• JohnMiller

Už sa to začína riadne zamotávať. Moje predstavy o klanoch, ktoré pôjdu spolu do vojny sa touto epizódou zrútili. Ned Stark skončil, a to som si myslel, ž on bude postava, ktorá bude ťahať všetky boje, mýlil som sa. V tomto seriály sa fakt nikomu nedá veriť. Niektoré postavy, ktoré sa tvária kladne sú záporne a naopak, vyvíjajú sa.(1.7.2016)

Jedná se o jednu z nejlepších epizod, které nám první série nabízí. Divák prakticky nevydechne. Napjatě sleduje bratrovražedný souboj mezi Ohařem a jeho šíleným bratrem Horou, přemýšlí nad tím, co bylo obsahem hovoru, který slyšela Arya ukrytá v katakombách Rudé bašty, trne při přepadení Catelyn Stark a zajatého Tyriona horskými kmeny a v závěrečném němém úžasu je pak svědkem napadení Neda Starka v ulicích Králova přístaviště Jaimiem Lannisterem. 100%(28.12.2015)

Výborně vystavěná epizoda, která mi nabídla všechno, co jsem chtěl, skvělou atmosféru, napětí, intriky a dokonce i kvalitní akci. Po celou dobu jsem se výborně bavil, zaujal mě rozdílný přístup jednotlivých postav k případné hrozbě dothracké invaze, zatímco král chce zabít Daenerys, Hora už začal pro nájezdníky připravovat proviant. Jediné, co mě dokázalo znechutit, byla povinná gay scéna. Myslím, že by HBO udělalo lépe, kdyby se vykašlalo na veškeré soft porno, které implantuje do všech svých seriálů, každý divák si pak může své chutě ukojit na nějakých těch internetech.(7.12.2017)

Dovolím si říct, že se jedná o jeden z nejlepších dílů celé první série. Souboj Neda a Jaimeho je naprosto špičkově proveden, stejně tak i hádka Neda a Roberta, kterého mám mimochodem celkem v oblibě, i když je to líný tlustý pašík :D. Ned je vážně zhola jiný než všechny ostatní postavy v celém seriálu - je laskavý, čestný, upřímný a vždy jedná s čistým svědomím - proto je to jedna z mých nejoblíbenějších postav seriálu (a to to píšu po zhlédnutí celého seriálu). :)(10.12.2016)

Příběhová část Hry o trůny má nesporné kvality. Všichni však ví, že jen na tohle by seriál nikoho neutáhl. Proto v tomto díle konečně vytahuje svůj největší trumf, a sice akční scény. Máme tu krátký souboj bratří Cleganů, přepadení horských kmenů s Tyrionem a jeho smrtícím štítem. Nejlepší z nich, Neda proti Jaimemu, tu máme však ponechanou jako lahůdku na konec, od níž to ovšem s postavou chudáka Neda půjde jen z kopce.(12.4.2017)