Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

slovan1

Na popud jsem zhlédnul tuto zvrácenost. Musím uznat, že jakkoliv právě zvrácený tenhle film je, tak mě dokázal bez problému upoutat až do konce. No a pokračování si ujít nenechám. ()

MsUtahraptor

U hodnocení tohohle mám strašné dilema spočívající v poměřování hereckých výkonů a nápadu samotného vs. možná až neúměrné nechutnosti- vzhledem k tomu, že veškerý hnus děje spočívá v "pouhém" sešití tří lidí dohromady. Nakonec se přikloním k celým dvěma hvězdičkám a pokusím se rychle zapomenout, že jsem něco takového vůbec někdy viděla. ()

herr_carter

Zmůžu se jenom na prosté "Ty voléééééééééééééé", což je zasloužená reakce na Dietera Lasera v hlavní roli a hlavně na téma, do kterého se tu tvůrci bez jakýchkoliv skrupulí pustili, fujtajxl to byl mazec....................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Arkanoid

Videl som 88 minútovú verziu. Pekná príroda vedľa diaľnice a pošuk na vedľajšej ceste vzlykajúci nad fotkou psa lížuceho inému riť psovi. Podľa známej značky kamiónov Iveco vieme, že sme v Európe. Perverzák je veľmi neslušný, keď kamionistu vyruší pri nedokončenej veľkej potrebe. O tom, že postavy asi budú na hovno, svedčia ďalšie minúty s dvoma vypatlanými pipkami, s ktorými by ste sa nikdy nechceli rozprávať, ale ktoré poslúžia zvrátenému vedcovi na svoj účel. S charaktermi sa možno niektoré ženy stotožnili, no sú napísané presne tak, aby vám nebolo ľúto to, čo sa s nimi stane. Kamera je výborná v plíživých scénach, keď sú stojace autá snímané cez stromy a čakáte, že z kríkov vybehne niekto s veľmi zlými úmyslami, ale tej z Friday the 13th sa nevyrovná, na to sa snaží byť príliš profesionálna a k jej záberom nie je pridané ťažké dýchanie. Takisto sú výborné všetky zábery, kde niečo zavadzia hlavnému fokusu v obraze. Hlavný hrdina, zvrátený vedec, je zahraný výborne.  Ploché postavy a predvídateľný dej samozrejme kazia zážitok, rovnako aj nelogickosti, ako napríklad precízny doktor, ktorý si starostlivo plánuje, zabúda dávať pozor na to, či sú jeho pacienti pripútaní.  Je tiež zaujímavé znažiť sa rozbiť okno s hlavňou pušky, keď je na to lepšia pažba. Pokus o útek je zbytočnou výplňou, keďže akčné scény tu nie sú prepracované a veľmi napínavé. Dej filmu navyše ponúka postavy bez pudu sebazáchovy, lebo ak už som raz zranený, tak treba utekať, a nie sa pokúšať odniesť rovnako krvácajúcu kamošku, ktorej váha je nad moje silové maximum.  Samotná operácia je ukázaná veľmi málo. Z jej výsledku nevidíme všetky nechutnosti, ktoré sú s tým spojené. Stonožka má ako prvý článok Japonca a druhé 2 sú Američanky a keďže ani jeden z nich sa neučil cudzie jazyky, nevedia sa dohovoriť. Aj napriek tomu vyznieva ich komunikácia a nápady hlúpo. Z biologického hľadiska je nelogické takto pospájať ľudí, keďže všetky články okrem prvého sa udusia. Zmiznutia ľudí vyšetrujú dvaja detektívi, ktorí sa správajú mimoriadne hlúpo. V jednej mysli perfekcionistický nápad, ktorý je nedotiahnutý snáď po všetkých stránkach. ()

Tjaden

Jeden z nejzvrácenějších filmů, jaké jsem kdy viděl. Po celou dobu sledování jsem měl velmi zvláštní pocit, takže už jen za tu atmosféru 1*. Druhou si zaslouží představitel šíleného doktora Dieter Laser, jeho vizáž je neuvěřitelná a ještě dlouho mě bude děsit. Jeho 3 oběti se ocitly v opravdu nezáviděníhodné situaci, zvlášť pak prostřední článek jeho lidské stonožky (nebo spíše šestinožky?). ()

Michelle41

"Feed her!" - Když jsem si představila (nejen) to trávení, tak mi bylo blivno... Teď se budu bát, když někam večer půjdu, že ze mě někdo udělá stonožku :D ()

BlackTom

Ejha... Po Srpskom filme som predpokladal, že ma už nič neprekvapí, či nezhnusí, no mýlil som sa. Human Centipede síce šetrí krvou a dej je príliš jednoduchý, no v úchylnosti, resp. nechutnosti mu dáva nekompromisné K.O. Bol by som pako, keby som nesklonil hlavu a nedal plný počet, pretože navzdory tomu, ako často som si prial "nech-už-to-kurva-skončí", na mňa tento film zapôsobil a zdvihol mi popri adrenalíne aj žlč. Mengeleho prevtelenie v podobe šialeného vedca je už len čerešničkou na torte. Nikdy viac, nikdy, nikdy, nikdy... ()

Arbogast

Dieter Laser mi v tomto filme svojim výzorom veľmi pripomína jedného slovenského masového vraha, ktorý začiatkom 90-tych rokoch zabil deväť ľudí. Je zaujímavé, že niektoré vraždy spáchal aj v Holandsku. Žeby si Lasera vybrali tvorcovia podľa tejto predlohy? :) ()

Lukoboss

Je to hnusný, zvrácený a ještě ke všemu o ničem. Najdou se tam tradiční klišé - dvě mladý slečny píchnou kolo uprostřed noci v lese (mobil nemá signál), samozřejmě nesmí přijít nic jinýho než liják. Jdou pro pomoc a najdou opuštěnej dům, kde žije zvrhlík. Bla bla bla... jednu hvězdu dávám pouze za prsatou slečnu uprostřed "stonožky", která si hraní asi moc neužívala - celou dobu je nahá, hlavu má v zadku nějakýho číňana a k ní je připojená další ženská. Jo cesta ke slávě bývá někdy složitá! ()

NICOX

Magóóóór!! Dieter Laser je skutečně úchylák par excellence! Brrr.... ještě teď mě mrazí. Podle názvu mi bylo víceméně jasné, o co půjde... jen mi tak trochu nedošlo, že to "propojení" bude až takhle bizarní. Když Dr. Heiter vysvětloval jak bude probíhat operace, tak se mi při tom dost křivila tvář a měla jsem opravdu chuť to utnout. Jenže pak sem si řekla, že nejsem žádná sra*ka (a filmy prostě nevypínám!) a nezbývalo mi, než se modlit, aby operace byla co nejméně detailní. No dala jsem to a už asi nikdy víc... a jestli někdy spatřím druhé pokračování si taky nejsem uplně jistá. 40 % ()

Testament

Zvrácenost a hnus. Vyloženě odpudivý film. Nejdřív jsem chtěl napálit "odpad" a čau, ale film má chvílemi tak napnutou a strhující atmosféru, že jsem ani nedutal... Doktor spojí tři lidi za sebe tak, že je propojí přes anální otvor a pusu další oběti...Jen by mě zajímalo, jak druhý a třetí článek pili...Nedořešeno, stejně jako chybu vidím obsazení 2 hlavních policistů-typická neherecká dřeva. Hlavní padouch-doktor, no nechtěl bych ho potkávat ve tmě, když má takový ksicht :-D. Celkově (ne)spokojenost, ale podruhé to fakt vidět nemusím. ()

bruceman7

Nebýt několika laciných triků a řekněme pár nelogičností v chování fízlů, bylo by to za pět. Minimalistickej humus nejtvrdšího zrna. 8/10 ()

Rudinsky

Explicitná deviácia zabalená do relatívne umierneného hávu. Je až prekvapivé, kam sa filmový priemysel oproti niekďajším Deodatovým alebo Zénovým "kontroverznostiam" posunul. Našťastie to nekvalitná produkcia a celková primitívnosť držia v relatívne neškodnej polohe, pretože keby to zobral do paprčí trebárs Fincher, tak neviem neviem... V rámci hororovej produkcie ale veľký úlet a virálna bomba - nečudujem sa diváckemu záujmu. Film, ktorý je ťažko ohodnotiť a ešte ťažšie vidieť. ()

Jane18CZ

Horší jak déčkový film, bez naprosté logiky. Tolik nesmyslných jednání, až jsem nad tím musela kroutit hlavou. Závěr ani nekomentuju. Viděla jsem nechutnější filmy, tohle byl slabý odvar. Nevím jak vám, ale mě tam rozhodně chybělo zvracení - první věc, která by se stala, kdyby se dotyčný probudil přišitý pusou k něčí řiti. Neočekávala jsem od filmu mnoho, ale i tak přišlo lehké zklamání. ()

DonQ odpad!

Není pochyb. Naše civilizace a kultura je v hlubokém úpadku. Tato debilita je tomu důkazem. Tohle se může líbit skutečně jen duševně chorým nebo primitivům. Jediné co lze hodnotit kladně je výkon herce, který ztvárnil doktora, ale na druhou stranu slizkej úchylák se asi nehraje nikterak obtížně, takže to nehodlám přeceňovat. Cenzura je špatná, ale některý filmy by se měly nejen zakazovat promítat, ale hlavně vůbec točit. Komu touhle rektální "zábavou" poslouží...? Nejsem tedy rozhodně žádnej cíťa, ale tenhle a jemu podobné snímky jsou urážkou kinematografie. Dobře to shrnul verbal. ()

MareT.

Zvrácenější film jsem dlouho neviděl. Ten doktor je děsivý sám o sobě a jeho nápad jakbysmet a v praxi to je ještě horší než si člověk dokáže představit. Místama jsem odvracel zrak a nadával na pana scénaristu a režiséra v jedné osobě, jak tohle může zdravou mysl napadnout a ještě to dát do filmu. Ale pokud holdujete filmům jako je 120 dní Sodomy a podobných hnusáren, tak vřele doporučuju. ()

Hanys_

Těžko hodnotit takovouhle nechutnost.. Ale boužel bez toho šíleného nápadu (a také představitele dr Heitera), by tenhle film nefungoval vůbec, protože tyhle 2 věci jsou jediné, které tady stojí za řeč. Opravdu nechci vidět, co bude Tom Six spojovat v dalších dílech...3.5/10 ()

cab odpad!

Neskutecne nechutna podivana pro nemocne, protoze kdo ji dokouka mel by se jit lecit. Tech par procent je za dobre vybraneho masochistu. 5% ()

Castorr

Hodně mě zajimá, jak někdo může dostat tak zvrácený nápad a tohle natočit. Film není natočený tak dobře, jak jsem si po přečtení o čem to je myslel a kdyby tam nebyli tak nechutné scény, asi by film tolik lidí nevidělo. Snímek stojí hlavně na nápadu doktora, který chce vytvořit lidskou stonožku, což každého zvědavce či maniaka na horory přesvědčí se na to podívat, včetně mě :-) Co považuju také za pozitivní je hlavní představitel, typický zvrácený němec s nechutným vzhledem. Kdo má rád nechťárny, tak do toho... ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013