Vo Francúzsku prebieha nemilosrdná vojna medzi tajnými službami a islamistickými teroristami. V mene radikálne odlišných ideológií však jedni i druhí často používajú podobné metódy a zbrane, medzi ktorými nechýbajú ani ľudské bytosti. Patria medzi nich ich aj Diane, študentka, ktorá sa nechala naverbovať tajnou službou, a Pierre, mladík, ktorý verí, že radikálny islam mu pomôže nájsť riešenie jeho problémov. Vytrénovaní a pripravení na svoje "misie" sa čoskoro obaja ocitnú vo víre udalostí, z ktorých niet úniku... (RTVS)

Scar

Nejak nevidím dôvod dávať lepšie hodnotenie. Snažil som sa prečítať si aj pár komentárov ostatných užívateľov, či som niečo prehliadol. Ja nechcem tvrdiť, že je to dobre sfilmovaný slabý scenár, ale je to tak. Dokonca ma za srdce nechytilo ani herecké obsadenie. ()

Autogram

Celkom slušný špionážny thriller o tom, aký ťažký je život čerstvo preškoleného džihádistu a čerstvej krásnej agentky, ktorej hlavnou zbraňou je posteľ. Dva nezávislé príbehy, ktorá sa na konci nutne spoja a po celý čas sa deje niečo zaujímavé a napínavé. A naviac slušná bodka za príbehom, aby bolo jasné, kto za koho kope a akým spôsobom. –––– Agent nie je ľudská bytosť. Je to zbraň! –––– Naším cieľom je vyvolať strach, aby vás nahlodal a zničil vás zvnútra. Dnes som to zbabral, iným sa to zajtra podarí. ()

Lukoboss

Thriller o boji proti terorismu, kterej nepůsobí prvoplánovitě, zběsile akčně, ale naopak rozvážně, přestože akce nechybí. Francouzům se podařilo s určitým citem přistoupit k téhle tematice a vypustili tak do světa velice schopnej snímek, kde je povedenej příběh, casting i způsob natočení. Jo jo, najdou se nějaký ty dírečky ve scénáři nebo v občasným podivným chování postav, ale není toho zase tak moc, to vůbec. Ve srovnání s tímhle by se našly mnohem větší hrůzy. ()

Holina

Hutný a hustý thriller. Přesně můj šálek kávy. Parádně sladěný, dynamika, styl vyprávění, zpracování. Tady se nudit nebudete, hra na agenty tu člověka opravdu baví. Od režiséra Daltonů obrat o 180 stupňů. A kde vzal všechny ty ksichty? No hlavně ten ústřední arabák je teda fakt na ránu. Doporučuju. ZAJÍMAVOST:První scéna, kterou Nicolas Duvauchelle pro film natáčel bylo znásilnění ve věznici. 70% snímku bylo točeno ručními kamerami. ()

mira007

Solidní špionážní, svižné drama trochu i akční . Hezká agentka, která ukáže hezké prsa, se dočká hezkého rozuzlení. ()

zelvicka.

Vlastně jsem se na tenhle film podíval jen kvůli téhle scéně (bohužel na YT dohledáno jen turecky), nicméně se jednalo o příjemné překvapení a byl jsem poměrně navnazen, jak to dopadne. Představa, že se může téměř každý stát figurkou ve hře je tak fantasticky fatalistická, že to všechno stojí za zamyšlení. ()

krusty2

Absolutne prekvapenie. Pre mna ovela lepsie ako Bourne,alebo Bond.Ovela viac uveritelne a realnejsie. Zaver predovsetkym celkove vysvetlenie deja pre znamenalo ze musim dat 5* ()

majo_svk

Mnoho amerických filmov je práve o terorizme a najnovšie sa k nim pridáva aj francúzsky film Ochrana štátu, ktorý je napínavý, dynamický a predovšetkým kruto reálny. ()

PDcz

3*** body Hezké, ale nezanechalo stopu. Prostě to tak prošlo kolem nás. [X] Minus 1* bod Tak trochu brutální Nikita. Ale Nikitka je jen jedna.. (ne ta seriálová) [X] Minus 1* bod (ten druhý) To nevím za co odebíráme. Někdy prostě všechno nemá smysl, takže tenhle bod je trochu nesmysl, aby to dávalo aspoň nějaký smysl. [X] Se divím, že ještě nepřišel špionážní kreslený film.. nebo jo? Užasňákovi.. na ty jsem zapomněl. To je fuk, další.. a modelínu taky!! A Tim Burton!! A další díly.. sorry, jsem unaven ()

agassi68

Naivný, no profesionálne spracovaný thriller, zjavne inšpirovaný Nikitou. Na rozdiel od tohto už klasického trháku však zapadne prachom, pretože neobsahuje žiadnu scénu či moment hodný na dlhšie pamätanie.. ()

Faila

Od poloviny filmu jsem byla na jeho průběh dost naštvaná, protože podle toho, jak v něm byla vyobrazena práce francouzských zpravodajců, se ani nedivím, co se tam děje... Na konci se sice řeklo, že to všechno byl záměrem, ale to jsem vůbec nepochopila, takže jsem zjevně nepochopila celý tenhle film, ale to mi koneckonců zas tak nevadí... ()

kwaicheng

Promyšlené, napínavé, zajímavé...dost se mi to líbilo. Scéna s památníkem agentů, kteří položili život za vlast byla působivá. Ostatně stejně jako celý film. ()

Zombiepod

Vcelku slušný teroristický film v priam hollywoodskom spracovaní, ktorý v podaní francúzov vyzerá pomerne svojsky a inak. Škoda tej dotrasenej kamery, už ma to dosť štve, keď si to aj tak dobrí európski filmári začínajú požičiavať od západných, a snažia sa po nich, úplne zbytočne, opičiť. Mierne sklamanie z postáv, ktoré boli nemastné-neslané a slabo vykreslené, čo je na takýto dobrý film celkom škoda. Napätie to ale malo, a scenár vôbec nebol na zahodenie. Jednohubka, ktorá priaznivcov žánru poteší. ()