Touha po moci i pomstě žene Daenerys proti těm, kteří neuznávají její nárok na Železný trůn. Arya se ocitá v ohni nemilosrdné válečné vřavy v ulicích King´s Landing. Sandor Clegane jde vstříc bratrovražednému souboji. Rodinná pouta Lannisterů pečetí jejich osudy. (DavidWark)

P.J.2

I přestože jsem zastánce 7 série, která už byla sice zrychlená ale jen kvůli posunu v ději tak tento díl mne přesvědčil že finále Got dopadne jak Matrix Revolutions, první dva díly nastolily spoustu zajímavých otázek a ve trojce se na všechno vyšplouchli ale hlavně že se to rube žejo. Zde jsem měl zpočátku dojem že je stopáž naschvál dělaná aby dovysvětlila spoustu linek, otázek a nejasností ale ve výsledku zrovna v TOMHLE díle zjišťujeme že je to jen kvuli tomu aby se to mohlo řezat naprosto účelově a zde již zmiňovaná rychlost děje způsobuje nulový zájem o osud postav. To nepočítám začátek dílu, co to jako má být po předchozím díle? To si jako armáda prostě odkráčí? :-D Hoši tohle jste nevychytali, zase to zabíjíte.... ()

kkarx

Tohle se mi docela líbilo, hlavně díky tomu masakru a nekompromisnosti. Samozřejmě ty náhody jsou už trochu moc a místama z toho kouká Michael Bay. Zrežírované je to mnohem mnohem lépe než boj s nemrtvými, díl který upadne v zapomění. Myslím, že zrovna tenhle díl dostal docela ironicky nejvíc sodu, i když je z 8, série nejlepší, asi i díky tomu, že se začaly řešit zase podstatnější věci. Ten přerod Dany se mi líbil a výtky k tomu, že nebyl propracovaný je podle vedle. Zrovna tak jsem rád, že Jamie jel zpátky k Cercei. Zase jsem slyšel, že jeho příběh kvůli tomu nedává smysl a zničilo to jeho rozvoj, ale já bych řekl právě pravý opak. Nedávalo by smysl, kdyby nejel. ()

Wallis3

Že Daenerys ráplo v kebuli bylo fajn, samozřejmě před tím nezapomněla vyjmenovat širokou škálu svých titulů. Zničit si město, které se vzdává, no budiž, jatka byly fajn a taky tam něco bylo vidět. Souboj Celgana s Cleganem taky ušel, ale zbytek stál za vyliž prdel, Jon přemýšlí lofasem už hezky dlouhou dobu, souboj Jamieho s Euronem, to byl tupej výstřel do prázdna, zničení Euronovi flotily, kurňa, jaktože teď to šlo a před tím ne, to asi dráček prošel školením v Matrixu. A v neposlední řadě, co Jamie a Cersei, kde byla nějaká satisfakce a zadostiučinění?? Aspoň tohle všichni čekali určitě, vy debilové??!! Je čím dál víc vidět, jak tvůrci neví, co s tím. Mám důvodné obavy z toho, že celou pointu seriálu zeserou jak děcko po svým prvním kari! A ta stupidní scéna na konci s koněm pro Aryu?? Všude vzse hoří, všechno lehlo popelem, těla se tam válí přes sebe a hle, bujný oř! 🤣 Tohle je vážně už jen utrpení! ()

Ombak▼Penari

Další odfláknutá bitva. Dva mrtví draci, vyčerpaná armáda a zoufalá dračí královna proti obrovskému loďstvu, hradbám a armádě nejlepších žoldáků. Síly se pomalu, ale jistě srovnávají, Cersei to měla dobře propočítané. Proč? Aby to všechno prostě pokosil jeden drak a v podstatě na pořádnou bitvu ani nedošlo. Cersei a Euron evidentně trpí neuvěřitelnou tupostí a nedostatkem vojenského nadání, když dokáží o své sídlo přijít tak neskutečně hloupým a primitivním způsobem. Zbytečný díl, většina děje by se vešla do deseti minut a oslnivá výprava a velikost to bohužel vůbec nezachrání. Snad ještě horší kopanec než bitva o Zimohrad, asi jsem rád, že už nás pravděpodobně žádná další bitva nečeká. ()

caramell

Poslední dvě série forma (efekty, překvapení, hudba) jednoznačně vítězí nad obsahem (kvalita scénáře, dialogy) a moc jsem se s tím nedokázal sžít. Ale v tomto díle to forma obsahu nandala tak neskutečně, že jsem jen zíral s otevřenou pusou. Je to skvěle natočený totální nářez, který je ale při zpětným pohledu a přemýšlení tak hloupý, až to bolí. Ale to, jak jsem z toho byl vyndanej při sledování, prostě musím promítnout do hodnocení. **** ()

Ozzy2

Kdyby tam nebyla ta namyšlená. mocichtivá svině Dennerys a draci, byl by to nejlepší seriál všech dob.To tam ti vojáci ani nemuseli vůbec být, vše zařídila jedná šílená píča s drakem. ()

Greathawk

Hromada epických scénáristických sraček ale celá epizoda jeden velký masakr. Doufal jsem sice že Cercei umře tak jak se sluší a patří, ale co už... každopádně masakr od začátku do konce. ()

Ihuj

Konečně skvělý díl. Tuna emocí. Mělo to koule. Až se mi na to nechtělo koukat, jak to bylo krutý. Nečekal jsem to a dostalo mě to. Skrze tu Aryu člověk prožíval to, co obyvatelé města (tak jsem se cítil a tak to i říkali d&d ve videu). Tyy prostřihy mezi Cleganebowl a Aryou? Nádhera. Vojáků bylo dohromady pár z původních tisíců a balisty předtím fungovaly kvůli momentu překvapení, kdy do nich Dany nesmyslně narushovala s vyčerpanou armádou i draky, před čímž ji Sansa varovala. Takže oproti 8x3 netrpěla ani hlava. Jamie ustál 2 probodení a na Aryu čekal kůň, to je toho. ()

UniqueNett

Nechávám bez hodnocení, protože nejsem fanda GOT, ale poslední sérii sleduju celkem s chutí. A tenhle díl byl podle mě skvělej, bylo to něco, co nikdo nečekal, protože většina věřila, že Daenerys je v podstatě jedna z normálnějších postav. Ta ale ukázala, že je Targaryen všema deseti. Burn them all, no tak teda jo. Za mě slušná podívaná, mlátily se ve mně emoce, a to nejsem pravidelný divák. Neumím si teda představit, co to muselo udělat s někým, kdo hltá každý díl. Moc se těším na poslední část a pevně doufám, že budeme všichni překvapeni. ()

Johny M.

Závěr Hry o trůny dělí lidi na 3 tipy: ty, co si ho náramně užijou, hatery (srát na vás) a uplakánky, co se nedokážou smířit s tím, že tenhle od začátku nepředvídatelnej seriál nedopadne podle jejich představ a budou radši nadávat na scénáristy (na vás taky srát). ()

Aresse odpad!

SPOILER: To je tak hloupý, tak nelogický, tak absurdní, že je snad škoda slov se k tomu víc vyjadřovat (a proto nebudu věnovat více času rozepisováním těch xx mind-blowing debilit, kterých bylo za tu hodinu a něco k vidění, na to bude beze sporu mnoho jiných elaborátů). Celá osmá série je kvalitou průměrná až podprůměrná, ale tahle epizoda svou stupiditou nezná mezí. Je velký množství seriálů, který končí způsobem, že to často jinak dlouho kvalitní televizní počin zkazí. Bohužel, tímto dílem je to oficiální i pro Hru o trůny. Nezachránili to, naopak, stejně jako King's Landing pohřbili. RIP, Trůnové postavy, které jste zemřely totálně ubohým, nezajímavým a slabým způsobem. Zasloužili jste si lepší rozloučení a my jako diváci také. ()