Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

Ravi

Laser je vším, co tento snímek může nabídnout. Jinak nic. S lehkou ironií však dodávám, že pokud nevíte, co se započatým večerem na chatě plné piva, jídla a pánského osazenstva, budete se u tohoto snímku královsky bavit. 20% = 1/5 ()

Jaro.Krafcik

Nemecký šialený chirurg ktorý nemá rád ľudské bytosti a má dosť zvrátenú myšlienku. Vytvoriť ľudskú stonožku z troch ľudí. Priemerne herecké výkony , najviac mi vadila asi scéna ako vypadlo svetlo a všade bola tma a von pršalo, náhle keď jedna z postáv išla oslobodiť kamarátku a vyšli von bol už biely deň a doktora ktorý šiel zapnúť svetlo stále nikde. Napokon sa mu podarilo spraviť svoje nechutné dielo. Myslel som že film bude nechutnejší. Tak je to len priemerný, miestami napínavý horror. 3* ()

manonfire

Pan režisér Six natočil osudové drama o stárnoucím lékaři, který třem náhodným lidem sešil navzájem řitní otvory k ústům, a tím jednoznačně prokázal životaschopnost tzv. lidské stonožky. Stačí to k popisu díla? Hvězdy jsou hlavně za scénu, kdy pan Mudr. rozsvítil před spoutanými nedobrovolníky poprvé svůj diaprojektiv a s významnou tváři čerstvého vynálezce penicilinu jim vysvětlil princip a průběh operace století.20% ()

prasacimor

The sickiest movie ever? To ťažko. No medzi najhlúpejšími by určite figuroval vysoko a pri dodatku, že je to 100% medically accurate som sa len musel smiať. Je pravda, že sick je dostatočne, ale režisér sa až moc snaží aby pôsobil ako najzvrátenejší filmový tvorca tohto milénia, o čom ma utvrdil aj "teaser" na Centipede II, na ktorú sa ale zo zvedavosti asi pozriem. ()

U.Tarare

Debilní postavy, debilní dialogy, zato parádní úchyl vytvářející řetězec lidí, co si navzájem prdí pod nos. Škoda, že film působí převážně komicky a zpracování filmu nemá valnou kvalitu. ()

Lottr

Výborný nápad, ale zpracování mohlo být trošku vychytanější. S tímhle by se dalo dělat mnohem víc, než co bylo k vidění, ale i tak jsem si to užil. Jednání postav je chvílemi hrozně nelogické. Třeba ten asiat co napřed nedorazí doktora a pak to vyřeší po svém... To mě opravdu štvalo. Ale i tak je to krásně zvrácené a můj příští domácí mazlíček bude určitě trojpes :) ()

Almásy

jedna * za nápad. ostatné bolo skutočne hrôzostrašne smiešne herectvo á la nemecké porno. ale ako úlet na večer pri tráve to stojí za to. ()

zsn

Tohle bylo tak zvrácené, až to bylo vzrušující. Pro mne jeden z "nejchutnějších" filmů svého žánru. Žádné podřezávání, trhání končetin zaživa nebo oživlé mrtvoly ve filmech. Dokonce už ani znásilnění není dostatečně zvrácené pro oči dnešního diváka, až napojení trávící soustavy je teprve ta pravá delikatesa. "Doktor" byl od pohledu německou autoritou a "doktorem smrti", tento herec by zasloužil "Ocarovou stonožku". Bavila jsem se. PS: Doufám, že jsem psychicky v pořádku :))) Nicméně v poměru se zvrácenější Dvojkou musím dát jen čtyři hvězdičky. ()

Alisa

Originální nápad, napětí, dosti šílený chirurg..a máme zaděláno na pořádné psycho. Jsem ráda, že zde nebyla tuna krve a extrémní násilí. To mi totiž přesně vadilo na pokračování. ()

Jello Biafra

Pôvodné hodnotenie bolo Odpad! No ale po druhom pozretí musím uznať, že tejto ultimátnej nechutnosti sa nedá uprieť notná dávka napätia a pôsobivosti. Hlavne záver plný beznádeje mi ostal ležať v hlave dosť dlhú dobu. Tretí raz to už ale fakt vidieť nechcem. ()

Cejny

Nejůchylnější úchylnost a zvrácenost, kterou jsem snad kdy viděl. Opravdu to bylo snad to nejhnusnější, co si dokážu představit. Spojit a sešít tři lidi dohromady a udělat z nich "lidskou stonožku", tak to už chce mít opravdu hodně zvrácené představy. Je fakt, že Dieter Laser hraje svou postavu až geniálně brutálním způsobem a z jeho výrazů v obličeji občas běhá mráz po zádech. Až mi připadalo, že toho psychopata snad ani nehraje, ale že ve skutečnosti takový doopravdy je. Brutálnost na entou, fuj. ()

The Viper

Film sám o sobě nic moc. Ale když se na to podíváte z jiné stránky, je to vlastně sranda. No řekněte si, napadlo by vás přišít někomu ústa ke konečníku ? Kor scéna kdy přední kadí do pusy druhé osobě. ()

Forsberg11

Ľudská stonožka. Áno je to veľmi zaujímavú a originálny nápad, takisto je to aj veľmi zvrhlý a krutý nápad, ktorý by som na vlastnej koži teda odskúšať naozaj nechcel. Bohužiaľ ale spolu s predstaviteľom psychopatického doktora je to jediné, čo je na tomto filme dobré. Inak je to dosť zbytočne naťahovaná zlátanina, plná nelogickostí s nepeknou kamerou, chabým príbehom a množstvom nudných a otravných scén. Na jedno pozretie to sa to dá, ale osobne som čakal oveľa viac... ()

sedm.1

Tak tahle našláplá pecka mě naprosto semlela na maděru. A přitom to je tak jednoduché. Zatímco jiní autoři takovýchto okrajových snímků totiž k šokování, upozornění a nalákání diváků na svá dílka využívají hektolitrů krve, kýble vnitřností, destrukcí lidských těl, neskutečného násilí, zvracení, řezání, kuchání a dalších nevybíravých a megabrutálních výjevů, Tom Six totální exploze dosáhl úplně jinými prostředky. On totiž naplno dokázal využít skutečně originálního a nekompromisního námětu a scénáře a vydařil se mu dokonalý casting. A k dosažení maximálního extrému nepotřeboval žádné již zmiňované explicitní výjevy či scény s tunami nechutností. Jen samotná myšlenka Lidské stonožky je totiž zcela devastující a její zpracování zavání čistou genialitu, a to i přes její neoddiskutovatelnou zvrhlost, vrácenost a já nevím co ještě. Lidská stonožka tak spíš než hororem je thrillerem s mnoha dramatickými momenty, kde funguje naprosto vše. Neuvěřitelné napětí, dokonalá atmosféra, vlastně i spousta fungujících emocí, pocit totální beznaděje a lidské nelidskosti tu doslova tryská na všechny strany a ten úplný konec? Nevídaná pecka a jen vykulený oči. A samozřejmě obsazení, to je mazec. Pokud má totiž autor k dispozici takového záporáka, má vlastně už na 75% vyhráno. Ovšem i obě herečky jsou krásné a sympatické a i japončík je fajn, takže celkově obsazení je jedno obrovské wow a celkově filmu přispělo gigantickou porcí kvality! Lidskou stonožku zkrátka bude devětadevadesát lidí ze sta už předem díky hodně nevšednímu námětu a zápletce odsuzovat, ale jsem přesvědčen, že každý, kdo do tohoto filmu nakonec půjde, bude odměněn. Jistě že nepříjemně, jistě že znechuceně, ale chladným nezůstane určitě nikdo. Já přes jeho zvrhlost byl doslova z Lidské stonožky nadšen, neskutečný lahůdkový extrém a nářez! ()

Reanimated

Možná jsem žabař, ale dávám za tři. Jednu za dokonalého Dietera Lasera, druhou za trojpsa a třetí za nápad. Je možné, že Tom Six v tom zahrabal i nějaký ten přesah. Jediné, co mě napadlo byla jistá paralela s doktory smrti z druhé světové. Ti si také naprosto nevážili života druhých a adorovali svůj ujetý výtvor. Když pak přišlo na lámání chleba, nedokázali na rozdíl od svých obětí přijmout svůj trest a zemřít. Byli to prostě moc velcí narcisové. Stejné je to i zde. Japonec se podřízne, ale doktor se snaží přežít za každou cenu. Zajímavé je, že když jsem teď hledal rozhovor s rejžou (abych zjistil, jak moc se vzdaluje od "normálu"), tak jsem tam zmínku o plánované analogii s WW2 našel... ()

Bratricek odpad!

?...řeknu jen....kluk v nejlepších letech nedokáže chytnout důchodce za ruku, stáhnout ho a zabít......toto je výtvor idiota ()

civrss

Jak píšu na svém profilu, člověk nemůže jen stále koukat na americké velkofilmy a kvalitu, ale občas musí pustit i nějakou úchylnou prasečinu nebo totální béčko, aby neměl všude 4 nebo 5 hvězd. K tomu mi včera posloužila Sixova lidská stonožka. Jako dokoukal jsem, oceňuji zajímavý námět a cynické poznámky. Jinak ale neskutečné zklamání, protože mi bohužel nebylo ani na blití a ani jsem se nebál, což u filmu jako je tohle docela očekávám. Kdyby to radši Six jen vymyslel a nechal natočit někoho schopnějšího (moc vyčítat se mu to ale nedá), byla by to pecka a klasika moderních prasáckej hororů. Takhle je to jen natahovaná, blbě natočená krávovina s nevyužitým potenciálem. A vrcholem je ta otřesná "hudba" nebo spíš zvuky kapající vody nebo co. Měl sem halušky, nebo jste to slyšeli taky? ()

netahlo

Filmarsky to neni nic moc, ale napad opravdu mimoradne dementni :-) Pri nataceni musela byt dost legrace. I kdyz devcata se asi moc nebavily :-)) Akorat jsem nechapal toho Japonce, kterej tam neustale neco blekotal japonsky a za cely film nerekl jedine slovo anglicky. ()

pavcas

Fuj přežila jsem, děkuji své zvědavosti, že mně do tohoto filmu uvrtala a nejsem si jistá, jestli jsem úplně v pořádku, že jsem to dokoukala do konce.... ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013