Prokletý klub

• Velká Británie The Damned United (více)

Film Klub prokletých vypráví temně humorný a konflikty nabitý příběh Briana Clougha (Michael Sheen) a jeho nešťastné 44 dní dlouhé trenérské mise u tehdejších anglických fotbalových mistrů: Leeds United. Bez svého věrného asistenta Petera Taylora (Timothy Spall) po boku a s šatnou plnou hráčů, kteří – zdá se – spíše podporují jeho konkurenta Dona Revieho (Colm Meaney), projde Clough během pouhých 44 dní nečekanou zkouškou agresivity a geniality. Taková jsou fakta příběhu. Příběhu Klubu prokletých. (oficiální text distributora)

rastlinka

Chytľavé, dynamické aj dojímavé. Super športová dráma. Odporúčam fandom futbalu, športu ako takého ale najmä kvalitného filmu. Michael Sheen ma výrazne zaujal už vo filme Duel Frost/Nixon. Je to talent. ()

Bonaparte.

Skvělý snímek z anglického fotbalu, který patřil, patří a bude patřit k tomu nejlepšímu, co kulatý nesmysl nabízí. Ambiciozní manager s prořízlou hubou a asistent s neuvěřitelným čichem na hráče. Duo, které fungovalo do doby, než se do cesty postavil té doby suveréní Leeds United. Filmy natočené podle skutečných událostí mají vždy něco navrch třeba se i jednou dočkáme nějakého filmu v čele s Mourinhem (současný kouč Realu Madrir), protože ta podoba je neskutečná. "Please, please baby take me back" ... "Fuck off" :D 80% ()

Aljak

Ďalší z vynikajúcich športových filmov, ktoré napísala samotná história. Skvelo vystihnutá atmosféra 70tych rokov v anglickej futbalovej lige. O preslávenom trénerskej dvojici Brian Clough a Peter Taylor som už počul aj predtým, ale nikdy ich kariére nevenoval väčšiu pozornosť. Preto som veľmi vďačný za tento film, ktorý tak verne priblížil vtedajšie udalosti a aj obrovskú rivalitu medzi Cloughom a Reviem (a ich klubmi Derby a Leeds). Na skvelých úspechoch Briana Clougha však zostala obrovská škvrna po tom ako zradil aj svojho parťáka Petra Taylora a chcel dokázať, že je Revie v Leedsi nahraditeľný... Ale jeho pôsobenie skončilo fiaskom. No to čo potom títo dvaja dokázali s Nottinghamom - to bolo famózne! Vysoko oceňujem aj tie archívne zábery, ktoré boli vložené priamo do filmu - ešte viac to celé zlepšili. Skvelo odvedená práca, len malý kúsok chýbal k 5 hviezdičkám. ()

Havaj8

Fotbal miluju, takže film z prostředí anglický PL, potažmo druhý ligy. jsem předpokládal, že mě chytne. Fotbal samotnej totiž umí psát krásný příběhy a to co s vesnickým Derby County oba dokázali, je něco neuvěřitelnýho. A mohli by dokázat mnohem víc, kdyby Brian Clough nebyl takovej arogantní zmrd, nebo aspoň Michael Sheen, ho tak dokonale vyobrazil. To, co se pak dělo v kabině Leedsu, za jeho výroky, tomu se ani nedivím a úplně jednoduše jsou ti hráči schopni managera odstavit. Fungovalo to tak kdysi, funguje to dodnes. Ale přehnaný nadšení z filmu rozhodně nesdílím. ()

honajz2

Mít to pevnější režijní vedení, tak bych tomu snad ani neměl co vyčítat a ten film by byl dokonalý. Ono to totiž má hodně co do sebe a určitě to není jeden z těch dalších fotbalových filmů o tom, jak se dlouhodobě neúspěšný klub vyšplhá úplně na vrchol. Trošku to tu samozřejmě je, vzhledem k příběhu Briana Clougha, ale celé to hlavně je o uvědomění si jeho vlastní arogance, která mu bránila vidět to, že jeho úspěchy nebyly nikdy jen jeho prací, ale prací celého týmu a hlavně spoluprací s jeho kolegou Peterem. Celé to tedy je zajímavý, příjemný, slušně napsaný a naprosto mistrně natočený a zahraný (obzvlášť Michael Sheen je tu naprosto skvělý a až mě překvapilo, jak skvěle umí hrát) film o přátelství a uvědomění si vlastních chyb, který mě vyloženě potěšil nejen vedením svého tématu, ale i tím, jak kvalitní filmovou práci odvádí. Takových filmů se v dnešní době moc nevidí a o to víc mě překvapuje, že Hooper později byl schopný natočit něco takového jako Cats... 4* ()

shyster

Zajímavý pohled na fotbalovou, zde přesněji trénerskou, tématiku. Michael Sheen jako arogantní trenér je prostě dokonalý. I samotné vyřešení nasnímání fotbalových zápasu je velice originální a svěží. Jedinou chybu vidím vůbec v příčině nesvárů mezi trenérami. ()

Petoss1

Aj keď sa do anglické futbalu extra nevyznám, tak tento kúsok ma zaujal od prvej minúty. Hlavne vďaka neuveriteľnej charizme Michaela Sheena a vierohodnosti celého prostredia. Bavilo ma to a rozšíril som si obzory o príbeh jedného z najlepších trenérov. Veľmi slušné prekvapenie. 80 % ()

wohna

Jakožto milovník angické Premier League jsem velice potěšen tímto skvělým snímkem. Snímek o životě Briana Clougha a jeho nejlepšího kamaráda Petera Taylora. Příběh jak spolu proplouvali Anglickou ligou, jak je hráči zbožnovali. Michael Sheen a Brian Clough si jsou velice podobní a nejen na první pohled. Postupem času sem věřil, že Sheen je opravdový Clough. Vynikající herecký výkon. ()

zuzinka2

Britské životopisné drama o tom, že ambice a ego vás mohou přivést na vrchol, ale také vám můžou zamlžit úsudek, takže to čeho jste dosáhli není vždy tím, co opravdu chcete. Film nejenom pro fanoušky fotbalu (i když ty možná potěší nejvíc), kterému kraluje M. Scheen, kterému se podařilo vystihnout B. Clougha jak v jeho úžasných monolozích tak i v citlivějších pasážích. Výborný je i jeho "spoluhráč" T. Spall a "protihráč" C. Meaney. 75% P.S.Taky někomu přišlo zvláštní, že hráči pijí před zápasem čaj? ()

Kwaichi

Síce sa považujem za nadpriemerne zainteresovaného fanúšika futbalu a medzi moje obľúbené Patrí aj Premier League, nemal som ani potuchy o existencii nejakého Braina Clougha, takej veľkej legendy medzi svetovými trénermi. Osud sa s ním zahral síce nepekne, čo bolo zapríčinené najmä jeho zatrpknutou povahou, honbou za víťazstvom a nešportovým správaním jeho rivala Revieho. Film pekne poukazuje za súboje ohľadom futbalu, ktoré sa nebojujú na trávniku, ale za múrmi tribún. ()

C0r0ner

Fotbal jsem dřív měl rád, teď už moc ne. Prokletý klub je ale bezvadným pohledem do zákulisí jednoho nenápadného týmu, který se díky špičkovému trenérovi dostal do popředí nejen Premier League, ale dokonce i Ligy mistrů. Bylo to správně britské, vtipné a celkově záživné, takže spokojenost. 80% ()

Juto

Režisér Tom Hooper šikovne vyvažuje hry osobnosti a drámu. S ľahkým a istým dotykom rozpráva legendárny príbeh z histórie britského futbalu. 8,5/10 ()

Martrix

Fotbalový fanda se nejspíš bude cítit míň ochuzený než běžný divák, který čekal komedii. Ale to se asi dalo od životopisného filmu o fotbalovém trenérovi čekat. Clough byl sice kontroverzní postava, ale žádný Pepík Hnátek po anglicku, se rozhodně nekoná. Sheen byl vynikající, některé momenty byly úsměvné, ale kdyby mě fotbal nezajímal, těžko bych asi hledal něco, co stojí za vypíchnutí. Nebýt to britské, asi hodnotím hůř. 75% ()

Demon.N

Doporučuji všem bafuňářům, kteří bez rozmyslu skupují hráče, aniž by měli sebemenší představu o tom, co je to funkční tým. A taky trenérům, kteří mají v týmu x hráčů a nevědí jak je sladit, aby byli skutečným týmem, který navíc funguje. Sheen byl výborný, legenda Briana Clougha se díky snímku zase rozblikala... ()

zorro

Luxusní Michael Sheen v roli legendárního trenéra anglických klubů Briana Clougha. Doporučuji všem fotbalovým fanoušků i těm co fotbal nic neříká. 75% ()

otík

Velmi podařený snímeček z britského fotbalového prostředí o nadutém, ale dobrém trenérovi, o přátelství, o tvrdohlavosti, ale též o smíření a lidskosti. Film na krátké a zajímavě stavěné ploše vykreslil situaci fotbalu v Anglii v 70. létech také pomocí originálních záběrů. Příjemná záležitost, která potěší nejen fotbalové fanoušky s výjimečným představením Michaela Sheena. Hudba: Rob Lane ()