Critic

Nejhezčí film o první (dětské) lásce. Kdo se dokáže vcítit do kůže Bryce a Julie, musí tenhle film milovat. ()

horovska

Docela mne to bavilo. Zvláště pak systém dvojího pohledu na stejnou situaci byl docela vtipný. Mladí herci byli navíc vcelku uvěřitelní. Milý rodinný film k nedělnímu čaji. Ale je to opravdu jen zábava, žádné hloubky v tom nehledejme.... ()

Torgal

Nenápadný film s jednoduchou zápletkou ozvláštnenou striedaním uhlov rozprávania dvoch mladých protagonistov, ktorých to k sebe ťahá. Zasadenie príbehu do amerického malomesta päťdesiatych rokoch zas dáva filmu starosvetskú ľahkosť a feeling “starých dobrých čias nášho detstva” (i keď sme neboli deťmi v Amerike ani v polovici 20. storočia). V tomto prípade určite škoda až príliš skromnej stopáže, pretože niektoré podzápletky sú tu len naznačené a nič z nich nevyplynie. Inak ale veľmi dobrý feel good filmík so sympatickými hrdinami (hlavne “ona” bola úplne skvelá). 8-/10 ()

FeriusParfax

Tomuhle krásnému romantickému filmu nejde dát méně hvězdiček. Dle mého názoru ženy, která viděla ve svém životě už alespoň 5 romanťáren, je to neobyčejně laskavý, zajímavý, hluboký a milý film. Je vyprávěn ze dvou pohledů. Chlapce a dívky. Bryce a Juli. Hlavních postav. Tatínek Bryce mě teda celou dobu neskutečně sral. A tak to mělo být. Aby sral všechny. Koho nesral, tak má zřejmě stejnou povahu, jako tatínek. Juli mi byla nesmírně sympatická. Přemýšlivá, milá, laskavá, krásná a roztomilá. Taková já v menším provedení. Z Bryce se nakonec vyklubal taky hodný chlapec. To není žádný spoiler. To bylo jasný od začátku. Jako oddechovka naprosto dokonalé. ()

Tamten

Ačkoliv příběh jako takový není nijak strhující či napínavý, je podáván takovým způsobem, že diváka baví. Zajímavé situace umocňuje hodně skutečnost, že jsou vždy vyprávěny ze dvou pohledů, které jsou občas obdobné, ale občas zcela jiné. A když k tomu přidáme dobré dialogy a dobrou hudbu, dostaneme kvalitní film. ()

marko66

Film ktorý je rozpovedaný veľmi pravdivými vetami, myslím si že asi každému bude tento film niečím blízky pretože to vačšinou prežil každý z nás v detstve. Fakt kvalitný snímok ktorý ma dosť prekvapil. 90% ()

tančísvlky

Neuveriteľne pozitívny film , až treba nad tým žasnúť . Objasnenie vnímania jednej spoločnej veci ako je láska u dvoch malých bytostí . Tak to treba len uvítať , krásne zrežírovanie a veľká pochvala pre všetkých zúčastnených ...Tento film má na to , aby sa stal nesmrteľným . Skrátka je to také pohľadenie na duši ... ()

josieaddms

Krásný snímek!! Svět a láska očima dvou odlišných dětí, neskutečná síla a originalita a dojemnost snímku, mě naprosto oněměla, a ne jen na hodinu a půl co film trval ale na velmi dlouho. Krásný příběh, čistý, bez zadních úmyslů, takový jaký je očima dětí, a jaké děti samy jsou. Krásná atmosféra, přesně vystižená. Zkrátka nemám filmu co vytknout, takových filmů je málo, všichni vidíme problémy které jsme samy v dětství řešily, první lásku, rodinu, samy sebe a vůbec celý svět který se nám pomalu ukazoval v celé své kráse a špatnostech. ()

E lan

Pár chyb či nedokonalostí ve scénáři nemůžu zkazit jinak velmi vydařenou příjemnou podívanou, která je originálně vyprávěna z obou stran hlavní dvojice. Všichni ve svých rolích sedí, děj ubíhá obstojně rychle a některé scény jsou opravdu vynikající. Film nejen k odpočinku... ()

shakein

Pro mě jednoznačně nejlepší film roku 2010. Především kvůli myšlence rozbrazit jeden děj z pohledu dvou postav. Samozřejmě, je to pohled chlapce a dívky, ale zároveň i obecně, dvou různých lidí. Tento film nám tak prostřednictvím příběhu o lásce připomíná, že přestože jsme si podobní, tak se lišíme. Naše pocity, názory, dojmy, to jak vnímáme svět, i jednotlivé věci a lidi, to jak přistupujem k životu. O tom všem tenhle film je. Sečteno, podtrženo, nám tento film připomíná, že všichni jsme jen lidi. Ale nekonstatuje nám to jen tak. Předkládá nám pěkný příklad. PS: český překlad názvu - otřesný ()

lubomir91

Konečně nějaký romantický film, který vás donutí i zavzpomínat na ty "dětské lásky". Jeden z nejvydařenějších filmů svého žánru za poslední rok. Tomuto filmu nedokážu nic vytknout. Doslova mě uchopil, že veškeré nedostatky jsem přehlížel a nespozoroval. ()

Lartfort

Zaujímavé spracovanie filmu o vzťahu medzi chlapcom a dievčaťom ktorý bývaju na ulici oproti seba. Ich city a nedoruzumenia ktoré sú striadavo a postupne rozprávané od obidvoch z nich. Film má pútavý pokojný priebeh a mňa vôbec nenudil a niektoré situácie ma až pohltili, napr retardovaný strýko Juli ktorého od narodenia nepoznala.... 7/10 ()

MELODY

Nesmírně půvabný snímek nabízí pohled na dětskou lásku a její vývoj očima obou zúčastněných. Krásné. ()

Šípek

Rob Reiner je génius vyprávění. Nejdřív Stand By Me, a teď tohle. Nádherný příběh plný emocí, nevinné dětské lásky a citů z pohledu holky a kluka, jejichž odlišné vnímání okolního světa jim brání ve vzájemném pochopení toho druhého. Filmů snažících se o posouvání děje z pohledu více párů očí jsem už pár viděl, troufám si ale tvrdit, že výsledný efekt nebyl nikdy tak dobrý, jako právě dnes. Bravo, Pane Režisére. ()

zberatel

Ako pise kolegynka larelay :-)) - Cim to je ??? celkovy pribeh, vyborny rozpravacsky styl, atmosfera minulosti... ? Alebo len zavan spomienok na detstvo, starych rodicov alebo prvu lasku ? Kazdy si v tom najde svoj vlastny kusok na ktory (mozno) uz skoro zabudol... ()

salinka

Dlouho jsem neviděla něco tak milého a příjemného... z filmu sálá teplo a jedná se o krásně strávených 90 minut. Příběh vyprávený z pohledu obou účastníků - Bryce a Juli. Zvláštní je, že děj bych převyprávět nedokázala, ale přesto jsem z tohoto kousku byla nadšená ()