praze, s vraždou" je to dost podobné. Vypadá to, že jde nejen o vyšetřování vraždy, ale také o vyrovnávání se s minulostí. Pak přichází něco jako mlha a je nějak konec. A když k tomu připočtu děsnou nudu, nepochopitelné koncertní vstupy do děje v podobě polonahé saxofonové dívčí skupiny a amatérské herecké výkony, lze film celkově označit jako mizerný.(4.1.2009)

• Přemek

Opravdu slabé. Zbytečné saxofony a zoufalý, přezoufalý Liška.(12.1.2009)

Snové herecké obsazení, jaké se v televizním filmu moc nevidí. Tím končí klady, snad ještě na několik momentů od soudu. Jinak se děj velice vlekl, stále se mluvilo. Nejhorší ovšem byly vstupy s jazzového koncertu, kde hrály na saxofony tři holky a Bára Štěpánová. Rušivé, nezajímavě, mimo děj. Dva kudrnáči z kriminálky, Básník a Idiot, bohužel kvalitě krimi roviny nepřidali.(15.10.2018)

• Blazin

Obsazení je poměrně zvučné, ale i tak lehce podprůměrná kriminálka, která občas pokulhává i až amatérskými hereckými výkony a celkově to nemá vůbec žádnou šťávu, celé to působí nudně.(4.1.2009)

Hlavně mě potěšil Pavel Liška, který si střihl roli takového českého "Colomba".(4.1.2009)

• arcticsky

Janžurová, Liška, Tříska, Škvorecký, Menzel - co jméno, to pojem. Výsledek je ovšem nepochopitelně tristní. Snad kdyby to dělal jiný režisér? Ale na rozdíl od jiných komentářů se mi líbily masivní zadky saxofonistek - a to bylo asi jediné dobré na tomto filmu, ale snad to nebylo myšleno jako lechtivá estráda, že?(5.1.2009)

Pěkně natočený televizní film, týkající se problému, který tu je a bude. Pavel Liška si s roli poplicisty velice dobře poradil. Co, ale nechápu, proč tam bylo tolik vstupu jazzových saxofonistek.(4.1.2009)

• lubospoti

Nudné, natahované. Předloha má jasné téma - jestli je vražda "hajzla" zločinem. Bohužel ve filmu bylo tak naředěné, že prakticky vyšumělo. A to kvarteto saxofonistek?.. radši nebudu komentovat..obzvláště pak B. Štěpánovou..(15.9.2013)

Snaha o něco zajímavého : /(18.12.2011)

Herecké obsazení se mi líbilo ... Místama dost ujetý, ale ta plejáda herců !(15.9.2013)

Nenadchne ani neurazí. Mě se to líbilo...(21.10.2009)

• josieaddms

Nudná, nenápaditá detektivka. Od špatné režisérky a špatné spisovatelské dvojice Švorecký + Salivarová. Jediné plus na celém filmu byl Liška a ještě pár dobrých herců, ale jinak to byl odpad. Dala bych za ně klidně i hvězdičku, ale musím říct že mě příběh hrozně znechutil, a odradil. Jak si někdo vůbec může dovolit natočit takovejhle film? Že prý zabíjet se smí když je ten zabitý hajzl? Myslím že někdo řekl Nezabiješ a že to prostě platí na všechny. I na ty nejhorší bastardy. Můžeme soudit, ale nemůžeme odsoudit. To je můj názor a rozhodně nemám chuť sledovat film kde máme pochopit a soucítit s těmi lidmi, kteří mají názor opačný. Považuji to za nemorální zbytečnost. Plus špatná kamera, amatérské střihy a světlo jak z levné televizní telenovely. Navíc doplněné těmi přestárlými dámami v latexových botičkách a mini kraťáscích se saxofonem v ruce? Ne díky, to půjdu radši mýt nádobí.(29.1.2012)

• Ayssan

Pavel Liška patrně zapomněl, že nehraje Idiota, ale policejního vyšetřovatele. Bohužel i repliky dalších postav byly tak strojené, až to trhalo uši.(4.1.2009)

• worm14

Přišlo mi to celou dobu příliš statické, jazzové prostřihy mě vyloženě vyváděly z míry a celkově to bylo tak nějak nesrozumitelné. Jediné co se mi líbilo byly vyšetřovatelé Liška - Kříž. Jinak veskrze podprůměr, ikdyž na českou televizní tvorbu...(4.1.2009)

• Landier

Člověk si skoro až řekne, s takovýmto obsazením vytvořit toto ... Bylo to z vody vařené, nevím, zda-li za to může Škvoreckého předloha či jen její špatný přepis, nečetl jsem ji, každopádně herecky skoro až naivní, scénáristicky špatné a celá snaha o vyvolání jakéhosi svědomí a obecného smíření se s vraždou "prevíta", to vše jen podtrhovala. ... Nakonec jen malá řečnická otázka - nešlo to udělat bez saxofonistek ?(4.1.2009)

• Předseda

Chybí tomu jakási přidaná hodnota...(6.1.2009)

Příjemný film, který přinutí diváka přemýšlet o vině a nevině. O smyslu trestu. Založeno na výborné předloze, což je na výsledku znát. Ale je to asi tak jediné plus, protože o filmařině či hereckých výkonech tento film už není.(1.10.2016)

Hodně zajímaví námět, i herecké obsazení. Jen toto televizní zpracování mi příjde nesrovnatelně podceněné. Rozhodně stálo za to, aby se pečlivěji zaměřili na některé scény. Toto hodnocení dávám hlavně díky předloze pana Škvoreckého.(17.6.2016)

• UncleBen

Zklamání.(5.1.2009)

• Báďa

Hynek Bočan a jeho filmové (televizní) vyrovnávání se s minulostí je stále nepřekonané. Němcové film to podle mě jen podtrhl. A poměrně silnou čarou.(5.1.2009)

• hansen

No,alespon už vím kam jdou poplatky za TV.Jen více takových inscenací,které MUSÍ poplatky díky své "kvalitě" snížit na 10kč mesíčně.Hrozné provedení tohoto snímku tomu nasvědčuje.(10.1.2009)