TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Tereza Voříšková, Barbora Seidlová, Ondřej Vetchý, Jiří Dvořák, atmosféra doby, napětí -postavy mi k srdci tolik nepřirostli, jinak řečeno, nezáleželo mi na nich/// Hodně zajímavý film, který se vrací do doby dávno minulé a představuje nám hrdiny snímku v okamžicích, kdy se nic netušíc vrací z dovolené a najednou je překvapí ruské tanky projíždějící přes most. Rozhodně úvod, který vás vtáhne do děje. Rozhodně vám ale film o moc víc nedá. Kromě možnosti trošku přičichnout k tehdejší tíživé atmosféře a jedné scény, kterou si určitě všichni (pánové především) zapamatují. Se zapamatováním děje tohoto filmu už si tak jistý nejsem./// Celkem 68%///(6.2.2011)

• mortak

Upachtěná snaha Terezy Boučkové stát se druhým Milanem Kunderou a zprostředkovat nám tu nesnesitelnou lehkost bytí po příchodu spřátelených vojsk by snad, pokud by scénář do ruky dostal tvrdý dramaturg a schopný režisér, nemusela dopadnout tak katastrofálně. Bohužel Irena Pavlásková, královna bulvární filmové poetiky, zničila svou necitlivou a odfláknutou režií to nejdůležitější - odraz skutečnosti. Kostýmy, účesy, vybavení bytů jsou naprosto mimo svou dobu a postavy nejspíš vyskočily z obálek módních časopisů. Nemluvě o tom, že film je natočen jako nezáživná tuctová TV inscenace - bez napětí, bez gradace. Takto zničit slibné téma by mělo být trestné, protože je v něm mnoho pravdy. Když Milan Kundera odpovídal na otázku, co si myslí o sexuální revoluci na konci šedesátých let, s úsměvem popsal Československo jako sexuální ráj. Za Husáka bylo ČSSR jednou velikou hospodou, kde se u jednoho stolu chlastalo za komunismus, u druhého pak proti komunismu, a nejlepší bylo obě ty skupiny kasírovat jako číšník nebo šéf RaJe (expremiér Paroubek by mohl vyprávět).(4.9.2010)

Z mého pohledu hodně nedoceněný film. Možná se může zdát, že podání 70tých let vyznělo až příliš barevně, ale člověk si musí uvědomit, že ne vše bylo šedivé a lidé i tehdy zkoušeli normálně žít a i normálně žili, i když se jednalo o disidenty či lidi, kteří byli z různých důvodů pronásledováni režimem. A mě se tenhle pohled líbil, ačkoliv i tady jsem si musel na konci ulevit. Svině bolševický! 80%(26.1.2011)

• bassator

45th KVIFF 2010 - CZECH FILMS 2009-2010 - České filmy 2009-2010 (Zemský ráj to napohled / AN EARTHY PARADISE FOR THE EYES / Zemský ráj to napohled) - Jen ukázka toho jak se před pár desítkami let žilo, ale nic hlubšího v tom nehledejte. Žádné poselství to v sobě nemá... - srpen 2011 - 25%(23.8.2011)

Tak nás Irena Pavlásková pozvala na malou exkurzi mezi tehdejší dizidenty, kterým bez pochyby kraloval skvělý Ondra Vetchý co by Jan Pavel. Perfektně mu sekundovala moje oblíbenkyně Vilma Cibulková, která zraje jako víno. Ovšem, to jsou jediné klady, které mi po shlédnutí zůstaly uloženy v hlavě. Z příběhu se dalo určitě vytřískat mnohem víc. Takhle je to jen jeden z možných pohledů na naši minulost. Není dobrý ani špatný.(3.1.2011)

• - Ve filmu je možno vidět moderní pákové baterie na umyvadle, které však do uvedené doby nepatří. (Lucas87)

• - Podle filmového publicisty Kamila Fily je Petr Hána (Jiří Dvořák) směsicí Pavla Landovského a Pavla Kohouta, otce scenáristky. Jan Pavel (Ondřej Vetchý) má v sobě zase něco z Václava Havla, Ludvíka Vaculíka a Jiřího Gruši. (Ak.žena)

• - Tereza Voříšková později přiznala, že ve skutečnosti se mejdanové zábavy se striptýzem neúčastnila a zná ji jen z vyprávění. (hippyman)