Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit. (Falcon)

bourec

Začátek byl celkem v poho,docela mě těch prvních deset minut navnadilo,protože mám rád různý mystery.jenže pak se film přesunul na jinou zemi,objevil se Elba,a bylo po filmu.Ten chlap první polovinu filmu klopýtá,sténá,aby v druhý půlce všechno rozstřílel,a vyřešil.Tahle látka byla tak na stopadesát minut,proto taky těch posledních dvacet minut vodfrčelo do ztracena,bez atmosféry,,bez napětí.Mít Conaughey ´dábelštějšího protivníka,a ne tuhle lemru,mohl to bejt slušnej kousek.Škoda,potenciál byl.50%. ()

cariada

Příjemná fantasy o stavbě co drží vesmír pohromadě, ale nemusí to být na pořád. Ten vstup do našeho světa mohli udělat lepší, to jak pistolník reaguje na dnešní svět mohl vyniknout líp. Přesto se na to dobře kouká a ten kluk byl v pohodě nijak otravný. Dobrý byl záporák jak uměl pěkně ovládat lidi. ()

C0r0ner

Jo, byla to blbá béčková sračka, s nesympatickým pitomcem v hlavní roli a maximálně předvídatelným dějem, jakých se každý rok točí desítky, ale pár scén bylo pěkných, vizuálně to bylo super a dobře to uteklo. Takže debilita jo, ale dalo se na to koukat a jako obvykle: furt je to lepší než zasrané Osvícení a další škváry. 50% ()

Cheeter

Knihu jsem nečetl a na film jsem se podíval spíše ze zvědavosti než kvůli něčemu jinému. Abych se přiznal, větší nadšení ve mě nevzbudil. Prvky se v něm objevují dobré, celý svět vypadá zajímavě, ale dostal moc málo prostoru, aby se mohl plně projevit, větší stopáž by neuškodila, možná i nějaká kratší série, o seriálu moc mluvit nechci. Herecké výkony byly v pohodě, ale překvapila mě Katheryn Winnick, kterou znám z Vikings. Nejdřív se musím přiznat, že jsem ji nepoznal. Ale mámu hraje skvěle, rozhodně bych to do ní neřekl. Asi se na ní podívám i v jiných rolích, vypadá to, že má velký potenciál. ()

cubajz

Promarněný potenciál... Zbytečně zjednodušené komplexní dílo, odehrávájící se v několika rovinách a pracující s vlastní i popkulturní mytologií je zde podáno jako víceméně klasický akčňák s trochou mysteriozna. ()

Flynn odpad!

Tohle šlo jako do kin? Jako vážně? I bez dabingu (který to předpokládám pohřbí ještě víc) to je na úrovní filmu na sobotní poledne na Nově. Kdo četl předlohu, tak se musí jít vyblít.. tím myslím všechny knihy... udělali z toho výcuc, který nemá s příběhem nic společného. Samotné obsazení mě štve, nic proti Idrisovi, osobně ho mám jako herce fakt rád a je to charismatický řízek, ale do prdele.. Pistolník je v x knihách popsán jako týpek s rysy Clinta Eastwooda.. proč na to nedali Mathewa? ne kua dáme tam černocha, abychom fanoušky svou multi vyvážeností nasrali... příběh plytký, pokroucený.. kdyby to byl nějaký no name film kde by neutočili na temnou věž (oproti předloze taky naprosto zcestné) tak bych tomu dal tak 2 hvězdy.. tímto naprosto pošlapali skvělou knižní serii.. se divím že něco takového King schválil.... je to k pláči.. ()

PavelVanekArt

Chápu, že kniha(y) je určitě lepší, ale já ji nečetl a ani to neplánuju. Takže za mě dobrý, užil jsem si jednohubkovou fantasy. 4* a.k.a 75% ()

Juto

Mne sa film páčil, asi aj preto lebo som nečítal časti knih. Veľa ľudí je sklamaní, ale ja nie. Réžia je úžasná. A vidno, že režisér je zručný. 6/10 ()

necisty

Jako jednohubka na odreagování dobré, nemůžeme to brát vážně. Měl jsem od toho docela velké očekávání vzhledem na námět od Kinga, ale bohužel... Dětský looser s nadpřirozenými schopnostmi je už prostě ohrané téma. Aspoň že Matthew si to očividně užil. ()

Martrix

Oficiální text distributora(Falcon), který je tady uveden, je prachsprostá klamavá reklama. Je zavádějící a vzbuzuje dojem, že si pouštíte jiný film. Co jsem viděl já, se dá popsat následovně: Asi 12-ti letý chlapec vidí ve snech zvláštní svět, ve kterém proti sobě bojuje pistolník a čaroděj, jemuž pomáhají zvláštní bytosti. Cílem čaroděje je zničit Temnou věž, k čemuž používá děti z chlapcova světa. Ve snaze dozvědět se pravdu, se nakonec chlapec ocitne právě v tomto světě, kde se s oběma muži setká. Jak toto setkání dopadne, podaří se čarodějovi zničit věž, nebo pistolníkovi zničit čaroděje? Cílovka 10-15 let. Pro ostatní nezajímavé jak dějem, tak vizuálně. Obsazení tragické, od Katheryn(Lagerthy)Winnick, po genderově korektního, ale přesto dotohotofilmunepatřícího Elbu, k divnému McConaughey. Když se podívám jaké scénáře doteď vypotil Akiva Goldsman ...podobná břečka bez chuti a zápachu, se dala čekat. Z mého pohledu je to béčko a ještě pro děcka. ()

Pajky3

Jak je možný, že to takhle selhalo? Vždyť je to založené na zajímavé předloze od Stephena Kinga a v hlavních rolích to má dvojici Elba-McConaughey. Dark Tower je ukázkový příklad toho, že obsazení a předpoklady prostě nestačí a proto vznikl takový nezajímavý a obyčejný film, který ničím nezaujme. A to je velká škoda. ()

c.tucker

Když bych se oprostil od toho, že to je podle Kingovi předlohy, která je úžasná, tak to tak hrozné není. Pokud bych to měl srovnávat se sedmidílnou knižní předlohou, tak to má pramálo společného a rozhodně nic dobrého bych o tom říci nemohl. ()

mortak

Kdyby se to nejmenovalo Temná věž, ani pes by po tomhle filmu neštěkl. Už od počátku bylo jasné, že tento filmeček na Stephenu Kingovi jenom parazituje. Daleko horší je, že je to i špatné béčko. Když tu má Muž v černém svého henchmana (tedy henchmanku), očekávám, že ji Pistolník bude muset porazit v napínavém souboji. A ono nic, naprosto nic. Nebo se objeví příšera na pár minut, jenže je jen záminkou pro krátkou nic moc akční scénu, a pak nic. Dvě hvězdy za ten akční závěr, jenže když ho doslova předchází prázdné chození po poušti a rádoby hluboké tlachání, čtvrthodinka na konci už nic moc nezachrání. Kdyby scénáristé nechali z knihy jen pistolníka a muže v černém, a vykašlali se na kluka, mohlo to být alespoň solidní béčko. ()

animaxis

Ke smůle příznivců knižní série, režisér Nikolaj Arcel zapomněl tvář svého otce. Tento film je prostě jen dalším příkladem opravdu špatně zadaptované knihy a bohužel nefunguje ani sám o sobě. Polovinu filmu lidé, kteří knihy nečetli, nejspíš ani nepochopí a čtenáři budou stejně ve valné většině zklamaní. Filmu navíc hodně škodí přístupnost PG-13, protože místo toho, aby se tomu film přizpůsobil a neměl v sobě žádné brutálnější scény, tak je sem v podstatě dá, ale stejně je neukáže, což často jen přidá na všudepřítomném zmatku. Herci tu jsou hrozně nevýrazní a se svými předlohami nemají jejich postavy téměř nic společného (sakra, ani Roland tu nechce dojít k Věži!). A vůbec, úloha Temné věže jako takové tu není vysvětlena vůbec, tudíž je film ve výsledku v podstatě o ničem. Pobavil mě tu jedině Roland reagující na New York, ale i to bylo oproti knize slabé a mnohem méně vtipné. V tomto filmu vidím opravdu promarněný potenciál a doufám, že do takových 10let se dočkáme kvalitního seriálu nebo remaku, ať už podle knih nebo komiksů. ()

LasT_Olt

Podívame-li se na to jen jako na obyčejný film, tak je to na 2*, přičemž zde selhává především režie, jelikož je to natočené tak nudně, že se mi u toho povedlo usnout. Podíváme-li se na to jako na adaptaci Kingovy knihy, tak je to prostě zkurvená tragédie, kde mě sralo snad úplně vše co mě srát mohlo a teď nemluvím o tom, že je Roland z Gileadu černoch, právě to mi asi jako jediná změna vůbec nevadilo. Když už tam je tolik viditelných změn, mohli tam přidat i feťáka Eddieho z dvojky, pak bych jim možná i odpustil to, že se Jakeův příběh odvijí v současnosti a ne v 70. letech. Paleček dolů. ()

angel74

Knižní předlohu jsem nečetla, takže neřeším, jak věrně se jí tvůrci drželi. Vlastně mě to ani moc nezajímá, jelikož se mi tahle akční dobrodružná fantasy v režii osvědčeného Nikolaje Arcela docela zamlouvala. Celý film je poměrně dost napínavý, má slušné tempo a patřičně temnou atmosféru. Herecké obsazení mi taky sedlo. Nejen Idris Elba a Matthew McConaughey, ale i mladý talent Tom Taylor se zhostili svých rolí se ctí a byla radost se na ně dívat. (70%) ()

majo0007

Tradične zkurvená Kingova predloha. Nabudúce budú hrať členov Ku-Klux-Klanu negri a budú lynčovať belocha. Elba je výborný herec, ale takéto veci sa jednoducho odmietajú. Voči knihám obrovské sklamanie. Tie si priam pýtajú R-kové spracovanie. Potupný prehmat od SONY, ktoré stavilo na školácke publikum. Povedzte mi, koho z dnešných puberťákov už len takáto zlátanina zaujme, nehovoriac o dospelých ľuďoch, ktorí prelúskali všetkých 8 kníh... Dúfam, že pán režisér si najbližšie roky ani nešrtne! ()

alisa.upir

I když je paráda se dívat na Matthewa (asi se po těch letech konečně naučil trochu hrát), tak podle mě tenhle film skončí na hromádce nepovedených Kingových inscenací. Knihu jsem nečetla, ale celkově mám z filmu dojem, že ten děj je velmi povrchní a zřejmě také zjednodušený pro průměrného amerického diváka. I delší stopáž než 95 minut by nevadila, pokud by to dokázalo z filmu udělat zajímavější a poutavější dílo. Zklamání. ()

panMartin

Přestože jsem knihy nečetl, něco mi říká, že chyba nebude v knižní předloze...Nakonec příjemný film, který si na nic nehraje. Největším problémem je scénář, který je napěchovaný těmi nejohranějšími klišé, které už jsme viděli nespočetkrát. McConaughey nahodil prostě jeden obličej, ale šel z něj strach, tudíž zde také musím zatleskat. Výběr Elby, což je asi nejdiskutovanější věc týkající se filmu, mi také nepřišel moc vhodný. Je to škoda, potenciál film měl, ale to by nesměl odhalit všechny karty hned na začátku. Řekl bych nenadchne, ale neurazí, jenže pokud máte k dispozici Kingovu geniální předlohu, tak je tento polotovar skutečně zklamáním. Sice to celkem rychle uteče, ale výsledek mohl být daleko lepší. Škoda. ()

Temnou věž čeká restart

Temnou věž čeká restart

22.03.2019

Nejspíš si ještě vzpomínáte na ambiciózní plány studia Sony, které si před pár lety zajistilo práva na adaptaci Temné věže od Stephena Kinga. Vedle prvního filmu měl vzniknout také seriál, který by… (více)

Raimi a Kronika Královraha

Raimi a Kronika Královraha

30.01.2018

Možná si ještě pamatujete, že se Sam Raimi motal kolem Hobita a Warcraftu. Nakonec by se ale měl vrátit k fantasy jinudy, upsal se totiž režii Jména větru, což je první kniha z kouzelnické ságy… (více)

Temnou věž čeká seriálový reboot?

Temnou věž čeká seriálový reboot?

21.10.2017

Stephen King je letos jednou nahoře a jednou dole. Zatímco nové To zabodovalo na všech frontách, Temná věž zklamala po kritické i po finanční stránce. Studio Sony pochopitelně chystalo další díly a… (více)

PF 2017

PF 2017