U Konce světa

• Česko Na konci světa (festivalový název) (více)

Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

Jardinero

Zas ten pripad, cekas hodne dostanes malo, az skoro nic. Cele to pusobi opravdu divne. Stejne jako ten fil nechapu to hodnoceni tady. ()

Pignon

Dobrá facička starbucksizaci hospod a jinak pochopitelně super švanda. Když se to rozjede už jsem se napřestal bavit až do konce. Simon Pegg je fakt mašina na divný týpky. Jeho kreace alkáče nemá chybu a je to tahoun."Pojď skočíme na střechu auta." 9 z 10 nefalšovaných britských ales. ()

stLukaz

Simon Pegg a Nick Frost jsou podle mě nejlepší britští komici. Většina lidí hledá v téhle trilogii logiku, ale nechápe že na tom nic logického není, stačí se dívat a bavit se. ()

HMTD

Pro mne rozhodně důstojné pokračování trilogie, čekal jsem větší srandu, ale zase je vidět že nám tvůrčí trio dospívá a tak se vyvíjí i jejich styl. Trochu škoda že u nás v kině to nedávaly takže jsem si to musel vychutnat na notebooku, ale možná je to dobře, předešlé díly jsem také v kině nevyděl a mohu je teď lépe porovnat. Pro mne je nejoriginálnější Soumrak mrtvých, nejvtipnější jednotka a nejvíce věcí k zamyšlení obsahuje U konce světa. PS: Simon tady vypadá tak strhaně jako by měl pomalu umřít, asi je to záměr takhle vyobrazit permanentního kaliče, ale nedivil bych se kdyby byl nemocný. ()

Paokara odpad!

Hmmm.Emzáci s modrou "krví" sedící v každé anglické paluši,chlemtající vyškovské patoky,do toho parta trubek která si dala za cíl vypít v každé knajpě moooc piv a nakonec dali jen jedničku na stojáka a hrrrr dál(přitom plán zněl jasně-celkem 60 hrnců),nevím co na tomhle průseru hodnotit!!kdyby to natočil Troška,tak je tady samej odpad:)) ()

Hols

Začátek zněl celkem slibně, čtyřicetiletý věčný puberťák přemluví stáré kámoše ze školy na kalbu. Pak nastává půl hoďka očekávaného humoru, který nepříjde. Místo toho se na scéně objeví robo-ufon s modrou krví a začne předvádět cosi jako brazilské jiu jitsu. Skutečně jsem z prvu očekával, že nastane střih a následné probuzení Pegga z delíria následováno fackami. Ale nestalo se tak, Edgar Wright to myslel opravdu vážně. Byl jsem z toho chvilku zmatený a říkal jsi co to je za pičovinu, ale po pár minutách to přešlo. A když se za tím zpětně ohlédnu je to pro spolupráci Wrigta a pegga celkem tipickej scénář podobně jako v Jednotce příliž rychlého nasazení a Soumraku mrtvích, člověk opravdu neví jak to skončí. Film moc nepobaví, ale ani neublíží. Ideálka při léčení kocoviny. ()

crard

Simona Pegga a věci od něj jsem měl vážně rád, ale tohle bylo šlápnutí vedle. Bylo to dost podobné Soumraku mrtvých a to mě příjde dost ubohé. Snad to příště bude lepší. Pro mě velké zklamání. ()

reccal

Dvojici Pegg - Frost miluju, Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení a Paul nemají chybu. U konce světa však na mě neudělalo stejný, vtipný, příjemný a skvělý, dojem. Jakoby kluci zůstali někde těsně před branami vítězství zaseknutí v příliš hluboké díře. Jako samostatný počin je to samozřejmě velmi dobré, ale pokud mohu srovnávat s předchozími filmy, něco tomu k té páté hvězdě chybí. Zelené Corntetto ovšem chybět nesmí:) ()

DrevokocurCZ

Nemám slov, které by vyjádřili můj obdiv k té naprosté bezstarostnosti, jíž celý film naprosto přetéká. Máme město plné mimozemšťanů? Pojďte do hospody. ()

c0udy

Co to sakra.......To jsou asi slova která to vystihují nejvíc. Jo pobavil jsem se, ale totálně jsem to nepochopil. Čekal jsem nějakou mohutnou bitvu s tou "sítí", ale ona místo toho odejde, protože jí páni urazili. Tak to jo. Asi se na to budu muset kouknout znova protože tohle nechápu, a nebo se to nemá chápat. Nevim. ()

fabregas1

U konce světa nabízí 100 minut zábavy pro milovníky britského humoru se sci-fi nádechem a pokud vás rozesměje Simon Pegg a je váš oblíbenec, tak hurá na to. ()

teseth

Nevím ale možná jsem něco z hlavní myšlenky nepochopil nebo mě neosvítilo modré světlo procházejícího mimíka, protože celé to bylo jakési nemastné, neslané. Komparz je nudný a pointa žádná. Možná to mohlo končit v odmašťovně kde by hlavní hrdina seděl na židli a slintal, protože to bych bral jako adekvátní ukončení této stupidní jízdy. Takto nee. ()

ProchY01

Půjdu proti proudu, ale mně tohle cornetto chutnalo snad nejvíc (hot fuzz v těsném závěsu). Pěkná dávka britského humoru. ()

Poblius

Dle mého soudu je film plnohodnotnou parodií na Scifi. Jediné co mohu vytknout je scéna ve které se zjišťuje že celé město Newton Haven ovládli mimozemšťané. Podle mě je třeba diváka na takový dějový zvrat připravit a nevyhrknout ho v několika sekundách. ()

Jessica_Biel

Benží z Mission imposible si s partou v dospělosti plní sen, který nezvládl v mládí... Mohlo to být o jednu hvězdu víc, kdyby se celý film jednalo o chlast a vymejvání mozků. Bohužel se náhle objeví inkoustoví roboti - ti mi dojem z celého filmu celkem zničili... ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)