Týdenní mozaiku o zajímavých místech a lidech ze všech koutů naší země Toulavá kamera nabízí Česká televize divákům každou neděli dopoledne na ČT1 od roku 2003. Autorkou pořadu je Iveta Toušlová, která je zároveň dramaturgyní a magazín moderuje střídavě s Josefem Maršálem v režii Hanuše Hackenschmieda. Magazín vzniká ve spolupráci s regionálními studii. (oficiální text distributora)

Paity

Velice pohodová, avšak místy až nudná a s uspávajícím tempem plynoucí záležitost, což je škoda. Jinak, kdo má rád Čechy, Moravu a Slezsko a chcete se něco dozvědět o mnohdy zapomenutých koutech své země, ten si přijde na své. ()

Mikino00

Neděli co neděli vstávám, případně provětrávám archiv ČT, kvůli tomuto pořadu dávajícím nejen tipy na výlet, ale také umožňujícím na chvíli cestovat za krásami naší země v pohodlí gauče. Akorát se zde trochu ignoruje Morava. ()

ArthasKarfa

Čechy jsou krásná země a tento pořad ukazuje kam se může člověk za krásou dojet podívat. Typy na víkend, pro rodiny i skupiny kamarádů, myslím, že bez tohoto pořadu by nebylo nedělní dopoledne nedělním dopolednem. Lidi poznávejte svou zemi..... ()

RadimFišer

Již jenom historie a tvůrci tohoto filmu si zasluhují silnou úctu. Tento film si vytvořil svoji vlastní a jedinečnou značku. Toulavá kamera Vás zavede po celá naší krásné a zlaté zemi. Upřednostnuji zatím mně známý Jihočeský kraj a přednostně Třeboň. ()

vojo

Program, ktorý závidím Čechom, výborne prezentované tipy na výlety to u nás chýba a myslím si, že by sme mali tiež čo ukazovať. Síce máme Televíkend, ale o jeho kolísavej "kvalite" radšej pomlčím. ()

Kolssteyn

Cestopisně-vlastivědný pořad o naší česko-moravské vlasti. Rád se podívám na zajímavá místa, která asi neuvidím, protože navštěvuji jiná.... ()

krabatt76

Nedělní dopoledne už si bez tohoto pořadu nedovedu moc představit.Tolik tipů na výlety,tolik zajímavostí o tolika zajímavých lidech...To co pro mne v dětství znamenalo v neděli ráno Studio kamarád,tím je nyní "Toulavka".Výborný nápad,neklesající kvalita s Ivetou i Pepou____ :-) ()

PavelZava

Tomuto pořadu říkám TOUŠLOVÁ KAMERA, je to dobrý pořad pro tůristy. Všimli jste si, že Iveta Toušlová stojí jako kdyby jela na snowboardu ? ()

Drom

Zajímavých a krásných koutů naší vlasti ukazují věru hodně, jenže ta forma. V těch vzácných okamžicích, kdy to není à la Dnes jsme s naší kamerou dorazili do Přední Zadní a zcela náhodou jsme tu narazili na místní raritu: pan Franta na zahradě objevil a spolu s přáteli a sousedy zrestauroval středověkou latrínu, do které si před X lety ulevil i místní papaláš. "No z koníčku se nakonec stala vášeň a proto jsme v budově místní radnice založili regionální muzeum vyměšování" říká pan Franta. V muzeu je k nahlédnutí i ona papalášova stolice, zrestaurovaná za milion korun z evropských fondů rozvoje trávení. Skvělý tip na výlet, co řikáte?, tak mám stejně pocit, že autoři víc než po mé návštěvě v daně lokalitě touží predevším po tom, abych si pustil i další díl. Místa pěkný, rozhovory nahraný, forma podbízivá. ()

mira.l

Jak je sakra možný, že mě až dneska napadlo podívat se, jestli je tady na csfd uvedená i Toulavka?? za mě jednoznačně za plný počet, když jsem doma, nevynechám, a knižní podobu mám taky komplet. Už nejednou posloužily jak knížky, tak pořad k tipu na výlet, hlavně při dovolené. ()

ing.man

Čistá informativní veřejnoprávní produkce. Trčící nad propadlištěm dějin, formát který už včera byl značně archaický, ale mám ho rád. Nedělní dopoledne se snídaní a kávou=paráda! ()

Tiiso

Příjemný dokumentární počin, který nás provází okem kamery po všech možných i nemožných koutech naší země. Díky tomuto pořadu jsem se dozvěděl o některých částech naší vlasti a zajímavostech v nich, o kterých jsem neměl ani tušení. Nedaří se mě ale cyklus sledovat pravidelně. ()

Judy24

Málokterý televizní pořad od ČT se drží na obrazovkách tak dlouho přesto, že asi nepatří k těm nejsledovanějším. Já sama si ho pouštím jedině pokud na něj narazím, ale líbí se mi ten nápad a líbí se mi i provedení. V Toulavé kameře totiž o nic závažného nejde. Dokonale milým způsobem se reportéři toulají krajem a hledají všechny možné zajímavosti, které by stály za vidění a vzhledem k tomu, jak dlouho už tomu tak je, jedná se o krásný důkaz toho, že naše malá země uprostřed starého kontinentu má na každém rohu co nabídnout. Takže jediné negativum, které mi sledování znepříjemňuje, je prapodivné "umělé" studio, které mi k charakteru pořadu vůbec nesedí. ()