dr.fish

Takový civilní zamilovaný filmík, zajímavý stylem vyprávění jak ze strany chlapce, tak i dívky. Jak se z odporu může stát ten svatý cit zvaný láska. Jednotliví členové rodiny jsou pečlivě vykreslení a jedná se o dosti zajímavé figurky. Rob Reiner má ale nepochybně i lepší filmy. 70% ()

vesper001

Romantické rodinné melodrama s neokoukanými herci a bez obvyklých klišé, kterému by víc slušel název Máme se rádi, nemáme se rádi, protože vztahových linií je tu víc (než dost). Trpělivost přináší vejce a vytrvalost Julie nakonec přihraje vytouženého Bryce. Jediná potíž je v tom, že tento lepý hoša je ortodoxní poseroutka. A jak to jemu a cílevědomé a akční Julii bude v budoucnu klapat, už ve scénáři není. Je to ve hvězdách. ()

kocik1

Sebevědomá a cílevědomá Juli má zvláštní dar, už jako malá holka dokáže objevit osobité kouzlo v malém šosáckém Brycovi. Vcelku chytrý a milý příběh o tom, že kluci dospívají déle než holky a že když holka někam chce, tak tam toho svého nakonec vždycky nějak dostrká. ()

Copacabana

„I have flipped completely“ from this movie ! Originálny rozprávačský štýl, t.j. prehrávanie rovnakých situácií z pohľadu 2 ľudí (som si všimla vo väčšine filmov funguje). Vďaka tomu dochádza k vzniku vtipných situácií (každá strana vidí dianie ináč), čiže film ma dokázal zabaviť, dojať , rozplakať a navyše Juli som si zamilovala od začiatku. Celkovo aj mne sa zdali mladí herci veľmi dobrí. Zlaté zobrazenie, že keď nás láska prepadne v mladom veku, ešte nevieme čo to je, nedá sa popísať, ale vieme, že je tu. ()

FilMiki

Mám hodně ráda osobní komentáře postav ve filmu a tady je ke všemu ještě krásně vidět, jak každý dle momentálního osobního vývoje vidí věci jinak. ()

tatanapope

Naprosto jednoduchý příběh o dospívání a dětské lásce, z pohledu dívky i chlapce a celkem přirozený a hezký příběh. Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 a Filmová výzva 2015 od MikeCool ()

JimmyII

Něčím mi to připomnělo Srdce v Atlantidě, ale nedostalo mě to tolik, jako Hicksova Kingovina. Flipped je výborně natočené, příjemně lidské nostalgické drama o dětství, u něhož se člověk jak zasměje, tak možná i uroní slzu, je to skvěle natočené, zahrané a navíc se to odehrává v kouzelných 50. a 60. letech v Americe, ale možná je to až moc vycizelované a chybí tomu upřímnost. ()

Sfinkter

Flipped patří do neexistující kategorie filmů nenápadný - zato velmi nápaditý. Dětský příběh dokáže zapůsobit, protože prochází událostmi, které zná nebo chápe každý z nás. Velmi milé překvapení s několika silnými dramatickými scénami, které mohou jiné filmy jen tiše závidět. ()

ecceHOMMO

Neskutočne milé a sladké. Detská láska - kto by ju nepoznal. Nádherne prerozprávaný príbeh, ktorý Vás pohladí na duši a ktorý nestojí len na láske, ale vypráva príbeh o porozumení, strastiach a predsudkoch. ()

markuc

Podstata filmu je prostá, tedy malý chlapec (mladý muž) prozře a zjistí, že žil pln různých předsudků. V tomto případě ve vztahu ke stejně mladé kamarádce / sousedce. Potud tedy klasická story, natočeno však velmi pěkně a neomrzí i styl vyprávění střídaný z jeho a jejího pohledu na věc. Prostě překonání vlastní hrdosti je příběh, který snad nikdy nezačne nudit. ()

SG_ever

Film o lásce, kterou chce každý zažít. Je to dětsky jednoduché a přímočaré. Opravdu úžasný snímek pro každou, aspoň trošku romantickou, duši, tudíž pro většinu lidí. Autoři sami nám nabídli hodnocení tohoto dílka, když zde otec hlavní postavy mluví o krajinách. Opravdu - Flipped nemá dokonalou žádnou jednotlivou část a to ať z filmařského hlediska (ano, výprava i herecké výkony mládežníků jsou na úrovni, ale není to nic geniálního) či příběhového (kolikrát jsme to už viděli...) ale všechny části dohromady, včetně mě samotného (zkrátka toho, jak na film nahlížím) mi dávají nesmírně krásný celek. Zatímco Láska nebeská mě zaujala především jako komedie, tady se autorům povedlo, to, co snad jen Woodymu Allenovi - dostali mě jen tou čistě krásnou romantičností. Pro mě se tento snímek jednoznačně řadí mezi nejosobitější a nepřitažlivější romanťárny historie. Sladké jak cumel, ale i tak mám stále chuť na něco sladkého. Nepopsatelné (90%) ()

Mrkvič

Krásně příjemný příběh o vyvíjející se lásce od útlého dětství podávaný z pohledu obou aktérů. Ten dvojí pohled je na všem tím nejzábavnějším. Škoda jen některých mizerných herců v křoví a až zbytečné dramatičnosti u vypjatějších scén. ()

Gothar

Doteraz sa mi žiadna romantická komédia nijak zvlášt nepáčila a dokonca som sa im vyhýbal, pretože pri každom pokuse o pozretie som bol zahltený rôznymi klišé a nebavilo ma to. No ale Flipped je úplne iný prípad, dve roviny rozprávania ho príjemne oživili a všetko ostatné je až neskutočne pohodové (prostredie, hudba, herci, humor, príbeh,...) a dokonca mi príbeh pripadal celkom realistický, čo sa v romantických filmoch nestáva často. 90 % ()

Goldenhair

Jednou za čas se objeví film, který má v sobě něco magického, co vám navodí dokonalý a povznášející pocit pohody. Flipped plyne s takovou lehkostí, že se u závěrečných titulků nestačíte divit, že už je konec. A možnost vnímat, co se odehrává z perspektivy obou hlavních protagonistů, Juli i Bryce, byl vážně originální nápad. Skvělé dobové songy provázející filmem a citlivá režie Roba Reinera, který to s dětskými herci umí již od dob Stand By Me zaručují příjemně strávený čas u jednoho nenápadného, ale vskutku neotřelého a milého filmečku, který se bude líbit jak dětem tak dospělým. Víc takových prosím... ()

Mirokukii

Roztomilé, podmanivé, úsměvné. Krásné připomenutí dětských naivních let, zachycených a to je to nejpodstatnější z obou stran. Obě hlavní postavy jsou výborné, a krásně zahrané. ()

MagsMoses

Já vlastně nevím, kde začít... . K tomuto filmu jsem přišla naprostou náhodou, ale určitě toho nelituju. Je to film plný citů, strastí, problémů a lásky mladého děvčete a chlapce, kteří se znají léta, ale přitom si nikdy ani nepopovídali mezi čtyřma očima. Vědí, že k sobě něco cítí, ale jak už to bývá, city se časem mění. Nevím, jak pokračovat, protože to bych už "spoilerovala". ()

LiborGondek

To by člověk neřekl, jak dobrý může být film, ve kterém se zdánlivě vůbec nic nestane a jen se vedou diskuse se sebou samým. V prvních minutách jsem si říkal, co to zase bude za kravinu...? Opak je pravdou. Film je hodně o přemýšlení, empatii a samozřejmě lásce, o čem jiném asi... A spolu s tím je navíc výborně udělaný a má hlavu i patu. Jsem překvapen a velmi spokojen. 80% ()

Lachtaan

Tak tohle bylo nepředvídatelně krásně vypiplané do poslední scénky. Možná tímto stylem byly již obohaceny filmy dávno před rokem 2010, u mě byl tenhle ale prvotinou s nápadem vyprávět životní příběh prachobyčejných momentů dvou dospívajících srdcí hledajících lásku prostřednictvím pohledů a výpovědí jak ze strany dívky, tak ze strany jejího vyvoleného. Asi doopravdy začínám milovat romantické melancholické snímky. Z mých letošních odškrtnutých mě zatím jediný nezklamal. ()