Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Emmerich to s americkým patosom a patriotizmom vie, to sme už videli v Dni nezávislosti. Asi preto si ho štúdio najalo na spracovanie príbehu, ktorý už názvom evokuje, o čo pôjde. Roland ho kupodivu nenatočil nijak ironicky, dokonca ani výrazné logické prešľapy som si nevšimol a dokázal svoj štýl upozadiť záujmom ústrednej myšlienky a štúdia. Solídny historický film, ale ak chcete skutočnú históriu, musíte sa poohliadnuť inde.(1.6.2012)

 • tron
  ***

  „Keď budeš mať vlastnú rodinu, pochopíš.“ Problém PATRIOTA nie je v rozpočte. Bože, toľko peňazí! Ani v hercoch. Charizmatický Gibson, mrazivý psychopat Jason Isaacs a kvalitný kasting i na najzbytočnejšiu postavičku v príbehu (Tom Wilkinson, Tchéky Karyo, Chris Cooper). Ani v ambíciách. Tvorcovia chceli nakrútiť zrejme najmonumentálnejšiu oslavu americkej demokracie v kinematografii. Ani v akčných scénach, veď na bitku „Mel Gibson s tomahavkom verzus vojnový oddiel“ nezabudnete. Napriek tomu je PATRIOT priemer, neustále sa na niečo hrá, používa hlúpe frázy, nenápaditú réžiu a berie sa tak vážne, že už to nejde dole krkom ani fanúšikom DŇA NEZÁVISLOSTI a STATOČNÉHO SRDCA dokopy. Občas príjemne zaskočí (koniec Heatha Ledgera), ale negatívny pocit prevláda.(15.12.2004)

 • mzss1
  ***

  Tak připomínám, že nejsem úplně velký fanoušek válečných nebo historických filmů, ale výjimky rozhodně uděluji. Třeba film s Melem Gibsonem Statečné srdece - to mě chytlo a bylo to skvěle zahrané. Tohle je ale o něco horší. Dá se na to dívat, ale po všech stránkách je to slabší než to Statečné srdce. Přesto je to koukatelný průměr, kde funguje dobře i hudba a emoce. Ale film místy nudí, má dlouhou stopáž. Nicméně film hodnotím tak na 55% = ***(3.12.2012)

 • hellstruck
  *****

  Pro mne nejlepší dílo Emmericha. Gibsona jako takového nemusím, ale tady ukázal co v něm je. Příběh je svižný, napínavý, občas hodně dojemný (nejednou mi ukápla slza), povedená výprava nebo herci (především Heath nebo Jason Isaacs). Období koloniální války v Jižní Karolíně je hodně zajímavé, mě to bavilo natolik, abych to jako mladší sledovala neustále dokola a to mluví asi za vše..Když si tak pročítám komentáře, tak většině lidí vadí jen to, že Američani ukazují svůj patriotismus. Achjo. Čirá demence.(27.11.2011)

 • Viktooorka
  ****

  Tak jako si mě Mel získal ve Statečném srdci, tady tomu není jinak jen s tím rozdílem, že zde se mi v záchvatu breku nedělají bubliny u nosu! Téma válek, kde umírá tisíce lidí, i těch nevinných, mě dokáže vždycky chytit za srdce, že je mi všelijaký americký patos u prdele! Takže všechny srdcervoucí scény probrečím jak se patří a vůbec se za to nestydím, klidně i několikrát do roka :o)(10.9.2010)

 • - Kevin Spacey měl hrát Tavingtona, ale po už takhle drahém Melu Gibsonovi si ho produkce nemohla dovolit. (Karlos80)

 • - V množstve historických nezrovnalostí je z celého filmu asi najväčším nezmyslom scéna, kedy britskí vojaci naženú civilistov do kostola a kostol následne zapália. (Jello Biafra)

 • - Mel Gibson trval na tom, že jeho postava bude mít sedm dětí, namísto původních šesti. On sám jich totiž také měl sedm. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace