Venous666

Samozřejmě že originál je originál a jakákoliv snaha napodobit či okopčit dalším pokračováním nemůže sklízet stejné ovace. Ale tahle Věc mě příjemně překvapila. Dostal jsem po vizuální stránce upgradovanou verzi z roku 1982. Asi nejsem tak náročný divák, ale bohatě mi bude stačí, když skupinku lidí odvezete na led a pustíte tam nějakou tu příšerku :) Bohužel na pár věcí bych měl výhrady a to, že se mohli více zaměřit na vesmírnou loď, když je už rok digitalizace, tak více mutací jednotlivých monster a postupné vyhlazovaní přeživších. No a když se jedná už o prequel , tak by snad mohli zakončit, tak jak ta původní věc začala. Pastva pro oči tam je, hudba se povedla a Norům to slušelo. 4 hvězdy z mé strany zasloužené ()

nessbeal

Velke obrovske sklamanie! Cakal som dobry film, ktory mi trailer sluboval, ale toto je fakt povinna jazda na nedelne poobedie. ()

Med_Tw

Herci ok ,dobrá atmosféra ,vydařený triky ,žádný velký dějový kiksy a nelogičnosti co by sraly. Celkově mě to bavilo.. 4* ()

MAJkLSON

Slabší atmosféra, místy nelogické chování postav a docela hloupý konec. Ovšem jsou zde i stránky filmu, které lze hodnotit kladně: jako nestvůry (mohlo jich být více a mohly dělat větší paseku), občas náznaky napětí a potitulková (spíše vnitrotitulková) scéna, která krásně pojí Věc: Počátek (2011) s "původní" Věcí (1982). Je to přesně na 50%. ()

dawe787

Pro mě příjemné zpracování počátku původní Věci a rozhodně jsem se nenudil a ba naopak jsem se díval, kolik ještě zbývá minut, aby to už neskončilo. Trošku více akce jsem očekával od oblíbence Adewale Akinnuoye-Agbajeho, ale Mary mě nezklamala. ()

Chundys

Hodnotím to jako průměr a myslím si, že se asi ani z toho filmu víc vyždímat nedalo a bohatě to stačilo, tak jak to bylo. Stvůry jsou opravdu hezky udělané, ale že by na mě šel v průběhu filmu nějaký ten strach nebo že bych měl pocit, že mám někoho za zádama, to opravdu nehrozilo. I s dobře vizuálně udělanými stvůrami byl strach ať to počítam jak počítam na 0... ()

jorgus

prvni polovina je opravdu vynikajici, tak jak to mam rad, pomalu budovany strach na odriznutem miste..a ono to vydrzelo skroo az do samotneho konce..prijemna atmosfera a nebyt poslednich deseti minut tak jdu jeste vys..tento remake nebo chcete li prequel se vyplatilo opravdu natocit a docela me pobavil:) ()

KoleckoR

Pověstná špetka tomu do dokonalosti prvního filmu chybí. Ale po dlouhé době se nějaký remake povedl. Celý film jsem pátral, proč je tenhle film "počátek". A na konci ve scénách mezi titulky mě to došlo.... Temná hudba jen podtrhuje mrazivou atmosféru Antarktidy. Potvůtky byly dobře zvládnutý. ()

Morico

Může mi někdo vysvětlit proč zrovna jen u nás mají distributoři neskutečnou touhu název filmu buď totálně přetvořit a nebo s si k němu alespoň něco nesmyslného přidat? Zajímala by mi odpověď na otázku, co na tom je ten Počátek? No nic, film se mi líbil, remaky nikdy nesrovnávám s originálem, takže hodnotím jako samostatný film. Má to svoje mouchy, hlavně co se týče propracovanosti jednotlivých charakterů, ale už jen za vizuální efekty nemůžu dát jinak než 4 hvězdy, ty se opravdu povedly. ()

sNeDy

Pár dobrých nápadů, slušné triky a sympaťačku v hlavní roli smaže to hlavní. Kde je atmosféra? Tohle je jen videoklip, zlo dnešní doby. Ale afmosféra, klaustrofobie a tíseň originálu je dávno pryč. Přesto důstojná prohra, mezi předělávkami starých hororů asi jeden z nejlepších. 3 hvědičky, dvě za film, třetí za závěrečné titulky. ()

johnymdoe

Ale jo...postavy sice dementní,půlka těch lidí nemusela umřít kdyby si o to vysloveně neříkali. Jinak ale příběh slušný, režie a herci taky a efekty na vysoké úrovni. Na to že se jedná už o třetí verzi mě tato bavila zvláště proto že předchází jakoby té od Carpentera a v závěru i hezky naváže. Jen by mě zajímalo (pokud bude film úspěšný) do jakého času a kam budou chtít zasadit pokračování. Je to sci-fy s příšerou a tak si nemůžu pomoct a dávám 4 hvězdy. Jinak by to víc jak 3 nemělo. ()

rgrohol

Původní The Thing od Johna Carpentera z roku 1982 s Kurtem Russelem v hlavní roli byl pro mě jeden z nejlepších hororů, který jsem kdy viděl. Na svou dobu vynikající triky, skvěle vybudovaná atmosféra izolované polární stanice a neustálá nejistota, kdo by mohl vraždit příště... Jednoduše vynikající horor. A vzhledem k tomu, že měla tato verze celkem otevřený začátek a námětů na dobré horory je dnes méně než střízlivých Rusů, řekl si někdo v Hollywoodu, že by z toho mohl vytřískat alespoň pár drobných na to nové Bentley. A nedopadlo to úplně špatně, to je potřeba říct hned na začátek. Je vidět, že Matthijs van Heijningen Jr. (jehož styl je na ČSFD charakterizován jako "vyznačující se pozoruhodnou kombinací ironické komedie, kvalitního příběhu a pozoruhodné filmové estetiky" - jaká to pozoruhodná ironie) měl starou Věc nejspíš také rád a snaží se napodobit postupy, které tam fungovaly. A celkem mu to jde. Dokonce i scéna, kdy v Carpenterově filmu pomocí horkého drátu zjišťovali, kdo z nich je zrovna Věc, zde má nástupkyni, za kterou se určitě nemusí stydět. O to víc poté mrzí takové menší drobnosti, díky kterým celý film působí trochu nevyrovnaně. Jeden příklad za všechny. Hlavní ženskou hrdinku pozvali na stanici zejména proto, že potřebovali nějakým způsobem dostat nalezeného emzáka z kostky ledu, aby ho poté mohli prozkoumat, získat Nobelovu cenu a peníze a následně si užívat příjemných chvil z toho plynoucích. Nenapadlo je, že pokud onu kostku tepla zahřejí, led roztaje a dosáhnou stejného, ne-li lepšího výsledku, než když ho někdo vyseká majzlíkem? Pochopil bych, kdyby na to nepřišli hrdinové běžného hororu z produkce Michaela Baye, jejichž mozkové pochody stačí nanejvýš na to, aby si při utíkání před smrtelnou hrozbou sundali triko (úspora celkové hmotnosti jednoznačně vyústí v rychlejší úprk), ale vědci? Stejně pak elijena strčí někam do kůlny a mezitím, co se ožírají, led jim roztaje. Takže specialistka tam je úplně zbytečně. Navíc se jedná o film velmi kulturně nevyvážený, protože zde není ani jeden Asiat a jen jeden černoch (*SPOILER* který je navíc na tři čtvrtiny filmu odklizen za kopec, aby nemohl zhatit ďábelské plány blonďatých Norů, načež se slavně vrátí, aby o minutu později bolestivě zemřel *SPOILER*). Dobrých hororů je teď ale málo a musíme tak být vděční za každý alespoň průměrný. A Věc: Počátek je možná i trochu nadprůměrný, takže to je na ohňostroj. Hodnocení: 3/5 - pokud jste rasisti, přidejte hvězdičku ()

Viperine

Je to hloupý, ale dá se na to koukat; v mém případě asi hlavně proto, že jsem od toho čekala totální plevu, tudíž se nesvíjím zklamaním. Jako prevenci tenhle přístup vřele doporučuji všem. ;) ()

Mallyyy

Pro mě určitě jeden z lepších natočených remake. Pár nových nápadu. Samozřejmě to nemůže překonat 1, když už víme co v tomhle snímku bude. Docela jsem uvěřil, že by měl tak počátek být. ()

zahadum

Už zase varíme z vody :( snaha ako zarábať na filmových značkách rokoch minulých nám servíruje prequel klenotu medzi hororomi..skvelú VEC ( 1982 ). Tvorcovia novšej Veci pomerne originálne pojali príbeh ..čo sa dialo na Norskej základni a prečo lovili toho nevinného psa .... možno bolo dobre to nevedieť...Vec ( 1982 ) mala čaro v tom,že sme nevedeli čo to je..odkial to prišlo...ostávalo to krásne tajomno...teraz ale prequelisti....remakisti v honbe za prachmi oberajú naše spomienky z detstva a mladosti o to krásne neocenitelné ...tajomno....strach pramení z veci ktoré nepoznáme....škoda...chcel by som povedať...kašlem na nich..je to ich "vec" ..ale je to aj naša " vec" ()

Dogmeat

Středně propracovaná digitální potvora doplněná o standardizovaný holywoodský skřek(TM) s intelektem automatické pračky. Zlaté časy kýble kečupu a slizu. ()

G900

Dat tomu tri hvezdy by byla neucta k tem dobrym filmum, ktere jsem jimi podaroval... Podival jsem se na to jen jako predkrm k The Thing z '82 a vickrat uz to opravdu videt nemusim... Snad me starsi bracha 'sequel' nezklame jako tohle... Skoda... 50% ()

Gastovski

Možná tu budu za joudu, ale podlě mě je tento prequel kvalitativně srovnatelný s Carpenterovou verzí. A to jak atmosfericky, trikově i herecky. Navíc M. E. Winstead je s plamenometem na zádech je zatraceně sexy. A van Heijniningenovi tleskám za návaznost na jeho staršího bratra. 75% ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu