chrispe

Knihy miluju! A proto jsem se docela bála, jak tohle všechno dopadne. Dobře. Ačkoli mi herec, co hraje Mikuláše moc nesedí, bohatě to kompenzují Jáchym, Albín, Celestýn, Vendelín, Viktorín a úžasný Kryšpín. Účast učitele zpěvu ze Slavíků je milý bonus. ()

Gabretta

Mikulášovými patáliemi v knižní podobě jsem absolutně nezasažena, tudíž jsem k filmu nepřistupovala s nedůvěrou a obavami, v co se knižní předloha převtělila. Možná je mi ve skrytu duše až líto, že jsem se ke knižnímu zpracování jako malá nedostala - vypadá to přesně na typ knihy, u které může dětská fantazie pracovat na maximum. U filmu jsem se výborně bavila. Výrazné typy hlavních představitelů a spousta vtipných situací nenudily ani na okamžik. A hned zítra jdeme na procházku do lesa...! ()

tranquill

Patřím k těm kteří Mikulášovy příběhy v dětství hltali, tak jsem byl zvědavý na jejich filmové zpracování. Ale musím přiznat, byl jsem zklamán. Vtip a hlášky mne celkem nechaly chladným a raději jsem vzpomínal na náš skvělý seriál Bylo nás pět. ()

MrGregor

Krásné, vtipné, dokonalé převedení Goscinnyho Malého Mikuláše... Jako malý jsem všechny knihy o malém klučinovi v červeném tričku četl a opravdu jsem si je zamiloval (často jimi listuji i dnes). Proto se dá pochopit, že jsem vůči tomuto filmu byl značně skeptický, ale hned po pár minutách jsem si uvědomil, jak neskutečně a obrovsky jsem se spletl. ... U převedení knih se radujeme, když se tu a tam objeví její důstojné filmové ztvárnění, ale to, co předvedli tvůrci Mikulášových patálií, je opravdu neskutečné. Výborně zpracované, vtipné (Moc často se mi nestává, že bych u filmů brečel smíchy, ale u tohoto jsem si skutečně pobrečel :)... Co si zaslouží ještě zmínit jsou neskutečně talentovaní a výborní mladí herci, opravdu nevím, kde je vzali, ale lépe hrající děti jsem ještě neviděl... Tento film si tedy rozhodně zaslouží Vaši pozornost a pokud mohu doporučit, pusťte si ho ve francouzštině, abyste nepřišli o úžasnou atmosféru tohoto filmu... i když francouzštině třeba nerozumíte. ()

horovska

Musím říct, že jsem se dost dobře bavila - knihu samozřejmě znám. Jenže film je film, vše se do něj nacpat nedá a tento film si dokázal stoupnout na vlastní nohy a držet pohromadě. Nicméně, nevím, jak bych se k němu stavěla, nebýt mé předchozí knižní "přípravy" ... možná by mi připadalo, že se bere až příliš vážně, v poměru k bizarnosti scén. ()

P. J. D.

Zasmál jsem se, zavzpomínal na různé pasáže ze čtení knížek, ale hlavně jsem si užil oněch devadesát a jedné minuty ztráveného času. Vím, nedrží se předlohy přesně jako klíště, ale jaký film tak dneska činí (nejspíš asi žádný). Na to, že je francouzský film musím říct, že dosahuje kvalit Hollywoodu (v tom jsou pravda frantíci dobří, byť mají oproti němu skrohnutý rozpočet). Co mi ale vadilo byly různé pasáže, které měly tendenci k Asterixovstí (neptejte se mne, co to znamená. Prostě se podívejte na jeden z nových hraných filmů o Asterixovi a pochopíte). Za mne čtyři z pěti. ()

zipoo

Nejlepší film na světě v kategorii "Příjemná hezká podívaná s přitroublým úsměvem". Jako malý jsem Patálie miloval. Pamatuju se, že učitelka už byla nesvá, když jsem ve čtenářáku místo knih, měl jen kapitoly z Mikulášových patálií. Ano, já jsem Mikuláš a budu vás bavit vy vořežpruti :) ()

feryk

Velmi příjemný film pro celou rodinu, u kterého jsem se mnohokrát zasmál, hlavně večeře mě dostala do kolen. Asi bych tu opakoval co ostatní, takže jen doplním, že kdo neviděl, ať to kouká napravit, stojí to za to. ;) ()

Katcat

Opět musím namítat to samé, co u Lennyho Snicketa. Prostě, když člověk nejdřív čte knížky a pak se vám snaží tyto knížky narvat do hodiny a půl dlouhého filmu, nikdy vás dostatečně neukojí. ()

Torgal

Perfektný rodinný film pre všetky generácie. Najviac sa mi páčila tá odzbrojujúca naivnosť s ktorou pristupovali uličníci k riešeniu svojich malých veľkých problémov. Ich kreativita nepozná hranice a hoci u väčšiny situácii sa dalo ľahko uhádnuť ako dopadnú, vôbec to nezmenšilo ich zábavnosť. Typovo výborne obsadené ako u detí, tak i dospelých, parádne vystihnutá retro atmosféra, jednoducho skvelý chlapčenský film. 8/10 ()

MilesTeg

Velice laskavé se spoustou klasických gagů, děti byly krásně typově odlišené a dospělí za nimi nezaostávali, potěšil mě návrat Valerie Lemercier. Už dlouho jsem se tak dobře a často nezasmál. ()

Tamten

Velice vydařený film, který přejímá atmosféru z knížky, a to nejen po stránce dějové, ale i výtvarné. Jen malé mínus za český dabing, který není příliš vydařený (což při potřebě dabovat převážně malé děti není až tak překvapivé). ()

Respex

Velice milé překvapení. Rodinný film, který skvěle pobaví a zahřeje. Rozhodně se nejedná o čistokrevný dětský film. Knižní předloha byla zpracovnána velice příjemnou formou. Závěrečné hodnocení 4,5* ()

MeaCulpa

Do adaptace legendární dětské knížky jsem nevkládal moc nadějí, ale chyba lávky Mikulášovy patálie jsou vynikajícím dětským filmem u kterého si své najdou i dospělí. Už dlouho jsem neviděl tak poctivý dětský film, který se nesnaží okouzlovat triky, "legračními" pády nebo šišláním (což silně kotrastovalo především ve srovnání s trailery na Chipmunky a další dva animáky, které běžely před filmem), ale staví především na kouzelném světě dua Goscinny-Sempre. Pro fanoušky předlohy povinnost a pro ty co o Mikuláši a jeho přátelích nikdy neslyšeli velmi příjemná oddechovka, která se za několik let stane vánoční klasikou. ()

m4xp4yn3

Dobré. Jednotlivé kapitoly knihy jsou sice poslepovány vcelku křečovitě, ale ve výsledku tvoří příjemně odsýpající a tak akorát dlouhý film. Zmínku si rovněž jistě zaslouží povedený casting, zejména představitelé dospělých rolí odpovídají mým původním představám z doby, kdy jsem čítával předlohu. ()

Joski

Knižnú predlohu nepoznám, ale filmovo sa jedna o klasický rodinný-detský film.... Dôvodom mojho komentára sú hlavne úvodne, veľmi vtipne a tvorivo poriešené titulky (od 7:33 minúty). Jednoducho vystrihované z papiera plošné kresby skladaním do priestoru dostávajú dejovú líniu a výtvarné kvality (za čo dávam 3 hviezdu). Samotný film ma nejak válne nezaujal. Na Gombíkovú vojnu či Sverákovu Obecnú školu to bohužial nemá. 60% ()