Král Robert Baratheon se s přítelem Nedem Starkem pohádají o to, jak by měli jednat s nebezpečnou aliancí Targaryenů a divokých Dothraků. První podporuje zákeřné odstranění Daenerys, zatímco druhý dává přednost čestnému řešení a vyčkávání. Ned Stark náhodou odkrývá tajemství vztahu mezi královnou Cersei a jejím bratrem Jaimiem. Zpráva o únosu trpaslíka Tyriona Lannistera se zatím dostává až do Králova přístaviště. Ukazuje se, že nebezpečí číhá i v ulicích města, Jaime Lannister právě zde napadne králova pobočníka Neda Starka. V téže době Catelyn dorazí se zajatým Tyrionem do Eyrie – Orlího hnízda, kde se setkává se svojí pološílenou sestrou Lysou. (Česká televize)

Tumbik

Dovolím si říct, že se jedná o jeden z nejlepších dílů celé první série. Souboj Neda a Jaimeho je naprosto špičkově proveden, stejně tak i hádka Neda a Roberta, kterého mám mimochodem celkem v oblibě, i když je to líný tlustý pašík :D. Ned je vážně zhola jiný než všechny ostatní postavy v celém seriálu - je laskavý, čestný, upřímný a vždy jedná s čistým svědomím - proto je to jedna z mých nejoblíbenějších postav seriálu (a to to píšu po zhlédnutí celého seriálu). :) ()

killberrybil

První setkání s uchylnou Lysou a jejím retardovaným smradem Robinem ( v knize Robertem). Jedny z nejméně sympatických postav, i s ohledem na další díly. Spoustu zajímavých věcí se událo, ale stejně nemají tak nějak moc spád. ()