Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě

• USA Tales of the Black Freighter

Animovaný příběh podle fiktivního komixu "Marooned", který si čte chlapec v komixu Watchmen, o námořníkovi, jehož loď je přepadena Černým škunerem a on jediný přežije na opuštěném ostrově. Jeho jediným cílem se stane varování rodného města… (xxvasa)

BrooksW.Here

"Hope can be a horrible thing." _____________ Príbehy Čiernej lode by som si v Snyderovom filme veľmi nedokázal predstaviť, prišlo by mi to tam celkom zbytočné a pre ľudí, ktorý komiksových Watchmenov nečítali by to asi nemalo žiadny hlbší význam... Avšak vo forme krátkeho animovaného filmu sa jedná o naozaj pôsobivú záležitosť, ktorá ohromí svojim vydareným (no poriadne pesimistickým) vizuálom a mimoriadne pochmúrnou atmosférou (podobne ako v komiksovej verzii)... Okrem toho je to aj veľmi pútavé a hlasový prejav Gerarda Butlera vzbudzuje ohromný dojem... Jediné, čo tomuto kraťasu chýba k piatim hviezdam je pár minút navyše, ocenil by som o niečo dlhšiu stopáž... Každopádne sa však jedná o naozaj vydarený doplnok ku filmovým (a vlastne aj komiksovým) Watchmenom. ()

selviskhed

Watchmeni v malém. Film jsem viděl na dvakrát (po desetiminutovkách, poprvé se mi z něj začala točit hlava a šel jsem spát) za okolností kdy jsem se cítil podobně jako kapitán. Po prohraném boji, rozlícený, na pokraji nervového zhroucení, plný velmi expresivních pocitů a sám. Všechny dialogy a monology jsou napsané výborným poetickým jazykem, myšlenka příběhu je výtečná a ten kapitánův vor mi bude ještě dlouho ležet v hlavě. ()

swe

Pořádně drsná podívaná, oplývající především pekelně dusnou atmosférou, a fakt, že jde o film kreslený, na tom nic nemění. Animace se mi zamlouvala, hudba a ponurý dabing Gerarda Butlera taktéž, snad jen pointa je předem lehce odhadnutelná, to je ale v příběhu o Černém škuneru jen nepatrná vada na kráse. ()

M.Macho

O tom jak vypadá peklo vypráví ztrápený námořník - o tom, jak neexistuje nebe a nic než moře v rozpravě objasňují žraločí čelisti a kusy těl námořníků. V poslední řadě pak o hloubce, čistotě prostoru a naději mluví sám příběh. Bizarní vyprávěný skrze umnou jak jinak než naturalisticky zvrásněnou animaci a hrubý, pod hladinu několik stop hluboko položený Buttlerův hlas. Krásná off-krmě...! ()

diodoros

Animácia pochmúrna a kvalitná, príbeh temný a zaujímavý. Príbeh o námorníkovi, ktorý ako jediný prežije útok Čiernej lode, ocitá sa sám na pustom ostrove a rozhodne sa vydať naspäť a varovať svoje domovské mesto. Po ceste však začne prepadať paranoji a príbeh sa začne uberať iným smerom až dospeje k netradičnému a nevyhnutnému koncu... Dĺžkovo je to síce celkom krátke, brutalitou, atmosférou a silou príbehu to však stačí. ()

• Snímek byl natočen podle stejnojmenné komiksové série Alana Moorea a Dava Gibbonse. (Terva)

Časové pásmo bylo změněno