• triatlet

Scénárista Miroslav Sovják rozehrál v Karambolu tolik spletitých cest, že se z nich nevymotal a u mě teda narazil. Herecky koukatelné, ale příběh celkově se mi zdál vykonstruovaný. Školáka Marka by smrt matky opravdu nepoznamenala? A kdo se o něj staral v době hospitalizace matky v nemocnici, když "strejda" (Langmajer) byl taky připoután k lůžku? Když už je v příběhu Marek předmětem doličným - o něho snad šlo - tak měl mít patřičný prostor. Hra na mariňáka připomínala Robinsonku. Při setkání Vránové, Brabce, Schneiderové a Valenty ale vznikl vtipný dialog: Vránová: "Ten kluk patří do polepšovny." Brabec: "To ty jsi nepolepšitelná.. Vránová byla přesvědčivá starostlivá paní, na protest jejímu vystupování bych tu rybičku možná taky spolkl; slovy Marka "z prdele". Jen jsem čekal, že Marek na dotaz Čím chceš být, chlapče? odpoví: Majorem Zemanem:-) Z cyklu Oběti prostě slabší kousek.(25.1.2009)

• twengo

Snad zajímavý námět, ale velmi špatně realizované. Naprosto nepřesvědčivé chování hrdinů, logické lapsy v příběhu, a k tomu nevyvážený rytmus, na kterém se podepsal i spíše nahodilý střih. Režisér herce nevede, ale dává jim zbytečný prostor, ve kterém se oni ztrácejí, nejvíce pak J. Schneiderová, jejíž víceméně psychologicky plochá postava nedokáže celý film utáhnout. Český film opět ukázal jak tragicky mu chybí důsledně zvládnuté řemeslo, a nelichotivě odkazuje k hrůze televizních inscenací let osmdesátých.(29.1.2009)

Na můj vkus příliš mnoho náhod najednou. Nehoda, smrt, cizí dítě, prašivá kočka....Dějově mi to občas nesedělo, ale utrpení bylo patrné. Langoš jako chladný egoista nezklamal, Jitku Schneiderovou mám navždy zapsánu jako takovou tu dospělačku ze Samotářů. Ale snažila se maximálně. Její touhu po dítěti postupně uspokojoval syn zemřelé manželovy milenky. Ten jí dal pěkně do těla, navíc to bylo takové to pihaté nevinně vypadající dítě s duší ďábla. Konec přitažený za vlasy, ale to nevadí. Ovšem František Němec vyšinul z role, byl to psychoterapeut nebo právník, nebo snad 2 v 1? A ještě jedna věcná. Sociální pracovnice ze sociálně právní ochrany dětí obvykle nechodí tak načinčané a v kostýmcích jako nějaké pojišťovací agentky. Při návštěvě sociálně slabších rodin by to působilo příliš rušivě až povýšeně. Natož při výkonu předběžného opatření. To by se jejich fasáda včetně hadříků mohla notně poškodit.(26.1.2009)

Děj filmu v dnešní době poměrně klišé, přesto příběhy tohoto typu diváka vždy chytnou způsobem, který jim nedovolí odejít od obrazovky dříve, než se objeví titulky. Zároveň se však jedná o ten typ filmů, které stačí vidět jen jednou a netřeba se k nim vracet. Za zmínku stojí kvalitní herecké výkony tandemu "Schneiderová-Valenta(proč ten není v hereckém obsazení?!)" a nepostradatelný psycholog Františka Němce. Ta role mu padne jako ulitá!(25.1.2009)

Jednak se mi zdá, že to ani do koncepce cyklu Oběti nezapadá a scenárista by udělal lépe, kdyby si hlavní hrdinka ani nechodila vylévat srdce k Františku Němcovi. On ten scénář ani nemá na standard, který si autor předchozími díly volného cyklu nastavil. Jinak zahrané i natočené je to velmi dobře, nedostatky vidím vážně „jen“ v příběhu.(25.1.2009)