Reportérka The New Yorkeru Sophie odjíždí se svým snoubencem, šéfkuchařem Victorem, na předsvatební cestu do italské Verony. Na nádvoří spatří ženy, které píší své vzkazy Julii a ukládají je do štěrbin v kamenné zdi. Sophie se seznámí s dobrovolnicemi, které na tyto dopisy odepisují. V jedné ze štěrbin najde dopis, který před padesáti lety napsala Angličanka Claire Smithová. Zamilovala se do italského mladíka Lorenza, ale nenašla odvahu s ním utéct a vrátila se domů. Sophie jí odepíše a k jejímu překvapení se Claire i s vnukem Charliem objeví ve Veroně. Obě ženy se rozhodnou, že se pokusí Lorenza najít, a Sophie chce příběh napsat do novin. Charlie je ale velký skeptik a od záměru je zrazuje. Victorovi Sophiin výlet nevadí, je zaměstnán jednáním s dodavateli zboží do své restaurace. Sophie vytipuje muže stejného jména v okolí a všichni tři po několik dnů jezdí a vyptávají se. Ale ani jeden z nich není tím Lorenzem, kterého Claire milovala. Sophie zpočátku nemůže Charlieho vystát, ale s přibývajícími hodinami zjišťuje, že není takový, jakým se jeví, a oba se pomalu sbližují. Před odjezdem si na jedné vinici chtějí dát víno. A Claire pozná Lorenza ve vnukovi majitele vinice... (TV Prima)

Rosaviva

Samozřejmě, že všichni už od začátku vědí jak to dopadne už jen proto, že se k Sophii její snoubenec tak zoufale nehodí. Ovšem je to hrozně mile romantické, člověk potom touží prožít něco takovéh, když vyjde ze sálu, i když všichni víme, že se tohle může stát jen v americkém filmu. 3* ()

Payushka

Jako tomu bylo v případě Zatmění – neberte tenhle film vážně. Zasmějte se. Dělejte v kině bordel a smějte se s "fellas", co nejvíc to půjde. ()

Aknah

Je na čase se trochu rozepsat. Kde bych začala... rozhodně to byl film, který mě překvapil, čekala sem sladkou slátaninu plnou zbytečných řečí a amerických uječeností. Ale celkově to na mě zapůsobilo jako přirozený příběh, který je natočený s lehkostí a svěžestí, s příjemným humorem, dojemnými chvilkami, které mě nedonutí k srdceryvnému pláči, jen k chápajícímu dojetí. V hlavní roli s Amandou Seyfried to byla trefa do černého, protože se na tuhle romantickou postavu moc hodila... Film byl doprovázený krásnou hudbou a hezkou přírodou a okolím Verony... Celkově dopisy psané pro Julii beru jako hodně povedený nápad a celá situace, do které se Sophie dostala, mi přišla opravdu kouzelná. Ve chvíli, kdy poznala Charlieho, bylo jasné a pravděpodobné, že bude hrát v příběhu ještě velkou roli. Celou dobu sem to prožívala a každou chvíli si užívala... To, že některé věci byly předvídatelné, neberu jako mínus, protože jsem se do toho vcítila a v příběhu to skončilo tak jak mělo. Říkala jsem si, kdy přijde ta hlavní píseň a Love story od Taylor Swift, jen doplňovala tu hezkou atmosféru. Závěr byl sice ,,happy end", ale poslední scéna na balkóně, byla fakt milá jako celý film, to se nedá jinak říct a symbolická jako Romeo a Julie. Tenhle film měl dost takových detailů a proto se mi asi líbil, protože tyhle maličkosti dotvořily tu kouzelnou pohádku, kterou by chtěla prožít asi každá holka a být na chvíli aspoň trochu Julií. ()

IQ Tiqe

Romantika, která měla od začátku celkem jasně čitelný děj, ale dobře se na ni (a zejména na Amandu) koukalo. ()

Tsuki

Od začátku stoprocentně předvídatelný romantický film, ale kupodivu docela líbivý. Snad to bude pěknou tvářičkou Amandy Seyfried, na kterou se dobře kouká, snad taky příjemnou atmosférou Itálie. Nic nečekaného, ale líbilo se. ~(3,5)~ ()

Ant

Příjemný romantický film, kde mi ale chybělo více realističnosti a uvěřitelnosti. Mocná Itálie všechno sama nezastane. Amanda Seyfried byla okouzlující jako vždy a Christopher Egan byl potěchou pro oko. ()

nash.

Svažte mě, mučte mě, zabte mě, ale mě se to prostě líbilo. Přestože to bylo naivní, předvídatelné, dějem to nebylo zrovna nabité a herecké party nebyly nijak extrovní. Protože to byla příjemně laskavá, pohodová, občas úsměvná a občas opravdu dojemná romantika, pro které mám slabost. Navíc zasazená do nádherného proštředí starobylých italských uliček a vinic. Stará a nová láska se tu příjemně proléptají, obraz tepe sluncem a úžasnou atmosférou, ochucenou vínem a jídlem, do toho studený Angličan sype cynické hlášky a my staří romantici držíme palce a jsme naměko, když se ti dva konečně obejmou. ()

eLeR

Dalo sa, ale nejako extra ma to neohúrilo ... pekné prostredie a aj muzička. A to je tak asi všetko. 2,5* ()

iamek odpad!

Možný spoiler ! Tak klišovitý film jsem ještě neviděl. Film jinak ani dopadnou nemohl když v hlavní roli hraje odporná Amanda Seyfried a příběh už předem zněl dost trapně, ale film byl ještě horší než jsem čekal. Poslouchat dialogy jako mi utekla matka v devíti letech nebo mi zemřeli oba rodiče při autonehodě. To byla vážně silná káva. A trapný happy end kdy stará babka si po 50ti letech najde svého Romea z mládí v jiné zemi a najde ho úplně náhodou. Samozřejmě jak babce tak dědkovi umřeli jejich lásky. A třešnička na dortu jak si Amanda vzala vnuka od babky. Gary je looser a zaslouží si krutou a bolestivou smrt. ()

Arsenal83

Podpriemerný romantický film, ktorý nezachránia ani Amandine modré kukadlá, na ktoré sa nedá vynadívať. Jej frajer, ktorého hrá Bernel je naopak stelesnením debila, ktorý vás irituje delých 90 minút. A pritom taký dobrák, len keby v kuse nekecal len o žrádle. ()

triatlet

Oddechovka, která je kromě reklamy na telefony a auta i upoutávkou na poznávání Itálie. Záběry na vinice, Sienu lehce převyšují předvídatelnou zápletku. Shakespeare by se asi usmíval... ()

heyda

Kvalitní propagační materiál Itálie, především Verony a půvabných italských vinic. Jako film je to ale tuctová romantika, která je dopředu předvídatelná a průhledná až to bolí. Christopher Egan je strašně slizký, ještě že se dalo dívat alespoň na Amandu. Ty 3 hvězdičky dávám hlavně za tu příjemnou prosluněnou atmosféru filmu, nikoli za příběh. 50% ()

mat.ilda

Dnes mam důvod být velkorysá, jednak jsem věděla do čeho jdu, druhak z chřipkového lože není úniku, takže nakonec to kýčovité divadýlko nebylo tou nejhorší z možnosti, jak se zabavit... při ochotě zapomenout na děsivý Bernalův výkon. ()

Jinny

Na Dopisy pro Julii začnete zapomínat tak deset minut po skončení filmu. Musela bych totiž dlouho vzpomínat na film, který nedokáže překvapit ani v jediné scéně. Hezky se na to kouká, když si s děvčaty chcte užít večer s barvením nehtů, ale nic víc nečekejte. Většina dnešních romantických filmů dokáže zaujmout alespoň vedlejšími postavami (hláškař nebo promiskuitní kamarádka) nebo sympatickým ústředním párem. Dopisy pro Julii mají jenom okouzlující prostředí letní Itálie. To už ale dnes není ani na průměr. ()

honajz

Ach, tyhle přeslazené limonády. Buďte dívky trpělivé, ten pravý přijede buď na bílém koni nebo v černém BMW, to je jedno. A vy si budete moci zdůvodnit, proč hodíte přes palubu toho chlápka, který se snaží, abyste měli z čeho žít (vy oba, protože to dělá i pro vás, ale vy to nevidíte, vidíte jen, že věčně není doma a s vámi a nedrbe vám záda, když si vzpomenete) a maká jak šroub, protože naneštěstí nezdědil dědický titul v Anglii ani prosperující vinici se světovými dodávkami v Itálii. I všechny ty záběry jsou neskutečně cukrkandlově přeslazené, přebarvené, ve Veroně není jediný žebrák, jediný odpadek. Všichni hrají jak loutky v loutkovém divadle, i když u Amandy je to normální, ta tak hraje vždycky, protože si myslí, že stačí vyvalit kozy, vyvalit oči a usmát se. Jestli ona nemá spíš něco se štítnou žlázou, to prý způsobuje vyvalené bulvy Věřil snad někdo chemii mezi Amandou a Christopherem? To už spíš něco vyzařovalo ze vztahu mezi ní a Gaelem. A všichni se na všechny pořád usmívají, Sophii nikdo nevyhodí, že vlezla do cizí restaurace a nemá tam co dělat, naopak, ještě ji nechají psát taky dopisy. A babička prozrazuje hnedle tajné recepty 300 let staré. Pro věčné romantiky asi pohodovka, pro realisty film z jiného světa, pro ty někde uprostřed prostě přeslazená limonáda. Bylo by moc hezké, kdyby to tak fungovalo, ale nefunguje. Život totiž není jen o sluníčku, ono občas i prší. A pak se pozná pravá láska. Chudák Shakespeare. ()

Chickenka

Další americká romatická rádoby komedie. Film nenabízí nic nového, jen klasické americké klišé, bez špetky humoru...Konec filmu je předvídatelný hned po prvních pár minutách. Tvůrci sice možná měli snahu, vymyslet poutavý příběh a úvodní téma Juliiných dopisů je vcelku povedené, ale v celkovém dojmu, je to naprosto obyčejné. ()

N.Strauber

Jediná osoba, která odvedla výkon nad 3*, je Vanessa Redgrave. Jinak to chce trpělivost a smysl pro nadhled - pak se vám tento až příliš příjemný film může líbit. ()