Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

rigby

Příjemně strávený čas ve společnosti celé plejády známých a milých lidí. Snímek nemá chybu, ale přijde mi trochu moc šablonovitý, bez pokusu o nahlédnutí do větší hloubky. Ale rád se na to příště podívám zase... ()

Zirael

Hezké, svěží, vtipné, bez klišoidního konce. Allena moc nemusím, ale tohle bylo fajn. Nejvíc mě na tom filmu bavili staroušci Anthony Hopkins a Gemma Jones. ()

veverysiak

Klasická vzťahová romantika, ktorá pohodove speje k pomerne typickým rozuzleniam jednotlivých línií, podfarbené jemným humorom a spoľahlivými výkonmi aktérov, žiadny svetoborný kúsok, ale pozerá sa na to príjemne, takže 70%. ()

dzejnyka

Ako skalný fanda dúfam, že Woody smrťáka ešte tak skoro nestretne :-) Verím však aj v to, že "Paríž" mi sadne viacej ako tento film, po ktorého skončení som nemala pocit, že ho nutne musím vidieť znova. A to sa mi pri Woodym často nestáva. ()

david666

už od Matchpointu říkám, že Allen chytil druhý dech - ačkoliv se v jeho filmech řeší víceméně pořád to samé, mě to prostě baví a na každý jeho film se těším. Navíc, když u něj hrají vždy skvělí herci. Intelignetní zábava o skutečném životě - to je další věc, která je trošku jiná než u dřívějších Allenových filmů - u nich jsem si někdy připadal, že ti lidé jsou z jiné planety - tohle už teď neplatí - možná je to tím, že stárnu:-)) ()

Abalzo

Velká jména, to je to, co tento film má. A když nic jiného, tak alespoň ti herci opravdu hrají. Jinak ale podle mého názoru film o ničem. Děj veškerý žádný, jen pár docela vtipných scén. A na konci vůbec nic nevyřešeno. Takže vlastně se nic neděje a pak si to má divák sám domyslet. ()

GzL

Filmům Woody Allena se programově vyhýbám i když tenhle člověk rozumí svému řemeslu a filmy rozhodně točit umí. Ale rozhodl se prostě, že když něco natočí, nikdo nebude mít radost a také z toho nikdy nesleví. Jeho filmům prostě chybí obyčejné lidské štěstí. Možná proto, že ho sám nikdy nepoznal? To nevím! Divadelní věci, tohoto filmového chrliče, působí mnohem lépe. Dávám dvě hvězdy za tu rutinu! ()

kenvello11

Niekto si tu z nás robí srandu?!!! Kde sú prvky komédie?!!! Ani do romantického žánru by som to nezaradil....Skôr by som ´povedal, že dráma. Strašný film. Môže byť spokojný s mojou jednou hviezdou. ()

spacowa

No já Ti nevim, Woody, ale tenhle Tvůj kousek mě bohužel opravdu moc nezaujal. Dá se řic, že jsem se ani jednou od srdce nezasmála, na což jsem běžné u Tvých filmů zvyklá. Rozhodně to umíš o moc lépe! No, možná to zkusím za pár let znovu.. Prozatím ale nejspíš propadneš v zapomnění. ()

froszt

Jak mám některé z novějších filmů moc rád, tak tady mistr zase jednou nebyl v nejlepší formě. Působilo to na mě jako pilotní díl vztahovýho seriálu typu Rodinná pouta. Ne docela využití zajímaví herci ve většinou nezajímavém příběhu. Umíš to i líp, Woody. O dost líp. ()

Trinculo

Neuzavřenost a opakování v rámci lidských životů. Pocit, že jste žili před tím a neustále opakování a nemožnost se poučit z předchozích rozhodnutí, a že důležitost iluze v lidském životě je zásadní. Ale tak snad v příštích životech to bude možné, nějak dát dohromady, třeba lépe, třeba daleko hůř. A věštkyně měla nakonec vždycky pravdu. ()

LencaN

Vztahovka s úžasným obsazením. V podstatě jde o několik propletených osudů, u kterých buď uvidíme nějakou pointu a poučení nebo to bylo jen na ozvláštnění a ukázku jiného pohledu na věc. Pořád jsem čekala, co z toho tedy vyleze a ono nic moc. Ale jak bylo řečeno na začátku v Shakespearově citátu, zkráceně - hluk a vřava a nakonec nic. Čeho jsem se po shlédnutí tohoto filmu nemohla zbavit byl pocit zmaru a splínu, protože na mě působil hrozně depresivně. Možná, kdo má obavy z toho, jak bude probíhat jeho vlastní život, tak tomu tohle ještě více přitíží na mysli. ()

Gesicht

Woody Allen pokračuje ve svém víceméně pravidelném střídání vtipných lehkých filmů (z poslední doby Whatever Works nebo Scoop) a trochu hlubších vztahovek (Vicky Christina). Filmu neschází přesná režie a úžasně civilní a přitom dost často proti osobnostnímu typu směřující herecké výkony. Slabší stránkou je tentokrát scénář, který je směsicí několika vlastně docela tuctových příběhů. Opět je tu souboj mezi pesimistickým a optimistickým vnímáním světa, jen tentokrát tak úplně nevyšel mix komedie a dramatu a občas to drobet zaskřípe. Mezi Allanovými filmy poslední doby spíš horší průměr, obecně ale lepší průměr, však to znáte. ()

landavid

Mám rád Woodyho a jeho pohled na vztahy,připadá mi,že vidí do hlavy nám všem,a to je dobře.Někdy lepší,někdy slabší,ale pořád dobrý,baví mě to. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)