168 hodin (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2005, 26 min

Jeden z mála publicistických pořadů, na které se vydržím dívat tak nějak pravidelně. Kvalitní reportáže na aktuální témata, kde se redaktoři nesnaží hrát hlavně na city, ale spíše na to jdou tím.. jak bych to řekl... novinářským standardem. Když se k tomu přidají závěrečné glosy Miroslava Koreckého, u kterých člověk nikdy neví, jestli se má smát nebo spíš brečet a na než se já osobně vždycky těším nejvíc, budou to hezké čtyři hvězdičky.(5.9.2010)

Tak na tento "publicistický" koukám hlavně kvůli Noře Friedrichové a jejímu potměšilému výrazu. Jinak vlastně není o co stát. "168" se snaží nahradit legendární pořady Milana Šímy a Miloše Čermáka "Naostro" a "Bez obalu", bohužel je tam hodně vidět křeč a rádobyvtipné momenty. Ale pořád je to lepší než konkurenční "Střepiny", které neustále hrajou na city.(7.1.2009)

• Mallinali

Je smutné, že oproti skvělým Událostem komentářům se v atraktivním nedělním čase na ČT1 objevuje tenhle jednostranný a neprofesionální paskvil. Nora Fridrichová si asi umí u vedení prosadit ten správný pokrokový přístup, takže to může směle hrát jenom na jednu ideologicky prověřenou stranu, vybírat jen ta správná témata a pouze s lidmi, kteří potvrdí jediný správný pokrokový výklad. Ale dívat se na to je pro mě utrpení, nadávám u toho už víc než u Televizních novin a Gambrinusu. Kdyby podobně profesionálně a vyváženě pracovali atomoví vědci, tak jsme už dávno všichni v luftu. PS: Když tohle ČT prezentuje jako vrchol své publicistiky běžnému divákovi, tak si akorát nabíhá na vidle ohledně své tendenčnosti a potřebě politické kontroly. To je bohužel vůči řadě jiných pořadů s vysokou profesionální kvalitou na ČT24 dost nefér.(6.5.2018)

• jizvoun

Dám jednu jen proto, že v počátcích měl pořad hodně co nabídnout, jednalo se dle mého o kvalitní žurnalistiku. Poslední dobou se ale, stejně jako ostatní pořady čt, utápí hodně hluboko v pomyslném televizním septiku a to hlavně díky zcela zjevnému jednostrannému subjektivnímu pohledu na věc, kterou se snaží prezentovat jako jedinou pravdu.(29.4.2016)

Jeden z mála opravdu povedených publicistických pořadů v českých zemích a to nejlepší, co nám za ty strašlivý peníze z poplatků a daní předvádí naše, tedy Česká, televize. Zajímalo by mě, proč se velká část peněz, vybraných výhradně od české, tedy bílé, většiny vydává na výrobu debilních pořadů o cigošské, tedy černé, menšině? Případně lze použít i hetero a homo nebo jak chcete. Ale to sem nepatří. 168 hodin nastavuje zrcadlo dnešní papalášské době a všem těm ksindlům, kteří obelhali primitivní spoluovčany a ti je za to zvolili ke korýtkům a prebendám.(9.9.2011)