Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Benedygtus

TOP10 Neuveritelne mnozstvi vtipu, ale take frazi, zajimavych myslenek a celkove neuveritelny(chlipny) pohled na svet, ktery Woody Allen umi tak barvite a nazorne ukazat. ()

noctambule

"Cítím to tak, že životy se dělí na hrozné a nešťastné. To jsou dvě kategorie. Do hrozné spadají beznadějné případy, slepci a mrzáci. Nechápu, jak s tím dokáží žít. To mě naprosto udivuje. A nešťastní jsou všichni ostatní. Takže jak si tak žiješ, děkuj Bohu, že jsi jen nešťastná. Máš velké štěstí, že jsi nešťastná." Woody se vyznamenal, tolik životních pravd, naprosto se mi trefil do vkusu, takže se těším na další jeho filmy a stydím se, že jsem si na něj nenašla čas dřív. ()

Mistickzz

Podla čsfd najlepší film Woodyho Allena a tak som aj k nemu pristupoval. Bohužiaľ nenaplnil ani z ďaleka moje očakávania a nejak ma úplne minul. 60% ()

matolas

Prvá 3/4 hodinka je super a za 5*, no film v druhej polovici trocha stráca konzistenciu a dych. Stále však film výnimočný :) ()

Zagros

Téměř všechny Woodyho filmy jsou svou formou jako přes kopírák a také téměř všechny silně vyzařují režisérovu snahu se vykecat ze svých osobních vztahových traumat. To samo o sobě ale nemusí být výtka. Z počátku je to velmi vtipné, komentáře hlavní postavy (Woodyho Allena) v kombinaci s jeho neurotickým chováním a životním pesimismem, který se snaží zakrýt svým humorem, dokáží skvěle pobavit. Nicméně časem začnou nudit a po delší chvíli jsou už spíše otravné. Stejně tak jako s hlavní postavou většinou nikdo déle nevydrží, ani já nevydržím dlouho s jeho filmy a pustit si jich více za sebou, rovná se pro mě vražedné kombinaci. Annie Hall patří ale k jeho počátkům, obsahuje spoustu skvělých myšlenek, je stále více vtipná než nudná a než nudit začne, je konec. Pokud s Woody Allenem chcete někdy začít, právě Annie Hall je výborná volba. ()

klukluka

Podle Filmserveru nejlepší film Woodyho Allena ever. Je to milý a je to chytrý, je to vynalézavý a odvážný, je to vtipný a vůbec to není sentimentální, i když je to vlastně docela smutný. Rozdíl v porovnání s pozdní tvorbou je markantní, Woody už se z opatrnosti nepouští do takových kudrlinek, které ty jeho starší věci na jednu stranu trochu dějově nabourávaly, na stranu druhou to ozvláštňovaly. Dnes jede mnohem víc na jistotu. ()

Billie777

Velmi příjemné. Tak příjemné, že se na to ráda podívám kdykoli znovu. Woody Allen je můj člověk a jeho humor mě bavi! ()

Han22

Původní komentář z 14.2.2009: Pěkný film, dokonce chápu i Oscara, který dostal za nejlepší film, ale prostě do světa Woodyho Allena neumím proniknout, jeho humor, vidění světa i filmy jdou někde v dáli mimo mě.  EDIT 2023: Poslední film roku 1977 tradičně oskarovka a názor jsem nezměnil. Je to romantická komedie, která není romantická a nepřijde mě ani extra vtipná. Ano je to hezký film, možná i trošku ze života a ano samozřejmě jsem se čas od času zasmál. Ale já tenhle svět kde ohyzdný neurotický mrňous střídá ženy jak na běžícím pásu nechápu, nerozumím tomu co by na něm viděly. Ten humor a celý Allenův svět jdou většinou mimo mě. Oceňuji a 4* ponechávám jen za filmařské nápady - komentované výlety do vlastní i cizí minulosti, promluvy k divákům, vytažení celebrity zpoza plakátu, Woody ve Sněhurce či komentáře vztahů z "publika" na ulici. Vedl. role Paul Simon či Shelley Duvallová, štěků Weaverové, Goldbluma či D´Angelo jsem si nevšiml. Keatonová fajn, ale Oskar za co? A co se týče filmu, tak komedie roku 1977 ano, ale Annie Hallová je podle mého názoru nejslabší oskarový film ze sedmdesátek. Je to jen můj fanouškovský názor, ale Oskara měly dostat Hvězdné války... sakra vždyť je to nejpřelomovější sci-fi historie a Annie Hallová je jen inťošský romcom. ()

Stružák

Film jsem viděl poprvé a říkal si "nuda, žádný děj, nebaví mě to". Shlédl jsem jej za pár měsíců podruhé, abych se ujistil, zda jsem se nesplet – i podruhé mi přišel film nezáživný. Nevím proč jsem se po čase odhodlal na třetí pokus. Bohužel ani potřetí ve mě dobré pocity nezachal. Ale světe div se – já mám chuť se na ten film podívat zas a znovu a ani vlastně nevím proč. :-) Něco na tom jablku je. ()

Castorr

Výborný film s vynikajícím Allenem v hlavní roli. Pro mě je to asi nejlepší film, který jsem od něho viděl. Je to o vztahu dvou lidí, trerý tvoří skvělí pár. Spousta bizardních situací se střídá s humornými dialogy. Líbí se mi jak ve filmu párkrát hovoří s diváky. 90% ()

Hanys_

Something is wrong. Ale chyba bude nejspíš na mém přijímači. Prostě si nedokážu k těm raným Allenovým dílům najít cestu (Love and Death mě taky celkem minula). Nějak mě více berou příběhově zajímavější Woodyho novinky...4.5/10 ()

Pretender

"A relationship, I think, is like a shark. You know? It has to constantly move forward or it dies. And I think what we got on our hands is a dead shark." ()

Burdock

Moje první setkání s klasickým Allenem a hned na jedničku. Suprová, velmi inteligentní konverzačka. Takové dialogy se dneska už moc nevidí. K tomu je Allen ve své roli skvělý sarkastik. ()

Scevola

Presne to co som ocakacal, neuroticky zakomplexovany Woody Allen hovori mozno aj svoj zivotny pribeh. No mna to rozhodne nebavilo, aj mozno preto lebo som sa netrafil do tohto vysoko "intelektualneho" vztahu. 5/10 ()

Paity

Woody Allen jako ho známe všichni. Pro mě ale až příliš upovídané ve smyslu mimo hlavní děj. Také se mi zdálo, že oproti jiným filmům Allena chybělo více vtipu. ()

F.W.Colqhoun

That sex was the most fun I've ever had without laughing. Bukowski: Intelektuál je člověk, který vyjadřuje prosté věci složitým způsobem; umělec je člověk vyjadřující složité věci jednoduše. Zní to chytře, ale jak s tím na Woodyho Allena? Málokterý jeho film přináší tolik instantní potěšení a manifestace umu jako Annie Hall, původně zamýšleným titulem Adhedonia (= porucha charakteristická neschopností prožívat štěstí). Jde o vstupenku Woodyho Allena do světa seriózní filmařiny. Annie Hall je v základu křišťálově prostý příběh o ženě a muži, kteří se měli rádi, ale z nějakých důvodů (a tyto důvody je potřeba řádně rozebrat, protože jsou zvláštně temné - ne že by to někam vedlo) jim to neklaplo. Woody Allen & spol. tuhle jednoduchou záležitost intelektuálsky přežvýkavají hodinu a půl, přeskakují mezi různými způsoby vyprávění, aplikují nesourodé postupy, vystupují z rolí a dělají neslýchané piškuntálie, a je z toho nádherně pestrobarevná žvýkačka, která neztrácí chuť ani po čtyřiceti letech vyplivování a nového ochutnávání; skřípání písku mezi zuby žádné. Na jedinečnosti filmu se kromě téměř nepřerušeného pásma Woodyho vtipů, gagů a chrlení autorova osobního kouzla podepsalo v dobrém osudově nejspíš i to, že jako režisér teprve zrající musel spoustu kompetencí nakonec přenechat jiným. Známá je historka o několikerém přestřihu, na jehož výsledné podobě se Woody podílel spíš méně než více. Ultimátní sranda pro lidi, kteří to mají (rádi) složité. ()

Sayko

Já nevím, mě se to zdálo takové.. takové mdlé. V některých chvílích jsem myslel, že koukám na dokument vzhledem k tomu, že se všechno točí kolem Woody Allena, jeho lásky a on to k tomu komentuje. Netuším, jestli je to Woodyho štyl, ale v celém filmu nezazněla (až na konec) žádná hudba a myslím, že je to celkem škoda, jelikož ve slaďárnách by to měla být jedna z prvních věcí, která člověka zaujme.. Zde mě nic nezaujalo, nenatchlo a nic nedalo.. Tedy až na Woodyho biografii a pár dobrých poznámek k tomu, jak natáčet filmy.. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem