Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

XdanteX

Odpadem je obsah...ne jeho zpracování.. Na čtyři hvězdy má jen "prostřední článek"...Začíná to jako typická rádoby psychohororová sračka kterých je v současnosti nespočet....každopádně to kam se Tom 6 dostane potom...tó jsem teda opravdu ještě neviděl...a nejsem si teda ani jistý po jeho prohlášeních o dalších dílech že se chci o jeho duševní rozpoložení a obsahu jeho myšlenek dál zajímat (rozhodně ne dřív než dostuduji alespoň magistra z psychologie) :-| Já vydržím hodně...ale ()

jhlahulek

Nejnechutnější film všech dob?...jasný vítěz...3 hvězdičky už jen za odvahu zpracovat film na takové myšlence...popravdě s tím režisérem bych v jedné místnosti nezůstal...film začíná jako běžný horor plný klišé, ale po několika minutách se změní v psychopatické představení šíleného doktora, který si vytvoří a cvičí svou lidskou stonožku...scéna kde se krmí zadní části stonožky výkaly člověka vpředu mi vyrazila dech....k pokračování se raději vyjadřovat nebudu... ()

Krabak odpad!

Toto byl opravdu impozantní sranec. Co se týče nápadu, tak ten by byl opravdu dokonalý na horor. Co se týče zpracování, tak to stálo za to, co žral 2hý až xtý článek ve stonožce. Jediný dobrý herecký výkon byl v podání SS doktora, i když po chvilce úvah bych řekl, že to ani hrát nemusel.--->0% ()

EKLEKTIK

S uvedením komentáře k této proktologicko-stomatologické trilogii, jsem čekal na dobu, kdy bude kompletní a ta doba nastala, až nyní. Co tedy napsat? První díl, vzešlý z naprosto nemyslitelného nápadu, svědčí o tom, že filmová technika je v současnosti, čím dál tím dostupnější a že film, dnes může natočit prakticky kdokoliv. Nedokážu si představit, že by někoho s tímto nápadem nevyhodili, například z FAMU. Děj filmu pojednává o zvrácených operacích, jež naprosto odporují Hippokratově přísaze, prováděných v takřka sterilním prostředí luxusní vily, podle přesných chirurgických postupů, nerezovými skalpely, v celkové narkóze a s použitím anestetik, antibiotik a analgetik, které provádí šílený "doktor", jehož absurdní monology a chování, vyvolávají úsměv i smích. Pocit strachu, pak vyvolává bezmocnost a nezvratnost stavu operovaných "pacientů", kteří jsou odsouzeni k trvalému spojení a vykonávání rozkazů šíleného "doktora", až do jejich smrti. Co tedy může být ještě horší? (pokračování viz "Lidská stonožka 2") ()

HonzysKISS

Určitě se všichni shodneme na tom, že nápad je supr, ale provedení mi přišlo takové suché. Dieter Laser svojí roli doktora zahrál dobře. Byl klidný, nelítostný a hezky odporný. Ten jediný tomu dával nějakou atmosféru, jinak ostatní herci a jejich postavy mi přišli na houby. A když už je režisér připravený natočit takový film, mohl toho odhalit klidně víc. Po pravdě vůbec nevím, jak mám film ohodnotit. Dal bych spíš tři hvězdičky za nápad a pana Lasera, ale za odvahu natočení snímku musím dát čtvrtou. Přece jenom, je to krásně zvrácená podívaná, na kterou nezapomenete. ()

Pat.Ko

Chcem podotknúť, že extrémy vo filmoch mi nejako moc nevadia, ale táto celá séria Human Centipide je ohavná somarina, ani jedno z nich som nepozrel celé a pretáčal na koniec. V tomto (Human Centipide 1) sa ešte prvých 15 minút podarilo, ale zvyšok filmu bolo pre mňa utrpením, a to utrpenie nemyslím v tom zmysle slova, že strach, napätie alebo znepokojenie (v tom dobrom slova zmysle), ale to utrpenie bolo pre mňa, že sa pozerám na totálnu kravinu. Toto sa určite zaradí medzi moje najhoršie filmy, aké som kedy videl. ()

Disease

Špatně zahraná blbost. Ale vzhledem k tomu, že záporák udržel moji pozornost bez problémů až do konce, nemůžu dát 1* nebo odpad. ()

Zero_Signal

Nudná, preťahaná hlúposť s maximálne nevyuzitým, originálne nechutným námetom. Snáď bude dvojka stáť za viac ako tato tragédia. Hviezdička patrí pánovi doktorovi. ()

TERRORDROME

Tal som sa na tú ľudskú stonožku konečne pozrel a bol to riadny kus morbídneho hororu. Ústredný nápad o zošívaní ľudí zadkom k hube je naozaj originálny a riadne nechutný, na niečo také sa čakalo od čias ranej tvorby Davida Cronenberga. Tento motív je potom namontovaný na klasickú schému o stratených teenageroch a maniakovi so zvrhlými chúťkami. Dieter Laser ako šialený chirurg je naprosto úžasný magor ( pripomínal mi Christophera Walkena ) z ktorého by mal Hitler radosť až by skákal dva metre do výšky. Keď ten japonec ( prvý článok ) serie do úst tomu dievčaťu ( druhý článok ), psychopatický doktor v extatickom nadšení z podareného experimentu vykrikuje - "ZHLTNI TO, ZHLTNI TO"! Tento film dokáže zdvihnúť žalúdok už len svojim námetom a miestami to podporí aj nejakým tým názorným a hlavne účinným gore efektom. Čo sa týka nedostatkov, že sa postavy chovajú ako dementi je v tomto žánri prakticky povinné a čakať čokoľvek iné nie je múdre. Takže keď tie dve dostanú defekt, nepôjdu pekne logicky popri ceste, ale si to nasmerujú naverímboha cez les v neznámej krajine. Ostatne, najdôležitejšie je stvárnenie šialenca a to sa podarilo. Ja som bol teda úplne spokojný. ()

Schuldiner

Morbidní úchylárna je to každopádně. Jako horor to ale moc dobře nefunguje. Jako drama mírně lepší, ale po skončení filmu jsem měl prostě pocit totální prázdnoty. Protože až na herecké výkony doktora a prostředního článku stonožky, to je prostě velká filmová prázdnota. Vim, že to zmiňuju často, ale dějové nedostatky a nelogicky jednající postavy.. ..dokážu tolerovat nebo přehlížet jen ve výjimečných nebo dejme tomu v lepších filmech.. Ale na druhou stranu mě to nenudilo. Pokud chcete vidět jak toto zparodovali tvůrci South Parku, mrkněte na 1.díl 15.serie - HUMANCENTiPAD. ()

Abiosis

*HĽADAJÚ SA ĎALŠIE NOHY* Patrím do tej druhej skupiny - medzi tých, ktorých očakávania boli prekonané. Film pôsobil reálne, postavy nekonali infantilne, teda tak, ako to v hororových filmoch býva zvykom (s výnimkou momentu, kedy má jedna z postáv šancu uniknúť, ale, ako inak, musí sa vrátiť pre spolutrpiteľku). Miera zvrátenosti bola očakávaná, doktor démonický, kultovosť filmu nepopierateľná, pocit znechutenia výrazný, a to aj bez použitia explicitných scén. A navyše hlavné predstaviteľky - a toto bolo skutočne neočakávané! - nepôsobili ako "neherečky" zobrané z ulice. Mimo scén, kedy mali tváre v zadku, bol ich prejav uveriteľný a ich výrazy skutočne korelovali s prežívaním. Verdikt v 1 vete: Nechutné a nezabudnuteľné. 15.03.12 ()

iampatrik

40% Hororovými fanoušky (za kterého se taky považuju) opěvovaný snímek, který mě nakonec zklamal. Sice je zvrácený, nechutný, svým příběhem bezkonkurenčně originální, se šílenou postavou doktora, ale vše přebíjí n-e-s-k-u-t-e-č-n-ě p-o-m-a-l-u -p-l-y-n-o-u-c-í d-ě-j a místy ve mě evokoval amatérskou tvorbu (možná kamerou, prostředím, nikoli "stonožkou", trápení lidí - to bylo zvládnuto nadprůměrně). Škoda, asi jsem dle reakcí čekal větší zvrácenost :) ()

colapso

Zajímavý nápad,pár nechutností a vlastně hodně nudy,dvojku si dám,tak za rok,až na tohle zapomenu,třeba se budu bavit víc. ()

J*A*M*A*L

Tak jsem se zase jednou podíval na pořádnej humáč, ale asi jsem čekal víc.Není to rozhodně žádná úchylárna či co, jen další podprůměrný horor.Čekal jsem, že se budu bavit a,že z toho bude další skvělý sexploitation horor, ale ono nic.Nevím, čím je Human Centipide podobná Srbskýmu filmu, asi tou úchylárnou, nic méně se to někam hrabe oproti Srbskýmu filmu.Zklamaný jsem nebyl, ale ani mi to moc jako horor nepřišlo, snad bude dvojka lepší. ()

venom14

Většina lidí si řekne že je to nehorázná prasárna a tím pádem se na to ani nepodívá a filmu nedá šanci, z hlediska dnešních filmových produkcí se ale jedná o něco nového a ojedinělého. Sice je celý film hrozně rozvláčný a chvílemi může nudit, ale na psychiku diváka film svůj účinek určitě mít bude. Pocity z filmu nedokážu jen tak popsat, protože je to celkově takové rozporuplné, Na jednu stranu originalita kterou chvílemi sráží tempo. Oceňuji i to že Six natočil svou vizi filmu, která nebyla určena pouze jako komerční tahák. ps. Dieter Laser si natáčení musel užívat, jelikož postavu doktora chvílemi nějak moc vážně brát nemůžete :-) ()

Warle

Kdybych tenhle film měl hodnotit podle indexu znechucenosti, dal bych okamžitě a bez váhání plnej počet. Ale ČSFD je prý seriózní web, tak ne, no. ()

xmatysekx

Chvilku jsem váhal, zda tomu dát 5 nebo 4 hvězdičky. Nakonec jsem, jak jste si jistě všimli, dal hvězdičky 4. Myslím si, že původní myšlenka tvůrcu, potažmo doktora Heitera, byla naprosto geniální. Ale 4 hvězdičky dávám proto, že z toho podle nevytěžili, co mohli. Ten nápad měl potenciál. Bohužel ho nevyužil. Další, co mě zklamalo, byla ona samotná stonožka. 3 články? Ale no tak, to ste chlapi? Fakt máte na víc. Možná je to kvůli nízkemu rozpočtu filmu. Rozhodně ale pořád stojí za shlédnutí. Je to cenná zkušenost, kterou by si měl každý/á prožít. Samozřejmě ve smyslu televizního diváka, ale pokud by se našli zájemci o místo ve stonožce určitě mi napište. Kdo dřív píše, ten si dřív vybírá místo! ()

Paldiny

Subjekt A + Subjekt B + Subjekt C = Dokonalý tráviaci trakt. Ako námet k hororu to znie "chrumkavo", lenže v holandskom prevedení zastala realizácia dakde na pol cesty. Úvod s defektom v lese, stratou signálu a podivným domom ako keby vystrihnutý z lacného tínedžerského hororu. Po tom čo prichádza na scénu doktor z hôr nenápadne pripomínajúci Lanca Henriksena, začne sa rodiť sto-nož-ka a vidíme jej prvý transfér máme o podivný úškľabok postarané. Film sa vzhľadom na žánrové zaradenie drží nečakane pri zemi a je viac absurdný než explicitný. Uvidíme čo prinesie pokračovanie. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013