Plague.

Douglas táhne, ale neutáhne. Zbytečný mix romantiky do poměrně dobrého finančního filmu absolutně nesedl. Stejně jako minulý Wall Street je film dobový, a bohužel, dnešní doba není tak kouzelná jako 80. léta. ()

Mustaffa

Až na ten prapodivný konec je to celkem dobrý film. Michael Douglas je prostě borec i po letech v lochu, filmu nejvíce škodí, i kvůli tomu utrpěl ten konec, až moc romantiky. ()

BenchPress

U druhého Wall streetu mám jeden zásadní problém. Tím je po většinu filmu odsunutí Gordona Gekka v podání Michaela Douglase na druhou kolej. On je prostě pro tuhle roli jako stvořenej a i když mu Shia LaBeouf zdatně sekunduje a velmi dobře nahrazuje Charlieho Sheena, tak po stránce příběhové už to nemá takový důraz na diváka jako první díl. V prvním díle bylo všechno vymazlené, surové a nekompromisní. Dvojka už mi přijde trochu vynucená. Douglas si svojí roli hlavně užívá. Po stránce příběhové druhý díl ztrácí, protože hlavní zápletka se dá odhadnout dlouho dopředu. 3/5. ()

koza3

Včera jsem sjel jedničku a dneska si dal dvojku. Gekko zestárl, zšedivěl, ale pořád má ten náboj střelce na americkém západě. Hraje tady trošku vedlejší housle, do popředí se dostává Jacob, jeho nastávající zeť, který je takový energetičtější odvar Buda z prvního dílu. Tohle pokračování se odehrává v zajímavé době finanční krize a lehce po ní. Jak se vlastně pojistily a obohatily různé finanční svině během pádu a jaktože si nezlámaly kosti? To se nám Oliver Stone snaží načrtnout ve dvou a něco hodinách Wall Streetského románu. Za mě lehký nadprůměr, na jedničku to úplně nemá, ale to jsem ani neočekával. Malé cameo Charlieho Sheena je třešničkou na dortu. Pro ty, které zajímá finanční krize z různých úhlů pohledu, je tohle určitě nutností. ()

Vito_LePour

První díl byl asi o maličko lepší. Celkově to nebylo zlé, ale konec byl až moc šťastný. A rozhodně to mohlo být kratší. ()

Sonome

Pro drtivou většinu publika je určitě škoda, že si překladatel ulehčoval práci a ponechával původní terminologii. Použít např. místo "hedging" výraz "zajišťování rizik" by titulky moc neprotáhlo a diváku, který se na americké burze běžně nepohybuje, by to dalo alespoň trochu představu o situaci... Jinak toto pěkné, svižné dílko udrží bezpečně Vaši pozornost a prokroutí Vaše mozkové závity až do samého konce. Ale je to bohužel ten typicky americký happy end, kvůli kterému dávám jen čtyři * - je vidět, že pan Stone nám přece jen poněkud stárne... ()

liborson

Herecky nabušený film, kterému schází trochu napínavější děj, Scénář je povětšinu vleklý, nicméně herecké výkony a prostředí film vytahují na dobrých 70%. Za celou stopáž jsem se nenudil(přesto onen scénář by si zasloužil napínavější scény) a doslova visel na každém dialogu! ()

lera ivanova

Stoneův spoluscénárista z původní Wall Street, Stanley Weiser, byl tentokrát označen za pouhého tvůrce postav a nahrazen hned třemi jinými pisateli, z nichž se zdá být klíčovým Allan Loeb coby sám burzovní makléř. Výsledkem této určitě úctyhodné práce je ambiciózní příběh, který celou dobu někam směřoval plnou rychlostí. Bohužel jeho tvůrci po cestě několikrát změnili cílovou destinaci. Předně chtěli vpálit divákům do očí pravdu o nedávné/aktuální ekonomické krizi. Podali bolestivé, čerstvé svědectví, to je k dobru. Jenže navíc událost zobrazili velmi pateticky, směle ji přirovnali k 1929 crash, nejspíš mají pravdu – jenže co když ne a tato krize se všemi podrobnostmi jejího průběhu se bude za deset let zdát relativní malicherností? Film velkolepě hodnotí takový druh události, jejíž skutečný rozměr, jak se mi zdá, máme šanci posoudit až s odstupem času. Třeba první Wall Street se o překopávání konkrétních událostí nestará, prostě ukazuje lidi a peníze. O obecně-lidskou dimenzi se druhá Wall Street pokouší jakbysmet, jenže všechny ty fráze o času a komoditě a stvoření lidstva z bubbles postrádají ucelenost a nezanechávají stopu, natož potřebu s těmito myšlenkami souhlasit nebo je vyvracet. V poslední pětině se pak tvůrci vykašlou na všechno, co řekli předtím, a nelogicky zastaví ve slepé postranní uličce s dalšími bubbles a tvrzením, že o penězích a práci vlastně vůbec nemá cenu se bavit, lepší je trávit čas děláním dětí. Největší klad i poklad filmu je Michael Douglas. A v duetu s Jacobem Moorem mu to, Gekkovi, klapalo stejně jako kdysi s Budem Foxem. Sama o sobě však aktualizovaná Budova verze prohrává. Charliemu Sheenovi příroda zkrátka namíchala koktejl jeho vlastního osobitého kouzla, zatímco pan Shia LaBeouf je bohužel ztělesněná nevýraznost, k jehož monotónnímu hereckému projevu se přidává dojem totální nagelovanosti – ale dobře, třeba je Oliver Stone v právu a takovýto nulový sex-appeal plastového kena věrně odráží typického moderního makléře? Sympaticky propracovaně ve filmu pokračuje téma otcovství, návaznosti. Mimochodem, Stoneův otec se také jmenoval Louie. A především Wall Street 2 obsahuje to, co dělá film filmem a co tolik chybělo ročníku ´87, živou kameru, vizuální nápaditost. Rozjíždělo se to vážně moc dobře. Kéž by to ale skončilo tvrdě, oním šekovým twistem, pak bychom se vyhnuli pozdějším, ve srovnání s vyváženou jedničkou obzvlášť trapným citovým scénám, jmenovitě vzpomínání na golf s Louisem a nemotivovanému hromadnému usmiřování ke konci. ()

kedluben

tolik kritizovaný konec.... no já nevím, ale ten mně přišel hodně nadstandardní... ty kýčovité záběry malých dětí a šťastných a úspěšných lidí v kontrastu s naznačenou chmurnou budoucností... ale jo. ()

JohnTheOne

Je to trošku jiný Wall Street než původní film a porovnávat oba filmy mezi sebou moc dobře nejde. Nemyslím si ale, že by nový byl lepší. Přesto je to velmi dobrý a důstojný nástupce a také důkaz, že Oliver Stone to v sobě furt ještě má. Nový Wall Street podle mě sráží nejednotnost příběhu, ocenil bych větší tah na branku. Výborné pasáže, kdy si říkám, kam se hrabe jednička, se střídají s celkem nudnými částmi. A není to jen tím, že tenhle film už není tolik o penězích, ale o rodinných vztazích. Naopak mi toto, vyjma úplného konce, který byl až moc laciný a řekl bych nedůstojný, vůbec nevadí. ()

Davemix

Tak to mě bohužel dost zklamalo. Neurazí, nenadchne, ale hlavně úplně obyčejný film. Samozřejmě to nemá cenu srovnávat s jedničkou, ale na to, že to točil O. Stone, tak je to slabota. Vysoké hodnocení mě celkem překvapilo - 40% ()

oSiSko

Prvýkrat v živote som v kine zaspal. Teraz nastáva otázka, či to bolo kvôli filmu alebo kvôli tomu, že film začínal až o 23:30. Pravdupovediac myslím, že na to mali dopad oba faktory, film je veľmi naťahovaný a veľmi zbytočne, striedajú sa tam zaujímave úseky s až príliš nezaujímavými, ale posledných 30-40 minút filmu bolo veľmi dobrých, možno však preto, že už som bol vyspatý :)) ()

DIXik

Když jsem viděl první díl Wall Street, tak jsem si říkal jestli to vůbec může mít pokračovaní. A již znám odpověď je ANO. Další brilantní kousek Olivera Stone. Tento film bohužel kvalitou nedosahuje prvního dílu ale stejně bych řekl že mě ten film zaujal. Michael Douglas opět na scéně jako Gordon Gekko a proti němu se již nestaví Charlie Sheen ale mladší herec Shia LaBeouf. Oliver Stone nás opět přivedl do světa bohatých a mocích, kteří se snaží vydělávat na úkor druhých. Filmy plny skvělých dialogu, scén. ()

Dexter666

Film ma vcelku prekvapil... Dej bol omnoho citlivejší a spletitejší (aj keď nie zasa moc :-), ako naznačoval trailer. A keďže to bolo prekvapenie vcelku príjemné, niet sa načo moc sťažovať. Obaja hlavní protagonosti boli výborní, takže napriek miernej režijnej ťažkopádnosti ma film nebral nudou...70% ()

Andre.w

Za toho Charlieho Sheena co se tam objevil mi bylo trapně. Jinak hodně slušný dialogy a cynický hlášky Gordona Gekka mě fakt pobavily. Bodík i za záběr na Malostrankou vydávanou za Ženevu. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina