mi-ib

Tak pro mne jde o velmi příjemné překvapení. Jak je u filmu napsáno romantický, přistupuji k němu s velkými obavami. Vyzdvihl bych velmi dobré obsazení filmu. Jak oba hlavní protagonisté, obě rodiny, tak všichni ostatní do filmu výborně sedli. Příběh je o souboji citů, které z dětství zná asi většina z nás. Ten souboj je bezvadně a originálně znázorněn pojetím vyprávění, kdy se postupně části příběh vypráví z pohledu Bryce a pak Juli. Nejvíc se mi však líbilo, což jsem si uvědomil až po skončení filmu, že mi vlastně tou dobou, do které je příběh zasazen, a mládím hlavních postav a dalšími aspekty, velmi připomněl seriál mého dětství Báječná léta. Jelikož mi u filmu vadilo, že již skončil, což se mi často nestává, musím dát 5*. ()

siloalampa

Snáď to bolo aj na plný počet, ale niečo (ale iba málo) mi tam predsa len chýbalo. Snáď ten príbeh trval krátko, kľudne by som uvítal tú súhru duší až po osemnástke... ()

Eki

Je zajímavé sledovat jednotlivé situace z dvou různých pohledů, kdy každý dětský hrdina vnímá dané momenty odlišně. Prostě věci nejsou takové, jakými se zdají být. Je to potom svým způsobem i poučné, aby se chlapci nechovali jako zdejší blb Bryce. Jinak film jsem zhlédl na jeden nádech a dřív bych nevěřil, že mě bude bavit sledovat, jak se staví plot nebo zasazuje strom. P.S. Takovou sousedku bych (býval) taky chtěl. ()

XR

zaujimave spracovanie obsahovo i vizuálne. K vizuálnej kvalite napomáha i to, že dej sa odohráva v šesdesiatych rokoch. ()

muskcz

Vtipná milá komorní záležitost, kde mě ovšem neskutečně štvala vtíravá roztomilost dětských monologů, která postupně přestává být roztomilá a začíná nudit a otravovat. Rozpačité dojmy.. ()

GIK

Ve výsledku celkem slušnej romantickej film o odrostlejších školních dětech. V první půlce to mělo ale několik natolik šílených momentů, že jsem uvažoval i o odpadu. Je to o tupejch Američanech, který jsou tak blbý, že nepoznaj rozdíl mezi kohoutem a slepicí, oni maj jen chicken a to je pro ně hlavní, že se to dá sežrat, bojí se vajec, že v tom jsou nevylíhlá kuřata, a že z čerstvých vajec musí dostat salmonelu. Ale pak se ten film naštěstí trochu hne z místa. Je to zajímavě natočený. Vždycky z pohledu kluka a pak se to vrátí a ten samej příběh jde znova, tentokrát to prožívá ta holka. Julie hrála v některých scénách opravdu famózně. Od odpadu až na čtyři s chladnou hlavou asi lepší tři hvězdy. ()

Macias

Nádhera. V tom se snad najde každej :))) Taky vám, kluci, došlo jaký jste byli na základce volové??? Strašný :))) ()

vojnov

Naprosto originální a chytlavé, úplně jsem zapomněl vnímat čas. Vřele doporučuji zhlédnout. Dlouho jsem se tak nebavil u filmu. ()

HappyDeath

Dětské filmy mám strašně v oblibě. Tento byl navíc naprosto perfktně zpracovaný. Povídání příběhu ve stylu mince co se otáčí, aneb z obou dětských pohledů. Vůbec by neškodilo kdyby takových filmů přibylo... ()

jsemzuzu

Hehe, milý, krásný film... :) o prvních láskách a pocitech... líbilo se mi, že film nahlížel jak z její stránky, tak z jeho - nejeden vševědoucí úsměv mi to vyloudilo na tváři :) po skončení filmu jsem marně vzpomínala na svou první pusu... nevzpomněla jsem si :) ()

UniqueNett

Nenucené, jednoduché, příjemné a milé. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl delší, protože se na něj hrozně hezky kouká. 5* ()

Vencik89

Krásnej film, je v něm tolik hezkého. Hodně se mi líbil styl vyprávění příběhu na střídačku. Tohle musí každého, kdo měl někdy rád chytnout za srdce. ()

IXOXI

Flipped je zvláštní svým dvojím pohledem na jednu a tu samou věc. Jednou z pohledu zamilované dívky a podruhé z onou dívkou obtěžovaného chlapce. Tento dvojí pohled působí velmi často komicky a má na svědomí nejzábavnější okamžiky tohoto filmu. Kvalitu celého snímku ovšem sráží objevy typu "i kohouti se líhnou jako kuřata". Dražba kluků holkami ze základní školy mně do zbytku filmu moc nezapadala a ani se mně nechce věřit, že by se to někde opravdu dělalo. ()

chrispe

Nemám ráda Ameriku v těchto letech. Něco mě na tom děsí, i když nedokážu přesně říct co. A taky jsem se původně chtěla dívat na úplně jiný film - ten s Audrey Tautou. Ale jakmile malej Bryce řekl: ,,Jediné co jsem chtěl bylo, aby mi Juli Bakerová dala pokoj." ,tak jsem zpozorněla, nevypla to a měla se možnost kouknout na moc milý film o jedné rodící se lásce, předkládané ze dvou různých pohledů. Přistihla jsem se, že se u toho culím jak pitomec a žádný drama jsem v tom vůbec nepotřebovala. ()

dakarin

Od vyjádření nádherných světů lidských (třeba právě dětských) citů a vnímání k účelovému podvodu to nemusí být příliš daleko a ... autor si toho nemusí být ani plně vědom, neřku-li, že nic zlého ani nezamýšlel :-( ()

Kingjiri

Spoustu životních pravd zabalenejch v úsměvně dětsky naivnim kabátku s výbornym obsazenim dětskejch rolí. Hlavní hrdinové jsou sice teenageři, ale všechny jejich chyby dělaj i dospělí. Ať už jde o náznaky chování druhejch, který si každej vyloží po svym (kolikrát právě jejich opačnym významem), nedostatek odvahy přiznat svoje city nebo velkou pravdu, že si člověk uvědomí, co pro něj kdo znamená většinou až ve chvíli, kdy o jeho "přehnanou" pozornost přijde. Příběh je občas poměrně předvídatelnej, ale styl vyprávění z pohledu "on/ona" byl fakt dokonalej. Velkej palec nahoru za velmi sympatickej závěr (klišovitej polibek se nekoná) a za to, že nevznik žádnej kýč ani patos. A vůbec se nebojim Flipped označit za originální romantickou žánrovku, kterejch je žalostně málo, čtyři silnější hvězdy. ()