Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

knotie

Partnerstvo scenaristu Petera Morgana a Michaela Sheena zrodilo dalsi skvely film. Sheen je neskutocny ako obycajne (akademia! ;) Disclaimer: vhodny aj pre futbalove lamy ako som ja. ()

jack_scott

Velice působivé biografické sportovní drama. Je to zahrané velmi přesvědčivě, jistě na skoro absolutní hodnocení v rámci biografických snímků, nicméně v obecné rovině... je to prostě **** a 80%. Zas tak moc tuhle filmovou kategorii prostě nemusím. ()

ibex

Příběh o anglickém fotbale. Příběh o přátelství i nenávisti, ale i o naději a odpuštění. Just damned good movie. ()

iamx_

Jeden z nejlepších filmů ze světa fotbalu. Příběh legendárního, i když trošku namyšleného, Briana Clougha, kterého mistrovsky stvárnil Michael Sheen. Clough byl dlouhá léta manažerem Derby County, které vytáhl z druhé ligy až na vrchol Premiership. Ovšem poté, díky své nafoukanosti, o post kouče přišel a rozešel se i se svým asistentem Petera Taylora (Timothy Spall). Clough už měl namířeno na jih země, do Brightonu, ale naposlední chvíli se rozhodl, že převezme místo po Donu Reviem, který přešel k reprezentaci Anglie, a se kterým měl také Clough dříve osobní kontakt. Celý snímek končí tím, že Clough po pohých dvou měsících v Leedsu končí, usmiřuje se svým přitelem Taylorem a vlastně si i vyjasňuje svůj osobní spor s Donem Reviem. ()

CrazymanM

Velmi slušný a příjemný film z fotbalového prostředí,přiznám se,že jméno Brian Clough znám jen okrajově,no po tomto filmu si ho určitě zapamatuju! ()

KERUOCOK

Nádherný kousek anglické "arogance" bez které by se ovšem nedostaly tam kde jsou, stejně tak jako vypráví tento snímek. Michael Sheen byl pro tuto roli jako vyšitý, má podle mého prostě aristokratický výraz i šarm, a proto zazářil nejen ve filmu Královna ale i zde. Při začátku filmu jsem si nadával, protože fotbal z duše nesnáším, ale po 5 minutách jsem byl naprosto zažraný a jen hltal plnými doušky nejen anglickou atmosféru ale i jim typickou hrdost. Vřele doporučuji všem co se nemůžou nabažit anglického králoství... ()

cguio

Filmů o mém nejoblíbenějším sportu je na můj vkus tak málo jako vtipných vtipů Petra Novotného, ale zase platí, že kvalita přebíjí kvantitu. ()

baclajean

Brian Clough, veľké meno anglického futbalu. VO filme prezentovaný sčasti aj ako arogantný a neprispôsobivý, no vždy šiel za svojou víziou a vždy ju mal jasnú. Nie vždy mu však priali okolnosti. ()

Domas88

Čekal jsem daleko víc, i proto že fotbal mám hodně rád. Když vím jak se povedlo pár filmů na tohle téma, tak jsem si říkal, že i tohle bude pecka, plus vyské hodnocení a ono nic. Nudné bez špetkny čehokoliv. ()

senecek

Jako fandu anglického fotbalu mě tohle dílo velmi potěšilo. Sportovně-historické filmy založené na skutečných příkladech mám rád (v posledních letech je jich celkem dost) a tenhle patří k nejlepším. ()

Blazis34

Zajímavý fotbalový příběh jednoho velkého trenéra. Dobové záběry byly velice dobře natočeny, Michael Sheen vyzařoval ty správné emoce, stejně jako představitel Dona Revieho Col Meaney. Sportovnímu dramatu dávám 75%, lepší tři hvězdy. ()

hrumsrt

Není možné pravidelně sledovat fotbal, ba pak anglickou Premier League, a nevidět příběh Briana Clougha a Leedsu United. Navíc když už dneska Leeds zase bojuje v nejvyšší soutěži. V každém profesionálním životě si vytyčujeme cíle a někdy se může stát, že pro ten cíl obětujeme všechno, ale pak nevidíme, co jsme měli, dokud jsme to neztratili. Úplně stejně to tak měl i Brian Clough, jehož snem bylo trénovat Leeds. Jenže ten tým jsou vlastně "tragédi", ne nejsou jen svým příchodem narušil jejich DNA, se všema se rozhádal až ho vyhodili. Ale zpět k začátkům v Derby, kde je to parádní. A i skvěle přeneseno do filmu, kdy opravdu vidíme ty jeho management skills, tahle část se mi líbila nejvíce, přestože pořád to není úplně nejvíce. Mělo by to dostat druhý díl, právě o té jeho veleúspěšné kariéře za Nottingham, kvůli které se zapsal do dějin. Ve filmu z fotbalového prostředí prostě musí být nějaká dramatická scéna z toho zápasu, kdy se rvete o výsledek, ať už třeba "jen" jako trenér, bohužel to mi tam chybí. Skvělý herecký výkon Michaela Sheena, kterému to zapálení věříte. 75% ()

david666

Asi M. Sheena moc nemusím, protože ani ve filmu Duel Frost/Nixon mě nějak nezaujal a stejně je to i zde. Nebo je to možná tím, že po propité noci jsem si měl ráno pustit jednodušší film:-) Každopádně jsem už viděl spoustu lepších filmů se sportovní tématikou ()

bonvivan

Pre pár známych fans z Nottinghamu je meno Brian Clough priam sväté, takže som k tomuto snímku pristupoval s malými očami,... o to krajšie ich bolo mať 97 minút naplno otvorené. :) ()

elgordo

Vynikajúci film o futbale z kolísky tejto hry. O trénerovi Veľkej hube, ktorý šiel za svojím cieľom aj cez mŕtvoly v podaní skvelého Michaela Sheena. Neváhal odvrávať majiteľom, kecať novinárom a povyšovať sa, len aby dosiahol vytúžený výsledok v hre zvanej futbal. Ale priznajme si, že bez svojho asistenta – vyhľadávača talentov, by tak veľa nedokázal. Krásne bolo aj vyobrazenie 70. rokov a atmosféry vo futbale, najmä v zákulisí (k pomaranču na uteráku sa kládol aj popolník, hráči na tréningu mali samozrejme aj fajčpauzu atd). Film som si celý čas užíval a myslím si, že kto má rád futbal, tak bude mať rád aj tento film. ()

Mawete

Jsem velký fanda Nottinghamu Forrest a jméno Brian Clough mě v žádném případě nenechalo chladným. Musel jsem proto tento film vidět a určitě mě nezklamal. Čekal jsem sice něco trochu jiného ale vůbec mě to nezklamalo. Spíše naopak. Silná 4 ()