Na můj vkus příliš mnoho náhod najednou. Nehoda, smrt, cizí dítě, prašivá kočka....Dějově mi to občas nesedělo, ale utrpení bylo patrné. Langoš jako chladný egoista nezklamal, Jitku Schneiderovou mám navždy zapsánu jako takovou tu dospělačku ze Samotářů. Ale snažila se maximálně. Její touhu po dítěti postupně uspokojoval syn zemřelé manželovy milenky. Ten jí dal pěkně do těla, navíc to bylo takové to pihaté nevinně vypadající dítě s duší ďábla. Konec přitažený za vlasy, ale to nevadí. Ovšem František Němec vyšinul z role, byl to psychoterapeut nebo právník, nebo snad 2 v 1? A ještě jedna věcná. Sociální pracovnice ze sociálně právní ochrany dětí obvykle nechodí tak načinčané a v kostýmcích jako nějaké pojišťovací agentky. Při návštěvě sociálně slabších rodin by to působilo příliš rušivě až povýšeně. Natož při výkonu předběžného opatření. To by se jejich fasáda včetně hadříků mohla notně poškodit.(26.1.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +Matyáš Valenta a Jitka Schneiderová, příběh -občas slabší dialogy, některé zbytečné scény/// Zaujalo mě to, i když je to hodně melancholické. Matyáše Valentu jsem si užil, je to zřejmě nejtalentovanější mladá tvářička a po dlouhé době jsem ve filmu viděl Vladimíra Brabce. Na otázku "Čím by jsi chtěl být?" jsem chtěl slyšet jasnou odpověď :-)/// Celkem 67%///(6.3.2009)

Poslední příběh z cyklu Oběti se mi opět velmi líbil, chyběla však určitá propracovanost. Jak mohl připadnout milenci byt? Extrémní potřeba postarat se o dítě přítelkyně tak nějak zvláštně a rychle vyprchala do naopak extrémního nezájmu. A co to bylo to "jak se hladí kočka" "Proti srsti ne"? To byl těžko uvěřitelný dialog. Dále pak náhlé podplacení bio-otce šlo taky trochu mimo, navíc dalo jasný impuls jak vše dopadne. Výkony herců byly jinak, stejně tak jako v předešlých dílech, velice dobré.(6.6.2011)

• Terva

Tak po deseti letech vývoje seriálu Oběti, se tvůrci nějak zasekli a vyměkli, protože tohle je jednoznačně nejhorší příběh. Žádné emoce, žádné napětí POZOR SPOILER - Je to první příběh, který skončí šťastně a kladně pro hlavní hrdinku. - KONEC SPOILERU. CITÁT - Každý si myslí, že ten druhý má víc štěstí, než on........... Celkem běžný rodinný příběh, kdy je žena schopna udělat cokoliv pro svého muže, ale najednou zjišťuje, že se to nedaří a je pozdě. Tentokrát mi ani nesedlo herecké obsazení. CITÁT - V tuhle chvilku mě napadlo, že můžeme být, opět rodina........ Mě to připadalo spíše jako Růžová zahrada a ne cyklus Oběti. Prostě skoro blbost.(25.12.2014)

• twengo

Snad zajímavý námět, ale velmi špatně realizované. Naprosto nepřesvědčivé chování hrdinů, logické lapsy v příběhu, a k tomu nevyvážený rytmus, na kterém se podepsal i spíše nahodilý střih. Režisér herce nevede, ale dává jim zbytečný prostor, ve kterém se oni ztrácejí, nejvíce pak J. Schneiderová, jejíž víceméně psychologicky plochá postava nedokáže celý film utáhnout. Český film opět ukázal jak tragicky mu chybí důsledně zvládnuté řemeslo, a nelichotivě odkazuje k hrůze televizních inscenací let osmdesátých.(29.1.2009)