Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

sskrblik

Dvě trosky, co se do sebe zamilují - jeden alkoholik co se chce naprosto upít k smrti a jedna šlapka, co dává na potkání. Oba jejich osudy se náhodně střetnou ve chvíli, kdy Ben (Nicholas Cage) chce strávit noc se Serou (Elisabeth Sue), ta si myslí, že má potencionálního zákazníka. Ale Ben chce něco víc, jen potřebuje, aby o něm někdo věděl a aby si měl s kým povídat, když už jeho život nemá dále smysl. Chlastá kde může a herecky bylo ztvárnění téměř autentické s takovou zkrachovalou existencí jakou může být kdokoliv z nás kdo alkoholu propadne a bez pevné vůle. Ano, je to droga a Cage se tu neustále vylejvá. Přišlo mi trochu paradoxní, že ve chvíli když svého "miláčka" najde s jinou ženskou ho pošle do háje, přitom sama přijde z noční šichty. Film mnohdy zaútočil na citilivou duši diváka a na soucit, jež musíte mít jinak se vám film prostě libit nebude - resp. vás věčné ožírání se Cage a trajdání šlápoty něják nenadchne. Celkově je to zdařilý snímek a jedna z Cageových nejlepších rolí, ale přece jenom bych si vsadil na Obchodníka se smrtí, kde exceloval. ()

hroubek

Na podobné téma bylo natočeno spoustu filmu ale většinou hlavní hrdina dostal v půlce filmu záchrané lano a tak nějak to zvládl do konce filmu.Tady ne.Nicolas Cage v jedné ze svých nejlepších rolí se rozhodl, že se upije k smrti a činí tak celý film což z něho dělá chvílemi nehezkou podívanou.Jediná osoba, která se mu snaží pomoc a pochopit je vynikající Elisabeth Shue v podání prostitutky Sery.Nechezký pohled na člověka co ztratil chut žít. ()

NoFiction

Vrcholné herecké dílo ze strany N. Cage, to co tady předvádí je absolutně zoufale nemožné. Zahrál to na jedničku s hvězdičkou - zasloužený oscárek. Nechceš se místo toho orálního sexu se mnou raději napít ??? Nevím proč, tady spousty lidí hodnotí , jak se ten chlap upije k smrti !!!!!!! Tohle je film, a hlavně životní realita. ()

jitrnic

Tak to je vedle. Hlavním problémem je, že Ben je člověk, který se všude chová jako idiot, nezaznamenal jsem okamžik, kdy by u něj třeba problesklo něco dobrého, co v něm bylo, než začal pít. Předsevzetí typu "Přijel jsem se upít do Las Vegas, mám na to asi čtyři týdny" si nikdo nedává a pokud ano, každá ženská (i prostitutka) mu řekne, že je to blbost a ne, že si řekne, jak je to zajímavý chlapík (a zamiluje se do něj). Ten vztah je vůbec hodně nepravděpodobný - prostitutka si narazí opilého šamstra, ten zakňučí, že si chce radši povídat a ona je z toho celá naměkko. Nastěhuje si ho do kvartýru, miluje ho oddanou láskou a ani jednou se nepozastaví nad tím, že se jí válí věčně ožralý před dveřmi, prohlašuje, že je opilec a nic moc jiného z něj nevypadne. Nicolas Cage je také podivný ochlasta - třebaže je alkoholikem v posledním stádiu, chodí učesaný, oholený a čistý, usíná na různých místech, ale ani jednou se nediví, kde to je a jak se tam ocitl, ani jednou nepropadne zoufalství z toho, že se vydal někam, odkud neví, jak by se dostal, nikdo mu nikdy neřekne, že smrdí, přestože při jeho stylu života by musel páchnout příšerně. A ani ti nejdrsnější alkáči si nedají osm velkých loků tvrdé kořalky, aby se u toho alespoň malinko nezašklebili. Kdyby tam tyhle nedomyšlenosti byly dvě tři, v klidu bych to přešel, ale tady jsem na ně narážel každou chvíli. Herecký výkon Nicolase Cage odpovídá plochosti postavy, jakou mu scénárista napsal, přesto to patří k tomu nejlepšímu, co ze sebe Cage vypotil. A Elisabeth Shue je skvělá a hlavně díky ní stojí za to se na film podívat. Shrnuto - věřím, že pro někoho, kdo někdy někde slyšel, že mezi námi žijí i lidé, kteří mají problémy s alkoholem, to může být výborný film, ne pro ty, co v tom žili nebo žijí. ()

Kosmik 1

Neznám dokonalejšího filmového ožralu, tenhle chlap je vážně talent, věřil jsem mu úplně všechno. :-) Jedna z životních rolí Nicolase Cage. Vážně smekám, právem je v mých top deseti. ()

Koryntos

Leaving Las Vegas patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Film s hodně silným námětem, který mě opravdu dostal, navíc s výborným hudebním podkladem. Líbí se mi jak Sera vypráví zážitky s klienty, jakoby nezúčastněně svému psychologovi a také to, že když jí Ben řekne, že chce umřít, že nemá potřebu mu cokoliv rozmlouvat, jen s ním chce zůstat, za jakýchkoliv podmínek. Jeden z mála filmů kde Cage nehraje klaďase a sympaťáky, ale přesto zde působí sympaticky. ()

jujec

Nechápu, že film má tak vysoké hodnocení. Zřejmě kvůli bravurním hereckým výkonům. Ale zbytek - notorik se rozhodne, že se upije k smrti, vše prodá a odjede do Las Vegas. Tam se potká se šlapkou, dají se dohromady s tím, že jeden druhého nebude měnit. A jak to dopadne? Vyjma náznaku, kdy ho ona nutí jít k doktorovi, je konec naprosto očekávatelný. On se časem uchlastá a ji, jak už to chodí, "zákazníci" zmlátí. Proč se má na to člověk dívat? ()

Autogram

Toto je najviac alkoholom nasýtený film vôbec. A zároveň Cageova životná rola, kým sa nezačal tváriť ako akčný hrdina, čo mu nejde. Alkoholik mu ide skvele, je s ním zábava, vo svetlejších chvíľach je aj príjemný a pozorný. Las Vegas sa zdá byť ideálnym miestom pre jeho zámer. A keď sa zídu dvaja ľudia, čo to nemajú v hlave celkom v poriadku, určite z toho nebude normálny príbeh. Aj pri dostatku alkoholu a sexu to príbeh nie je príjemný, ale film je to pôsobivý. –––– Nikdy, nikdy po mně nemůžeš chtít, abych přestal! ()

Mr.KarlAdler

Takřka bez příkras - aspoň co se týče zachycení rozpadu nešťastného sebedestruktora. Bohužel s jedním či dvěma romantickými klišé, což by jindy vůbec nevadilo, ale tady to trochu bralo vítr z plachet odvážnému stylu vyprávění. Kdo nepoznal byť jen trochu z toho, co je v Benovi, asi neporozumí, film dělá únosné minimum pro to, aby si jeho postava získala nějaké sympatie. Proti tomu je v kontrastu, jak se s odzbrojujícím porozuměním vypořádává se statusem šlapky, což na mě udělalo větší dojem něž cokoliv jiného. Zároveň jde asi o nejlíp zachycenou atmosféru Las Vegas, co jsem zatím viděl - neúnavný koloběh tržeb, kde na ulici snad každý třímá zvací letáček, protože ho buď dostal, nebo je rozdává. Za zmínku stojí několik hodně silných scén, které se i díky kameře vryjí do paměti - jako třeba blackout v kasínu nebo polévání prsou u bazénu. Trochu mě zklamala práce s muzikou, protože jde o skoro nepřetržitý sled skladeb, sice možná pro Vegas typických, ale ve výsledku si spíš málokdy hraje s proměnlivou atmosférou na plátně, takže časem děsně zevšední. ()

Narcis

Dost dobrej film s Nicolasem. Zajímalo by mě jak probíhalo natáčení scény v bazénu (jak při tom ještě pil to pivo) a Elizabeth kolem něj plavala. To muselo dát pěkně zabrat. Nicolas zachrál alkoholika efektně - vždyť kvůli tomu i přibral pár kil, ale jemu nedělá problémy se přizpůsobit roli. Vždyť v Con Airu byl už zase ve špičkové kondici. ()

weselow

To jsem nevěděl, že Cage se dokáže tvářit i jinak než kamenně s psíma očima. Dramaticky zajímavé, hodně na mě zapůsobila scéna se zvracením, která mi připoměla moje vlastní zkušenosti a dál bych ocenil celkem pěknou hudbu. A mimochodem není to nic nestravitelného, naopak. ()

Mackin

Psychologicky náročný, intimní příběh vztahu prostitutky s alkoholikem, beznadějně se propadajícím až na samé dno. Za oceněným Nicholasem Cagem rozhodně nezaostává ani Elisabeth Shue jako Sera. ()

sellsakul

Keď som prvýkrát o tomto filme počul, tak som rýchlo utekal na warez fóra, aby som si ho mohol stiahnuť, pretože tiež nepohrdnem panáčikom dobrého destilátu:) No čo sa týka filmu, tak bol to pomerne silný zážitok s vynikajúcim alkáčom Nicolasom a štetkou Elisabeth, bolo zaujímavé sledovať príbeh dvoch stroskotaných ľudí, pretože v našej partií sú tiež takí ľudia, ktorí sa správajú podobne ako Nicolas vo filme, ba dokonca sú aj tu na csfd, sú to alkáči: rubik1 a alkáč 22matelko. To ako Nico exol tú ploskačku v bare, tak to bola paráda. Som sa zalizoval až po uši, mńam. No dosť bolo písania, lebo sa začínam triasť. 4a1/2* ()

rubik1

Najlepší herecký výkon Nicolasa Cagea aký som kedy videl. Nebyť jeho tento film by bol iba veľmi slabý odvar "filmu o drogách". Film mal ale aj iné prednosti a to pútavý a silný príbeh ktorý donúti človeka sa zamyslieť. 4* ()

BuryGol

Chlast, sex a bolest. Hodně chlastu. A ještě víc chlastu. Cage podá životní hereckej výkon jako ztroskotanej alkoholik. Do toho se přimotá štětka co mu chce pomoct. A já jí fandil. Ale na druhou stranu jsem čekal o něco víc. Tomu příběhu jsem prostě nevěřil. ()

venca163

Nicholas Kim Coppola potvrdil reputaci přehrávajícího prominentního herce se slavnym jménem (i když uznávam, že tady nebyl tolik uječenej =). Jeho alkoholik v Leaving Las Vegas je jedna z nejstupidnějších postav, kterou jsem za poslední dobu viděl a N. Cagovo herectví jí moc nepřidalo. Tohle teda neni jeho vina, ale mě to hrozně rozčilovalo: viděli tvůrci vůbec někdy alkoholika? Nebo to jsou jejich romantický představy, že do sebe naklopí na ex 1,5 litrovku vodky, sejde z pokoje do baru a tam do sebe láme další drinky, vylemtá placatici, řídí, vrátí se na pokoj a vypije (teď třeba) na ex zase nějakou lahev bourbonu. To neni jen o tom, že "ztracená existence je někde jinde a sebedestruktivně hrozně chlastá", lidský tělo má taky svoje limity. A ta kurvička (druhá hlavní postava) je stejně stupidní, určitě by v ní zahořel strašně silný mateřský instinkt k někomu, kdo jí akorát každej den zeblije pohovku. Se svym vzhledem by prostě klofla nějakýho bohatýho týpka v kasínu (třeba nějakýho číňana) a mohla by říct svýmu řemeslu adios. Ten film se prostě sám v sobě hrozně utápí (stejně jako jeho charaktery) a neni vůbec uvěřitelnej (stejně jako jeho charaktery). Nebýt tam různý sexuální scény, dal bych sotva 2 hvězdy. (60%) ()

Hruzi

Nikdy nezapomenu na ten pocit, který jsem měl po konci filmu. Jako zkrachovalý gambler, který prochází kasínem, všude slyší zvuky Jackpotů, ale vůbec ho to nemrzí. Vidí na stole padnout šestky, ale nezávidí. V nitru stejně ví, že kasíno vždycky vyhraje. Neb začni žít a stejně dostaneš na držku. Jedinou možností je užívat si hru, ale nečekat výhru. Jiskřičku naděje třeba vykřeše prostitutka, která už tolikrát v životě prohrála, ale stále nevzdává šanci na to jedno vítězství... Pokud od života chcete moc, prohrajete, a vše ztratíte. Pokud od života chcete moc málo...nedostanete vůbec nic. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007