Nastala chyba při přehrávání videa.
 • svik
  *****

  SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOODDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...............................................JAK SLASTNÝ POKŘIK...SVIK(10.2.2006)

 • Kaka
  ***

  Začátek strhující. Vykreslení postav povedené, výprava kvalitní a mimika Gibsona tradičně precizní. Jason Isaacs hraje záporáka s bravurou a úvodní vyřízení dvaceti červenokabátníků je nezapomenutelné. Ovšem to je vrchol filmu a pak už to jde pouze dolů. Souboje nejsou tak dynamické a masové scény Emmerichovi moc nejdou. Kamera je zmatečná a nepřehledná a syrová válečná atmosféra jednoznačně strádá. Patos se Patriotovi opravdu asi moc vyčítat nedá, ale zkrátka Gibson to sám se svou plejádou střídavě nasraných, zuřívých a smutných pohledů sám nevyválčí.(16.11.2003)

 • Marek1991
  ****

  Film nabitý energiou, hrdinstvom, širokou škálou názorov. Silne patriotistický film, ktorý si svoj názov zaslúži a naozaj sa ním môžu Američania chváliť. Podľa mňa jedna z najlepších Gibsonových rolí. Je veľmi krutý a realistický, činy sú tam tak dobré ako aj zlé, je to veľká a dlhá zmes udalostí, ktoré ma strhli. Hudba, kamera, strih, kostýmy, scenár, postavy a aj dej majú šťavu a sú skvelé. Je to síce niekedy také všelijaké, rozpačité, ale je to dlhá akcia so všetkým možným, ako sa vraví.(6.9.2012)

 • Sawy
  ***

  Roland Emmerich se po zábavném Dni nezávislosti rozhodl natočit film z americké občanské války,obsadil do něj skvělé herce,jakými bezesporu jsou Mel Gibson,Heath Ledger a Jason Isaacs a dostal na to sto milionů dolarů.To přece musí být bomba,ne?Bohužel není.Emmerich natočil průměrný historický velkofilm,který obsahuje neuvěřitelnou spoustu klišé a v zábavnosti nesahá Dni nezávislosti ani po kotníky.Z herců nezklamal jedině charismatický Isaacs,Gibson už měl lepší chvilky.Film taky dost sráží přemrštěná stopáž,160 minut je zkrátka moc.Přesto Patriot není úplně špatný.Je v něm pár solidních akčních scén a existuje mnoho horších velkofilmů.Přesto zklamání.55 %(5.4.2009)

 • Boss321
  ****

  Pěkně zfilmovaný příběh o člověku, kterému zabijou syna a tak se začíná mstít. Nakonec se z něj stane hrdina americké revoluce. Mel Gibson zahrál slušně, ale na výkon ze Statečného srdce to nemá. Režie Rolanda Emmericha nebyla vůbec špatné, ale přece jenom Emmerich je režisér spíše na popcornovou zábavu. Kdybych měl porovnat se Statečným srdcem, což radši nedělám, tak by mi z toho vyšel jen laciný blábol......(1.12.2007)

 • - Ve skutečné bitvě u Cowpens bojoval také William Washington, bratranec Georga Washingtona. Washington se během této bitvy střel s Tarletonem. Washington napadl ustupujícího Tarletona s výkřikem: "Kde je teď ten vychloubačný Tarleton?" Tarleton zastřelil Washingtonova koně a uprchl. (liquido26)

 • - Hudba Davida Arnolda k tomuto filmu bola produkciou zamietnutá. Nahradil ho preto John Williams, ktorý získal nomináciu na Oscara. (Kubrickon)

 • - Mel Gibson trval na tom, že jeho postava bude mít sedm dětí, namísto původních šesti. On sám jich totiž také měl sedm. (cariada)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace